 |
Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-10-2012 11:12 | ekologik (1240 punktów) (zablokowany) | Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki)
4 na 4 | "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę." jest dobrze wyważonym pomysłem (przeciwnicy od razu do sądu nie zaciągną - jak Dodę za "Biblię"), a powstaje dobry precedens. Wpisujcie tutaj i inne takie hasła! Kiedyś proponowałem tu na forum hasło: Wierzysz w Biblię czy w dinozaury? Teraz, po zastanowieniu, proponuję (ponadto) moje stare hasło, w wersji staranniej przemyślanej: CZY BÓG ZNA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ? TAK! CZY MOŻE JĄ ZMIENIĆ? TAK! TO JEJ NIE ZNA!Korekta wynika z rozmów ("agitacyjnych") jakie czasem przeprowadzam z Polakami wierzącymi w Jahve. Oni tak odpowiadają mi na pierwsze dwa pytania  Wyobraźcie sobie, że ktoś się nudzi i czyta na przystanku takie hasło(plakat, banner, ulotka). Zaczyna się zastanawiać i co? "Co jest? Na tak! Bóg swojej przyszłości znać nie może. Skoro kiedyś ją może zmieni. Jest jak dziecko we mgle! Słaby ten Bóg. Kiepski jakiś. Czyżby go nie było?"Ktoś bardziej czujny pewnie pomyśli, skoro jest nieśmiertelny to jak może znać przyszłość ... bez końca?  Pamiętam niezły dowcip filozoficzny na ten temat - cytuję: Konglomerat z Kontynuantem postanowili iść bez końca, gdzie oczy poniosą. Nagle patrzą, a coś przestawiło ich ... na sam koniec !  Plan minimum. Jeśli nie banner czy plakat. Drukujcie (to i inne hasła) na zwykłych drukarkach i rozrzucajcie kartki albo przyklejajcie tu i tam. Wystarczy taśma klejąca i małe nożyczki. Może nawet w formie jak propozycja korepetycji: Hasło jako treść. Pod spodem lub z boku ponacinane karteczki do odrywania z trzema słowami (zamiast telefonu) "www.racjonalista.pl" Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 1 na 1 | dnlg (85 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Ja proponuję krótką ulotkę z pytaniem retorycznym, np: - Czy kobieta, która urodziła dziecko może być dziewicą? - Więc mówisz, że jesteś katolikiem? Ile stron Pisma św. przeczytałeś? - Więc mówisz, że Bóg jest dobry i miłosierny? Ten sam, który przed Jezusem uśmiercił więcej osób niż Hitler, ten sam który kazał mordować kobiety i dzieci? - Adam i Ewa to wymyślone postacie? To za czyj grzech pierworodny oddał życie Chrystus? itd. Na koniec jakieś podsumowanie w stylu: Nie/zero/tak/...? Nie martw się, wszystko z Tobą dobrze  Adres strony www |
#32 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > Najważniejsza myśl Dody była taka:Korzystam przecież nie z "myśli Dody", lecz wprost z jej sławetnej wypowiedzi. Pisząc " nie wierzę księgom pisanym przez naprutych winem i palącym jakieś zioła" jakąkolwiek myśl pomijam, obrażeni stają oko w oko ze znanymi sobie słowami i WŁASNĄ na ich temat myślą. > Atak na Dodę był niby za co innego ale naprawdę za to...Nie było tam żadnego drugiego dna, obrażono się o znieważenie przedmiotu kultu. |
#33 3 na 3 | 2ndhandbrain (152 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Nie chcę się nikomu podlizywać, ale dla mnie najlepszym tekstem jest: "Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"  |
#34 4 na 4 | hubin (2274 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Dekady temu na murze w Wałbrzychu widziałem świetny napis.
