 |
Szkoła publiczna czy wyznaniowa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2013 14:42 | Meretseger (61860 punktów) | Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
28 na 28 | Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku: www.zszp6.rzeszow.pl/Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in. czytamy: Cytat:- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali 206 Oraz: Cytat:Propozycje tematów realizowanych na lekcjach a między nimi: J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły; Język angielski/niemiecki/francuski: "Zdrowaś Mario" w różnych językach; Przyroda: Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji; Itd., ze świetlicą włącznie (o świetlicach szkolnych niedawno było na forum). Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 6 na 6 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku:> Cytat:- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na >świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali >206 Tyle w tym dobrego, że modły nie są obowiązkowe, choć z drugiej strony rozdział między teorią a praktyką potrafi być dosyć znaczny. Zresztą już sam fakt organizowania modłów w szkole publicznej jest dość zastanawiający. > Oraz:> Cytat:Propozycje tematów realizowanych na lekcjach ... Na wszystkich> lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa.W tym wypadku już faktycznie brak słów. Taki Iran w wersji light, choć może te "light" już nie na miejscu. Podejrzewam, że nawet w medresach mają większe urozmaicenie tematów  . |
#2 3 na 5 | Asphodelus1 (887 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | >Oto ciekawostka z Rzeszowa. Małopolska wschodnia to największe zagłębie ciemnoty, zabobonu, i nietolerancji. Nie zdziwi mnie żadna relacja z tamtego obszaru.
|
#3 11 na 11 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku:> www.zszp6.rzeszow.pl/> Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj> !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in.> czytamy:-Kyrie eleison! Kliknąłem, przeczytałem, zbaraniałem. Gdy skończyłem się śmiać zrobiło mi się smutno. Tego planu lekcji już nie da się sparodiować.
"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót" Franz Josef Strauss |
#4 4 na 4 | vanswirr (460 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > -Kyrie eleison! Kliknąłem, przeczytałem, zbaraniałem. Gdy skończyłem się śmiać zrobiło mi się smutno. Tego planu lekcji już nie da się sparodiować.Też mi szczęka opadła na klawiaturę. |
#5 3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | |
#6 2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Żadna ciekawostka, raczej codzienność.
Tak trochę z innej beczki: będąc w szkole w której się kiedyś uczyłem na praktykach pedagogicznych, oglądałem sobie te plansze co to zawsze wiszą w klasach na ścianach i aż nie wierzyłem w to co widzę. Widziałem coś co było chyba wykazem lektur albo spisem tekstów z podręcznika, a tam: Jan Paweł II, Skarga i wiele, wiele innych. Pi razy drzwi, połowa tego wszystkiego była katolicka.
Tak właśnie wygląda w polskiej edukacji neutralność światopoglądowa, świeckie państwo, rozdział kościoła od państwa...
|
#7 -4 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | W szkole odbywa się tydzień kultury chrześcijańskiej - a nie jest tajemnicą, że chrześcijaństwo nas otacza, więc warto by się nieco z tym zapoznać - w którym tegorocznym motywem przewodnim są sanktuaria maryjne w tamtejszej diecezji. Program został skonstruowany w taki sposób, aby dzieci zapoznały się z tematem - a sanktuaria maryjne to równie dobry obiekt do zbadania, jak każdy inny - z wielu różnych stron. Czy nazwałabyś sytuację oszołomstwem, gdyby w podobny sposób zorganizowano tydzień kultury żydowskiej lub buddyjskiej?
