 |
Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2013 19:28 | Peruniec (298 punktów) | Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy
1 na 5 | Jestem lewicowcem, czasami mam dosyć ekstremalne poglądy, jednak kiedy czasami czytam o pomysłach rożnych grup lewicowych to pukam się w głowę, i samo się nasuwa określenie lewaki. Dla mnie lewica ma na celu polepszenie dobrobytu ludności, wyrównania szans, i ogólnie dbania o rozwój całego społeczeństwa, walcząc ze złymi tradycjami czy przyzwyczajeniami. Jednak nowa lewica, zajmuje się głównie problemami homoseksualistów, co rozumiem jako równouprawnienie, ale często posuwa się do ekstremum. Ekologii ale z wszystkimi idiotycznymi pomysłami, jak elektrownie atomowe są złe, zbudujmy wiatraki i elektrownie słoneczne, niech wszyscy jeżdżą samochodami na prąd. Ważniejszy jest gatunek motyla niż zabezpieczanie przed powodzią. Czy co mnie najbardziej denerwuje to imigranci poprawność polityczna i podwójne standardy, kiedy ty my musimy się dopasowywać do nich żeby ich czasem nie urazić, ale my nie możemy krytykować ich złych, nielegalnych i przy okazji niezgodnych z duchem lewicy zwyczajów.
A sama lewica oddala się od swoich korzeni, nie jest ideologią, robotników, zwykłych szarych pracowników czy po prostu ludzi gorzej zarabiających, ale wykształconych z bogatych domów, intelektualistów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Akurat w Bolandii to Smoleńsk jest najważniejszy, geje to tylko przy okazji. Nie zmienia to jednak faktu, iż homoseksualiści są równoprawnymi obywatelami RP i na ich problemy również powinno być miejsce w debacie publicznej. Co nie zmienia faktu że homoseksualizm, jest jednym z głównych sztandarów lewicy, nie tylko w Polsce, mimo że dotyczy względnie małej grupy, i prawda jest tak że wiekszość osób nie ma nic do gejów. Cytat:Jeśli te "jakie kol wiek" słowa to najczęściej prawicowa retoryka o "pedałach" i "zboczeńcach chcących zdeprawować niewinne polskie dzieci" to nie dziwi mnie, że są uznawane za atak. Ale to jest hiperbola  Bo mi chodziło o zupełnie niewinne i kulturalne słowa, jak coś co się częściowo odnosi do wypowiedzi wyżej. Wielu ludzi którzy mają absolutnie neutralny stosunek do gejów, nie podobają się ich parady, z chodzeniem prawie nago, czy nawet z gołym tyłkiem (nie w Polsce) ale nie dlatego że są to osoby homoseksualne ale dlatego że nie popierają takiego zachowania, i tak samo by reagowały na podobne marsze osób hetero. I krytyka takich marszów automatycznie szufladkuje jako prawaka, ciemnogród itp Albo sprawa adopcji dzieci przez pary Homo, która jest bardzo kontrowersyjna, bo przecież ja sam czytałem dużo wypowiedzi o złym wpływie wychowania dziecka bez jednego rodzica, więc jak to jest że nie można krytykować tego w przypadku gejów ? Cytat:Ekolodzy mogą sobie chcieć do woli, byle tylko rząd za bardzo się ich zdaniem nie przejmował. Jasne, jak na partia zielonych w Niemczech i ich wyłączanie elektrowni jądrowych, tak że teraz muszą oni kupować energię od Francji, notabene produkowaną w większości z Atomu Cytat: A kto Ci każe? Słowo murzyn nie jest obraźliwe.
Oczywiście że nie jest, ale przypadku jakichś wystąpień publicznych było by to źle widziane. A jeszcze lepsze jest to że złe i rasistowskie jest kiedy w grupie samych białych jest jeden murzyn, i w rozmowie chce się mówić o nim i pokazać kto to jest, nie powinno się używać jego koloru skóry, mimo że jest to całkowicie naturalne i oczywiste. Albo prawny bezsens, pobicie na tle rasistowskim jest karane bardziej niż pobicie po prostu ! Dlaczego czy osoba pobita która akurat jest tej samej rasy jest gorsza ? czy mniej ją boli pobicie ? Cytat: Czy lepsza czy nie to w sumie bez znaczenia, ale to oni przyjeżdżają do Europy nie na odwrót, wypadałoby się więc dostosować.
