Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia na golasa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-08-2013 17:48diogenes (42753 punktów)Biblia na golasa
Ocena 6 na 8
Czytał Biblię na golasa:

wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9

Dlaczego zaraz do psychiatryka? Wypadało chyba zacząć od metropolity krakowskiego. Mógłby spokojnie dokończyć lekturę...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#16
27-08-2013 23:45
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej!

Sugerujesz początek zapowiadanej ofensywy Ruchu Palikota?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#17
28-08-2013 10:27
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi szarley
.
Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>Wcale się nie dziwię, buzia ładna a tekst niewidoczny .
Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru.
Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#18
28-08-2013 10:52
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)Odp: Biblia na golasa
Fajne skarpetki.
To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.

#19
28-08-2013 11:05
 Ocena 2 na 4
ślusarski (750 punktów)Odp: Biblia na golasa

>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>[color=brown]

Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).

#20
28-08-2013 11:30
 Ocena 1 na 1
Jan Grabiński (1015 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> Czytał Biblię na golasa:
>> wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9
>Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej! O horror, horror, horror!

Zaraz, zaraz...
To on czytał, czy był na Grodzkiej (zwłaszcza nago), bo jedno z drugim jakoś mi się nie składa. Jedno i drugie, w końcu, absorbuje znacząco uwagę człowieka. Ja, w każdym bądź razie, nie byłbym w stanie się tak rozerwać.

#21
28-08-2013 12:08
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi Jan Grabiński
>To on czytał, czy był na Grodzkiej...

Kiedy Grodzka jest na Grodzkiej
ulica nabiera tyle znaczeń,
że nie da się przez nią
i przez nie przejść.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#22
28-08-2013 12:19
 Ocena 5 na 5
szarley (54912 punktów)Odp: Biblia na golasa
>Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru.

Bóg Ci zapłać Ewolucjo za poczucie humoru
(Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku)

>Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113

To pewnie protest przeciwko cenzurze.

>Pozdrawiam serdecznie.
Wzajemnie

#23
28-08-2013 14:49
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi szarley
.
>(Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku)
Tu mamy podobnie, też nie lubię tłoku i moje poglądy wśród ateistów nie są tak powszechne jak bym tego chciał, a już sam ateizm to rzadka postawa.

Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.
>To pewnie protest przeciwko cenzurze.
Chciałbym aby tak było, ale taka postawa wpisuje się w szersze tło kulturowe judeochrześcijaństwa.
"Nagość powinna być przeznaczona wyłącznie dla męża"
, jako rzekł Terlikowski.

Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobieta
A tu pierwszy przypis z artykułu: Chrześcijaństwo jest starą instytucją. Jego wpływy na kulturę europejską znacząco rosną od edyktu mediolańskiego (w 313 r.), a na kulturę polską prawie od początków naszej państwowości. Kościół był i jest nadal instytucją hierarchiczną, patriarchalną - jednoznacznie wskazującą kobietom, gdzie jest ich miejsce. Przez wieki zmieniło się wiele, a jak wiele, to udzieli nam odpowiedzi np. nowy, bo z 1992 roku, katechizm Kościoła Katolickiego, który w punkcie 954 mówi, że powołaniem dziewic mniszek jest modlitwa, pokuta, służba braciom, praca apostolska, a w punkcie 1577, że Święcenia ważne przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony. Nie-teologowi trudno zrozumieć jak to się ma do zawartej w nim autodeklaracji o równym statusie. Mimo papieskiego nawoływania w listach "O godności kobiety" oraz w "Liście do kobiet" do należytego odczytywania "Biblii" a także dokumentów z "Brewiarium Fidei", tak by dostrzec we właściwej perspektywie rolę kobiet w "boskim planie", to szeregowi duszpasterze w polskich parafiach pozostają bardzo konserwatywni. Dlatego też, nawet najnowsze badania socjologiczne potwierdzają, że stara chrześcijańska tradycja podporządkowująca kobiety mężczyznom jest w naszym kraju nadal obowiązująca. Skarżąca się spowiednikowi kobieta na przemoc psychiczną, a nawet fizyczną słyszy, że taki już jest kobiecy los, że trzeba nieść swój krzyż, że muszą starać się nie prowokować męża. Ciężkim grzechem jest porzucenie ślubnego degenerata i związanie z kimś innym dającym lepsze perspektywy.
Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością.
Niby są takie same jak my, a jakże są inne!

