 |
Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2013 20:53 | Olek Mularski (3178 punktów) | Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
19 na 19 | W mojej rodzinnej Bydgoszczy ostatnio miał miejsce kongres katolików. Niby nic niezwykłego, około tysiąca fanatyków w bazylice, zwykłe spotkanie, jakich wiele i wszystko byłoby w porządku, bo każdy ma prawo do organizowania zgromadzeń, gdyby nie treści, które na tym kongresie przekazywano, a te proszą się wręcz o ściganie przez prokuraturę. W mowie nienawiści przeciwko homoseksualistom, feministkom, lewicowcom i obecnemu rządowi brali udział liczni duchowni, m.in. bp Wiesław Mering, a także posłowie i posłanki PiS: Anna Sobecka, Katarzyna Orłowska-Popławska, Bartosz Kownacki (jeden z organizatorów). Brylowała jak zwykle największa gwiazda wśród piewców chrześcijańskiej nienawiści ks. Dariusz Oko. Ta plująca jadem katolicka żmija dostała za swój wywód o ateistach i ideologii gender gromkie brawa. To co się tam działo, to fanatyzm i nienawiść najczystszej wody, których nie powstydziliby się ani Saudowie, ani Chomeini, ani nawet al Kaida. Nie dziwne, że słuchająca takich idiotów młodzież też idiocieje i urządza takie występy jak ten w dniu 11 listopada. Więcej na temat tutaj: bydgoszcz.(*)ak_nazizm__gej_to_pedofil.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 1 na 1 | sapiens (395 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | Sprawy nie można bagatelizować. Do tej pory nie zdarzyło się, aby ks. Oko wygłaszał swoje brednie w kościele. Co innego glosic takie kłamstwa w telewizji a co innego w świątyni. Do tego pod okiem biskupa. |
#17 1 na 1 | pawel1618 (611 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | Myślę, że najlepszym sposobem walki z bzdurami głoszonymi przez pana Oko będzie rozpowszechnianie tego, co powiedział on + politycy biorący udział w tym sabacie, bez żadnego komentarza. To wszystko, co tam zostało powiedziane jest tak bezdennie głupie, że każdy myślący człowiek będzie chciał się trzymać od tego z daleka. Wszelkie ewentualne doniesienia do prokuratury, nie dość że nieskuteczne (bo Oko nie atakował konkretnych ludzi ale ideologie i poglądy) sprawiły by tylko, że co niektórzy poczuli by się męczennikami.
|
#18 10 na 10 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > Wpadnij 12 grudnia na KUL i pokaż, co potrafisz:1350 km to trochę daleko, żeby pośmiać się z niepełnosprawnych intelektualnie. |
#19 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > >Wpadnij 12 grudnia na KUL i pokaż, co potrafisz:> 1350 km to trochę daleko, żeby pośmiać się z niepełnosprawnych intelektualnie.I tak by cię nie wpuścili do tego TWA.  |
#20 5 na 5 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | Czy to, że część polskiego Kościoła katolickiego "schodzi" na PiS-y i "profesorów" pokroju ks. Oko, powinno martwić ateistów czy racjonalistów? Wg mnie takie działania co prawda cementują grupę fanatyków, ale chyba też odstraszają wierzących bardziej krytycznych i tzw. letnich.