Czego oni często nie robią, a jeszcze walczą żeby kraje zachodnie przypominały bardziej ich kraje, w sposób który jest niezgodny z duchem europy. |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > >W Polsce są zarówno partie lewicowe jak i prawicowe.> Polityk który nie potrafi sprecyzować własnych poglądów i zwyczajnie kłamie, nie powinien wygrać kolejnych wyborów. Niestety społeczeństwo jest głupie z zasady, więc polityk wybory wygrywa.Przede wszystkim w Polsce nie ma wyborów w rozumieniu, jakim sobie nadajecie. W ogóle w Polsce nie ma demokracji w realnym znaczeniu tego słowa. Tu jest partiokracja i to taka, która osiągnęła szczyty patologii. Pod pozorem głosowania na nazwiska, głosuje się faktycznie na listy układane przez partie; następnie na podstawie tych wcześniejszych ustaleń kolejności na listach partie decydują kto będzie "decydentem od naciskania guzika". Potem ci przedstawiciele zbierają się w kluby i w każdej chwili mogą je zmieniać do woli. Nie ma żadnego przełożenia między poglądami rzeczywistymi, prezentowanymi, wynikiem wyborów, przynależnością do danego klubu itd. Nie ma niczego, co by miało jakikolwiek sens i związek, poza jednym. Poza parciem do władzy oraz zamiarem jej utrzymania. Do tego obecna ekipa posunęła się do szczytów. Podczas wyborów kupowała głosy, co zostało udowodnione. Teraz robią wszystko by zniechęcić ludzi do udziału w demokratycznym głosowaniu w referendum. Wymyślając cały czas w jaki sposób utrzymać się przy władzy, w tym w przypadku niekorzystnego wyniku, a to zastraszając urzędników na kogo mają głosować, a to oświadczając, że status quo zostanie zapewnione metodą wyznaczenia administracyjnego (komisarz) lub niezwłocznym ponowieniem wyborów "na swoich warunkach". Jestem przekonany, że tam gdzie to możliwe przygotowują się nawet do fałszowania wyników. To jest po prostu szokujące. W mniej demokratycznych krajach w takich przypadkach odsuwa się takie organizacje od biernego prawa wyborczego, a co my mamy zrobić. ?? |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Jest to jednak w dużej mierze powielanie stereotypów, i nie zrozum mnie źle, uważam że ZSRR był zbrodniczym kraje i złym systemem, jednak to dzięki niemu Rosjanom żyję się teraz lepiej, a i żyło się wcześniej, i mimo tego co się mówi nie da się tak drastycznie zmienić kraju bez krwawych walk po prostu się nie da. I to też nie jest tak że Rosja była raje, bo w raju nie ma zamieszek, a zresztą bardzo często zapomina się że wcześniejsza rewolucja burżuazyjna, poniosła klęskę bo nie wycofała się z wojny. A co do ideologicznej strony to na początku bardzo wielu ludzi wierzyło w komunizm, w nowe lepsze czasy i świat. |
#34 2 na 4 hazy (354 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Jak nie chcesz ślepemu o kolorach opowiadać to się zamknij. |
#35 -1 na 1 | Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Cała masa bezwartościowych ogólników. Przykłady proszę. Wielu ludzi którzy mają absolutnie neutralny stosunek do gejów, nie podobają się ich parady, z chodzeniem prawie nago, czy nawet z gołym tyłkiem (nie w Polsce) ale nie dlatego że są to osoby homoseksualne ale dlatego że nie popierają takiego zachowania, i tak samo by reagowały na podobne marsze osób hetero. I krytyka takich marszów automatycznie szufladkuje jako prawaka, ciemnogród itp Albo sprawa adopcji dzieci przez pary Homo, która jest bardzo kontrowersyjna, bo przecież ja sam czytałem dużo wypowiedzi o złym wpływie wychowania dziecka bez jednego rodzica, więc jak to jest że nie można krytykować tego w przypadku gejów. Tak samo problemy związane z homoseksualizm i pedofilią, bo statystki wskazują na częste tendencje. Cytat:Tereny zalewowe. Jak ktoś tam mieszka to będzie go zalewało. I tyle w temacie - nie widzę potrzeby strzępić języka na rzeczy oczywiste. Lol po raz drugi, ja mieszkam w śródmieściu, jakieś 10-15 minut od rynku, i moja kamienica została zalana, tak samo jak cała okolica a sam rynek nie został zalany przez zbudowanie bardzo wysokiego muru z worków z piaskiem. wroclawzwy(*)07/07/Powodz-we-Wroclawiu.htmlA tutaj artykuł z mapką, i to wszystko jest winą braku zbiornika retencyjnego, i nie tylko Wrocław został zalany ale wszystkie miasta na Dolnym śląsku. Cytat: Bo utrata gatunku jest nieodwracalna (w odróżnieniu do odbudowy nieruchomości) a wpływ tej straty na ekosystem nieznany. Sorry - nie przekonasz mnie. Nie uważam, żeby interes człowieka stał ponad interesem zwierząt.
