Racjonalista - Strona głównaDo treści
Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-10-2012 11:12ekologik (1240 punktów)
(zablokowany)
Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
Ocena 4 na 4
"Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę." jest dobrze wyważonym pomysłem
(przeciwnicy od razu do sądu nie zaciągną - jak Dodę za "Biblię"), a powstaje dobry precedens.

Wpisujcie tutaj i inne takie hasła!
Kiedyś proponowałem tu na forum hasło:
Wierzysz w Biblię czy w dinozaury?

Teraz, po zastanowieniu, proponuję (ponadto) moje stare hasło, w wersji staranniej przemyślanej:

CZY BÓG ZNA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ? TAK!
CZY MOŻE JĄ ZMIENIĆ? TAK!
TO JEJ NIE ZNA!


Korekta wynika z rozmów ("agitacyjnych") jakie czasem przeprowadzam z Polakami wierzącymi w Jahve.
Oni tak odpowiadają mi na pierwsze dwa pytania

Wyobraźcie sobie, że ktoś się nudzi i czyta na przystanku takie hasło(plakat, banner, ulotka).
Zaczyna się zastanawiać i co?

"Co jest? Na tak!
Bóg swojej przyszłości znać nie może. Skoro kiedyś ją może zmieni.
Jest jak dziecko we mgle! Słaby ten Bóg. Kiepski jakiś. Czyżby go nie było?"


Ktoś bardziej czujny pewnie pomyśli, skoro jest nieśmiertelny to jak może znać przyszłość ...
bez końca?

Pamiętam niezły dowcip filozoficzny na ten temat - cytuję:

Konglomerat z Kontynuantem postanowili iść bez końca, gdzie oczy poniosą.
Nagle patrzą, a coś przestawiło ich ...
na sam koniec !


Plan minimum. Jeśli nie banner czy plakat.
Drukujcie (to i inne hasła) na zwykłych drukarkach i rozrzucajcie kartki albo przyklejajcie tu i tam.
Wystarczy taśma klejąca i małe nożyczki.
Może nawet w formie jak propozycja korepetycji:
Hasło jako treść. Pod spodem lub z boku ponacinane karteczki do odrywania
z trzema słowami (zamiast telefonu) "www.racjonalista.pl"

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi setarkos
> Nie kradnę.
> Nie kłamię.
> Nie klękam.

Dobra kontynuacja już wiszącego "Nie zabijam - Nie kradnę - Nie wierzę".

Tylko ta "kradzież" się powtarza, więc mogą nam zarzucić recydywę.

Ja zaś do hasła
" Nie wierzysz - nie jesteś sam"
w tym samym spokojnym duchu dodałbym jako kontynuację
" Masz prawo nie wierzyć".

Irracja (4721 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Adaś MiaŁczyński
>> Nie kradnę.
>> Nie kłamię.
>> Nie klękam.

>Dobra kontynuacja już wiszącego "Nie zabijam - Nie kradnę - Nie wierzę".
>Ja zaś do hasła
>" Nie wierzysz - nie jesteś sam"
>w tym samym spokojnym duchu dodałbym jako kontynuację
>" Masz prawo nie wierzyć".
>

... ja bym dorzucił - "nie ważne czy Bóg istnieje - ważne czy ta wiedza coś zmienia"



... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#48
10-12-2012 18:50
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Adaś MiaŁczyński
>" Masz prawo nie wierzyć".

Niezła kontynuacja, bo pozytywna.
Przeciwne hasło: "Nie masz prawa nie wierzyć", brzmiałoby kiepsko.

Ze swojej poprzedniej propozycji trochę się wycofuję.
Chodziło w niej o podkreślenie niekonieczności klękania przy zachowaniu symetrii samego zapisu.
Nie-kłamanie zostało jednak zasadnie skrytykowane (a i nie-kradzenie faktycznie trąci recydywą)).

Może coś w rodzaju:
"Kto się nie lęka - może nie klękać"
byłoby do przyjęcia..

Pozdrowienia

#49
10-12-2012 20:09
 Ocena 1 na 1
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Irracja
>... ja bym dorzucił - "nie ważne czy Bóg istnieje - ważne czy ta wiedza coś zmienia"
>
Zaraz tam "wiedza"...

Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi setarkos
>Niezła kontynuacja, bo pozytywna.
Dzięki. Chyba zaryzykuję i dopiszę Prezesowi Tabiszowi do pakietu.