Brzmiał mniej więcej tak:
Stwórzmy boga na obraz nas samych, niech będzie mściwy i małostkowy a wtedy wszyscy w niego uwierzą.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#35 4 na 4 | bojar (135 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | I rzekł Dobry Jezus: "Paś Owce Moje" A po co Dobry Pasterz pasie owce swoje? Po to, aby móc je strzyc i doić. |
#36 5 na 5 | Borgïr (736 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Wiara czyni cuda, nauka całą resztę.
Czytałem Biblię - wierzyć się nie chce. |
#37 2 na 2 | Scarabaeus (2198 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Gdybyś urodził się w innym miejscu... w innej epoce... wierzyłbyś...
w innego boga.
***
Nie lękajcie się...
boga nie ma.
****
|
#38 -1 na 1 | Hasesis (20 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Każda osoba powinna mieć możliwość prowadzenia życia zgodnie ze swoim wyborem bez przymusu.
Religia nie jest doskonała, bo i ludzie nie są doskonali. To nie znaczy, że człowiek nie może się rozwijać będąc "niewierzącym".
Nie można się pewnych rzeczy nauczyć, czytając o nich np. jak mam nauczyć się czym jest miłość?
To co dla nas jest ważne czujemy po prostu w sobie. Cel jaki sobie wyznaczamy, jeśli nie wychodzi z naszego serca nigdy nie będzie nam tak ważny, jak to co wychodzi z mojego wnętrza, z moich własnych pragnień, z mojego serca.
Muszę poczuć w sobie co jest dla mnie ważne i na tym się skupić, bo tylko w ten sposób mogę zacząć dostrzegać to, co nie tylko widoczne dla oka i zrozumiałe dla rozumu.
Mod: Nie reklamujemy tu stron zewnętrznych. Linki mają służyć dyskusji. |
ekologik (1240 punktów) (zablokowany) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > Religia nie jest doskonała, bo i ludzie nie są doskonali. To nie znaczy, że człowiek nie może się rozwijać będąc "niewierzącym".Jako hasło antyreligijne wprost nawet nie najgorsze - dziekuję Ci. Oczywiście bez cudzysłowów (tuś dał plamę) Reszta to jednak jakieś mgliste oddawanie się bezrozumowemu zaufaniu do organu pompującego krew. Komory, przedsionki, zastawki, itd. Ja tam preferuję głowę. Pozdrawiam p.s. Pytanko do Ciebie i nawet hasło zarazem: WIERZYSZ CZY MYŚLISZ? |
#40 -1 na 1 | Mirenty (82 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | Mam dwie propozycje autorstwo naszego kolegi romaro - "Nie wierzę nie jestem gorszy, wierzysz nie jesteś lepszy." - "Nie wierzę, bo Polskę na to nie stać."Wydają się bardzo rozsądne i wyważone. Ponadto szukam czegoś chwytliwego na Dzień Darwina i Dzień Pamięci Ofiar kościoła Katolickiego. Może w końcu uda mi się zorganizować coś bardziej publicznego w mojej miejscowości.  |
#41 -1 na 1 | Hasesis (20 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > Reszta to jednak jakieś mgliste oddawanie się bezrozumowemu zaufaniu do organu pompującego krew. Komory, przedsionki, zastawki, itd.> Ja tam preferuję głowę.> Pozdrawiam> p.s.> Pytanko do Ciebie i nawet hasło zarazem:> WIERZYSZ CZY MYŚLISZ?Nie chodzi o to, by przestać nagle myśleć. Nie! Ale ten rozum ma służyć jako analiza tego co odczuwamy. I nie chodziło mi tu o serce jako organ. Chodzi raczej o odczucie. Tak jak ból który czujesz. Kiedy Ci powiem, że boli mnie ząb, skąd wiesz, że nie kłamię? Nie masz pewności, bo sam tego nie czujesz. Wiedza ma pomóc rozwijać się człowiekowi, ale po to, by mu uświadomić, że jest tam coś więcej niż tylko samo zrozumienie. Co do samej wiary... Wierzymy w to, co jest dla nas ważne i czym ja sam więcej inwestuje, wkladam w to swoj wlasny wysilek i swoje wlasne pragneinie, tym moja wiara sie zwieksza.  |
