 |
prof. Hartman i lewacki Hitler Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2013 21:47 | paula17 (495 punktów) | prof. Hartman i lewacki Hitler
5 na 7 | Dzisiaj w Kropce nad i w tvn24 prof. Hartman rozmawiał z posłem Giżyńskim. Pewien fragment wyglądał jakoś tak: Cytat:prof. Hartman: Chce Pan powiedzieć że Kościół nie ma na swoim sumieniu zbrodni? A wymordowanie Jerozolimy, a czarownice, a inkwizycja? Cytat:Poseł Giżyński: Chcę Panu przypomnieć że to ma się nijak do zbrodni narodowego socjalisty, lewaka z Niemiec Cytat:prof. Hartman: To znaczy że Kościół nie ma krwi na rękach? Myślę - kuźwa - ja czegoś nie wiem czy faszyzm wlicza się do lewicy? Czegoś nie wiem czy Hitler 70 lat po śmierci zmienił światopogląd? Od pupilka Kościoła do lewackiego ateisty? Faszyzm nie jest narodowościowo-ksenofobiczny? Więc Trocki był z prawicy? Bo przecież zwalczał faszyzm? "Mein Kampf" wzorowało się na "Bogu urojonym"? Profesor Hartman mnie zaskoczył, wygląda na to, że nic nie wie o zbrodniach Kościoła? 1. Jerozolima - 1099 rok; 2. Czarownice - XIV-XVII wiek; 3. Inkwizycja - XII-XIV wiek. Chyba profesor musi sobie odświeżyć bibliotekę. I szlag Paulinę trafił bo myślała że kto jak kto ale profesor filozofii i etyk będzie wiedział o czym mówi. I się Paula zawiodła  . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 17 na 17 chesterx (739 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | Poczytaj sobie wypociny wikipedystów, to o wiele więcej ci się włosów na głowie zjeży. Nacjonalistyczne zakute łby, jak chociażby Giżyński, próbują za wszelką cenę zrewidować historię. Przecież ci idioci zowią się antykomunistami, a lubują się w trockiście Orwellu, są "prawdziwymi Polakami", a lubują się w Litwinie Jagielle, ględzą coś o "wielkiej Polsce", zapominając, że większość ziem Rzeczypospolitej stanowiło Wlk. Księstwo Litewskie, a związek z tym państwem de facto sprowadził na państwo polskie zagładę. Raz nawet przeczytałem wypowiedź jakiegoś podgrzybiałego już 'phrawdziwego polacka", że "Smoleńsk to piękne polskie miasto". Polscy nacjonaliści nie są zdrowi na umyśle. Dlatego też zaprzestałem oglądania polskiej telewizji. Przynajmniej na obcojęzycznych stacjach nie ględzi się przez tydzień o decyzji nic nieznaczącego teokraty, a niedzielna ramówka jest nieco bardziej zróżnicowana niż wybór między mszą z Krakowa albo z Gdańska, tudzież inkantacjami szamana ubranego w białą szatę. Poza tym, katoliccy Belgowie działający w prywatnym folwarku katolickiego belgijskiego króla, wymordowali od 5 do 20 milionów Kongijczyków, co stanowi niezłą konkurencję dla tego austriackiego gorliwego katolika. |
#2 -11 na 15 | worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | No cóż, lewicowy, a szczególnie lewicowo-ateistyczny paradygmat oceniania wydarzeń historycznych zawsze był pocieszny, i streszczał się w dość krótkiej tezie - co złego, to nie my. 
bembergiem w berg |
#3 2 na 2 | paula17 (495 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > No cóż, lewicowy, a szczególnie lewicowo-ateistyczny paradygmat oceniania wydarzeń historycznych zawsze był pocieszny, i streszczał się w dość krótkiej tezie - co złego, to nie my.  Masz rację, Hitler był ateistą a szczególnie lewicowym ateistą. Przepraszam. |
#4 -2 na 6 | worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Masz rację, Hitler był ateistą a szczególnie lewicowym ateistą. Przepraszam.Nic takiego nie napisałem. Ale zapytam na serio - potrafisz wskazać w historii jakieś zbrodnie, występki, które były motywowane (opacznie rozumianym, wykoślawionym) światopoglądem, z którym się aktualnie utożsamiasz?