>Ze swojej poprzedniej propozycji trochę się wycofuję.
>Chodziło w niej o podkreślenie niekonieczności klękania przy zachowaniu symetrii samego zapisu.
Dworowałem z recydywy, ale pomysł podoba mi się, ta kontynuacja z symetrią jest dobra, coś jakby polonez, kawałek do przodu, ale z dobiciem w miejscu. Stanowczo jestem za "nie kradnę - nie kłamię nie klękam".

>Może coś w rodzaju:
>"Kto się nie lęka - może nie klękać"
>byłoby do przyjęcia..
Może... Ale tamto jednak chyba lepsze.
Pozdrawiam.

Irracja (4721 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Adaś MiaŁczyński
>>... ja bym dorzucił - "nie ważne czy Bóg istnieje - ważne czy ta wiedza coś zmienia"
>>
>Zaraz tam "wiedza"...
>

... "nieuzasadniona wiedza, ale wiedza"... tym razem "pójdę na rękę" KRK... i choć to podobno mężczyźnie nie przystoi, to nawet dla nich ubiorę szpilki...

... miłego dnia...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#52
11-12-2012 08:26
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Irracja
>.. ubiorę szpilki.
Czepiam się - w co można ubrać szpilki?

[Co do Twojego hasła - po co reklamować ichnie postaci, których nie uznajemy?]

Irracja (4721 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi setarkos
>>.. ubiorę szpilki.
>Czepiam się - w co można ubrać szpilki?
>[Co do Twojego hasła - po co reklamować ichnie postaci, których nie uznajemy?]
>

... "szpilki" jako rodzaj obuwia...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#54
11-12-2012 09:19
 Ocena 1 na 1
martok (1115 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi setarkos

>>" Masz prawo nie wierzyć".
>

   Dołączam się do pochwał - to dobre hasło.

>Może coś w rodzaju:
>"Kto się nie lęka - może nie klękać"
>byłoby do przyjęcia..

   To hasło też mi się podoba. Jest krótkie, treściwe i ma prawidłowy rytm. Pewne opory budzi we mnie lekko reyowsko-częstochowski rym "lęka - klękać". Może lepsze byłoby:

    Kto się nie lęka, ten nie klęka ?
*

#55
11-12-2012 10:24
 Ocena 1 na 1
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Irracja
>... "szpilki" jako rodzaj obuwia...
Jasne, że chodzi o szpilki w które można się ubrać, a których ubieranie w cokolwiek zdarza się zupełnie incydentalnie (choć osobiście uważam, że w czasie mrozów każda szpilka-obuwie powinna mieć prawo ubrać się w porządną czapkę i szalik).

#56
11-12-2012 12:18
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Adaś MiaŁczyński
>>... "szpilki" jako rodzaj obuwia...
>Jasne, że chodzi o szpilki w które można się ubrać, a których ubieranie w cokolwiek zdarza się zupełnie incydentalnie (choć osobiście uważam, że w czasie mrozów każda szpilka-obuwie powinna mieć prawo ubrać się w porządną czapkę i szalik).

... hmmm, w co można ubrać szpilki? Może w ostrogi, by uwydatnić ich działanie - zwłaszcza przy "pójściu komuś na rękę"...

... jeżeli chodzi o moje hasło to raczej sprzeciw wobec personifikacji pewnych pojęć - a zwłaszcza wobec wywodzenia, z tej personifikacji jakichkolwiek skutków, kanonów, itp dotyczących świata... trochę poprawie to hasło...

... pozdrawiam...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Irracja
>... hmmm, w co można ubrać szpilki? Może w ostrogi, by uwydatnić ich działanie - zwłaszcza przy "pójściu komuś na rękę"...

#58
11-12-2012 16:22
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi martok
Nie lękaj się. Nie klękaj. Ateizm jest boski.

Otwórzcie drzwi rozumowi. Ateizm jest boski. (dodatkowo szlag ich trafi na takie przywłaszczenie)

Niewiara. Prawda. Miłość. Ateizm jest boski.

Nie chrzczę. Nie indoktrynuję. Chronię bo kocham.
Ateizm jest boski.
(i matka z dzieckiem na ręku, np. całująca)

#59
11-12-2012 16:39
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
W odpowiedzi Borgïr
>Wiara czyni cuda...<
Raczej - Wiara czyni...czuba!


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

1 2 3 4

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365