 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2014 21:14 | pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Pytanie do wierzących | W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 #61 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > W czym się jego liberalizm przejawia? I jakiego naszego ateizmu? Osobiście ani kościoła ani wierzących zbytnio nie lubię, ale daleko mi do twojej ziejącej nienawiścią niewiary i absurdalnych insynuacji - choćby o tym, że tylko chrześcijanie molestują dzieci.Podaj mi przykład jednego nie chrześcijanina molestującego dzieci, a ja ci podam setki przykładów z drugiej strony lustra. |
#62 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > It is only one truth, you do not understandNiewątpliwie. Myślałby kto, że człowiek z czasem nauczy się ignorować trolle, szczególnie takie na niskim poziomie a jednak pokusa aby odpowiedzieć nie znika. Na szczęście po pewnym czasie przychodzi otrzeźwienie. Nie trudź się więc odpisywaniem, twój trolling jest wyjątkowo nużący i więcej czasu nań nijak tracić nie zamierzam.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#63 1 na 1 | Irbis33 (186 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > >>A to już nie kwestia wiary, albo rozumiem że 2+2=4 albo nie> >A jak ktoś rozumie, że 2+2=5, to on to rozumie, czy wierzy?> To jest nieukiem i tyle. Ani wiara, logika, czy jak to nazwać inaczej nie ma z tym nic wspólnego...> A o efekcie synergii czytałeś? |
#64 1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > >>>A to już nie kwestia wiary, albo rozumiem że 2+2=4 albo nie> >>A jak ktoś rozumie, że 2+2=5, to on to rozumie, czy wierzy?> >To jest nieukiem i tyle. Ani wiara, logika, czy jak to nazwać inaczej nie ma z tym nic wspólnego...> >> A o efekcie synergii czytałeś?nie wydaje mi się by takie równanie można by rozpatrywać na poziomie synergii, ale cóż ze mnie za znawca. |
#65 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > z doświadczeń psychodelicznych czerpię głębszą wiedzę o sobie.Nie obawiasz się, że ta "głębia" znajduje coraz to wcześniejsze stadia ewolucji - małpie, gadzie, itd.. ? [Nie pytam złośliwie - sam czułbym strach, że zagłębiam się w studni bez dna, zmierzam do poziomu bezmózgiej ameby (albo i niżej). Mnie się zdaje, że wewnątrz nie ma nic ciekawego - im bardziej się wgłębiać, tym mniej rozumu a więcej .. 'bebechów'.] |
#66 1 na 1 | Barbiel (1106 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > Nie obawiasz się, że ta "głębia" znajduje coraz to wcześniejsze stadia ewolucji - małpie, gadzie, itd.. ?> [Nie pytam złośliwie - sam czułbym strach, że zagłębiam się w studni bez dna, zmierzam do poziomu bezmózgiej ameby (albo i niżej). Mnie się zdaje, że wewnątrz nie ma nic ciekawego - im bardziej się wgłębiać, tym mniej rozumu a więcej .. 'bebechów'.]Naprawdę nie ma się czego obawiać. Ja doszedłem już do poziomu pierwszego replikatora. |
#67 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > doszedłem już do poziomu pierwszego replikatora.Jak udało Ci się rozpoznać (i zharmonizować) moment podziału, skoro nić informacji powiela się dwukrotnie, ciało (cytoplazma) ośmiokrotnie, a skóra (błona komórkowa) czterokrotnie? |
#68 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | . > >>>Też się przyda, ale czy od niego czerpie Pan całą wiedzę o świecie?> Wiedzę o świecie czerpie ze świataA jak Pan ją zaczerpuje? Gdyż bez sprawnego czerpaka, to trudno coś z tego świata zaczerpnąć. Rozumienie społecznego świata też bywa różne np. świat według Kiepskich lub świat według Kotarbińskiego. Z jakiego świata Pan czerpie, że tak kiepsko Panu to wychodzi? > i ludzi którzy mnie otaczają.Jak leci? Czy według jakiejś tam hierarchii autorytetu? Rozumiem, że ludziki w telewizorze, to traktuje Pan tylko jako nieprawdziwe trolle, a do książek - tak profilaktycznie też Pan nie zagląda. No, może - poza tymi z imprimatur Pańskich autorytetów. > A z doświadczeń psychodelicznych czerpię głębszą wiedzę o sobie.Taaak, rozumiem! Z odmiennych stanów świadomości , a dochodzi Pan do nich przy pomocy snów, czy grzybków? www.racjonalista.pl/forum.php/s,518799Miłego dnia. @@@ . |
