 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-08-2013 17:48 | diogenes (42753 punktów) | Biblia na golasa
6 na 8 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 7 na 7 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej!Sugerujesz początek zapowiadanej ofensywy Ruchu Palikota?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#17 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Biblia na golasa | . Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.> Wcale się nie dziwię, buzia ładna a tekst niewidoczny .Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru. Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#18 2 na 2 | maceox (6766 punktów) | Odp: Biblia na golasa | Fajne skarpetki. To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci. |
#19 2 na 4 | ślusarski (750 punktów) | Odp: Biblia na golasa |
> Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.> [color=brown]Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami). |
#20 1 na 1 | Jan Grabiński (1015 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > > Czytał Biblię na golasa:> > wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9> Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej! O horror, horror, horror!Zaraz, zaraz... To on czytał, czy był na Grodzkiej (zwłaszcza nago), bo jedno z drugim jakoś mi się nie składa. Jedno i drugie, w końcu, absorbuje znacząco uwagę człowieka. Ja, w każdym bądź razie, nie byłbym w stanie  się tak rozerwać. |
#21 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > To on czytał, czy był na Grodzkiej...Kiedy Grodzka jest na Grodzkiej ulica nabiera tyle znaczeń, że nie da się przez nią i przez nie przejść.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#22 5 na 5 | szarley (54912 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru.Bóg Ci zapłać Ewolucjo za poczucie humoru  (Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku) > Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113To pewnie protest przeciwko cenzurze. > Pozdrawiam serdecznie.Wzajemnie |
#23 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Biblia na golasa | . > (Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku)Tu mamy podobnie, też nie lubię tłoku i moje poglądy wśród ateistów nie są tak powszechne jak bym tego chciał, a już sam ateizm to rzadka postawa. Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.> To pewnie protest przeciwko cenzurze.Chciałbym aby tak było, ale taka postawa wpisuje się w szersze tło kulturowe judeochrześcijaństwa. "Nagość powinna być przeznaczona wyłącznie dla męża", jako rzekł Terlikowski. Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobietaA tu pierwszy przypis z artykułu: Chrześcijaństwo jest starą instytucją. Jego wpływy na kulturę europejską znacząco rosną od edyktu mediolańskiego (w 313 r.), a na kulturę polską prawie od początków naszej państwowości. Kościół był i jest nadal instytucją hierarchiczną, patriarchalną - jednoznacznie wskazującą kobietom, gdzie jest ich miejsce. Przez wieki zmieniło się wiele, a jak wiele, to udzieli nam odpowiedzi np. nowy, bo z 1992 roku, katechizm Kościoła Katolickiego, który w punkcie 954 mówi, że powołaniem dziewic mniszek jest modlitwa, pokuta, służba braciom, praca apostolska, a w punkcie 1577, że Święcenia ważne przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony. Nie-teologowi trudno zrozumieć jak to się ma do zawartej w nim autodeklaracji o równym statusie. Mimo papieskiego nawoływania w listach "O godności kobiety" oraz w "Liście do kobiet" do należytego odczytywania "Biblii" a także dokumentów z "Brewiarium Fidei", tak by dostrzec we właściwej perspektywie rolę kobiet w "boskim planie", to szeregowi duszpasterze w polskich parafiach pozostają bardzo konserwatywni. Dlatego też, nawet najnowsze badania socjologiczne potwierdzają, że stara chrześcijańska tradycja podporządkowująca kobiety mężczyznom jest w naszym kraju nadal obowiązująca. Skarżąca się spowiednikowi kobieta na przemoc psychiczną, a nawet fizyczną słyszy, że taki już jest kobiecy los, że trzeba nieść swój krzyż, że muszą starać się nie prowokować męża. Ciężkim grzechem jest porzucenie ślubnego degenerata i związanie z kimś innym dającym lepsze perspektywy.Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością. Niby są takie same jak my, a jakże są inne! Pozdrawiam serdecznie. @@@ . > |
#24 2 na 2 | maceox (6766 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Sądzę, że należy badać książki i świat na najGłębszym możliwym poziomie, a jego obraz może nas tylko do tego zachęcić. Liczy się więc miłość, jak już podpowiada obrazek. Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak: {Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu} |
#25 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Biblia na golasa | . > >>>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.> Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).Lubię solidną robotę. Nie znam - co prawda - Biblii na pamięć (jak np. niektórzy z protestantów), ale przeczytałem ją dokładnie kilkakrotnie, korzystając przy tym z różnych profesjonalnych wprowadzeń i omówień (gry wstępnej). Polecam małe wprowadzenie w temat: "Ksiega nad księgami". Pozdrawiam. @@@ . |
#26 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Biblia na golasa | . > To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.Zgadza się! Sedno życia prawie zawsze mieści się koło Als Junge. Ot byt nasz taki. Pozdrawiam. @@@ . |
#27 2 na 4 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:> {Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}<Może tak? 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#28 3 na 5 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Biblia na golasa | > Może tak?Ciekawe (jako przypadek kliniczny), że Jezus Ch. wisi zgodnie z własnym planem, dla własnej satysfakcji.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
#29 7 na 9 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Biblia na golasa | . > >>>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
Tak, przerażająco-smutna jest ta chrześcijańska miłość, tak ta na golasa, jaki i ta w habity i sutanny ubrana. Ładna roznegliżowana dziewczyna zgorszenie wśród nich sieje, ale swoje sado-macho to uwielbiają i gdyby im pozwolono, to spora część dalej by uprawiała. Dla naszego dobra oczywiście. Trudno ze ślepym rozprawiać o kolorach, a z głuchym o muzyce. Nie, nie potrafię Panu np. wytłumaczyć dlaczego bardziej podłym wydaje mi się hipokryzja kleru głoszącego, że czynią zło dla dobra ofiar - nawet od samych potwornych czynów przez nich dokonywanych. A przecież czynili tak - w jego imieniu przez 300 lat - najlepsi z najlepszych, wybrańcy powołani przez Boga Miłości Jezusa Chrystusa na jego kapłanów. Najpierw okrutnie torturowali, a później podpalali stosy pod ludźmi dla ratowania ich duszy.
Dla inkwizycji w średniowiecznej Europie ogień jako symbol oczyszczenia przejawiał się w zniszczeniu zła i zarazy. A zło niosło wszystko co było niezrozumiałe. Średniowieczny symbol oczyszczenia przerodził się w symbol nieskończonego cierpienia tysięcy ludzi których spalono na stosie w imię chorych ideologii, strachem przez nieznanym i ograniczonym postrzeganiem świata. www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,546248#w549718Pozdrawiam. @@@ . |
#30 2 na 2 | szarley (54912 punktów) | Odp: Biblia na golasa |
> Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.> >To pewnie protest przeciwko cenzurze.> Chciałbym aby tak było (...)Ja też, ale przyznaję, sam Pana minusem za tę cenzurę chciałem "pokarać". Tylko że mojego minusa potraktowałby Pan jak należy, czyli jako żart. W przypadku 'MarcinZ' żartem to nie było. > Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobietaDziękuję. > Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością.Nic dodać, nic ująć. Ja wszytsko w kobietach uwielbiam Nawet wtedy, gdy gubią parasolki wiersze.doktorzy.pl/rozmowa.htm |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|