I co z tego ? (podkreślenie moje). Bo dla mnie osobiście dobrobyt i życie człowieka jest więcej warte. Ha wpływ na ekosystem, który człowiek kształtuje od zawsze i tak, ktoś przejmuje się motylkami ale nie zwraca uwagi na to ile gatunków jest zmienionych przez człowiek, krajobraz w jakim żyją, a uważanie że jeden gatunek nagle zepsuje cały ekosystem jest śmieszne. Cytat: Mam wrażenie, że jaja sobie ze mnie robisz. Pewnie, że nie mówimy na ludzi "czarnuch", przynajmniej publicznie. To element kultury, wyjścia z dzieciństwa w dorosłość. Dorośli ludzie się wzajemnie nie obrażają. Co mam Ci więcej powiedzieć? A skąd wziąłeś to "afroamerykanin" w Polsce? Bo chyba z żadnego poważnego źródła.
No właśnie nie, w telewizji CNN, jakiś tam wiadomości i był cytat gdzie użyto sformułowania N-word, zresztą samo to że murzyn może używać tego słowa ile chce, nazywać wszystkich per nigga, ale kiedy biały to zrobi jest to rasizm Cytat: Zależy co masz na myśli mówiąc, że cyganie to przestępcy. Jeśli chodzi ci o etykietowanie ich jakąś cechą - to jest to obraźliwe. Jeśli jednak chodzi o stwierdzenie, że tyle-to-a-tyle procent cyganów zostało skazanych za takie-to-a-takie przestępstwa (a więc stwierdzenie faktu!) to nie ma problemu. Widzisz różnicę między tymi dwoma wypowiedziami?
Bardzo proste chodzi o to że większość przedstawicielu murzynów w USA czy cyganów w Polsce to przestępcy, w USA jest to bardziej widoczne gdzie 80% osadzonych w więzieniach a większość sprawców jest czarna, to jednak mówienie o takich rzeczach jest złe i niepoprawne politycznie, bo jest rasowe profilowanie, mimo że jest poparte statystykami. Albo ostatnia sprawa Zimmermana, która budzi tyle emocji nie dlatego że zastrzelił on nastolatka ale dlatego że był on czarny. Cytat:Jaj sobie robisz? Odnieś się konkretnie - ile masz dzieci. Dwójkę? Trójkę? Czwórkę? Jeśli Ty i Twoi koledzy będą mieli więcej dzieci - które jednocześnie zgodzą się pracować w nisko płatnych zawodach bez przyszłości - nie będziemy musieli się w ogóle kłopotać imigracją i szacunkiem do ich kultury. Na razie wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będziemy ich strasznie potrzebować. Ja odnoszę się do meritum mojej wypowiedzi a nie do próby zejścia na poboczny temat, bo prawda jest taka że imigranci przyjeżdżają i wcale nie wszyscy chcą pracować w ogóle, czy w nisko płatnych pracach, a to że ich wpuszczamy nie ma nic do tego że naciskamy na ich asymilacje czy nie, bo właśnie o to chodzi, model multikulturowy nie działa. Cytat:A uważaj sobie - Twoja sprawa. Każdy może głosić głupie hasełka, to wolny kraj. Głupie dlaczego ? Kultura zachodnia, daje najwięcej wolności osobistych, najwięcej praw jednostki, czy równości niezależnie od płci, wyznania czy rasy, jednocześnie dostarcza modelu rozrywki, przedmiotów itp które polepszają życie, więc tak jest najlepsza. To nie my zmieniamy się na obraz innych krajów ale one na nasz. Cytat: Tia - ideologią wymyśloną przez inteligencję, którzy jednocześnie kierowali ruchami robotniczymi. W historii europejskiej lewicy r obotnicy byli od pracy, niczego więcej. I mówię to jako szczery i przekonany socjalista.
