 |
Fronda już otwarcie nie chce Franciszka Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2013 17:55 | Medieval (3004 punktów) | Fronda już otwarcie nie chce Franciszka
13 na 13 | Zaczęło się od tych słów Franciszka: "Nawracanie nie ma sensu. Trzeba się poznawać, słuchać nawzajem i szerzyć znajomość otaczającego świata” www.fronda(*)otaczajacego-swiata,30996.htmlCo ciekawe, pierwotnie informację ilustrowało zdjęcie papieża z bardzo dziwnym krzyżem zawieszonym na szyi. Chrystus wisiał na krzyżu ale nie jak zwykle, miał bowiem skrzyżowane ręce na piersi. Serio. Nie mogę go "wkleić" bo zniknęło. Zdjęcie zmieniono ale pozostałości zdziwienia i frustracji są jeszcze w niektórych komentarzach zdezorientowanych frondmenów. A to już pożegnanie wyrażone wprost. "Lepiej czytajmy katechizm niż wywiady papieża Franciszka." www.fronda(*)tajmy-katechizm-niz,35552.htmlSugestywne zdanie- "...wierzący są rozczarowani, bo mają wrażenie, że Piotr nie jest Piotrem." Polski Kościół Narodowy zbliża się, już puka do naszych drzwi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 7 na 7 | vanswirr (460 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > nowy-papiez.pl/> No cóż, niektórzy już wydali wyrok.  Przeczytałem te wywody. Czy ktoś mi zapłaci za "szkodliwe" ???  A poważniej - jakoś dziwnie spokojny jestem, że papież Franciszek wiele nie uczyni. Nie takich już reformatorów ta instytucja przetrwała. Jesli nawet będzie miał jakieś naprawdę mocno nieortodoksyjne poglądy, to po jego śmierci szybciutko to rozmyją, rozwodnią, przeinterpretują, wyjaśnią co naprawdę miał na myśli i uklepią temat. Nihil novi sub sole, z Chrystusem sie udało, to z takim Franciszkiem sie nie uda ? |
#17 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | |
#18 3 na 3 | Medieval (3004 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka |
> A poważniej - jakoś dziwnie spokojny jestem, że papież Franciszek wiele nie uczyni. Nie takich już reformatorów ta instytucja przetrwała. Jesli nawet będzie miał jakieś naprawdę mocno nieortodoksyjne poglądy, to po jego śmierci szybciutko to rozmyją, rozwodnią, przeinterpretują, wyjaśnią co naprawdę miał na myśli i uklepią temat. Nihil novi sub sole, z Chrystusem sie udało, to z takim Franciszkiem sie nie uda ?Poniekąd zgoda ale to stanie się później. A teraz są ostre jazdy na forach ultrakatolickich, podziały, choć jeszcze nieformalne. Zerkają w stronę lefebryzmu, używając przedrostka "tradi" na to co wartościowe, tradimsza, tradiceremonia itd. Snobują się na bycie tradikatolem. Szczególnie jest to widoczne na forum rebelya.pl, a oni są najaktywniejsi w pozyskiwaniu młodych ludzi. |
#19 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka |
> Tak, właśnie ten. Co symbolizuje, jaki jest jego przekaz?Stado owiec i Chrystus trzymający owieczkę na ramionach... to się nazywa Dobry Pasterz, prawda? Zamiast narzędzia tortur i skrwawionych zwłok - wizerunek opiekuna ludzkości  Ciekawy pomysł. |
#20 2 na 2 | monik@ (122 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > >nowy-papiez.pl/> >No cóż, niektórzy już wydali wyrok.  > Przeczytałem te wywody. Czy ktoś mi zapłaci za "szkodliwe" ???  > A poważniej - jakoś dziwnie spokojny jestem, że papież Franciszek wiele nie uczyni. Nie takich już reformatorów ta instytucja przetrwała. Jesli nawet będzie miał jakieś naprawdę mocno nieortodoksyjne poglądy, to po jego śmierci szybciutko to rozmyją, rozwodnią, przeinterpretują, wyjaśnią co naprawdę miał na myśli i uklepią temat. Nihil novi sub sole, z Chrystusem sie udało, to z takim Franciszkiem sie nie uda ?> Wiele nie uczyni? Pewnie nic nie uczyni. Dla mnie to wszystko to tylko marketing |
#21 1 na 1 | clanah (4 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > >Tak, właśnie ten. Co symbolizuje, jaki jest jego przekaz?> Stado owiec i Chrystus trzymający owieczkę na ramionach... to się nazywa Dobry Pasterz, prawda? Zamiast narzędzia tortur i skrwawionych zwłok - wizerunek opiekuna ludzkości Ciekawy pomysł.> tradycjonaliści oczywiście biją na alarm. pobieżna lektura forów "prawdziwej wiary" nie pozostawia wątpliwości  W linku jest sporo interesujących nawiązań jego poczynań do heretyków wczesnego chrześcijaństwa. |
#22 2 na 2 | Winona (28 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > Co ciekawe, pierwotnie informację ilustrowało zdjęcie papieża z bardzo dziwnym krzyżem zawieszonym> na szyi. Chrystus wisiał na krzyżu ale nie jak zwykle, miał bowiem skrzyżowane ręce na piersi.> Serio. Nie mogę go "wkleić" bo zniknęło.Chodzi chyba o to-> www.tradit(*)evolutionPhotos/A520-Cross.htm |
#23 5 na 5 | cmos (1664 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > A poważniej - jakoś dziwnie spokojny jestem, że papież Franciszek wiele nie uczyni. Nie takich już reformatorów ta instytucja przetrwała.A ja pamiętam, że mniej więcej to samo mówili o Gorbaczowie. I Gorbaczow tak naprawdę to niewiele zmienił, ale wystarczyło że zmniejszył nacisk na kraje bloku i cały system się rozleciał. Myślę że z Franciszkiem może być podobnie. |
#24 11 na 11 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | Patrząc z boku, to cały ten taniec św. Wita, który wyczynia polski kler i frondowicze, żeby tylko przetłumaczyć "na nasze" rożne wypowiedzi Franciszka, to dość zabawne widowisko.