|
#21 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > I have a dream, Marzy mi sie pewien eksperyment. Chcialbym aby wszyscy ateisci i innowiercy opuscili Polske i zostawoli ja katolikom.> Wszystkie ruchomosci i nieruchomosci nienalezace do katolikow zostaly by podlaczone pod prad (dotkniecie=smierc).Marzy Ci się śmierć innych ludzi? Może nie powinieneś cytować pastora Kinga tylko A. Eichmana. > Jestem pewien, ze po pol roku 50% katolikow poniosla by smierc przez porazenie pradem a pozostale 50% okradala i bila by sie nawzajem  Przedstawiłeś ten projekt w Wannsee, może tańsze niż cyklon B... > Polskie wiezienia dobitnie pokazuja czym jest katolicyzm: kradzieza, morderstwem, zazdroscia, nienawiscia.Tak, stanowczo zdecydowana większość więźniów to katolicy, ale nikt z nich nie siedzi za projekt wymordowania kilkudziesięciu procent społeczeństwa > Katolicy od zarania dziejow potrzebuja wrogow aby moc w ogole istniecGratuluję oglądu rzeczywistości. > Wiekszosc katolikow to zyciowe pizdy, ktore do niczego nie doszly i przyczyn swojego niepowodzenia szukaja u innych.Bez komentarza > Dzis winni sa homoseksualisci a jutro bede winny ja bo mam na przyklad 2 samochody czy nowy dom.Mam dwa samochody i dwa domy i boję się Ciebie bardziej niż proboszcza > Rzygac mi sie chce jak slysze takich s*******now jak Michalik czy Oko. Zycze im z calego serca aby moj eksperyment stal sie kiedys rzeczywistoscia  We mnie też Michalik wywołuje podobny odruch, ale od życzenia śmierci kilkunastu milionom ludzi z tego powodu jestem bardzo daleki Mam dla Ciebie propozycję: Lecz się, zanim naprawdę kogoś zachęcisz do zbrodni |
#22 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > Wszelkie ewentualne doniesienia do prokuratury, nie dość że nieskuteczne (bo Oko nie atakował konkretnych ludzi ale ideologie i poglądy) sprawiły by tylko, że co niektórzy poczuli by się męczennikami.> Może o to właśnie chodzi, żeby ktoś się wreszcie dał sprowokować i to Oko podbił? Jak dotąd przeciwnicy KRK nie palą plebanii i nie wieszają księży i trochę głupio mówić o prześladowanym kościele. Rzucanie żarówkami w matkiboski to stanowczo za mało. Co prawda zdarzają się już takie rzeczy: wiadomosci(*)ksiedzu-nie-wie-dlaczego/0nvtn ,ale sprawca świetokradztwa dziwnie łagodnie został potraktowany. Żeby się nie zniechęcał? |
#23 12 na 12 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | . > >>>Bardzo chętnie chciał tam mieć głos i podyskutować z oszołomami na argumenty. Zwykle doprowadzam ich do furii.> Wpadnij 12 grudnia na KUL i pokaż, co potrafisz:> www.kul.pl(*)ka,art_47928,1386799200,0.htmlPo pierwsze pan Jan nie dostałby głosu, a jeżeliby nawet dostał to po kilku zdaniach by mu go odebrano, gdyż "mówiłby nie na temat". Bywałem na KUL-u i w szpitalach dla psychicznie chorych i tu i tu jest taka specyfika miejsca, iż podyskutować sobie trudno. Dla świętego spokoju lepiej tylko potakiwać - czasem o coś zapytać - i wyjść stamtąd jak najprędzej. Ale rzeczywiście intelektualnie mądry i osobowościowy mocny człowiek może sobie "podyskutować z oszołomami na argumenty" doprowadzając ich nawet do furii.Ja tak dobrze nie mam - mnie głupota albo tak osłabia, że z rozmowy rezygnuję albo tak irytuje, że wyprowadzony ze stanu spokojnej merytoryczności przechodzę w złośliwości, kpiny i ironię lub protekcjonalizm - tłumacząc zagadnienie, tak jak się go tłumaczy rozmówcom mniej rozwiniętym. Jak można dyskutować poważnie np. z panem "Workiem kości" - reprezentującym na naszym forum KUL - który dobrze zna sprawę skandalu Legionu Jezusa, gdy nawet tylko podstawowe poczucie przyzwoitości, to teraz (po tej ogromnej serii skandali z dziećmi na całym świecie) nakazałoby Kościołowi zamilknąć na temat dzieci i ochrony zarodków, ale Kościół nigdy czegoś takiego nie posiadał. On zawsze idzie w zaparte.Z wiarą nie ma dyskusji, gdyż cała racjonalna argumentacja spływa po nich jak woda po kaczce. Oni są depozytariuszami Prawdy i na zwyczajną prawdę są zupełnie nieprzemakalni. Miłego dnia. @@@ . |
