 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2012 17:35 | TylkoPytam (80 punktów) | Uczucia zaburzonego
-3 na 5 | Witam, Pewnie ktoś mógłby mi zarzucić, że ten temat powinien trafić na forum psychologiczne, ale jednak czuję, że tutaj mogę spotkać się z bardziej racjonalnymi (a jak inaczej  ) odpowiedziami. Otóż mam 20 lat, wychowywałem się w rodzinie dysfunkcyjnej z ojcem alkoholikiem i nadopiekuńczą matką. Pod koniec podstawówki aż do początku liceum byłem odrzucany przez moich rówieśników ze względu na zbyt introwertyczną naturę. Skutkiem tego dziś doświadczam skrajnych stanów: od kompletnej znieczulicy po wewnętrzne rozrywanie przed dwie różne emocje. Dwóch psychologów było zgodnych co do diagnozy: nerwica natręctw. Pomimo wszystkiego, po latach poniżania, stresu i cierpienia, postanowiłem się podnieść. Zacząłem nabierać pewności siebie, znalazłem życiowe cele i postanowiłem myśleć czysto racjonalnie (co okazało się świetną terapią samo w sobie). Pojawił się jednak pewien problem... Po raz pierwszy w życiu poznałem dziewczynę z którą naprawdę czuję pewną więź emocjonalną. Niestety, staram się nie zbliżać emocjonalnie do ludzi przez co targało mną wiele sprzecznych uczuć. Z jednej strony nie chciałem uczucia i gdy zaczęła mi je okazywać, zapaliła mi się w głowie czerwona lampka. Z drugiej strony pragnę miłości, kogoś blisko siebie. W pewnym momencie zapytałem się dziewczyny ile miała partnerów seksualnych. Powiedziała, że dwóch. Ma 21 lat. Ja jestem prawiczkiem. Gdy dowiedziałem się o jej historii seksualnej poczułem niewysławialną złość i pogardę. W moich oczach była wręcz...no sami wiecie kim. Nie mogłem sobie wyobrazić jak kocha się z innymi mężczyznami, jak oni dają jej miłość, przyjemność... Zacząłem wmawiać sobie, że nie zasłużyła na mnie a ja zasługuję tylko na dziewicę, nie skażoną dotykiem innego mężczyzny. Przez kilka dni po odrzuceniu jej, zacząłem intensywnie myśleć nad moimi uczuciami. Pytałem różnych ludzi, wyszukiwałem wątki na forach. Postanowiłem do niej wrócić. Widzę, że bardzo jej zależy, bombarduje mnie codziennie sms'ami, wkłada w nasz pre-trwały-związek 60% a ja 40%... i nie narzeka. Ja jednak od czasu do czasu ciągle mam wrażenie, że powinienem zrobić skok w tył i przespać się z 2-3 innymi dziewczynami... dla równowagi  Jak oceniacie tą sytuację? Proszę o jakąś konkretną radę; jak mógłbym poradzić sobie z takimi emocjami i takim sposobem myślenia? Czy można nieco rozpuścić takie emocje jak zazdrość, zawiść czy samolubstwo? Zależy mi na niej, ale jednocześnie drażni mnie jej przeszłość... Ludzie mówią, że to irracjonalne postępowanie i myślenie, ale z drugiej strony to wydaje się jakoś uzasadnione ewolucyjnie. Zresztą kobiety mają senstymenty do poprzednich partnerów i często porównują swoich ex do obecnych. Pozdrawiam M. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 17 na 17 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczucia zaburzonego | Facet, im twoja kobieta ma większe doświadczenie seksualne, tym lepiej dla ciebie! Szukanie dziewicy wynika wyłącznie z religijnego uwarunkowania. Skoro tobie przeszkadza najmniejsze doświadczenie seksualne twojej partnerki, to znaczy, że jesteś ofiarą religijnego prania mózgu, z którego być może nie zdajesz sobie sprawy.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns) |
#2 11 na 11 | Luxuria (526 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Jak oceniacie tą sytuację? Proszę o jakąś konkretną radę; jak mógłbym poradzić sobie z takimi >emocjami i takim sposobem myślenia?