bembergiem w berg
|
#8 6 na 6 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | |
#9 2 na 2 | slik (20011 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś >granica oszołomstwa.> Myślę ze dyskusje na aktualne tematy z prasy bardziej interesują dzieci np.> wyborcza.p(*)rawie_ksiezy_z_Dominikany.html> wyborcza.p(*)_o_pedofilie___Traktujemy.html> O takich rzeczach polak-katolik nie dyskutuje, bo to jest atak na Kościół!Można najwyżej skrzyczeć niewiernych, którzy poruszają takie drażliwe tematy. Kilka dni sam tego doświadczyłem ze strony mojej kuzynki, która na co dzień jest miłą, dobrą serdeczną kobietą. Tak właśnie dział religia.... |
#10 6 na 6 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > W szkole odbywa się tydzień kultury chrześcijańskiej - a nie jest tajemnicą, że chrześcijaństwo nas otacza, więc warto by się nieco z tym zapoznać - w którym motywem przewodnim w tym roku są akurat sanktuaria maryjne w tamtejszej diecezji. Program jest skontrowany w taki sposób, aby dzieci mogły zapoznać się z tematem z wielu różnych stron. Czy nazwałabyś sytuację oszołomstwem, gdyby to był tydzień kultury żydowskiej lub buddyjskiej?W nawiasie moje alternatywne propozycje dla uczniów owej szkoły zawierające wiedzę. Informatyka - Utworzenie prezentacji o Sanktuariach Maryjnych naszej diecezji ( Praca nad programem komputerowym "Spyware" wykrywającym księży pedofilów w internecie) Matematyka - Rozwiązywanie zadań tematycznie związanymi z sanktuariami ( Opracowanie wzoru matematycznego do obliczania dochodów kościoła katolickiego J. polski - Pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły ( index literatury zakazanej przez Watykan) Religia - Omawianie i poznawanie sanktuariów w naszej diecezji ( religie świata ) Historia - Chronologiczna segregacja Sanktuariów Maryjnych diecezji rzeszowskiej ( Poszukiwanie prawdy historycznej;wpływ kościoła katolickiego na dzieje Polski) Język angielski/niemiecki/francuski - "Zdrowaś Mario" w różnych językach ( historia kościołów katolickich w Niemczech, Francji i Anglii po niemiecku,francusku i angielsku) Muzyka - Śpiewanie i nauka Pieśni Maryjnych ( Wpływy muzyki sakralnej na nurty współczesnej muzyki) Przyroda - Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji ( Ewolucja kontra kościół katolicki ) Plastyka - Malowanie lub wyklejanie obrazu Matki Bożej ( Światowa sztuka sakralna ) Świetlica - Film o tematyce Maryjnej ( www.youtube.com/watch?v=t9S0gYQgxxU Mea Maxima Culpa - Milczenie Kośścioła i dyskusja ) |
#11 2 na 2 Rafał Holewski (224 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Panie ''worek kości' ',to normalne że katolik będzie bronił kościoła, ale porównanie Panu nie wyszło i proszę nie rozwijać tematu, ponieważ pytanie jest proste; Szkoła publiczna czy wyznaniowa? Katolicy nie chcą lub nie mogą zrozumieć, że brak tolerancji odpycha coraz więcej ludzi od kościoła /tolerancja to takie miłe uczucie, że ktoś inny też może mieć rację/. Pomimo iż mamy różne światopoglądy to chętnie czytam Pańskie wypowiedzi - bez nich byłoby nudno, a tak wszyscy się uczymy. |
#12 1 na 3 | mariawol (215 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > W szkole odbywa się tydzień kultury chrześcijańskiej Przydałby się tydzień kultury ateistycznej. Pozdrawiam |
#13 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Praca nad programem komputerowym "Spyware" wykrywającym księży pedofilów w internecieNie dość, że już samo szpiegowanie moralnie nie zachwyca, to jeszcze chciałbyś, aby uczniowie podstawówki szukali przestępców seksualnych?
bembergiem w berg |
#14 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Panie ''worek kości' ',to normalne że katolik będzie bronił kościoła,A jak katolik krytykuje działanie KK to jest to nienormalne? > ale porównanie Panu nie wyszłoGdyż? > proszę nie rozwijać tematu,Zastanowię się. > Szkoła publiczna czy wyznaniowa?Prywatna. > tolerancja to takie miłe uczucie, że ktoś inny też może mieć rację/.Czyli katolicy mogą mieć jednak rację? > Pomimo iż mamy różne światopoglądy to chętnie czytam Pańskie wypowiedzi - bez nich byłoby nudno, a tak wszyscy się uczymy.A dopiero co prosił o nierozwijanie tematu. Wysyłasz waść sprzeczne komunikaty!
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >W szkole odbywa się tydzień kultury chrześcijańskiej> Przydałby się tydzień kultury ateistycznej.Jasne. Może spróbujesz zaproponować jakieś ciekawe tematy - w podobnej stylistyce - co można by zrobić na polskim, matematyce, muzyce, plastyce?
bembergiem w berg |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|