 |
Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-08-2012 18:26 | margaryna (33 punktów) (zablokowany) | Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi | Wieloletnie projekty są najlepszym świadectwem tego, że ludzie nieustannie robią i myślą to samo. Podobieństwo myśli i zachowań powoduje, że plany i projekty 10-letnie, 20-letnie, itp. są sensowne. Już w tej chwili możemy przewidzieć, że nowe pokolenie, osoby, które się jeszcze nie narodziły, z pewnymi niewielkimi różnicami,za 20 lat będzie się zachowywać dość podobnie do nas, skutkiem dość podobnych myśli do naszych. Już w tej chwili przewiduję, że nasza rzeczywistość zmieni się tylko ułamek promila w ciągu następnych 5-10 lat. Gdybym teraz zasnął i obudził się za 5 lub 10 lat pewnie miałbym tylko niewielkie trudności z przystosowaniem się, bo wszystko będzie prawie identyczne. Żyjemy w świecie schematów, w którym na podstawie analizy rodziców i miejsca urodzin jesteśmy w stanie przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem trafnie, przyszłe poglądy jeszcze nienarodzonego dziecka. Czy to nie jest przygnębiające? Już w tej chwili przewiduję odpowiedzi na ten post  . Znam już schemat myślenia wielu osób tutaj  . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi | . > >>>Pamiętam pisane przez siebie wypracowania: "Jak sobie wyobrażasz świat po 2000 roku". Moja wyobraźnia nie była dostateczną. Dziś mam trochę więcej wiedzy, ale może właśnie dlatego - choć bardzo mnie to interesuje - nie podjąłbym się przewidzenia jak będzie za 20 lat.> Ja przewiduję.  > Za 20 lat nienarodzeni jeszcze ludzie będą marzyć o "własnym" domuJeszcze nienarodzeni to marzą o tym samym co już zmarli. > (a prawo własności będzie miało dla nich kardynalne znaczenie).Wszystko możliwe, choć specjaliści twierdzą, że prawo własności będzie coraz szerzej zastępowane prawem używania. > Będą marzyć o prestiżowej pracy zapewniającej dochody, szacunek i władzę.Gucio prawda, ludzie się na szczęście różnią i mają różne aspiracje. Dla dużej części ludzi ważniejsze jest "być" niż "mieć". Dla sporej części - bogactwo czy władza mogą być środkiem, a tylko dla niektórych (moim zdaniem najmniej ciekawych) celem. > O czystym, bezpiecznym i uporządkowanym świece.Ci od razu mogą przenieść się do raju, albo jeszcze raz rozpocząć - po trupach - budowę komunizmu. > O pełnym koncie, o zwiedzaniu świata, o pięknym partnerze itd.Pieniądze za nic? Daj mi Boże ich jak najwięcej, ale gdy za wszystko na ogół się płaci - to warto się zastanowić czy warto? Co to znaczy piękny partner? W chwili ślubu czy po pięćdziesięciu wspólnych latach? > Gdyby wejść w szczegóły, dałoby się odgadnąć 90% myśli nienarodzonego jeszcze człowieka i 100% wartości, które będą nim kierować.Smutne te Pani wyobrażenia dotyczące prymitywnych ludzi. Ludzi kształtuje najpierw genotyp, a później procesy socjalizacji. Najciekawszą grupą jest inteligentna mniejszość. Ludzie ciekawych, otwartych i szukających samodzielnych odpowiedzi. Trudno nad nimi zapanować i nikt nie wie co z nich wyrośnie, jakie będą mieli marzenia i co im się uda z tych marzeń zrealizować. To późniejsza intelektualna elita, ale także nieprzystosowani i przestępcy. > Wystarczy tylko trafnie wyrazić własne myśli, wartości i już.Gratuluję Pani, ale nawet gdy Pani jest bardzo piękną i proporcjonalnie zbudowaną Panią, to ja nie zaliczę Pani do tych 'pięknych' partnerek, z którymi chciałoby się życie spędzić. Odrobina bardziej skomplikowanego intelektu, jakieś specjalne potrzeby wyższego rzędu - dopiero dodają partnerowi smaku. Staje się człowiekiem, z którym można się zaprzyjaźnić. Wydaje mi się tylko, że gdy zda Pani maturę, pójdzie na studia, to wyobrażenia Pani o rzeczywistości znacznie się wzbogacą. Czego serdecznie Pani życzę. @@@ . |
#32 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi | . > Oj, tak. Komputer to pożyteczne urządzenie.Proszę do tego dorzucić człowieka, który musiał sam przezwyciężać kłopoty (na szczęście niewielkie) z ADHD oraz z dysgrafią. (Jeszcze jako student nie spotkałem się z opisem takich dolegliwości.) Całe życie pracowałem z tekstem cudzym i własnym, trzeba było sobie jakość dawać radę, ale komputer znakomicie pomógł mi te ograniczenia przezwyciężyć. Na maszynie pisałem do 90 roku, bezwzrokowo, wszystkimi palcami. Dziś w klawiaturę stukam najczęściej jednym, ale przy tym spokojnie sobie myślę i jestem zadowolony. Komputer tylko nie zastąpił mi druku, gdy mam poważniejszy tekst, to muszę go wydrukować i przeczytać z ołówkiem w ręku. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#33 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi | > .> >Oczywiście za komuny, to była taka cenzura, że żaden krytyczny głos nie miał prawa się przebić  > Nie przesadzajmy. O których latach Pan mówi...Pewnie nie wypada mi tego mówić ale była to z mojej strony ironia  - spontaniczna reakcja na ten film. Myślałem, że okraszona moją ulubioną emotką "  " będzie łatwo odczytywalna. Widać, przeliczyłem się. rich bitch |
#34 1 na 1 margaryna (33 punktów) (zablokowany) | Odp: Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi | > Najciekawszą grupą jest inteligentna mniejszość. Ludzie ciekawych, otwartych i szukających samodzielnych odpowiedzi.Pewnie każdy, łącznie z mną, myśli o sobie samym, że jest członkiem tej grupy a jednocześnie wszyscy żyją w realnym życiu jak Pan Bóg przykazał, z pewną nieśmiałością licząc na zbawienie. > Trudno nad nimi zapanować i nikt nie wie co z nich wyrośnie, jakie będą mieli marzenia i co im się uda z tych marzeń zrealizować.Wybiorą prezydenta, ucałują ziemię z której wyrośli i zapłacą podatki w poczuciu, że dają coś komuś od siebie. > To późniejsza intelektualna elita, ale także nieprzystosowani i przestępcy.Ahh ta elita  . Szlachta. Arystokracja. Dwór. Niech zgadnę kto do niej należy! Prawda jest taka, że wzdłuż Krasickiego pójdą nowe bloki a w mrowisku powstanie nowy tunel. Kto wie może mrówki też mają fantazję ale przede wszystkim robią swoje. |
#35 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Wieloletnie projekty a różnorodność myśli i działań ludzi |
> >>>Nie przesadzajmy. O których latach Pan mówi...> Pewnie nie wypada mi tego mówić ale była to z mojej strony ironia - spontaniczna reakcja na ten film. Myślałem, że okraszona moją ulubioną emotką " " będzie łatwo odczytywalną. Widać, przeliczyłem się.W takim razie "trafiony, zatopiony"! Nie przyjrzałem się emotce i nie załapałem ironii. Ale pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|