Nie bardzo wiem, jak mógłbyś sobie poradzić, bo nie rozumiem, jak można w ogóle mieć taki problem. :p
Cóż, już zdałeś sobie sprawę z tego, że takie przekonanie jest irracjonalne. Ono wynika z tego, czego nas wszystkich uczy społeczeństwo - kobieta musi się szanować, czystość kobiety decyduje o jej wartości, taka co uprawia seks nie z mężem to szmata. To pranie mózgu jest częściowo religijne, ale chyba bardziej po prostu kulturowe. Ale im prędzej to zrozumiesz i uwolnisz się od takiego myślenia, tym lepszy będzie moim zdaniem twój związek i seks.
>ale z drugiej strony to wydaje się jakoś uzasadnione >ewolucyjnie.
No i? Jej popęd też jest uzasadniony ewolucyjnie, no nie? Co to za argument?
I zgadzam się z postem kulki_na_mole. Seks prawiczków z dziewicami jest beznadziejny - nikt od razu nie wie co robić i jak rozmawiać :p. Ty przynajmniej masz szansę, że twoja partnerka będzie wiedziała, co jej sprawia przyjemność, a nawet co sprawia tobie. Jesteś w dużo lepszej sytuacji niż gdybyś był z dziewicą.
A czy będzie porównywała? Może. Nie ma lekko, trzeba starać się być dobrym partnerem, żeby nie musiała żałować.
|
#3 -2 na 2 | TylkoPytam (80 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | Wkurza mnie chyba właśnie to, że jest bardziej doświadczona, że może czuć się w łóżku wyższa. Myśli, że ktoś ją dotykał i z kimś się zabawiała po prostu aktywują u mnie tak negatywne emocje, że mnie rozrywa od środka. Niby jest to spowodowane kultura, ale ta w dużej części wzięła się z naszej natury, prawda? Moja reakcja jest więc naturalna. Jej będą towarzyszyły sentymenty i to będzie mnie drażniło jak diabli. |
#4 6 na 6 | Luxuria (526 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Wkurza mnie chyba właśnie to, że jest bardziej doświadczona, że może czuć się w łóżku wyższa.Ale czy ona pokazuje ci jakoś to, że uważa cię za gorszego w łóżku? Czy to jest problem tylko w twojej głowie? Normalna kobieta nie będzie miała nic przeciwko temu, że jej partner jest mniej doświadczony. Jedyne czego wymaga to to, aby partner się starał i się interesował nią. Całej reszty można się szybko nauczyć. > Niby jest to spowodowane kultura, ale ta w dużej części wzięła się z naszej natury, prawda? Moja reakcja jest więc naturalna. Jej będą towarzyszyły sentymenty i to będzie mnie drażniło jak diabli.Ej, ej, tylko się przed sobą nie usprawiedliwiaj. Naturalna reakcja też coś. Ciekawe jak byś się czuł, gdyby to ciebie odrzuciła kobieta bo miałeś dwie wcześniej i powiedziałaby, że to naturalne i ją wkurza, że cię ktoś wcześniej dotykał. Niefajnie, prawda? Ja osobiście nie cierpię takiej postawy. Don't be that guy. |
#5 6 na 8 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczucia zaburzonego | Kup sobie dmuchaną lalę, a od dziewczyny się o.d.p.i.e.r.d.o.l, czubie.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns) |
#6 6 na 6 | sinapis (1725 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | Pytałem różnych >ludzi, wyszukiwałem wątki na forach.