I teraz pytanie co to ma do mojej wypowiedzi, bo robotnicy mogli być tylko od pracy, jednak to ich dola się najbardziej poprawiała, i to ich prawa były zwiększane, czyli były to prawa dla większości, gdzie teraz jest to walka o prawa mniejszości, co samo w sobie nie jest złe, ale spycha prawa większość na dalszy plan. |
#36 11 na 11 | liliac (147340 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Po pierwsze postaraj się pisać poprawnie - błędy stylistyczne i interpunkcyjne zamieniają twoje wypowiedzi w nieomalże bełkot. Poprawność językowa jest na tym forum wymogiem regulaminowym.
> Albo sprawa adopcji dzieci przez pary Homo, która jest bardzo kontrowersyjna, bo przecież ja sam czytałem dużo wypowiedzi o złym wpływie wychowania dziecka bez jednego rodzica, więc jak to jest że nie można krytykować tego w przypadku gejów.Nie jest w żaden sposób interesujące, jakie i gdzie wypowiedzi czytałeś. Interesujące jest, co mówi na ten temat wychowania dzieci przez pary homoseksualne literatura naukowa, zatem bądź łaskaw nie powtarzać na tym forum pozbawionych znaczenia anegdot i bzdur, tylko linkuj poważne źródła. Albo się na dany temat nie wypowiadaj. > Tak samo problemy związane z homoseksualizm i pedofilią, bo statystki wskazują na częste tendencje.Nie, nie wykazują (przy okazji - co to są "częste tendencje"?). I jak wyżej - zamiast powtarzać obiegowe bzdury i ordynarne kłamstwa, linkuj prace naukowe. > No właśnie nie, w telewizji CNN, jakiś tam wiadomości i był cytat gdzie użyto sformułowania N-wordO ile mi wiadomo, "nigger" jest odpowiednikiem raczej "czarnucha". Nie widzę miejsca dla takich określeń w cywilizowanej rozmowie. > Ja odnoszę się do meritum mojej wypowiedzi a nie do próby zejścia na poboczny temat Twoja wypowiedź jest z gruntu chaotyczna, nieprecyzyjna i wielowątkowa - trudno odnosić się do jej meritum. Na strumień świadomości mógł sobie pozwalać Joyce, on miał talent. Staraj się unikać poruszania kilkunastu różnych tematów w jednym poście.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#37 4 na 4 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Jest to jednak w dużej mierze powielanie stereotypów,Niewątpliwie. Bolszewicy przecież powszechnie są znani z humanitaryzmu i dbanie o ludzkie życie > i nie zrozum mnie źle, uważam że ZSRR był zbrodniczym kraje i złym systemem, jednak to dzięki niemu Rosjanom żyję się teraz lepiej,Lepiej w porównaniu do czego? > a i żyło się wcześniej, i mimo tego co się mówi nie da się tak drastycznie zmienić kraju bez krwawych walk po prostu się nie da.Jakieś dowody na tę jakże śmiałą tezę? > I to też nie jest tak że Rosja była raje,Nie była. Ale Leninowski eksperyment to było istne piekło. > a zresztą bardzo często zapomina się że wcześniejsza rewolucja burżuazyjna, poniosła klęskę bo nie wycofała się z wojny.Rewolucja lutowa spełniła swoje najważniejsze zadanie, carat został obalony. To, że z jej zwycięstwa skorzystali bolszewicy nijak nie stawia październikowego przewrotu w lepszym świetle. > A co do ideologicznej strony to na początku bardzo wielu ludzi wierzyło w komunizm, w nowe lepsze czasy i świat.I co z tego, że wielu ludzi wierzyło? Ustrój stał się przez to mniej zbrodniczy, zabici mniej zabici? W wiele absurdów ludzie wierzą. |
#38 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > bardzo wielu ludzi wierzyło w komunizmNo. A w Boga do tej pory wierzą. Nijak przez to przedmiot wiary nie staje się prawdziwszy ni szlachetniejszy. |