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.
>

#24
28-08-2013 15:05
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi ślusarski
>Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Sądzę, że należy badać książki i świat na najGłębszym możliwym poziomie, a jego obraz może nas tylko do tego zachęcić. Liczy się więc miłość, jak już podpowiada obrazek.

Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
{Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}

#25
28-08-2013 15:18
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi ślusarski
.
>>>>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
Lubię solidną robotę. Nie znam - co prawda - Biblii na pamięć (jak np. niektórzy z protestantów), ale przeczytałem ją dokładnie kilkakrotnie, korzystając przy tym z różnych profesjonalnych wprowadzeń i omówień (gry wstępnej).
Polecam małe wprowadzenie w temat: "Ksiega nad księgami".

Pozdrawiam.

@@@
.

#26
28-08-2013 15:31
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi maceox
.
>To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.
Zgadza się! Sedno życia prawie zawsze mieści się koło Als Junge. Ot byt nasz taki.

Pozdrawiam.

@@@
.

#27
28-08-2013 15:57
 Ocena 2 na 4
Artur@R (7115 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi maceox
>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
> {Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}<

Może tak?



"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#28
28-08-2013 16:41
 Ocena 3 na 5
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi Artur@R
>Może tak?

Ciekawe (jako przypadek kliniczny), że Jezus Ch. wisi zgodnie z własnym planem, dla własnej satysfakcji.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

#29
28-08-2013 18:25
 Ocena 7 na 9
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Biblia na golasa
W odpowiedzi Artur@R
.
>>>>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:



Tak, przerażająco-smutna jest ta chrześcijańska miłość, tak ta na golasa, jaki i ta w habity i sutanny ubrana. Ładna roznegliżowana dziewczyna zgorszenie wśród nich sieje, ale swoje sado-macho to uwielbiają i gdyby im pozwolono, to spora część dalej by uprawiała. Dla naszego dobra oczywiście.



Trudno ze ślepym rozprawiać o kolorach, a z głuchym o muzyce.
Nie, nie potrafię Panu np. wytłumaczyć dlaczego bardziej podłym wydaje mi się hipokryzja kleru głoszącego, że czynią zło dla dobra ofiar - nawet od samych potwornych czynów przez nich dokonywanych. A przecież czynili tak - w jego imieniu przez 300 lat - najlepsi z najlepszych, wybrańcy powołani przez Boga Miłości Jezusa Chrystusa na jego kapłanów.
Najpierw okrutnie torturowali, a później podpalali stosy pod ludźmi dla ratowania ich duszy.

Dla inkwizycji w średniowiecznej Europie ogień jako symbol oczyszczenia przejawiał się w zniszczeniu zła i zarazy. A zło niosło wszystko co było niezrozumiałe. Średniowieczny symbol oczyszczenia przerodził się w symbol nieskończonego cierpienia tysięcy ludzi których spalono na stosie w imię chorych ideologii, strachem przez nieznanym i ograniczonym postrzeganiem świata.
www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,546248#w549718

Pozdrawiam.

@@@
.

#30
28-08-2013 18:26
 Ocena 2 na 2
szarley (54912 punktów)Odp: Biblia na golasa

>Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.
>>To pewnie protest przeciwko cenzurze.
>Chciałbym aby tak było (...)
Ja też, ale przyznaję, sam Pana minusem za tę cenzurę chciałem "pokarać". Tylko że mojego minusa potraktowałby Pan jak należy, czyli jako żart. W przypadku 'MarcinZ' żartem to nie było.

>Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobieta
Dziękuję.

>Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością.

Nic dodać, nic ująć.
Ja wszytsko w kobietach uwielbiam
Nawet wtedy, gdy gubią parasolki

wiersze.doktorzy.pl/rozmowa.htm

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365