bembergiem w berg |
#5 5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | |
#6 11 na 11 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > No cóż, lewicowy, a szczególnie lewicowo-ateistyczny paradygmat oceniania wydarzeń historycznych zawsze był pocieszny, i streszczał się w dość krótkiej tezie - co złego, to nie my.  > bembergiem w berg> Taaaa  Inkwizycja, palenie na stosie za twierdzenie, ze ziemia nie jesz plaska, smierc za przyznanie sie, ze nie wierzy sie w boga - to wszystko dzialo sie z powodu neutralnosci kosciola i w zadnym razie z powodu katolickiego swiatopogladu. Hitler, Stalin - mordowali w imie ateizmu. Mordowali kazdego, kto przyznal sie w wiare w boga. Mordowali nie w imie swojej chorej wizji swiata a w imie niewiary w boga. A tak na marginesie to tylko chcialem napomknac, ze Hitler i Stalin byli integralna czescia planu boskiego. No chyba, ze ty worku wiesz lepiej i powiesz nam, ze bog nie zaplanowal tych dwoch panow w swoim dziele  |
#7 18 na 20 | paula17 (495 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Ale zapytam na serio - potrafisz wskazać w historii jakieś zbrodnie, występki, które były motywowane (opacznie rozumianym, wykoślawionym) światopoglądem, z którym się aktualnie utożsamiasz?Nie. Bo moim światopoglądem uciekam od mordowania czy krzywdzenia innych. Jeśli chciałeś mnie zaszufladkować jako absolutną lewaczkę to mógłbyś mi przypisać zbrodnie Czerwonych Khmerów czy innych komunistów. Na szczęście jestem na tyle rozgarniętą damą że nie zmuszam się do wyznawania poglądów których nie popieram tylko ze względu na to że mam trochę wspólnych idei z jakimś nurtem. Mam wybiórczy światopogląd. Gdybym potrafiła wskazać jakieś zbrodnie wywołane moim światopoglądem to byłabym morderczynią ideologiczną. A kocham życie i sprzeciwiam się mordowaniu innych. Nie trafiony  A jeśli chodzi o "opacznie rozumiane" czy "koślawe" to przecież nie moje, to za co mam czuć się winna? Jeśli chcesz taki przykład to może to zapewni Ci dzienną dawkę trollowania: Gdybym żyła 160 lat temu to popierałabym Marksa i Engelsa. I nie, nie miałabym wyrzutów sumienia za stalinizm bo, jak pisał Trocki, Związek Radziecki był absolutnym zaprzeczeniem komunizmu. Sprzeciwiam się mordowaniu innych więc logicznym jest że nie mam się za co obwiniać  |
#8 6 na 6 | paula17 (495 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Ja czegoś tu nie rozumiem. Atakujesz Hartmana jakoby nie znał historii. Z cytatów wynika, że to raczej Giżyński jej nie zna.Tyle że nie zaskakuje mnie kłamstwo pana Gi rzyńskiego (zakładam, że kłamał bo jest historykiem) bo do tego się wśród posłów/posłanek przyzwyczaiłam a brak reakcji ze strony prof. dr. hab. UJ który na to kłamstwo, mocno kopiące po jajach jego światopogląd, nie zareagował. Tak czy siak ciekawa uwaga, poszedł "+". Cytat:Zbigniew Girzyński: W latach 1992-1997 studiował historię, w latach 1997-2001 doktoryzował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2001 obronił pracę doktorską nt. stosunków polsko-francuskich w latach 1945-1950 i podjął pracę jako wykładowca w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Autor wielu artykułów i trzech książek o tematyce historycznej. Źródło P.S.: Jego nazwisko pisze się przez "rz", właśnie to zauważyłam. |
