Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dawid Bowie podpada KK :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-05-2013 13:42XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Dawid Bowie podpada KK :)
Ocena 5 na 7
Dawid to ma jaja Fajny klip nakręcił i już zdążył oburzyć youtube i pojechał ostro (jak na kulturę masową) po KK

www.tokfm.(*)uznierczym_.html#BoxSlotII3img

Brawo
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#31
13-05-2013 19:35
 0 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>Stalin i stalinizm po części przynajmniej zastąpili rosyjskiemu ludowi cara i cerkiew.

Z jakiegoś powodu chrześcijaństwo im przeszkadzało - co obserwujemy też dzisiaj w UE. Komuchy miały nawet swój Związek Wojujących Bezbożników. pl.wikiped(*)4…cych_Bezbożników

Ech, te historyczne analogie.


bembergiem w berg

#32
13-05-2013 19:48
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>>>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość.
>>Kult_jednostki
>Wydaje mi się, że istnieje spora różnica między propagandą państwową generującą kult jednostki, a "wiarą we własną boskość" - no chyba że próbujesz powiedzieć, że >kult jednostki polega na tym, że te "jednostki" czciły same siebie?

W końcu zrozumiałeś

>No i jak ktoś chce w sposób agresywny zdusić w państwie wszelką religijność, to >musi coś zrobić z religijnymi potrzebami większości ludzi - a potrzeby te - jak

Dlatego komuniści tak długo wytrwali: to była państwowa religia.

>>>nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
>>I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż
>No przecież sam pokazałeś - foto z Leninem.

Nie kpij. Rozumiem, że nie masz ?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#33
13-05-2013 19:54
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>>>>>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość.
>>>Kult_jednostki
>>Wydaje mi się, że istnieje spora różnica między propagandą państwową generującą kult jednostki, a "wiarą we własną boskość" - no chyba że próbujesz powiedzieć, że >kult jednostki polega na tym, że te "jednostki" czciły same siebie?
>W końcu zrozumiałeś

Ano nie. Brakuje informacji aby uznać, że Stalin, Mao czy Pol Pot uważali się sami za bogów.

>>>>nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
>>>I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż
>>No przecież sam pokazałeś - foto z Leninem.
>Nie kpij. Rozumiem, że nie masz ?

A kto jest na tym obrazku jak nie ateiści z portretami swoich "bogów"?

bembergiem w berg

#34
13-05-2013 20:27
 Ocena 3 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>>>>>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość.
>>>>Kult_jednostki
>>>Wydaje mi się, że istnieje spora różnica między propagandą państwową generującą kult jednostki, a "wiarą we własną boskość" - no chyba że próbujesz powiedzieć, że >kult jednostki polega na tym, że te "jednostki" czciły same siebie?
>>W końcu zrozumiałeś
>Ano nie. Brakuje informacji aby uznać, że Stalin, Mao czy Pol Pot uważali się sami >za bogów.

przeczytaj tamten link

>>>>>nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
>>>>I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż
>>>No przecież sam pokazałeś - foto z Leninem.
>>Nie kpij. Rozumiem, że nie masz ?
>A kto jest na tym obrazku jak nie ateiści z portretami swoich "bogów"?

Ateizm to nie jest żadna ideologia, tak samo jak "nie łowienie ryb" nie jest hobby.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#35
13-05-2013 23:13
 Ocena 6 na 6
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Z jakiegoś powodu chrześcijaństwo im przeszkadzało - co obserwujemy też dzisiaj w UE. Komuchy miały nawet swój Związek Wojujących Bezbożników. pl.wikiped(*)4…cych_Bezbożników
Nie dziwię się, że przeszkadzało. Toż to konkurent w walce o rząd dusz był.
Co do dzisiejszej UE to gdzie niby taka nagonkę na chrześcijaństwo widać? Poszczególne państwa mogą być bardziej zlaicyzowane niż Polska, ale ciężko zakładać, że to z powodu bycia w UE. Raczej jest to rezultatem wyboru obywateli tych państw.

#36
14-05-2013 08:34
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)

#37
15-05-2013 01:54
 Ocena-1 na 1
popers (129 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Meretseger
>>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.
>Doprawdy?
>pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Srebrenicy
>pl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo_w_Rwandzie
>pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_w_Darfurze

No i jak to się ma do ofiar li tylko Stalina i Mao?