#24 3 na 3 | pawel1618 (611 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > Może o to właśnie chodzi, żeby ktoś się wreszcie dał sprowokować i to Oko podbił?Bardzo być może. Wypuszczanie takich harcowników jak Oko musi mieć jakieś przyczyny. Kościół, nie mogąc poradzić sobie z odpływem ludzi młodych oraz wykształconych, mobilizuje tych prostych, których można łatwo zmanipulować. Ks. Oko, egzorcyści, cuda w Sokółce itp to rzeczy, które mają utrzymać przy Kościele tzw. prosty lud. Czy jest to strategia słuszna? Nie wiem. Kiedyś była. Ale czasy się zmieniły, ludzie - szczególnie młodzi - mają nieograniczony dostęp do informacji. Już teraz liczba regularnie praktykujących to tylko 30-40% społeczeństwa, jeśli odejmiemy od tego ludzi zaganianych do kościoła na siłę (dzieci) oraz starszych, to okaże się, że tylko jakieś 10-15% społeczeństwa w wieku produkcyjnym jest prawdziwie wierząca... Niestety, jak już pisałem gdzie indziej statystyki psuje liczba dzieci uczestniczących w katechizacji w szkołach - ponad 90%. I to jest wielki sukces Kościoła, zatruwanie umysłów dzieci od najmłodszych lat. |
#25 18 na 18 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > >treści, które na tym kongresie przekazywano, a te proszą się wręcz o ściganie przez prokuraturę.> Np. co się o to ściganie prosi?Przeczytaj sobie treść wypowiedzi ks. Oko i bp. Meringa, a później art. 256 i 257, oraz 212 Kodeksu Karnego, które dla ułatwienia poniżej przytaczam. Art. 212§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 256§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy. Art. 257Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Księżulkom z bydgoskiego kongresu najbliżej chyba do tego ostatniego artykułu (257), a tam kara jest największa spośród wyżej wymienionych. Wątpię jednak, żeby nawet 3 latka za kratkami cokolwiek zmieniły. Najwyżej trochę schudłyby pasibrzuchy na skromnej dietce więziennej, a to niestety jeszcze korzystniej dla ich zdrowia by wyszło. Zdegenerowanego umysłu jednak na pewno by nie naprawiło. Lepsza byłaby tęga grzywna i rok karnych prac publicznych. Malując ławki lub zbierając śmieci przynajmniej zrobiliby cokolwiek pożytecznego. |
#26 6 na 6 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. |
> Wpadnij 12 grudnia na KUL i pokaż, co potrafisz:> www.kul.pl(*)ka,art_47928,1386799200,0.html> bembergiem w berg> Jest w ogóle jakiś sens? Konstrukcja tego sympozjum dość mocno sugeruje lansowane tam idee i przewidywalny przebieg imprezy : Część I: ŹRÓDŁA SPORU O NATURĘ CZŁOWIEKA (czyli dlaczego bezbożnicy chcą dekonstruować chrześcijańską wizję człowieka). Sekcja I. Natura ludzka a naturalizm (czyli jak z naturalizmu wyłania się nasza wizja człowieka) Sekcja II. Natura ludzka a osoba (czyli jak bawiąc się znaczeniem słowa "osoba" możemy przemycić naszą wizję człowieka) Sekcja III. Natura ludzka a kultura (czyli dlaczego kultura niekatolicka kłóci się z naszą wizją człowieka) Sekcja IV. Natura ludzka a biologia (cielesność) (czyli jak poprzez nasze niezrozumienie biologii i fiksację seksualną wyprowadzimy słuszność naszej wizji człowieka) Aż wreszcie moje ulubione : Część III: W OBRONIE NATURY LUDZKIEJ (czyli dlaczego wszystkie inne wizje człowieka muszą być zwalczane, bo podważają naszą) Wisienką na torcie jest wykład tego zboczeńca Oko, ale znowuż po co słuchać tego człowieka live, skoro i tak powie dokładnie to samo. Teraz liczby : Liczba prelegentów : 22 Liczba księży wśród prelegentów : 8 (ok. 36%) Liczba reprezentantów uczelni katolickich : 17 (ok. 72%) Nie ma to jak pluralizm poglądów. A kółko wzajemnej adoracji Ci ludzie mają co niedzielę.