 |
Szkoła publiczna czy wyznaniowa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2013 14:42 | Meretseger (61860 punktów) | Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
28 na 28 | Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku: www.zszp6.rzeszow.pl/Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in. czytamy: Cytat:- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali 206 Oraz: Cytat:Propozycje tematów realizowanych na lekcjach a między nimi: J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły; Język angielski/niemiecki/francuski: "Zdrowaś Mario" w różnych językach; Przyroda: Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji; Itd., ze świetlicą włącznie (o świetlicach szkolnych niedawno było na forum). Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 3 na 3 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Z całym szacunkiem, ale kompletnie ocipieli. Rozumiem, że można specjalnie podyktować zajęcia z historii, religii, polskiego, ale kurde, przyroda i matematyka ? Jestem w kompletnym szoku. Szczególnie, że to szkoła publiczna a nie jakaś przyklasztorna.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#17 2 na 2 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? |
> Przydałby się tydzień kultury ateistycznej.> Pozdrawiam> Nie ma czegoś takiego jak kultura ateistyczna. Jeśli już chcą się bawić w tę szopkę z tygodniami tematycznymi, to niech robią to z umiarem i za miesiąc niechaj zrobią tydzień kultury żydowskiej, a potem muzułmańskiej, a potem szinto i tak dalej.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#18 9 na 9 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Matematyka - Rozwiązywanie zadań tematycznie związanymi z sanktuariami> ( Opracowanie wzoru matematycznego do obliczania dochodów kościoła katolickiego  Proponuję szybki kurs nowatorskiej gałęzi matematyki jaką jest analiza maryjna. W ramach lekcji dzieci opanują sztukę dowodzenia twierdzeń przez objawienie. Jest to arcyprzydatna, a dodatkowo prosta gałąź matematyki (jeśli rozwiązanie się nie zgadza, zawsze można powiedzieć, że dodatkowe czynniki powstały przez niepokalane poczęcie).
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#19 3 na 3 | galvani (1345 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >Praca nad programem komputerowym "Spyware" wykrywającym księży pedofilów w internecie> Nie dość, że już samo szpiegowanie moralnie nie zachwyca, to jeszcze chciałbyś, aby uczniowie podstawówki szukali przestępców seksualnych?> bembergiem w berg> Tak bardzo chciałbym, żeby przestępcy seksualni nie szukali uczniów w podstawówkach. Nie zachwyca moralnie seksualne wykorzystywanie dzieci. Przez osoby świeckie, pomazańców bożych, ateistów strażaków. Nie tylko w Polsce. Na Dominikanie też. |
| kika (1657 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Czy nazwałabyś sytuację oszołomstwem, gdyby w podobny sposób zorganizowano tydzień kultury żydowskiej lub buddyjskiejMyślę, że w tygodniu kultury żydowskiej lub buddyjskiej nie byłoby takiego totalitaryzmu, nasuwającego podejrzenie o chęć zawładnięcia umysłem ucznia i chęć przerobienia go zgodnie ze swoją doktryną. |
#21 8 na 8 | licho nie śpi (487 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Oj tam, oj tam! Ja na swój wykład o układzie nerwowym już dawno przemyciłam Maryjkę i nikt się jakoś nie skarży   |
#22 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Myślę, że w tygodniu kultury żydowskiej lub buddyjskiej nie byłoby takiego totalitaryzmu, nasuwającego podejrzenie o chęć zawładnięcia umysłem ucznia i chęć przerobienia go zgodnie ze swoją doktryną.W którym miejscu doszukałeś się prób przerobienia uczniów w zgodzie z doktryną KK?
bembergiem w berg |
#23 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Jasne. Może spróbujesz zaproponować jakieś ciekawe tematy - w podobnej stylistyce - co można by zrobić na polskim, matematyce, muzyce, plastyce?Oczywiście np. Muzyka- kk kontra satanizm, dyskusja Matematyka- wiara kontra logika, dyskusja Plastyka- sztuka współczesna na indeksie kk i innych religii, dyskusja Polski- "katolicki patriotyzm" w literaturze, dyskusja itd. itp.  Z powodów mi zupełnie nie znanych usuniete przez Moderatora zdjęcie do tematu znajdziecie tutaj www.racjonalista.pl/forum.php/d,101058 |
#24 6 na 6 | kika (1657 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? |
> W którym miejscu doszukałeś się prób przerobienia uczniów w zgodzie z doktryną KK>Może w tym: "J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły;" Zmuszenie mnie, ateistki, do pisania pracy z języka polskiego na taki temat byłoby po prostu upokorzeniem, obrazą dla mojego światopoglądu. |
#25 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >W którym miejscu doszukałeś się prób przerobienia uczniów w zgodzie z doktryną KK>Może w tym:> "J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły;"> Zmuszenie mnie, ateistki, do pisania pracy z języka polskiego na taki temat byłoby po prostu upokorzeniem, obrazą dla mojego światopoglądu.> Po prostu lekcja lizania dupy. Przydatna wiedza w przyszłości ... w zakładzie pracy, albo zwłaszcza w polityce.... |
#26 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Szybka reakcja na problem: wiadomosci(*)domosci/1,114871,14698561.htmlI sprawy już nie ma  Na stronie internetowej szkoły nie ma też śladu po Parafiadzie i Tygodniu Malowania Maryi. Na razie tylko tej sprawy. Inne są. Wkleję jednak ten załącznik, może ktoś, kto tego nie widział, zechce jeszcze kiedyś przeczytać. [Załącznik] |
#27 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Nieco szkoda, że z tego wynika, iż ateizm nie potrafi istnieć bez religijnego wroga, hmm?
bembergiem w berg |
#28 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Zmuszenie mnie, ateistki, do pisania pracy z języka polskiego na taki tematPisanie listu do papieża jest niezależne od światopoglądu - z góry zakładasz, że z papieżem to tylko o religii można rozmawiać. Równie dobrze mogłabyś się buntować przed listami do królowej Anglii lub cesarza Japonii.
bembergiem w berg |
#29 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | . > Nieco szkoda, że z tego wynika, iż ateizm nie potrafi istnieć bez religijnego wroga, hmm?Nie z tego wynika tylko, iż klerykałowie, to nawet samych siebie nie czytają: "Tymczasem ja, jako rasowy, walczący ateista, co roku przyjmuję księdza po kolędzie z tym samym ironicznym uśmiechem". www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,577959#w578055A może Panie Piotrze warto czegoś na temat ateizmu się dowiedzieć, zamiast tu nam kit wciskać. Miłego dnia. @@@ . |
#30 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? |
> Pisanie listu do papieża jest niezależne od światopogląduNo tak, tak. Zwłaszcza "z podziękowaniem za sanktuaria maryjne". Myśl, worku, myśl, to nie boli. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|