Witam,
to mój pierwszy post, przyszłam tutaj z prośbą, lecz zanim do niej przejdę wytłumaczę najpierw sytuację od samego poczatku.
Jestem uczennicą szkoły średniej, zapisując się do niej podpisałam orzeczenie uczęszczające na zajecia etyki w szkole ( w papierach był wybór : religia albo etyka ). Szybko się jednak okazało że etyki wcale nie ma, męczyło mnie czekanie 2 godzin bezczynnie na holu, poszłam więc na pierwszą rozmowe z kadrą szkoły czy istałaby możliwość zorganizowania jakoś tych zajęć. Niestety w odpowiedzi dostałam że nie ma w szkole odpowiednio wykwalifikowanej osoby do nauczania etyki. Przyjęłam to do wiadomości, od tamtej pory minął ponad rok. Kilka tygodni temu okazało się jednak że aż 4 nauczycieli ma możliwość, znowu rozpętała się burza. W klasie do której uczęszczam jest ok. 9 osób które deklarują się na zajęcia etyki, lecz od początku nie ma odzewu na tak liczą grupę. Wydrukoaliśmy konkretne artykuły i prawa że mają obowiązek zapewnić nam te zajęcia, zostaliśmy odesłani z kwitkiem. Że nie ma możliwości ponieważ powinniśmy mieć je od 1 klasy.
Czy można jeszcze coś zrobić w tej sytuacji ? Bardzo mi zależy bo już sama nie wiem co zrobić. |