#39 5 na 5 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Co nie zmienia faktu że homoseksualizm, jest jednym z głównych sztandarów lewicy, nie tylko w Polsce, mimo że dotyczy względnie małej grupy, i prawda jest tak że wiekszość osób nie ma nic do gejów.Nie zauważyłem aby homoseksualizm był jednym ze sztandarów lewicy. Zresztą jaka w Polsce lewica? No i to czy większość nie ma nic do gejów to dyskusyjna sprawa. > Wielu ludzi którzy mają absolutnie neutralny stosunek do gejów, nie podobają się ich parady, z chodzeniem prawie nago, czy nawet z gołym tyłkiem (nie w Polsce) ale nie dlatego że są to osoby homoseksualne ale dlatego że nie popierają takiego zachowania, i tak samo by reagowały na podobne marsze osób hetero.Jakieś statystyki? Osobiście często spotykam się z opinią, że takie parady to dewiacje oraz sodomy i gomory. Nie wygląda to więc tak jak opisujesz. > I krytyka takich marszów automatycznie szufladkuje jako prawaka, ciemnogród itpMoże dlatego, że taka krytyka to ciemnogród właśnie. Nie spotkałem się jeszcze z twierdzeniem, że krytykują bo marsz. Natomiast opinię o homoseksualnej demoralizacji są nad wyraz częste. > Albo sprawa adopcji dzieci przez pary Homo, która jest bardzo kontrowersyjna, bo przecież ja sam czytałem dużo wypowiedzi o złym wpływie wychowania dziecka bez jednego rodzica, więc jak to jest że nie można krytykować tego w przypadku gejów ?Ja sam czytałem o tym, że od masturbacji się ślepnie. W przypadku zaś gejów byłoby oboje rodziców, nie jeden. > Oczywiście że nie jest, ale przypadku jakichś wystąpień publicznych było by to źle widziane.Czy ja wiem? Murzyn to określenie neutralne. Bo taki czyn to nie tylko przestępstwo ale i buractwo? Pobić kogoś jedynie za kolor skóry to ciemnogród do potęgi. > Czego oni często nie robią, a jeszcze walczą żeby kraje zachodnie przypominały bardziej ich kraje, w sposób który jest niezgodny z duchem europy.Wystarczy egzekwowanie prawa, ale z tym to do sądów i polityków. |
#40 1 na 1 Jakub Romański (2650 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > I krytyka takich marszów automatycznie szufladkuje jako prawaka, ciemnogród itpZasadniczo powiedziałbym - barbarzyńcę. I dobrze - bo ja jakoś nie widziałem, a byłem na marszach równości, golasów hasających wesoło po ulicach. > Albo sprawa adopcji dzieci przez pary Homo, która jest bardzo kontrowersyjna, bo przecież ja sam czytałem dużo wypowiedzi o złym wpływie wychowania dziecka bez jednego rodzica, więc jak to jest że nie można krytykować tego w przypadku gejów.Nie znalazłem w ŻADNYM poważnym piśmie naukowym potwierdzenia tej tezy. Oczywiście - mogłem coś przegapić. Więc proszę o przypis - najlepiej do artykułu, do którego jest otwarty dostęp a nie tylko abstrakt. > Ha wpływ na ekosystem, który człowiek kształtuje od zawsze i tak, ktoś przejmuje się motylkami ale nie zwraca uwagi na to ile gatunków jest zmienionych przez człowiek, krajobraz w jakim żyją, a uważanie że jeden gatunek nagle zepsuje cały ekosystem jest śmieszne.No - czyli wycinanie puszczy amazońskiej nie jest dla Ciebie problemem (przecież zawsze wycinaliśmy drzewa - co z tego że 200 rocznie a 200 tys. rocznie), to tylko krajobraz zmieniany przez człowieka. > No właśnie nie, w telewizji CNN, jakiś tam wiadomości i był cytat gdzie użyto sformułowania N-word, zresztą samo to że murzyn może używać tego słowa ile chce, nazywać wszystkich per nigga, ale kiedy biały to zrobi jest to rasizmTak. Jeśli jeszcze nie potrafisz tego zrozumieć - po prostu zaakceptuj. Bo nie wiem, jak prosto Ci to wytłumaczyć. > Bardzo proste chodzi o to że większość przedstawicielu murzynów w USA czy cyganów w Polsce to przestępcy, w USA jest to bardziej widoczne gdzie 80% osadzonych w więzieniach a większość sprawców jest czarna, to jednak mówienie o takich rzeczach jest złe i niepoprawne politycznie, bo jest rasowe profilowanie, mimo że jest poparte statystykami.Właściwie mogę powtórzyć to co napisałem. Dokonujesz tzw. fałszywej atrybucji cechy. Napisałem Ci w powyższym poście jak wygląda merytorycznie poprawna konstrukcja takiej wypowiedzi, która jednocześnie nikogo nie obraża. > Albo ostatnia sprawa Zimmermana, która budzi tyle emocji nie dlatego że zastrzelił on nastolatka ale dlatego że był on czarny.Nie dlatego, że był czarny - tylko dlatego, że facet go zabił, bo wierzył, jak Ty, że 80% przestępców to murzyni. Czy potrafisz czytać artykuły prasowe ze zrozumieniem?! > Ja odnoszę się