Racjonalista - Strona głównaDo treści
świat schodzi na psy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-09-2012 13:12Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
świat schodzi na psy.
Ocena 4 na 4
Mieszkam w Anglii i dowiedziałem się że moja 15 letnia sąsiadka ma 4h obowiązkowej religii w tygodniu. A historii i geografii żadnej bo nie są obowiązkowe. O fizykę czy biologie nawet nie śmiałem pytać... A ja myślałem że 2h religii tygodniowo w mojej szkole średniej przed laty to było przegięcie. ( przy 1h fizyki,historii i geografii etc). I jak te dzieci mają myśleć racjonalnie....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#1
02-09-2012 14:12
 Ocena 3 na 3
Mortimer (1359 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
Papież Pius XI w swojej encyklice z roku 1929 stwierdza, że wyłącznie Kościół, jako jedyna społeczność doskonała, może nauczać młode pokolenie, ponieważ "nie podlega żadnej władzy ziemskiej".

Ksiądz Guerry w swoim Kodeksie Akcji Katolickiej pisze, że "religia winna być centralnym przedmiotem nauki w szkole, a wszystkie inne należy podawać tak, aby wyglądały na przedmioty pomocnicze".

> I jak te dzieci mają myśleć racjonalnie....

Nijak. Jeśli dziecko samo nie przejrzy na oczy, to nie będzie myślało racjonalnie. Będzie miało dość duże klapki na oczach.


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.

#2
02-09-2012 15:41
 Ocena 6 na 6
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
>Mieszkam w Anglii i dowiedziałem się że moja 15 letnia sąsiadka ma 4h obowiązkowej religii w tygodniu.
I można mieć niemal pewność, że nie będą tam uczyć "teologii wyzwolenia" .

>I jak te dzieci mają myśleć racjonalnie....
W krajach gdzie religia kapitału obok innych odgrywa zasadniczą rolę racjonalne myślenie byłoby prawdziwą katastrofą .

#3
02-09-2012 20:54
 Ocena 2 na 2
Michał Panfil (387 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Jan Rylew
> świat schodzi na psy

Tylko czekać na powrót średniowiecza, przykościelnych szkółek i indeksu ksiąg zakazanych.
A my idźmy poszukać drewienka na stosiki dla nas

Selanos (12869 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Michał Panfil
>Tylko czekać na powrót średniowiecza, przykościelnych szkółek i indeksu ksiąg zakazanych.
>A my idźmy poszukać drewienka na stosiki dla nas

Przykościelne szkółki nie były złe, bo wybór był prosty: albo przykościelna szkółka, albo żadna. Przynajmniej uczyli pisać i czytać.

Selanos (12869 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
Ja jestem za obowiązkowymi lekcjami religii w szkole, uważam, że powinno być przynajmniej pięć godzin w tygodniu.

Dlaczego tak uważam? Bo sam jeszcze niedawno uczęszczałem do szkoły i wiem, że nic tak nie zraża uczniów do Krk i kleru jak właśnie lekcje religii. W kilka dekad wyprodukowalibyśmy całe pokolenia antyklerykałów.

#6
02-09-2012 22:21
 Ocena 6 na 6
Michał Panfil (387 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Selanos
>Przykościelne szkółki nie były złe
Jasne że zawsze marna edukacja lepsza niż żadna, ale akademia platońska nie zamknęła się sama. Nie ma to jak zniszczyć system, całkowicie go ocenzurować i kontrolować a potem rzucić ochłap jako narzędzie indoktrynacji i rekrutacji zakonnej.

#7
02-09-2012 22:26
 Ocena 2 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Selanos
>Przykościelne szkółki nie były złe, bo wybór był prosty: albo przykościelna szkółka, albo żadna. Przynajmniej uczyli pisać i czytać.
Jakbym czytał pean na cześć komunistycznej władzy w Polsce po II Wojnie Światowej.


Szerokość życia jest ważniejsza niż długość. (Awicenna)

#8
03-09-2012 16:25
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
>Mieszkam w Anglii i dowiedziałem się że moja 15 letnia sąsiadka ma 4h obowiązkowej religii w tygodniu.

Czy zanim podniosłeś larum sprawdziłeś może co oznacza ta "religia w angielskiej szkole"? Na forum widziałem wpis zaniepokojonej mamy, która mówi że ta religia nie przygotowuje jej córki do pierwszej komunii, zgroza. Sprawdź na początek tu: katechetyka.diecezja.opole.pl/LR w EU.doc

#9
03-09-2012 16:33
 Ocena 3 na 3
Ania. (14138 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi kulka_na_mole
Co by nie mówić, to właśnie wtedy faktycznie dzieci każdej klasy mogły się uczyć w szkołach. Nie tylko uczyć pisania, ale faktycznie przejść różne etapy szkolnictwa.
Przed IIWŚ nie było takiej możliwości.

#10
03-09-2012 16:34
 Ocena 3 na 3
Ania. (14138 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Selanos
>Ja jestem za obowiązkowymi lekcjami religii w szkole, uważam, że powinno być przynajmniej pięć godzin w tygodniu.
>Dlaczego tak uważam? Bo sam jeszcze niedawno uczęszczałem do szkoły i wiem, że nic tak nie zraża uczniów do Krk i kleru jak właśnie lekcje religii. W kilka dekad wyprodukowalibyśmy całe pokolenia antyklerykałów.
Fajnie, ale robi się coś kosztem czegoś. Poświęcenie 4 godzin na religię oznacza zlikwidowanie 4 godzin, które można by poświęcić na naukę.

Lodowy (1486 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
>Mieszkam w Anglii i dowiedziałem się że moja 15 letnia sąsiadka ma 4h obowiązkowej religii w
>tygodniu.
W Anglii mają 4h obowiązkowej religii ???

#12
04-09-2012 08:46
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Lodowy

>W Anglii mają 4h obowiązkowej religii ???
Bardziej religioznawstwa.

#13
04-09-2012 09:26
 Ocena 1 na 1
Lodowy (1486 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Meretseger
>>W Anglii mają 4h obowiązkowej religii ???
>Bardziej religioznawstwa.
To zasadniczo zmienia postać rzeczy.
Mimo wszystko, obowiązkowe 4 godziny religioznastwa ???

#14
04-09-2012 09:38
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
W odpowiedzi Ania.
>faktycznie przejść różne etapy szkolnictwa.
Np. nauczyś się pisać wypracowania "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin" - może komuś się to przydało tyle że mamy obecnie analfabetów ekonomicznych


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: świat schodzi na psy.
może i schodzi ..... ale może i warto, że schodzi

wpolityce.(*)nie-na-czym-polega-ich-fenomen

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365