I nikt ci tam nie powiedział, żeby pójść do seksuologa? Żadne rady nic tu nie pomogą, potrzebna jest terapia dla wybicia ci z głowy fobii przed inicjacją.
|
#7 1 na 1 | Luxuria (526 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Pytałem różnych> >ludzi, wyszukiwałem wątki na forach.> I nikt ci tam nie powiedział, żeby pójść do seksuologa? Żadne rady nic tu nie pomogą, potrzebna jest terapia dla wybicia ci z głowy fobii przed inicjacją.> Co racja to racja, możemy do usranej śmierci tłumaczyć, że to irracjonalne i że to głupie myślenie, ale tu trzeba psychologa. |
#8 1 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Jak oceniacie tą sytuację? Proszę o jakąś konkretną radę; jak mógłbym poradzić sobie z takimi >emocjami i takim sposobem myślenia? Czy można nieco rozpuścić takie emocje jak zazdrość, zawiść czy >samolubstwo? Zależy mi na niej, ale jednocześnie drażni mnie jej przeszłość... Ludzie mówią, że to
Wybierz sobie coś z poniższych: Uparcie szukaj dziewicy.. Chodź do psychologa na regularne wizyty. Przeleć kilka łatwych dziewczyn z dyskoteki i wróć na forum po kolejne porady. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Wkurza mnie chyba właśnie to, że jest bardziej doświadczona, że może czuć się w łóżku wyższa. Myśli, że ktoś ją dotykał i z kimś się zabawiała po prostu aktywują u mnie tak negatywne emocje, że mnie rozrywa od środka. Niby jest to spowodowane kultura, ale ta w dużej części wzięła się z naszej natury, prawda? Moja reakcja jest więc naturalna. Jej będą towarzyszyły sentymenty i to będzie mnie drażniło jak diabli.> To dopiero początek. Następne będzie eliminacja kumpli i hobby. Moja rada. Daj sobie na wstrzymanie tak gdzieś do trzydziestki. To najlepszy czas na cokolwiek. Pozwiedzaj świat, popracuj za granicą , skocz na Ibizę pobaw się, kup sobie co będziesz chciał może motocykl może coś innego. To już Ci zostanie. Nabierzesz dystansu i będziesz miał co wspominać. Póki jesteś sam nie musisz wybierać między kobietą a swoimi marzeniami. Oczywiście nie oznacza to że trzeba trzymać się z daleka od kobiet. Pozbierasz doświadczenia i już nie będzie Cie tak drażniło. Może nie będziesz musiał kiedyś mówić " żebyś ty choć trochę obca była" |
| Marudek (208 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Jak oceniacie tą sytuację? Proszę o jakąś konkretną radę; jak mógłbym poradzić sobie z takimi >emocjami i takim sposobem myślenia? Czy można nieco rozpuścić takie emocje jak zazdrość, zawiść czy >samolubstwo? Zależy mi na niej, ale jednocześnie drażni mnie jej przeszłość...
Marzenie. Idealna partnerka, o ile się zgodzi na związek. To ona zawsze będzie wszystkiemu winna, zapewni idealny komfort psychiczny, wszelkie stresy będziesz mógł na niej odreagować. Latem w ciąży, zimą bez butów...
P.S. Pamiętaj ! Nie daj szczęściu butów bo pójdzie do sąsiada !!!
|
#11 1 na 3 | Krytyk (64 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | Jedyny mądry komentarz, jak na razie napisał kulkanamole. A reszta to zwyczajne p*****lenie. Jak narazie jedynym realnym problemem chłopaka jest to, że w całym swoim życiu nie podszedł do żadnej laski i teraz halucynuje różne historie. Założe się, że jak będzie dziewczynie lizał sutki w łużku, to ostatnią rzeczą o jakiej bedzie wtedy myślał, to o jej poprzednich partnerach. Jeśli będzie przeciwnie, to wtedy można mówić o problemie. Pozdrawiam |
#12 11 na 11 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | >ja zasługuję tylko na dziewicę...
