 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2012 13:10 | Miły (925 punktów) | Kolejny religijny wariat
17 na 17 | Religia niestety wciąż produkuje całą masę szaleńców gotowych mordować w imię wyznawanego bożka. Kolejnym tego rodzaju czubkiem, o którym ostatnio zrobiło się głośno za sprawą filmu "KONY 2012" jest Joseph Kony. Kony kieruje w Ugandzie grupą paramilitarną po części też będącą sektą, która na początku działalności nosiła nazwę "United Holy Salvation Army, po jakimś czasie, jednak zmieniała nazwę na jakże religijnie brzmiące "Uganda Peoples' Democratic Christian Army" (UPDCA). Kony wraz ze swymi wyznawcami-przez swych najemników uznawany jest za zbawcę bożego lub/i diabła- dokonał już wielu zbrodni min. porywał młode dziewczyny ze szkół misyjnych- za pewne, aby je również wcielić do swej armii, tak samo "rekrutował" wielkie grupy małych dzieci mordując prawdopodobnie większą część rodziców, którzy nie chcieli oddać pociech w ręce szaleńca. Kony nie kryje się ze swoją obsesją na punkcie religii.Rozkazuje używać wody święconej do ochrony przed kulami, twierdzi on, że kontaktuje się z duchem świętym,nakazuje dzieciom ,które zostają wcielone do jego armii malować na ciele krzyż, który ma ich chronić przed kulami. Więcej możecie przeczytać o nim, chociażby na Wikipedii pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Kony a tu umieszczam link do filmu z tym świrem we własnej osobie www.youtube.com/watch?v=M5oBxBAY3fgOd siebie jeszcze dodam,że dla mnie ta historia tylko potwierdza dwa twierdzenia. Po pierwsze religia jest niemoralna, przynosi więcej szkód niż pożytku, a po drugie w najbiedniejszych krajach są najbardziej religijne społeczeństwa. Tam właśnie panuje największe ryzyko działalności różnych fanatyków a państwa najbogatsze, w których obywatele są zadowoleni z życia, dobrze wyedukowani,są najbardziej ateistyczne najlepszy przykład, to Czechy i Szwecja. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#226 8 na 8 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Biblia sama w sobie jest dość spójnaJakoś nie bardzo. W tym cudzie jest ponad 400 000 najrozmaitszych błędów - w normalnym wydawnictwie za coś takiego korektor wyleciałby na zbity pysk, a tu te bzdety z lubością się pielęgnuje. Lista głupot jest w zasadzie nieskończona ale można wyróżnić kilka bardzo ciekawych: 1. Bajka o stworzeniu świata czyli cud multiversum - bóg ma gest i se 2 razy stwarza. Nic to, że to sprzeczne ze sobą - jak szaleć to szaleć. 2. Bajka o Noe czyli głupot nigdy dość - mało, że tu nic kupy się nie trzyma to jeszcze dla pewności 2 razy zalało ziemię, a bidok Noe 2 razy łapał te wszystkie zwierzęta - szczęśliwie czas miał, w końcu żył 950 lat. 3. Bajka o narodzeniu Jezusa czyli cud bilokacji - urodził się jednocześnie gdzieś koło 6 roku p.n.e. oraz 12 lat później. 4. Bajka o przodkach Jezusa czyli cud 2 rodowodów - znowu ewangeliści są spójni do bólu i bredzą od rzeczy. 5. Bajka o zmartwychwstaniu czyli zabili go i uciekł - tu wysoce skomplikowane pytania to: kto przyszedł do grobu, z kim, co tam zobaczył, czy grób był otwarty, co było w grobie itd. Wybitnie korektor znowu wykazał się "pomrocznością jasną". To tylko przykłady tych bzdetów. Ta książka z punktu widzenia logiki to zwykły kretynizm, a z punktu widzenia jakiegoś wzorca moralnego to kompletne dno - już bardziej sensowna jest byle książka kucharska. Ja nie jestem żadnym specem w dziedzinie ale jak naprawdę chcesz się czegoś ciekawego dowiedzieć to szczerze polecam wypowiedzi Andrzeja51. |
#227 5 na 5 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Popatrz jak życzliwie jesteś tu traktowany Ty (może z wyjątkiem...) chociaż pleciesz jak rzadko! Mówi się do Ciebie jakbyś był rozumnym człowiekiem, nie skreśla się Ciebie, daje Ci się szanse...Jestem tym wyjątkiem, dawno bym go wywalił. To nudziarz. |
