 |
Fronda już otwarcie nie chce Franciszka Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2013 17:55 | Medieval (3004 punktów) | Fronda już otwarcie nie chce Franciszka
13 na 13 | Zaczęło się od tych słów Franciszka: "Nawracanie nie ma sensu. Trzeba się poznawać, słuchać nawzajem i szerzyć znajomość otaczającego świata” www.fronda(*)otaczajacego-swiata,30996.htmlCo ciekawe, pierwotnie informację ilustrowało zdjęcie papieża z bardzo dziwnym krzyżem zawieszonym na szyi. Chrystus wisiał na krzyżu ale nie jak zwykle, miał bowiem skrzyżowane ręce na piersi. Serio. Nie mogę go "wkleić" bo zniknęło. Zdjęcie zmieniono ale pozostałości zdziwienia i frustracji są jeszcze w niektórych komentarzach zdezorientowanych frondmenów. A to już pożegnanie wyrażone wprost. "Lepiej czytajmy katechizm niż wywiady papieża Franciszka." www.fronda(*)tajmy-katechizm-niz,35552.htmlSugestywne zdanie- "...wierzący są rozczarowani, bo mają wrażenie, że Piotr nie jest Piotrem." Polski Kościół Narodowy zbliża się, już puka do naszych drzwi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 6 na 6 | maceox (6766 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > No a wystarczy tylko przyjąć do wiadomości, że katolicyzm nie jest monolitem, że głosi wolną wolę, potrzebę krytycyzmu oraz, wbrew pozorom, racjonalizm. I nagle świat nabiera barw.Oczywiście masz rację, wystarczy to przyjąć na wiarę, a ponieważ jest to całkowicie bajkowe, to świat nabiera barw. Szkoda, że Tobie nikt tu nie chce wierzyć. Jeszcze mógłbyś zostać naszym papieżem. |
#32 3 na 3 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > Jest to dość zabawna dezorientacja wśród racjonalistów...Jest to "dość zabawna dezorientacja" worka kości. Który napisał: > No a wystarczy tylko przyjąć do wiadomości, że katolicyzm nie jest monolitem...Co nie przeszkadza mu uważać - sądząc z powyżej cytowanego zdania - iż racjonaliści takim monolitem są. > ... że głosi wolną wolę, potrzebę krytycyzmu oraz, wbrew pozorom, racjonalizm. I nagle świat nabiera barw.Owszem Kościół "głosi" wiele rzeczy. Czasem lepiej byłoby dla niego milczeć, jak np. w omawianym przypadku - gdzie zdradza wielką tajemnicę wiary - hipokryzję. "Nabiera barw" - fałsz, nawet najkrzykliwiej podmalowany, pozostaje fałszem. |
#33 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > Dziwny ten Franciszek...Owszem, zwłaszcza w porównaniu do poprzedników. Czas pokaże, czy to tylko tzw. pijar, czy szczere chęci. Poza tym nawet szczere chęci niekoniecznie wystarczają. Mam w związku z działaniami papieża Franciszka dwa skojarzenia: jedno to Gorbaczow, który chciał "tylko" zreformować Związek Radziecki, i wiemy jak to się skończyło; drugie ze zdaniem z "Lamparta" di Lampedusy - "Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić". |
#34 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | . Oczywiście, że w stosunku do każdej ideologii, w każdej instytucji znajdą się oponenci, reformatorzy, heretycy i dysydenci, ale mało jest na świecie instytucji podobnych Kościołowi Katolickiemu, które tak ostro wszystkich "za mordę trzymają" i na samodzielne myślenie im nie pozwalają.____________________________ > >>>No a wystarczy tylko przyjąć do wiadomości, że katolicyzm nie jest monolitem, że głosi wolną wolę, potrzebę krytycyzmu oraz, wbrew pozorom, racjonalizm. I nagle świat nabiera barw.> Oczywiście masz rację, wystarczy to przyjąć na wiarę, a ponieważ jest to całkowicie bajkowe, to świat nabiera barw.Każda wiara nas ogranicza intelektualnie i moralnie - usprawiedliwiając zło czynione w jej imieniu. Wiara głęboka, fundamentalistyczna ogranicza nas fundamentalnie. Choć pan Piotr tak bardzo wierzącym to wcale nie jest. On tylko w ślepej obronie interesów instytucji, z którą jest związany wciska nam tu kit, a kto głupi, to to kupi. > Szkoda, że Tobie nikt tu nie chce wierzyć.Jakie nikt? Lista intelektualnego współbraterstwa jest tu dosyć długa. > Jeszcze mógłbyś zostać naszym papieżem.Za naszego forumowego papieża, to chyba Worek kości robi, a przynajmniej czuje się bohaterem w zbożnym dziele ewangelizacji antyklerykalnych racjonalistów. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
| sabek (1444 punktów) | Odp: Fronda już otwarcie nie chce Franciszka | > Co ciekawe, pierwotnie informację ilustrowało zdjęcie papieża z bardzo dziwnym krzyżem zawieszonym> na szyi. Chrystus wisiał na krzyżu ale nie jak zwykle, miał bowiem skrzyżowane ręce na piersi.> Serio. Nie mogę go "wkleić" bo zniknęło. Zdjęcie zmieniono ale pozostałości zdziwienia i frustracjiTo chyba ten krzyż: marucha.wo(*)/03/20/dziwny-krzyz-bergoglio/ |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|