#9 2 na 2 | Legion (587 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> Cytat:Poseł Giżyński: Chcę Panu przypomnieć że to ma się nijak do zbrodni narodowego >socjalisty, lewaka z Niemiec Gwoli ścisłości: -W dzisiejszych czasach operowanie takimi termnami jak lewica-prawica, jest bez sensu. -Hitler był w sumie centrystą. > Cytat:prof. Hartman: To znaczy że Kościół nie ma krwi na rękach? Ma jak każda religia. > Profesor Hartman mnie zaskoczył, wygląda na to, że nic nie wie o zbrodniach Kościoła?Przecież je wyliczył... > 1. Jerozolima - 1099 rok;Zgadzam się. > 2. Czarownice - XIV-XVII wiek;Częściowo się zgodzę. Były oczywiście stosy katolickie. Z tego co jednak pamiętam to dużo więcej stosów było u Protestantów. > 3. Inkwizycja - XII-XIV wiek.Też częściowo się zgodzę. Z jednej strony był to straszliwy aparat terroru, który na wiele lat stopował rozwój wielu krajów, ale jestem wdzięczny niektórym przedstawicielom Officium, za stworzenie podstaw dzisiejszego sądownictwa. |
#10 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Cytat:Zbigniew Girzyński: W latach 1992-1997 studiował historię, w latach 1997-2001 doktoryzował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2001 obronił pracę doktorską nt. stosunków polsko-francuskich w latach 1945-1950 i podjął pracę jako wykładowca w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Autor wielu artykułów i trzech książek o tematyce historycznej. Źródło Pełnił też ważną funkcję ministranta, a to oznacza, że był prymusem na lekcjach religii. |
#11 -2 na 2 | Adrian Trybek (339 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | Jeden z Torunia, drugi z Lublina. Spotkali się i trochę zamieszali w betoniarce. Ty, ja i paru innych Użytkowników popiszemy sobie... oczywiście tylko dla dobra powyższych lublińsko-toruńskich antagonistów. Wpisz drogi użytkowniku "Hartman 2010" w google i zobacz co wyskoczy. Poza poparciem dla bigosa Komorowskiego, kulowaty filozof intelektualnie równa się Giżyńskiemu. |
#12 6 na 6 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > >Myślę - kuźwa - ja czegoś nie wiem czy faszyzm wlicza się do lewicy? Czegoś nie wiem >czy Hitler 70 >lat po śmierci zmienił światopogląd? Od pupilka Kościoła do lewackiego ateisty? >Faszyzm nie jest >narodowościowo-ksenofobiczny? Więc Trocki był z prawicy? Bo przecież zwalczał >faszyzm? "Mein Kampf" >wzorowało się na "Bogu urojonym"? >Profesor Hartman mnie zaskoczył, wygląda na to, że nic nie wie o zbrodniach Kościoła?
Profesor Hartmann zna doskonale historię i np. zbrodnie Kościoła katolickiego. Poczytaj w sieci jego publikacje albo wydania papierowe z lat wcześniejszych. Ponieważ w dyskusjach jest stonowany , i nie ma manier pani dr. hab. Pawłowicz , to wypada blado w potyczkach słownych z adwersarzami ultrakatolickimi.
Niemieccy żołnierze szli na wojnę z Bogiem w sercach . Znane są fakty poparcia niemieckiego kościoła dla Hitlera. Na klamrach ich pasów był napis "Gott mit uns " = Bog (jest) z nami. Hitleryzm=niemiecki faszyzm=Nazizm to narodowy socjalizm. Niemiecka partia faszystowska była partia nazistowską - nazizm=NArodowy socjaliZM.