#42 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) |
> Nie chodzi o to, by przestać nagle myśleć. Nie! Ale ten rozum ma służyć jako analiza tego co odczuwamy.Ale nie tylko przez emocje? > I nie chodziło mi tu o serce jako organ.> Chodzi raczej o odczucie.Odczucia też nie mieszczą się w pompie... > Tak jak ból który czujesz. Kiedy Ci powiem, że boli mnie ząb, skąd wiesz, że nie kłamię? Nie masz pewności, bo sam tego nie czujesz.Dobry dentysta będzie wiedział w wielu przypadkach. > Wiedza ma pomóc rozwijać się człowiekowi, ale po to, by mu uświadomić, że jest tam coś więcej niż tylko samo zrozumienie.Hę...? > Co do samej wiary... Wierzymy w to, co jest dla nas ważne i czym ja sam więcej inwestuje, wkladam w to swoj wlasny wysilek i swoje wlasne pragneinie, tym moja wiara sie zwieksza.Bardzo dęte, proszę księdza! I bardzo puste. Wiara nie jest ani większa, ani mniejsza; ani chudsza, ani grubsza; ani ciemniejsza, ani jaśniejsza tylko albo jest, albo jej nie ma. W coś się wierzy, albo nie wierzy i koniec. I wierzcie sobie w to co tam wam przyszło, ale przyjmijcie do wiadomości, że jest dużo ludzi, którym wiara jest obca, i którzy uważają ją za zbyteczną i szkodliwą.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#43 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > CZY BÓG ZNA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ? TAK! >CZY MOŻE JĄ ZMIENIĆ? TAK! >TO JEJ NIE ZNA!
Nieprawda, aby móc zmienić przyszłość trzeba ją najpierw znać.
Pytasz o pewien stan rzeczywistości w przyszłości, czy jest znany? TAK, jest znany. Potem pytasz czy można go zmienić. TAK, można go zmienić: może być inaczej niż pierwotnie miało być. A potem wychodzi Ci, że ten pierwotny stan przyszłości nie jest znany?
Takie filozowanie prowadzi do poważnych absurdów, nawet dla ateistów, oto moje hasło, mam nadzieję, że się Wam spodoba.
CZY ZNASZ CAŁĄ PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA? NIE! SKĄD ZATEM WIESZ, ŻE NIE MOGĘ ISTNIEĆ?
podpisano: Pan Bóg.
albo
CZY PRAWDOPODOBIEŃSTWO MOJEGO ISTNIENIA JEST NIEZEROWE? TAK! A JA GWARANTUJĘ CI WIECZNE SZCZĘŚCIE I WIECZNE ŻYCIE. NIESKOŃCZONOŚĆ x NIEZEROWE PRAWDOPODOBIEŃSTWO = NIESKOŃCZONOŚĆ
NAUCZ SIĘ LICZYĆ! WIARA SIĘ OPŁACA! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > NAUCZ SIĘ LICZYĆ! WIARA SIĘ OPŁACA!albo lepiej ZACZNIJ MYŚLEĆ! WIARA SIĘ OPŁACA! No pojechałem ... po prostu ... Lepiej już te proste, ale wymowne teksty na bilbordach wrzucać, typu: NIE KRADNĘ! NIE ZABIJAM! NIE WIERZĘ! |
#45 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Edukacja antyreligijna wprost (hasła na plakaty i ulotki) | > Dekady temu na murze w Wałbrzychu widziałem świetny napis.> Brzmiał mniej więcej tak:> Stwórzmy boga na obraz nas samych, niech będzie mściwy i małostkowy a wtedy wszyscy w niego uwierzą.Przedmiotem wiary właśnie JEST mściwy i małostkowy biblijny "Bóg".  |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|