Zasługujesz na coś więcej, zasługujesz na Maryję, zawsze dziewicę.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#13 7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczucia zaburzonego | Wróć do psychologa, bo coś mi się zdaję, że jesteś klasycznym przypadkiem skłonnym odwzorowywać negatywne emocje i sytuacje (agresja, poniżanie), których zaznałeś w dzieciństwie. One tylko czekają, żeby się ujawnić (już się ujawniają) na odpowiednią sytuację. A pretekst się znajdzie, później kolejny i kolejny. Idź zapytaj. To Twoja psycha ma problem (na pewno nie dziewczyna) i nie zasłaniaj się naturą. To się zdarza, ale natężenie u Ciebie jest niepokojące. www.ksiega(*)rzemoc-w-rodzinie-fragment.pdf |
#14 2 na 2 Sobieski20 (1136 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczucia zaburzonego | Po pierwsze dziewczyna która w tym wieku miala tylko 2 partnerów to prawie dziewica, a z pewnością nic nadzwyczajnego.
Po drugie: co ty do niej czujesz?Bo to co piszesz brzmi jak chęć wykorzystania i skrzywdzenia jej. (Mam nadzieje że się mylę)
Po trzecie: idz na dziwki czlowieku, jak masz jakąś manie na tym punkcie, to sie wylecz najpierw a potem zastanów nad swoim podejściem do kobiet. Jeśli chcesz z nią być tylko dla seksu to bez sensu.
Pozdrawiam
|
#15 1 na 1 | Miły (925 punktów) | Odp: Uczucia zaburzonego | > Facet, im twoja kobieta ma większe doświadczenie seksualne, tym lepiej dla ciebie! >Szukanie dziewicy wynika wyłącznie z religijnego uwarunkowania. Skoro tobie przeszkadza najmniejsze doświadczenie seksualne twojej partnerki, to znaczy, że jesteś ofiarą religijnego prania mózgu, z którego być może nie zdajesz sobie sprawy.> Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)Ogólnie sam podzielam pogląd, że seks pierwszy raz prawiczków z dziewicami to na 200% kiepscizna. Tylko może on po prostu, ma fobie na punkcie tego, że chce żeby mieć pierwszy raz z kimś z kim będzie dopiero się uczył seksu pierwszy raz i będzie to działać w obydwie strony. Żeby nie było nie popieram zrównywania kobiety, która miała wcześniej aż dwóch partnerów xd do szmaty Aluzja co do tego, żeby zrobić to z innym dla "równowagi" za to że była z innymi, - to już autentycznie było tak idiotyczne, pozbawione przyzwoitości i logiki, że mózg mi się zapalił jak to przeczytałem. Nic nie mam do ludzi, którzy lubią bardziej doświadczone, nie zarzucam im zarzutów z powietrza i coś im wkręcam- sam nie wiem w kim np zakocham się i będę chciał spędzić kawałek życia-fajnie by też było nie wkręcać, każdemu, że przyczyna jego własnych upodobań wynika na 200% wyłącznie z jakiś podświadomych zboczeń religijnych i nie ma innych opcji. To tak jak chamskie sugerowanie tym, którzy lubią doświadczone, że ma przyjemność "kosztować" po innych. Będę szczery odnoszę wrażenie, że niektórzy mają na racjonaliście sami religijną obsesje- religia wiecznie wszystkiemu winna. Może i w jego przypadku jest winna a może i nie, może to jakiś strach związany z pierwszym razem? Albo on po prosty chce dziewicy np dlatego, że chce żeby ten pierwszy raz, był z kimś kto to też jest niedoświadczony, bo bo się, że dziewczyna wykpi go w łóżku?- absurdalne twierdzenie,jeśli ona go naprawdę kocha, to na pewno nic takiego się nie stanie. Dlatego uważałbym z takimi szybkimi diagnozami, bez rozpatrzenia wielu scenariuszy. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|