Nazwa własna tej partii to : NSDAP = Nazional-sozialistische Deutsche Arbeiter Partei = Niemiecka narodowo-socjalistyczna partia robotników. |
#13 5 na 5 | MadameDeVoltaire (1428 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | Jak dla mnie w tej "Kropce..." w żadnym wypadku nie wypadł słabo, Girzyński gadał od rzeczy. Przynajmniej ja to tak widzę.
bang bang, shot you dead |
#14 9 na 9 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | 24 lutego 1920 r. ogłoszono 25 punktowy plan NSDAP. Nie znalazłem nigdzie polskiego tłumaczenia tego planu. Ogólnie w polskim internecie temat zdaje się nie istnieć i nie sposób znaleźć tłumaczenie całego planu, a już szczególnie jego 24 punktu. Wydaje mi się, że 24 lutego szczególnie powinno się przypominać o 24 punkcie planu NSDAP. Pozwolę sobie zacytować angielskie tłumaczenie: Cytat:24. We demand freedom for all religious denominations in the State, provided they do not threaten its existence not offend the moral feelings of the German race.
The Party, as such, stands for positive Christianity*, but does not commit itself to any particular denomination. It combats the Jewish-materialistic spirit within and without us, and is convinced that our nation can achieve permanent health only from within on the basis of the principle: The common interest before self-interest. angielska wikipediaangielska wikipedia (łatwiejszy angielski)artykuł w niemieckiej wikipedii*wytłuszczenie dodane przeze mnie. Trudno jednoznacznie określić czy narodowy socjalizm był ruchem prawicowym czy lewicowym. Często określany jest jako prawicowy ze względu na swoje antysocjalistyczne i antykomunistyczne nastawienie. Nazizm był również ruchem narodowym w przeciwieństwie do współczesnych mu ruchów socjalistycznych i komunistycznych, które były mniej narodowościowe i mniej lub bardziej opierały się na marksizmie. Zasadniczo jednak sam nazizm posiadał również cechy, które są wspólne również dla współczesnych mu partii lewicowych (chociażby delegalizacja innych partii politycznych). Niezależnie jak to zwał współcześnie nazizmowi bliżej do partii prawicowych, ze względu na ich konserwatyzm i nacjonalizm z równie często zaangażowanymi środowiskami ksenofobicznymi. Jak to zwał, tak to zwał. Dzielenie partii na prawice i lewicę jest dla mnie ogólnie idiotyczne ze względu na różnorodność i płytkość takiego podziału, nie wspominając już o tym jak ciężko klasyfikować według tego kryterium (chociażby przykład NSDAP). To co najistotniejsze to wielokrotnie zapominany fakt, że nazizm jak każda prawicowa konserwatywna partia była silnie związana z kościołem i doszła do władzy w porozumieniu z DNVP i Zentrum, a partie komunistyczne i socjalistyczne (KPD, SPD) były prześladowane. Jakby nie było po dziś dzień wiele punktów programu nazistowskiego pokrywa się z programami partii prawicowych, a słowa Hitlera mogłyby być używane przez reprezentantów partii narodowościowych. Dlatego niezwykle bawi mnie ta scena (Iron Sky to według mnie wybitna komedia i bardzo niedoceniana). Na koniec kolejny cytat, ku pokrzepieniu serc (też po angielsku, bo oczywiście po polsku nie sposób go znaleźć): Cytat:And so I believe to-day that my conduct is in accordance with the will of the Almighty Creator. In standing guard against the Jew I am defending the handiwork of the Lord. Therefore, I am convinced that I am acting as the agent of our Creator. By fighting off the Jews, I am doing the Lord's work. I believe today that my conduct is in accordance with the will of the Almighty Creator.
Adolf Hitler, Mein Kampf vol.1 chap.2 No, bardzo pobożnym lewakiem był Hitler ! Jak dla mnie Mein Kapmf powinno być obowiązkową lekturą. Podobnie Manifest komunistyczny. Nie sposób sobie wyrobić sobie zdanie na temat nazizmu, nie znając jego genezy. Tyle mitów już się na ten temat potworzyło, że aż przykro się robi, że osoby związane ze środowiskiem naukowym te androny powielają.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#15 13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> Częściowo się zgodzę. Były oczywiście stosy katolickie. Z tego co jednak pamiętam to dużo więcej stosów było u Protestantów.Tak czy inaczej, chrześcijaństwo... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|