#228 11 na 11 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> To lekarze odmawiają pomocy. Jak sadzisz ile jest takich przypadków, że pacjent trafia do szpitala, lekarze decydują, że jest potrzebna krew, a nigdzie jej nie ma?> Rozkładają ręce, z pacjentem nic nie czynią - umiera.No, tu to już przegiąłeś do samej ściany. Czy Ty nie widzisz, że pisząc takie brednie, dokumentnie się ośmieszasz? Słyszałeś termin "bank krwi"? Nigdy nie ma tak, żeby jakiejś krwi nie było "nigdzie". Nigdy nie ma tak, że lekarze "bezradnie rozkładają ręce". Widziałeś Ty choć raz w życiu lekarza? > A przecież muszą mieć całą gamę działań zastępczych, alternatywnych metod leczenia.Nie ma alternatywy dla krwi. I nie porównuj tego z uczuleniem na penicylinę - antybiotyków jest dużo, krwi ludzkiej nie można zastąpić żadną inną. Można podać osocze, leki stymulujące produkcję krwinek, ale krew to krew. Nigdy nie widziałeś plakatu "Krew darem życia"? > Nic już więcej dodawać nie trzeba.A może jednak trzeba? Anemię leczy się preparatami stymulującymi system krwiotwórczy, transfuzja na dłuższą metę niewiele pomoże. Mówimy o przypadkach koniecznej transfuzji, a nie o pompowaniu krwi w każdego, kto tylko znajdzie się w szpitalu. Wszelka przesada jest szkodliwa, w każdą stronę. Poza tym wśród lekarzy (nawet profesorów) też mogą znaleźć się ŚJ. I będą tak mówić. Mam nadzieję, że w sytuacji absolutnej konieczności jednak odłożą swoją wiarę na półkę. Prośba taka: załóż (najlepiej w Bazgrołach) osobny wątek, w którym będziesz propagował swoją wiarę. W wątkach innych użytkowników unikaj ewangelizacji. |
#229 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Jest Bogiem!Mhm... A ja jestem grupą Laokoona i co z tego. |
#230 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Młodziutki człowiek rodzi się wcześniej niż powinien, lekarze monitorują jego stan pobierając do tych celów ca 40 % posiadanej przez niego krwi.BZDURA. > Transfuzja zamyka i dusi rozpoczęty proces homeostatyczny mobilizujący organizm, do likwidacji przyczyny niedokrwistości.> Od momentu więc transfuzji noworodek zaczyna być naprawdę chory, a jego podstawowy mechanizm na stałe uszkodzony.Wyczytałeś to w "Strażnicy" czy gdzie? > Transfuzja zabija te odruchy. Zabija człowieka.Bla, bla... |
#231 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> I pewnie masz rację, i będziesz tak mówić i oceniać, głosić taką opinię, dopóki nie umiesz tego sprawdzić.Nie ma czego sprawdzać. Nie ma powodu, by jakaś jedna księga była świętsza od innych. > Sama tego jednak nie odkryjesz.Waszych "starszych" na pewno pytać nie będę. |
#232 3 na 3 | Jerzy Gralak (2861 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Jak mi przykro, że nie rozumiesz całego tego zagadnienia. Piszesz coś według tego co wiesz, a raczej nie wiesz nic.Świadkowie Jehowy są uczeni w szkole teokratycznej unikania odpowiedzi gdy temat jest niewygodny lub odpowiedzi nie znają. Postąpiłeś podobnie, co wcale mnie nie dziwi. Minus za bełkot nie na temat. |
#233 1 na 1 | Jerzy Gralak (2861 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > >Świadkowie Jehowy są nawet dokładniejsi (posłuszniejsi!) od Abrahama, zabijając własne dzieci przez odmawianie przyjmowania transfuzji obcej krwi, gdyż to jest miłe ich bogu.> Młodziutki człowiek rodzi się wcześniej niż powinien, lekarze monitorują jego stan pobierając do tych celów ca 40 % posiadanej przez niego krwi.Przeczytaj uważnie jeszcze raz to, co ja napisałem, następnie przeczytaj swoją odpowiedź. Jestem pewny, że będziesz zaskoczony wynikiem tego porównania. Minus za odpowiedź nie na temat. |
#234 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Prawdziwa religia niczego nie musi, ani o nikogo nie walczy. Jedynie głosi prawdęMoże niech nie głosi nieproszona. Dość już nagłosiła, wszyscy się z nią zapoznali i dziękują. |