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#27 1 na 1 | knx90 (664 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | Generalnie samo stwierdzenie "Stop Ateizacji" jest określeniem dyskryminującym, obrazoburczym i podyktowane bardzo złą wolą, ponieważ z góry zakłada że ateizm równa się brak wychowania i zasad moralnych co jest nieudolnie pokazywane na niby historii. Taki typ myślenia dominuje wśród smoleńskiego gremium ludzi wiecznie skrzywdzonych. Kiedyś pisał o tym Tischner na wiele lat przed syndromem smoleńskiego społeczeństwa - "Polski katolicyzm stał się cierpiętnictwem. Największym cierpieniem cierpiętnika jest to, kiedy o nim się nie mówi". Aby być politycznie poprawnym, trzeba było Tischnera obrzucić jadem i nienawiścią. Ks Oko nie raczył także odpisać na mój mail, który wysłałem jako członek PSR. Pan Oko przypomina Ojdyra z Torunia, fundamentalistę, człowieka niebezpiecznego, do którego dostęp jest tylko za pomocą prywatnej audiencji, w myśl "Papież ma swój Watykan, my tu w Polszy jesteśmy papieżami" i który wyklucza innych tylko dlatego, że "są innych poglądów". Słusznie Pan Bogusławski zauważa, że po takich ludziach racjonalna krytyka spływa jak po kaczce. Rozmowa z tego typu talibami to katorga, sam doskonale wiem jak ciężko jest przemówić do pustych, wyjałowionych głów, którzy religijne zasady stosują do każdej dziedziny życia. Świat dla tych ludzi jest zawsze czarno-biały, i to jest godne pożałowania. Podczas urlopu w tym roku w lipcu sam stałem się obiektem "oskarżeń" o przynależność do Masonerii, ponieważ śmiałem poddać w wątpliwość poglądy jednego mohera na temat egoizmu, który rzekomo, zawsze jest zły. Kobieta która raczyła mnie obdarzyć udawaną sympatią, zapadła mi w pamięć, jako przykład tego typu zachowań w/w |
#28 10 na 10 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | . > czy za te słowa: - Ateizm jest nieusychającym źródłem ideologii. Kiedyś ateiści byli autorami takich ideologii jak marksizm, stalinizm, maoizm, nazizm. Teraz potrzebują nowej ideologii. I właśnie genderyzm jest taką nową ideologią, która jest równie groźna. Tamte ideologie prowadziły do największych zbrodni w skali świata. Najwięksi zbrodniarze świata to są ateiści - przekonywał Oko.> nie dało by sie temu panu Oko wytoczyć procesu, jeśli nie za mowę nienawiści - to przynajmniej pozwu cywilnego?A po co? Po to aby przysporzyć mu więcej sławy? Wystarczy przejrzeć nasze archiwum aby poczytać sobie mniej lub bardziej zawoalowane wypowiedzi fideistów z podobnym przekazem. Podobny kit próbuje nam nawet wcisnąć pan "Worek kości", który w tym wątku gości. Przecież takie poglądy wcale nie są wyjątkowe, to wytwór myśli polskich intelektualistów katolickich i podziela je większość "prawdziwych Polaków-Katolików". www.niedziela.pl/artykul/106423/nd/www.rodzin(*)zapowiedzi-totalnej-destrukcjiwww.naszdz(*)-grozniejsze-od-marksizmu.htmlwww.google(*)Va-ldRxg&bvm=bv.56643336,d.bGEwww.opoka.(*)teka/I/IK/or201104-gender.htmlwsddwp.edu(*)e-zagrozenia-ideologii-gender/Współczesny poziom KUL-u oraz poziom katolickiej refleksji intelektualnej już dawno przekroczył dno i teraz siedzi w tak głębokim bagnie, iż nawet odbić się nie ma od czego. Warto czasem tam zaglądać (tak jak warto czytać wypowiedzi p. Worka kości) aby zdać sobie sprawę z czym mamy do czynienia i co znakomita większość naszych rodaków-Polaków popiera. Pozdrawiam. @@@ . |
#29 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > >>Chcialbym aby wszyscy ateisci i innowiercy opuscili Polske i zostawoli ja katolikom.> >Cuda na racjonaliście!> Jakie cuda? Prosty eksperymentCoś takiego to dla ciebie prosty eksperyment? No ale z drugiej strony, jak się komuś marzy Wielka Polska Katolicka, to nie oczekujmy od niego zbytnich subtelności.
bembergiem w berg |
#30 -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią. | > >Wpadnij 12 grudnia na KUL i pokaż, co potrafisz:> 1350 km to trochę daleko, żeby pośmiać się z niepełnosprawnych intelektualnie.Pozostaje więc nieskonfrontowane z nikim śmieszkowanie z daleka.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|