do meritum mojej wypowiedzi a nie do próby zejścia na poboczny temat, bo prawda jest taka że imigranci przyjeżdżają i wcale nie wszyscy chcą pracować w ogóle, czy w nisko płatnych pracach, a to że ich wpuszczamy nie ma nic do tego że naciskamy na ich asymilacje czy nie, bo właśnie o to chodzi, model multikulturowy nie działa.Po pierwsze - do meritum swojej, tak. Do wypowiedzi innych osób już niekoniecznie. Dwa - pewnie, że nie wszyscy chcą pracować w nisko płatnych zawodach bez perspektyw. Dziwi Cię to? Bo mnie nie. Model multikulturowy działa bardzo dobrze. Nie widzę problemu. Tylko prawicowi idioci twierdzą, że on nie działa i straszą nas ekspansją islamu. Trzy - mamy "naciskać na asymilację"?! Czyli Ty chcesz niewolników a nie wolnych ludzi, którzy zapraszamy do siebie, bo u nas nie ma osób do chętnych do pracy, mamy niż demograficzny i zaraz skończą nam się rezerwy kadrowe. Wtedy będziemy błagać by przyjechali i wypracowali dla nas emerytury. Resztę jako bełkot pomijam - nie mam czasu pastwić się nad każdą Twoją wypowiedzią. Pozdrawiam.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > >Szkoda człowieka, który traci dom, skoro zbudował go na podstawie legalnego pozwolenia na budowę, wydanego zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Złośliwie przypuszczam, że Ty żadnego domu nie zbudowałeś.> I? Budując się w niewielkiej odległości od Wisły, dla pięknych widoków zapewne, nie sprawdził, że buduje się na terenach zalewowych? Dwa - plany zagospodarowania przestrzennego nie są powszechne. Przynajmniej w trzech miastach, w których mieszkałem, nie były. Dalej nie widzę problemu - ktoś ponosi odpowiedzialność za swoje nierozsądne czyny.1. Kupując samochód sprawdzasz wszytskie śrubki, czy uznajesz świadectwo homologacji? 2. Kupując paliwo masz własny kanister, czy ufasz legalizacji dystrybutora przez urząd mierniczy? 3. Żeniąc się... (cholera , zły przykład  ) Brak PZP nie powoduje, że możesz budować co i gdzie Ci się podoba, choć tu moja wiedza jest szczątkowa, mój projekt był sprawdzany na zgodność z PZP, znam PZP, gdzie tereny np szkód górniczych są pod zabudowę, jak chciałbyś to sprawdzić? Reasumując, jeśli ktoś dostał pozwolenie na budowę w nieodpowiednim miejscu, to został oszukany. Mnie nadal jest go żal. > >>Marks był typowym przedstawicielem klasy średniej, (..) Engels - kapitalista i przemysłowiec. Kropotkin - książę, (..), Bakunin - szlachetka i oficer, Lenin - szlachcic itp. Co ich łączyło? Byli świetnie wykształceni i nie mieli perspektyw na karierę w świecie zdominowanym przez kapitał i struktury feudalne.> >Nie wnikam w ich motywacje, choć przypuszczam, że się mylisz, a i lista jest mocno niekompletna. Gdyby upominanie się o prawa robotników pozostawić tylko robotnikom, gdyby nie wsparły ich w tym także inne grupy społeczne, do dziś miałbyś 16-godzinny czas pracy.> Pełna zgoda - ale właśnie o to chodzi. Marks i Co. Wsparli interes robotników przedstawiając go jednocześnie jako wspólny interes ludzkości, nieuchronny punkt dojścia procesu dziejowego. Ale jednak nie byli przedstawicielami proletariatu. Co zresztą jest powracającym refrenem całego ruchu.Nie, nie byli przedstawicielami proletariatu, niektórzy z tych "lewicowców" mają na sumieniach i głód robotników i ich krew, ale wiele działań na rzecz upośledzonych społecznie, podejmowali ci, którzy do upośledzonych nie należeli. Przykład abolicjonistów Ameryce, częścią z nich kierowały pobudki ekonomiczne, ale niektórzy kierowali się wrażliwością, przykład lewicy, która walczyła o 8-godzinny dzień pracy (szkoda, że w Polsce przestała) > >Mnie lewicowość kojarzy się przede wszytskim z wrażliwością społeczną, a proletariat ma zazwyczaj słabszą pozycję społeczną, niż kapitaliści, dlatego lewica pownna bronić przede wszystkim praw pracowniczych i starać się o poprawę statusu robotników. Także mój postulat budowy akademików i sprawnych systemów stypedialnych uważam za lewicowy, ponieważ daje szanse pochodzącym z biedniejszych rodzin (co nie oznacza, że każdy chętny powinien studiować)> Pełna zgoda. Także jestem lewicowcem, ale brak mi sentymentalizmu skierowanego w stronę najbiedniejszych. Dla mnie wyrównywanie szans to sprawa nie tylko etyczna - głównie pragmatyczna. W równym społeczeństwie wszystkim nam będzie się żyło lepiej, moim zdaniem.O tym już pisałem, społeczeństwa nie stać na marnowanie talentu Janka Muzykanta. Społeczeństwa nie stać na szeroki margines biedy > >>A dziś robotników już nie ma.