#235 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > >Prawdziwa religia niczego nie musi, ani o nikogo nie walczy. Jedynie głosi prawdę> Może niech nie głosi nieproszona. Dość już nagłosiła, wszyscy się z nią zapoznali i dziękują.Właśnie, właśnie... może ktoś ze mną wątek założy? Bo ja już tego słuchać nie mogę.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#236 8 na 8 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Nie znasz jej,Znam, Miłujący, znam. Ty jesteś egzemplifikacją. Taką samą jak wielu katolików, muzułmanów, hinduistów.... > nie znasz prawdziwego Boga,Znam, Miłujący, znam. Znam cała kupę (hmmm...) Bogów równie prawdziwych jak ten w Twojej głowie. > nie można od Ciebie oczekiwać, że będziesz w tych kwestiach mądrze mówił czy oceniał..Za to od Ciebie można oczekiwać, że będziesz omijał niewygodne pytania. Ten pasożyt w Twoim umyśle sprawia, że nie wahasz się robić z siebie idiotę (bo przecież nie z nas), nie mrugniesz nawet okiem obnażając swoje skrajne nieuctwo. Jesteś niewolnikiem na usługach swej wiary - zaprzedałeś rozum fikcji i boisz się nawet pomyśleć o weryfikacji, o konfrontacji z realem bredni, które opowiadasz. Nie będziemy Ci w stanie pomóc kiedy każdą podrzucaną Ci myśl zabełkoczesz swoimi kazaniami. Odpowiedz na pytanie z linkowanego posta, Miłujący. Odpowiedz na pytanie z linkowanego posta, Miłujący.Odpowiedz na pytanie z linkowanego posta, Miłujący.Ile razy trzeba Ci powtarzać, żeby raz dotarło?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#237 1 na 1 | Marian (5438 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Prawdziwa religia niczego nie musi, ani o nikogo nie walczy. Jedynie głosi prawdę, a kto ją przyjmie ten w niej jest - dzieje się to za sprawa Boga.. Tak, tak, tak. Każda religia tak mówi, ale żadna nie potrafi udowodnić, że faktycznie tak jest. I nawet ma usprawiedliwienie, że nie potrafi nikogo przekonać: „bo do tego potrzebna jest łaska boża”. Serio, żałosne. Po co bóg miałby dawać taką „łaskę wiary” tylko niewielkiej części ludzi? Czemu nie wszystkim? Bóg działa w tajemniczy sposób! Zawsze o krok przed Tobą; widzisz, ja to wszystko już słyszałem. > Pozorność śmierci?! Coś takiego jest? Nie ma! Nie ma? W większości religii śmierć, rozumiana jako koniec życia, nie istnieje, jest tylko pozorna. Czy to reinkarnacja, czy wieczne życie w jakichś zaświatach, cel jest jasny: uspokoić strach przed śmiercią. I czy to nie jest choć trochę podejrzane... > Właśnie religia prawdziwa uświadamia ludziom jaki naprawdę jest ten świat. Ta, jasne. Mi to uświadamia dociekanie i ciekawość. Przez to każda religia wydaje mi się wręcz dziecinnie naiwna. Ale tego należy się spodziewać po wierzeniach z epoki brązu. > Ludzie żyją w niewiedzy, w amoku, bo świat widzą takim jak chcą. Tru dat. Pozdrawiam. |
#238 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > a raczej nie wiesz nic. Za następną taką odzywkę będzie ban. |
#239 2 na 2 | Miły (925 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > >>Jehowa posłużył się ludźmi do realizacji wyroku jaki wydał na odstępcze narody.> >A kto mu dał takie prawo, hę? Za kogo on się uważa?> Jest Bogiem!> No i co z tego?Bóg biblijny jest skrajnym egoistą i nic tu nie da Twoje wojowanie w tym temacie. Biblia mówi o tym wyraźnie:"Kto ojca lub matkę miłuje więcej niż mnie, nie jest mnie godzien. I kto syna lub córkę miłuje więcej niż mnie, nie jest mnie godzien (Mat. 10,37)" To tylko jeden z wielu kwiatków potwierdzających egoizm twojego żydowskiego bożka. Cóż nie jestem go godzien i nie mam z tym problemu. Uczucia przywiązuje do osób, które są w 100% realne. Wiesz dziewczyna, siostra, dziadkowie itd.Cóż najwyżej będę się smażył w piekle według twego punktu widzenia i masz tym z jakiś problem? Przecież będzie więcej pana b dla Ciebie  |
#240 1 na 1 | rdest (2492 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
Przyłączam się do poniższej prośby Meret. Uważam, że to świetny pomysł. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w niekończących się dyskusjach, tymczasem pozostali odetchną z ulgą. I wilk  syty, i owca cała.
Konformizm gwarantem spójności grupy |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|