 |
Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-02-2013 01:53 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia
7 na 7 | Stwierdziłem je właśnie u siebie, słuchając oświadczenia małej dziewczynki, Malali, postrzelonej kilka miesięcy temu w Pakistanie przez talibów za to, że ośmieliła się chodzić do szkoły. Wydarzenie było szokiem chyba dla całego cywilizowanego świata. Teraz, po intensywnym leczeniu w Birmingham, Malala stwierdziła, że żyje, widzi i słyszy dzięki modlitwom wielu ludzi i za wyleczenie podziękowała Bogu, który wysłuchał tych modlitw. Czy mam się czuć winny, że słyszę tu jakiś zgrzyt? _ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | > Obie postawy są godne potępienia.Ale świat nie jest czarno-biały. Zauważ tę jasną szarość nieracjonalnej postawy Malali. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | > >>"... a tymi talibami kierował Bóg."> >Skąd ta pewność?> A skąd może być?> Z ich wiary.Jeśli wiara (czyjaś) daje Ci pewność to, wybacz, ale racjonalizm jest Ci obcy Talibowie uważają że Allach kazał im popełnić zbrodnię, to znaczy że tak uważają, a nie że tak jest. Jeśli ktoś uważa że Allach jest wymysłem zabobonnych pastuchów i nomadów to MUSI przyznać , że zbrodnia jest dziełem LUDZI a nie Allacha |
#18 1 na 1 | HCNOPS (278 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | > >Obie postawy są godne potępienia.> Ale świat nie jest czarno-biały. Zauważ tę jasną szarość nieracjonalnej postawy Malali.A kto powiedział, że nie widzę tej jasnej strony? Już ktoś tu słusznie napisał, że Malali walczy o prawo do edukacji kobiet i muzułmanie chętniej poprą w tej sprawie muzułmankę, niż ateistkę. I oczywiście lepszy jest islam łagodny niż islam ekstremistyczny, choć na długą metę lepszy islam żaden, niż jakikolwiek. |
#19 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia |
> Jeśli wiara (czyjaś) daje Ci pewność to, wybacz, ale racjonalizm jest Ci obcyTy tak piszesz do astrotaurusa?  No proszę Cię...  > Jeśli ktoś uważa, że Allach jest wymysłem zabobonnych pastuchów i nomadów to MUSI przyznać, że zbrodnia jest dziełem LUDZI a nie AllachaNo zlituj się... Nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa inaczej. Słowa "talibami kierował Bóg" nie oznaczają, że tak jest w istocie, ale to, że oni w to wierzą. Ich wiara kreuje ich rzeczywistość. Trzeba nauczyć się odróżniać fakty od rzeczywistości, w której żyją wierzący. Astrotaurus to w 100% potrafi. Spróbujmy zatem łopatologicznie: Wiara talibów daje mi pewność, że oni święcie wierzą w to, iż ich poczynaniami kieruje Bóg, ponadto są absolutnie przekonani, że owe poczynania są Bogu miłe. |
#20 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia |
> Wniosek? Talibowie nie mają nic wspólnego z Bogiem.Zacznijmy od tego, że Bóg nie istnieje, a cała reszta stanie się łatwiejsza. > Zgrzyt powinni słyszeć ci, którzy w którejkolwiek świętej księdze słyszą wezwanie do zabijania.Czyli zabójcy - wyznawcy religii opartych na "świętych księgach". Ale nie łudź się, oni nie słyszą żadnych zgrzytów. Oni słyszą tylko głos "Boga". |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | > >Wniosek? Talibowie nie mają nic wspólnego z Bogiem.> Zacznijmy od tego, że Bóg nie istnieje, a cała reszta stanie się łatwiejsza.Jeśli Bóg nie istnieje, to nie można powedzieć że talibowie działali na jego polecenie |
#22 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | |
#23 1 na 1 | Luxuria (526 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | Zgrzyt dla nas jest oczywisty, ale dość zrozumiałe jest też, że wyznawcy, którzy postrzegają swojego boga jako dobrego nie będą uważali że to za jego sprawą stała im się krzywda. To zawsze jest zła wola ludzi którzy niewłaściwie interpretują wolę boga.
Czy księgi Islamu zakazują dziewczynkom się uczyć? Jeżeli nie, to talibowie działali z własnej inicjatywy, i dziewczynka wcale nie musi wiązać ich działań z Allahem.
A nawet jeżeli zakazują, to może sobie całą tę sytuację interpretować tak: "Bóg zakazał mi się uczyć, a ja grzeszna zlekceważyłam ten zakaz, więc mnie postrzelił, ale Allah jest miłosierny, bo przeżyłam".
A mógł zabić, no nie?
|
#24 1 na 1 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | Rozumiem, ale pomijając te kwestie tzw. teologiczne, bardziej chodziło mi o zwykłe słowo dziękuję skierowane do tych, którzy ją realnie leczą. _ |
| reason (20 punktów) | Odp: Dzięki Bogu za użyteczny termin - mieszane uczucia | > za wyleczenie podziękowała Bogu, który wysłuchał tych modlitw.
Moim zdaniem wiara jest bardzo ważnym czynnikiem zdrowienia. Może to być wiara w Boga, może to być Optymizm. Każdy lekarz zajmujący się trudnymi przypadkami medycznymi (nie, nie House) potwierdzi, że postawa pacjenta ma decydujące znaczenie w skuteczności terapii.
|
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|