> >Tu już walnąłeś głupstwo. Kto pracuje na tokarkach, przy taśmach, kto kopie rowy melioracyjne (nawet koparką), kto obsługuje kasy fiskalne, kto orze pola latyfundystów, kto pracuje na kombajnie węglowym...> Mając na myśli robotników mam na myśli klasycznych pracowników produkcji a nie usługi (zgodnie zresztą z Marskowskim założeniem). I, zgodnie z modelem rozwoju nowoczesnej gospodarki, udział usług w PKB Polski wynosi, za Wikipedią, 65,5% a produkcja przemysłowa - 31,7%. Więc robotnicy się zwijają.Czy w sektorze usług nie ma proletariatu? Kopanie rowów dla spółki melioracyjnej jest właśnie usługą. Nawet pomocnik szewca jest przecież robotnikiem. Warto się zastanowić czy programista w wielkiej korporacji też czasem nie jest robotnikiem. W tym punkcie to makrksizm się zestarzał. > Pozdrawiam.Wzajemnie |
#42 7 na 7 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > ...czy publiczne darcie biblii przez Nergala też powinno być karane? Tak samo wypowiedzi Rabczewskiej?Ani podarcie książki (chyba, że zabytku piśmiennictwa), ani wypowiedź Dody nie obrażała żyjących ludzi, poza tymi, którzy chcieli im dokopać, więc udawali obrażonych. I tu jest absurd - powiem coś na temat proroka, który nie wiadomo, czy istniał - z automatu jestem ścigana, zwyzywam sąsiada od sk... - musi mnie sam pozwać. A sąd może uznać, że dane wyzwisko nie jest szczególnie uwłaczające. Była chyba niedawno sprawa o "żydowskie ścierwo" czy coś w tym stylu. Okazało się, że to prawie komplement. |
#43 -2 na 2 | Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Nie jest w żaden sposób interesujące, jakie i gdzie wypowiedzi czytałeś. Interesujące jest, co mówi na ten temat wychowania dzieci przez pary homoseksualne literatura naukowa, Która jest jednak bardzo niekonkretna, przez to że grupy badane są zbyt małe, i zbyt krótkie, bo bo osoba wychowana przez parę homoseksualną sama powinna mieć więcej lat żeby stwierdzić czy jej rozwój jest prawidłowy. Cytat: Nie, nie wykazują (przy okazji - co to są "częste tendencje"?). I jak wyżej - zamiast powtarzać obiegowe bzdury i ordynarne kłamstwa, linkuj prace naukowe.
W ogóle wcześniej to była literówka, bo miało być częstsze tendencje. I po 5 minutach szukania, nadreprezentacja osób homoseksualny skazanych za pedofilię. www.frc.org/get.cfm?i=IS02E3Cytat:O ile mi wiadomo, "nigger" jest odpowiednikiem raczej "czarnucha". Nie widzę miejsca dla takich określeń w cywilizowanej rozmowie. Ale nie o samym słowie było moja wypowiedź, tylko o tym że w telewizji kiedy prezenter cytuje osobę trzecią nie może powiedzieć nigger, więc mówi N-word, i chyba łatwo zrozumieć dlaczego według mnie jest to głupie i złe. |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Niewątpliwie. Bolszewicy przecież powszechnie są znani z humanitaryzmu i dbanie o ludzkie życie A sama kpina jest bardzo nie na miejscu, bo chcieli dobrze wyszło źle, ale oni tego wiedzieć nie mogli, a samo określenie humanitaryzm jest tym bardziej błędne bo na wszystko trzeba patrzeć z punktu widzenia czasów w których się to działo, a nie naszych, chyba że uznajemy że cała historia sprzed +/- 100 lat to barbarzyństwo. Cytat:Lepiej w porównaniu do czego? Żyło się lepiej w stosunku do carskiej Rosji, szczególnie że wymuszona industrializacja przyczyniła się do "dogonienia" zachodu co w dłuższym czasie spowodowało że Rosja nie stała się jeszcze biedniejszym krajem. Cytat:Jakieś dowody na tę jakże śmiałą tezę?