A co do pana Bowiego, to jaja pokazałby większe gdyby coś mocnego o muzułmanach wymyślił. A tak stara nuda...

#38
15-05-2013 07:10
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi popers
>No i jak to się ma do ofiar li tylko Stalina i Mao?
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Stalin i Mao byli wcześniej. Ludobójstwa w Rwandzie nie zorganizowali ateiści. A zatem - nieprawdą jest, jakoby "ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści". Już rozumiesz?
Zresztą - w tamtych i tak nie chodziło o ateizm. Nie wiem, jak można tego nie pojmować.

#39
15-05-2013 09:58
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi popers
.
Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.
Jest to podłe fideistyczne kłamstwo powtarzane w myśl Goebbelsowskiej zasady:
Kłam­stwo pow­tarza­ne ty­siąc ra­zy sta­je się prawdą.

Żadnego ludobójstwa w żadnym okresie nie zorganizowali ateiści. Wiara w innego boga, czy w inny Kościół nawet, gdy ateizmem jest nazywana, to faktycznie jest tylko religią.
Religijny ateizm był zaledwie częścią jakiejś doktryny. (Np. Rafał Imos, "Wiara człowieka radzieckiego" Zakład Wydawniczy >>NOMOS<<. Kraków 2007. To 440 stron rzetelnej roboty, z którą warto się poznać, zamiast ordynarnie kłamać.)
_____________________________________________________________

>>>>>>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.
>>Doprawdy?
pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Srebrenicy
pl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo_w_Rwandzie
pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_w_Darfurze
>No i jak to się ma do ofiar li tylko Stalina i Mao?
Jak widać, to wiedza tajemna, byle komu nie przystępna.
www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,7#w475646
www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,9#w475688

Ale to forum podobno do inteligencji jest skierowane.

Pozdrawiam.

@@@
.

#40
15-05-2013 10:41
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
.
>>>>Stalin i stalinizm po części przynajmniej zastąpili rosyjskiemu ludowi cara i cerkiew.
>Komuchy miały nawet swój Związek Wojujących Bezbożników. pl.wikiped(*)4…cych_Bezbożników
A Pan Worek kości podjął się misji ewangelizacyjnej forumowych bezbożników.
Klepie jak młynek modlitewny ciągle te same bzdury i wszystkie argumenty merytoryczne spływają po nim jak woda po kaczce.

Panie Piotrze, ja też się powtórzę, każda wiara nas ogranicza, a im jest głębsza tym bardziej i wszystko jedno czy ktoś wierzy w Jezusa, czy Józefa. Święty Kościół katolicki, czy Mateńkę Partię.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,457103#w457247
www.racjon(*).php/z,0/d,10/s,402869#w403929

>Ech, te historyczne analogie.
www.racjon(*)m.php/s,523045/z,0/d,7#w523641
www.racjon(*)m.php/s,523045/z,0/d,8#w523789
www.racjon(*)m.php/s,523045/z,0/d,9#w524300
www.racjon(*).php/s,523045/z,0/d,10#w524559
www.racjon(*).php/z,0/d,12/s,523045#w524776
Ale przecież Pan nie jest człowiekiem, który nie wie. Jest Pan zaślepionym ideologiem, który zupełnie świadomie kłamie, o czym świadczą Pańskie wielokrotne powtórzenia tych samych kłamstw i bzdur pomimo przedstawienia Panu racjonalnych argumentów.
Czy naprawdę czuje Pan się moralnie wyżej od ideologów komunistycznych, gdyż Pańska prawda jest jedyną prawdziwą Prawdą, a Pan jest jej depozytariuszem?

Nie! Pan nie jest żadnym głupcem. Jest Pan inteligentnym człowiekiem o sporej wiedzy i dlatego proszę zdobyć się na odrobinę szacunku dla ludzi o innych poglądach, inaczej myślących. Niech Pan zacznie tu rozmawiać, zamiast wciskania propagandowego kitu. To nie ambona, tu jego wciskanie jest mało efektywne, tu większość ludzi myśli samodzielnie i szukają argumentów, a nie fideistycznych sloganów.

A może rzeczywiście na nic więcej Pana już nie stać, gdy został Pan już całkowicie uformowany?



Miłego dnia.

@@@
.

