> >Jak Państwo powinno uczcić katolika o takich zasługach jak Wojciech Kilar?> Świeckie państwo powinno uczcić śmierć obywtela w świecki sposób. Katedra nie jest świecką przestrzenią. Kościoł nie ma monopolu na śmierć.Tak, kościół nie ma monopolu na śmierć, państwo powinno być świeckie, a katedra nie jest miejscem świeckim, ale TEN zmarły był jednocześnie gorliwym katolikiem i wielce zasłużonym dla polskiej kultury kompozytorem. Więc co konkretnie proponujesz? Pogrzeb świecki równolegle czy szeregowo? Dwa razy urnę w grób wsadzać? |