#69 1 na 1 | Barbiel (1106 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > > doszedłem już do poziomu pierwszego replikatora.> Jak udało Ci się rozpoznać (i zharmonizować) moment podziału, skoro nić informacji powiela się dwukrotnie, ciało (cytoplazma) ośmiokrotnie, a skóra (błona komórkowa) czterokrotnie? Widzę, że muszę doprecyzować. Cofnąłem się bardziej niż myślisz, jeszcze zanim miał miejsce pierwszy podział, a pojawiła się wola przetrwania i zdobywania terenów. Po tym poznałem, że zaczyna się życie. Co do szczegółów - pytasz czasem ludzi, jak im się udało poznać, że już się najedli?  Ale wiesz co, zainpirowałeś mnie do przemyśleń. Wiem, że trochę, (albo nie trochę) żartowałeś. Ale cóż - ostatecznie to ja decyduję, jak odbieram Twoje słowa i jak odpowiadam. |
#70 1 na 1 hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > A jak Pan ją zaczerpuje? Gdyż bez sprawnego czerpaka, to trudno coś z tego świata zaczerpnąć. Rozumienie społecznego świata też bywa różne np. świat według Kiepskich lub świat według Kotarbińskiego. Z jakiego świata Pan czerpie, że tak kiepsko Panu to wychodzi?Ja jestem czerpakiem  > >i ludzi którzy mnie otaczają.> Jak leci? Czy według jakiejś tam hierarchii autorytetu? Rozumiem, że ludziki w telewizorze, to traktuje Pan tylko jako nieprawdziwe trolle, a do książek - tak profilaktycznie też Pan nie zagląda. No, może - poza tymi z imprimatur Pańskich autorytetów.Nie mam hierarchii. Wiele razy już pisałem, że do ludzi przyciąga mnie dobro i to dobro, czerpię z nich sobą...aby dzielić się nim ze wszystkimi. > >A z doświadczeń psychodelicznych czerpię głębszą wiedzę o sobie.> Taaak, rozumiem! Z odmiennych stanów świadomości , a dochodzi Pan do nich przy pomocy snów, czy grzybków?> www.racjonalista.pl/forum.php/s,518799Doświadczenia psychodeliczne są dla mnie bardzo istotne. Korzystam z nich średnio 3 razy w roku (co w zupełności wystarczy) tylko za pomocą grzybów. Z mojego doświadczenia z nimi mogę tylko napisać, że gdyby było one dostępne dla wszystkich ludzi w każdej chwili to żylibyśmy w raju.  |
#71 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących |
> Ja jestem czerpakiem  > Nie mam hierarchii. Wiele razy już pisałem, że do ludzi przyciąga mnie dobro i to dobro, czerpię z nich sobą...aby dzielić się nim ze wszystkimi.> Doświadczenia psychodeliczne są dla mnie bardzo istotne. Korzystam z nich średnio 3 razy w roku (co w zupełności wystarczy) tylko za pomocą grzybów.> Z mojego doświadczenia z nimi mogę tylko napisać, że gdyby było one dostępne dla wszystkich ludzi w każdej chwili to żylibyśmy w raju.  Dziękuję za wyjaśnienia - wszystko już rozumiem. Miłego dnia. @@@ . |
#72 2 na 2 Nielsen (116 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących |
> Nie jestem śledczym, nie jest też moim hobby zbieranie informacji o molestowaniu >dzieci, choć przykłady z mediów mnie bulwersują, ale Ciebie naprawdę się boję. Obawiam >się ludzi przekonanych o swojej moralnej wyższości.> Michalika, Rydzyka, Ciebie....A ja życzyłabym sobie więcej własnie takich ludzi jak pielgrzym. Nie mam żadnych pozytywnych doświadczeń z fanatycznymi katolikami, stosują psychomanipulacje. |
#73 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > >Nie jestem śledczym, nie jest też moim hobby zbieranie informacji o molestowaniu >dzieci, choć przykłady z mediów mnie bulwersują, ale Ciebie naprawdę się boję. Obawiam >się ludzi przekonanych o swojej moralnej wyższości.> >Michalika, Rydzyka, Ciebie....> A ja życzyłabym sobie więcej własnie takich ludzi jak pielgrzym. Nie mam żadnych pozytywnych doświadczeń z fanatycznymi katolikami, stosują psychomanipulacje.Każdy fanatyk jest niebezpieczny. Katolicki, protestancki, antykatolicki, antyprotestancki..... Niebezpieczny jest właśnie fanatyzm. Ja nie mam pozytywnych doświadczeń z żadnym fanatyzmem. Ty tylko z katolickim? Zazdroszczę. Opowiadałem na forum historię, jak oprowadzałem wycieczkę uczniowską po Krakowie, (m.in. groby królewskie na Wawelu, kościół św. Andrzeja, ołtarz Vita Stwosza). Ojciec jednego z uczniów (radny powiatowy), zażądał dla mnie kary dyscyplinarnej za klerykalizowanie uczniów. Fanatyzm? W czystej postaci! Jak oprowadzić wycieczkę po Krakowie bez krypty św Leonarda i kościoła mariackiego????? Nie przeczę, kościół ma na sumieniu wiele łajdactw, zamiatanie perdofilii pod dywan także, ale twierdzenie, że tylko chrześcijanin może być pedofilem? |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | No to przytoczyłeś wątek..., gdzie jest?, wytrzeźwiałem od ostatniego razu  |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > A ja życzyłabym sobie więcej własnie takich ludzi jak pielgrzym. Nie mam żadnych pozytywnych doświadczeń z fanatycznymi katolikami, stosują psychomanipulacje.Dziękuję, chociaż się nie znamy! |
1 2 3 4 5 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|