#41
15-05-2013 10:30
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Brakuje informacji aby uznać, że Stalin, Mao czy Pol Pot uważali się sami za bogów.
Jest to mało istotne. Znaczenie ma natomiast to, w co lub kogo WIERZĄ masy.
Ponadto, jeszcze większe znaczenie ma to, jak mocno wierzą i jak bardzo wyłączają sceptycyzm wobec narzucanych im ideologii - wszystko jedno czy niebiańskich, czy ziemskich.

>A kto jest na tym obrazku jak nie ateiści z portretami swoich "bogów"?
Dokładnie masz tu rację. Na tym obrazku zą nieracjonalni ateiści - głęboko WIERZĄCY w swoją ideologię.

Racjonalni, ateiści w nic nie wierzą i myślą sceptycznie - nie są bezkrytycznie wpatrzeni w autorytety - ani religijne, ani polityczne. Do masowej euforii czują raczej odrazę, gdyż w ich przypadku rozum i krytycyzm jednak pilnuje emocje.

Jedynym ludobójstwem, które można zarzucać racjonalnym ateistom jest stosowanie metody in vitro.

#42
15-05-2013 10:52
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi maceox
>Jedynym ludobójstwem, które można zarzucać racjonalnym ateistom jest stosowanie metody in vitro.
A tu się wcale nie zgodzę. In vitro to procedura medyczna, nie ludobójstwo.
Cytat:
Ludobójstwo - zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.

pl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo
Moim zdaniem in vitro nie podpada.

#43
15-05-2013 11:27
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
> Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.
> Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście,
> ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie

Czyli Ty rzeczywiscie 'trzymasz' się tezy że tylko Hitler korzystał, a ten bogobojny i niewinny z piuską dał sie tam zaciągnąć na siłę..

> W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć

Baaardzo wygodne twierdzenie, jak zwykle nie do zweryfikowania - Hitler nie zyje od 1945r.
Ale niesty jest coś jeszcze. Że też nasz Prymas Tysiąclecia tego nie przewidział
Cytat:
"Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej - przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa (..) Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację (..) "Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki (..) Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały
się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim"


Stefan Wyszyński,
red. nacz. miesięcznika "Ateneum Kapłańskie", lata 1932-1939

Ech te historyczne zaszłosci i analogie..
łącząc pozdrowienia

"Gdy rozum śpi, budzą się demony"
Francisco Goya 1746-1828

#44
15-05-2013 11:45
 Ocena 6 na 6
maceox (6766 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Meretseger
>>Jedynym ludobójstwem, które można zarzucać racjonalnym ateistom jest stosowanie metody in vitro.
>A tu się wcale nie zgodzę. In vitro to procedura medyczna, nie ludobójstwo.
>Moim zdaniem in vitro nie podpada.
Bardzo rzadko rozmawiamy ze sobą bezpośrednio, ale wiem, że czytasz moje posty. (Wypowiadalem się również w kwestii aborcji, choć dawno temu.)

Dlatego mogę tylko wyrazić zdziwienie, że w tym moim zdaniu można było nie dostrzec ironii w odniesieniu do tego kościelnego absurdu (jednego z wielu).

Ale nawyraźniej, jesteśmy w naszym kraju tak zarzuceni kościelną ideologią, że wcale już nie traktujemy takiego zdania jako ewidentnego - zamierzonego przez autora - absurdu i godzimy się z tym, że takie idiotyzmy ludzie mogą głosić na poważnie.

To jest smutne.

Pozdrawiam

#45
15-05-2013 12:03
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi maceox

>Bardzo rzadko rozmawiamy ze sobą bezpośrednio, ale wiem, że czytasz moje posty. (Wypowiadałem się również w kwestii aborcji, choć dawno temu.)
>Dlatego mogę tylko wyrazić zdziwienie, że w tym moim zdaniu można było nie dostrzec ironii w odniesieniu do tego (jednego z wielu) kościelnego absurdu.
Czytam z zainteresowaniem wszystkie Pańskie posty i dlatego zdumiony byłem tą wypowiedzą, ale ironii w niej też nie dostrzegłem.

>Ale najwyraźniej, jesteśmy w naszym kraju tak zarzuceni kościelną ideologią, że wcale już nie traktujemy takiego zdania jako ewidentnego - zamierzonego przez autora - absurdu i godzimy się z tym, że takie idiotyzmy ludzie mogą głosić na poważnie.
Prawdopodobnie (a tu nawet na pewno) Pan ma rację i to Pana tłumaczy.

>To jest smutne.
Nawet bardzo.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365