Może to i w dużej części PR, ale jak na razie to najlepszy PR jaki miał jakikolwiek papież, chyba najpopularniejszy papież wśród ludzi wierzących średnio (tych jest chyba większość) i wcale. Już słyszałam, że to ulubiony papież ateistów.
Nie żeby była nadzieja na rozluźnienie katolickiej doktryny (wyjaśnienie - doktryna katolicka na temat seksu, aborcji, antykoncepcji, sterylizacji, eutanazji itp itd dotyczy mnie bezpośrednio, bo kierują się nią stanowiący świeckie prawo posłowie naszego sejmu - gdyby nie to, miałabym w nosie co uważa katolicki Komitet Centralny na jakiś temat), po prostu jest miły, sympatyczny, skromny i jak mawiają Anglicy "no-nonsense guy".
To się podoba tzw. masowemu odbiorcy i naprawdę trudno się dziwić. Na swój sposób to jest papież-celebryta.
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#25 2 na 2 | Madame de Montsegur (1910 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > Dziwny ten Franciszek.> Jeździ autobusem, wyrzuca na zbitą skorupę ze stanu kapłańskiego pedofila, nie chce nawracać innowierców, karci "dwór"...> Zaczynam się obawiać o jego życie i zdrowie.Ja też. Chłopak aż prosi się o łomot od "swoich". I obawiam się, że tym razem mógłby być to udany zamach, przygotowany i przeprowadzony przez profesjonalistów, bo takich zapewne wynajmą elity,którym poczynania Franciszka są "trochę nie na rękę" |
| Medieval (3004 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | |
Hejdasz (92 punktów) (zablokowany) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > >Tylko czekac az zostanie ogloszony falszywym papiezem i polski KrK wybierze tago prawdziwego, najprawdziwszego  > >> I będzie dylemat: Wszechojciec Rydzyk czy WszechPrezes?Proponuję prof. Glińskiego  |
dtem (114 punktów) (zablokowany) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | A może by tak wyprodukować koszulki z napisem: Wolę Franciszka  W Polsce byłaby to chyba spora prowokacja. Pewnie można by było za nią oberwać od "prawdziwych polaków"  |
| zielmik (79 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > >Co ciekawe, pierwotnie informację ilustrowało zdjęcie papieża z bardzo dziwnym krzyżem zawieszonym> >na szyi. Chrystus wisiał na krzyżu ale nie jak zwykle, miał bowiem skrzyżowane ręce na piersi.Jak tak popatrzec uwazniej, to jest to mimo wszystko ciekawa kombinacja krzyza oraz postaci Dobrego Pasterza z chorym jagnieciem na ramionach oraz stada owiec w tle. Czyzby jakis powrot do dawniejszej symboliki? |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | Jest to dość zabawna dezorientacja wśród racjonalistów. Najpierw im przeszkadza, że konserwatyści płaczą po papieżu, później czepiają się, że innego krytykują. Najpierw plują jadem, gdy fronda broni jednego biskupa (Hoser), a potem wyzłośliwiają się, gdy fronda kręci nosem na innego (Michalik). No a wystarczy tylko przyjąć do wiadomości, że katolicyzm nie jest monolitem, że głosi wolną wolę, potrzebę krytycyzmu oraz, wbrew pozorom, racjonalizm. I nagle świat nabiera barw.
bembergiem w berg
|
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|