Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-01-2013 02:06neurosurgery (2484 punktów)Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Ocena 4 na 6
Witam po długiej przerwie!

   Wiem, że niektórzy z Was mają dość katastrofy smoleńskiej, ale myślę, że warto obejrzeć ten materiał.

   Według mnie to rzetelne podsumowanie wszystkiego, o czym się mówiło od czasu katastrofy, ale wiem, że niektórym nigdy nie przejdzie przez gardło, że to nie był zamach.

Pozdrawiam serdecznie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#1
28-01-2013 02:50
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Całkiem nieźle rozumieją polską paran... mentalność. Ciekawie zrobiony film, mnie nikt do niczego nie musi przekonywać, PiSowców nikt do niczego nie przekona.

#2
28-01-2013 03:13
 Ocena 6 na 6
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Mnie w tej sprawie interesuje w zasadzie tylko jedno: który idiota zaprosił na pokład jednego samolotu dowódców wszystkich polskich sił zbrojnych, który idiota się na to zgodził i dlaczego ci dowódcy byli takimi idiotami, żeby lecieć razem.


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)

#3
28-01-2013 03:37
 Ocena 7 na 7
Selanos (12869 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Mnie w tej sprawie interesuje w zasadzie tylko jedno: który idiota zaprosił na pokład jednego samolotu dowódców wszystkich polskich sił zbrojnych, który idiota się na to zgodził i dlaczego ci dowódcy byli takimi idiotami, żeby lecieć razem.

A mnie o już nie zastanawia. W tym kraju był burdel, jest burdel i będzie burdel. I nie ma na świecie takiej siły, która by to zmieniła.

#4
28-01-2013 05:25
 Ocena 4 na 4
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Film dodał do mojego dotychczasowego obrazu kilka szczegółów potwierdzających wcześniejszą opinię, że zrobiono wszystko, żeby wreszcie, tak jak w Greku Zorbie mieć piękną katastrofę. Teraz, po trzech prawie latach, sytuacja wygląda niewiele lepiej.

#5
28-01-2013 08:42
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Selanos
>Całkiem nieźle rozumieją polską paran... mentalność. Ciekawie zrobiony film, mnie nikt do niczego nie musi przekonywać, PiSowców nikt do niczego nie przekona.
W tej chwili Lisicki przekonuje, że film jest nie prawdziwy, a Hofman twierdzi, że to kolejny policzek dla Polski.
Autorzy filmu nie wiedzieli w jakie bagno się pakują.
Wiedziałem, że film będzie wyemitowany. Nie oglądałem. Mnie to już przestało interesować.

#6
28-01-2013 09:54
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Selanos
>A mnie o już nie zastanawia. W tym kraju był burdel, jest burdel i będzie burdel. I nie ma na świecie takiej siły, która by to zmieniła. <
Hmm, no chyba , że Selanos zostanie premierem...prezydentem...królem(?)

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#7
28-01-2013 10:40
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Mnie w tej sprawie interesuje w zasadzie tylko jedno: który idiota zaprosił na pokład jednego samolotu dowódców wszystkich polskich sił zbrojnych, który idiota się na to zgodził i dlaczego ci dowódcy byli takimi idiotami, żeby lecieć razem.
Luuuzik, degrengolada we wojsku nie urosła ni trochę, nikt nie najechał by nas rozebrać po raz kolejny....


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#8
28-01-2013 11:36
 Ocena 2 na 2
Adrian Trybek (339 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Rafał Poniecki
Oj, wydaje się, że sytuacja jest jeszcze gorsza, a oznak poprawy nie zauważysz na najdalszym horyzoncie. Polska gospodarka, polski burdel i polskie piekło tworzą nieśmiertelne trio. Jakby ktoś właśnie na tej szerokości geograficznej otworzył puszkę Pandory.

#9
28-01-2013 11:48
 Ocena 13 na 15
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Znalezione w komentarzach na Interii.

Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpita
I spojrzałem na pole...trzeba brata spytać.
Jak przekonać pilota w mglistej atmosferze
By odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,
Z której moskal przez radio próbuje dyktować
Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.
Przez mgłę dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty
Co przejrzał dziadów, małpy oraz palikoty.
I z czystym sercem powie, że mgły tej przyczyna
Tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.
Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska.
Już widzę jak się cieszy pewna morda świńska.
Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu.
Już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.
Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
Jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli.
A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku.
Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.
Tylko by nie mówili "Lechu-Kamikadze",
Najlepiej jeśli jeszcze brata się poradzę.
"Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko.
Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko".
"Ależ to oczywista przecież oczywistość".
Ze kłamią by nam zepsuć całą uroczystość.
Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach.
Bo przecież to samolot na bazie bombowca.
Nawet gdy walnie w ziemie to się nie rozwali.
Powiedz wieży, ze stoi gdzie zomowcy stali.
Będziemy postępować tak jak było w planie.
Wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie.
A Błasik niech tam dobrze przypilnuje.
Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.
By Ci dodać otuchy - odmówię paciora,
I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora."
Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci.
Że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.
"Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika.
Cały naród Cię uczci jako męczennika."

Selanos (12869 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Artur@R
>Hmm, no chyba , że Selanos zostanie premierem...prezydentem...królem(?)

Cesarzem, cesarz ładniej brzmi. Albo imperatorem.

#11
28-01-2013 14:20
 Ocena 1 na 1
makoshika (1454 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta

Od dawna mam wyrobiony pogląd w sprawie tzw. "katastrofy smoleńskiej".

Jej przyczyną był polski burdel i ruska bardacha.

#12
28-01-2013 15:48
 Ocena 1 na 1
Pa1ryk (1539 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Selanos
>Albo imperatorem.

Przyłączcie się do nas.
Razem zmienimy Polskę... W Pierwsze Galaktyczne Imperium!

Atak klonów już przerabialiśmy, czas na kolejne rozdanie!

Kowalski4 (762 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Jak dla mnie sporo uproszczeń, ale tłumaczę sobie, że autorzy w 45 minutach musieli się streszczać, więc jeśli ktoś się interesował katastrofą to wie więcej, niż pokazali.
Ale plus w tym streszczeniu: wybrali to, co najważniejsze, a o czym grzebiąc się w szczegółach zapominamy.

#14
28-01-2013 23:06
 Ocena 1 na 1
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi kulka_na_mole
Ja bym raczej zapytał co za idiota wpadł na pomysł, żeby latać na praktycznie opuszczone lotnisko klasy "z" sporym samolotem pasażerskim. To się musiało prędzej czy później źle skończyć.

#15
29-01-2013 11:34
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi ollikm
>Ja bym raczej zapytał co za idiota wpadł na pomysł, żeby latać na praktycznie opuszczone lotnisko klasy "z" sporym samolotem pasażerskim. To się musiało prędzej czy później źle skończyć.

Ten samolot mógł lądować na tym lotnisku, bo do tego wystarczy odpowiednio długi utwardzony pas i nic więcej. Nie mógł lądować w takiej pogodzie, bo do tego trzeba "trochę" więcej sprzętu.
Niestety ale to dowódca załogi dał ciała. Nie chciał stracić roboty i z powodu tej presji popełnił szereg poważnych błędów. Z wypadkami jest tak, że najczęściej składają się z kilku zdarzeń, błędów, zbiegów okoliczności, które następują jednocześnie. Każdy z osobna nie powoduje wypadku, ale ich nałożenie jest tragiczne.

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365