Historia, nigdy w historii nie udało się wprowadzić wielkich zmian bez walk, krwawych walk. Cytat:Rewolucja lutowa spełniła swoje najważniejsze zadanie, carat został obalony. To, że z jej zwycięstwa skorzystali bolszewicy nijak nie stawia październikowego przewrotu w lepszym świetle. Stawia, bo demokraci i kapitaliści stracili swoją szansę, sprzeciwiając się zdaniu większości ludności, czyli to oni pozwolili na zwycięstwo bolszewików. Cytat:I co z tego, że wielu ludzi wierzyło? Ustrój stał się przez to mniej zbrodniczy, zabici mniej zabici? W wiele absurdów ludzie wierzą. Znaczy tylko w to, że na początku ludzie godzili się z represjami itp z powodów ideologicznych, dlatego też komuniści się umocnili. |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Nie zauważyłem aby homoseksualizm był jednym ze sztandarów lewicy. Zresztą jaka w Polsce lewica? No i to czy większość nie ma nic do gejów to dyskusyjna sprawa. Ja nigdy nie mówiłem że mam na myśli tylko Polskę, i nie chodzi czy homoseksualizm jest głównym symbolem ale znaczy że jest bardzo dla lewicy ważny, i wszystkie takie dyskusje są bardzo gorące i zawsze są ostre reakcje. Cytat:Jakieś statystyki? Osobiście często spotykam się z opinią, że takie parady to dewiacje oraz sodomy i gomory. Nie wygląda to więc tak jak opisujesz.
Tylko że większość tych ludzi było by tak samo przeciwko paradom osób hetero które by się zachowywały w sposób tak prowokujący czy seksualny, ale jeszcze lepiej gdyby to była parada fanów sado-maso, Cytat:Może dlatego, że taka krytyka to ciemnogród właśnie. Nie spotkałem się jeszcze z twierdzeniem, że krytykują bo marsz. Natomiast opinię o homoseksualnej demoralizacji są nad wyraz częste. Co samo w sobie jest złe, bo to że ludzie mają negatywny stosunek, mimo że mogą, bo to jest właśnie podstawa demokracji. Bo lewica nie może zaakceptować że ktoś może mieć negatywy stosunek, ale dopóki nie próbuje coś robić z tymi "pedałami" to ma do tego prawo. Cytat:Ja sam czytałem o tym, że od masturbacji się ślepnie. W przypadku zaś gejów byłoby oboje rodziców, nie jeden. Dwoje ale bez wzorca kobiecego, czy męskiego, czyli jakby brakowało jednego rodzica. Cytat:Bo taki czyn to nie tylko przestępstwo ale i buractwo? Pobić kogoś jedynie za kolor skóry to ciemnogród do potęgi. I dlatego jest gorzej karany ! Lol to jest normalne paranoja, bo jakoś nie ma przepisów które dają wyższe wyroki za wyróżnianie się, ja osobiście słucham metalu i nie raz nie dwa miałem problemy z panami w dresach, co jest takim samym przykładem bo im nie podobały się moje długie włosy, ale jednak nie jest to ostrzej karane. Lepiej ja jestem pewien że takie pobicia o ile ktoś nie jest właśnie murzynem, nie są tyle pobiciami na tle rasowym co dlatego że ktoś jest inny, wyróżnia się wystarczy że jest cudzoziemcem, szczególnie że takie pobicia łączą się kradzieżami. Cytat:Wystarczy egzekwowanie prawa, ale z tym to do sądów i polityków. Tak szczególnie kiedy są podwójne standardy, i uznaje się np wymogi religijne za ważniejsza od wymogów przepisów, jak brody i turbany u sikhów, którzy mogą je nosić w policji, wojsku itp. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|