 |
Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2014 09:44 | grzmot (741 punktów) | Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
10 na 10 | "Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko znowu w akcji. Podobno szykuje się pozew zbiorowy klik, dostępny też filmik na Youtube. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 7 na 7 RX500 (1813 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Czy katolik, którego nazywa się "katolem" ma prawo poczuć się znieważony? A homoseksualista/gej, o którym mówi się, że jest "pedałem"? Czy nazwany "świnią" bądź "idiotą" ma podstawę do wniesienia sprawy z oskarżenia prywatnego?> Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.-Nie załapałeś w czym rzecz. Nie chodzi o obrzucanie niewybrednymi epitetami, tylko o przypisywanie danej grupie, tu akurat ateistom, pewnych skłonności, zdaniem zarzucającego, nierozerwalnie związanych z tym światopoglądem. Gdy zostanę nazwany niemoralnym nihilistycznym bezbożnikiem, to jakoś mnie to nie rusza, ale na jakiej podstawie zarzuca mi się skłonności do czynienia zła i to największego kalibru? Jestem bardziej skłonny do oszustwa, kłamstwa, kradzieży i zabójstwa, a może i do pedofilii, bo nie wierzę w Bozię i Jezuska? Nawet statystyki pokazują zupełnie coś innego. Wściekły, religijny głąb i tyle. Olać kościelnego debila, niech on się denerwuje, miota i ośmiesza.
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia - Albert Camus |
#17 11 na 11 | dejna (257 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | Jak się patrzy na polskie - i jak deklaruje Kościół - w 95% katolickie podwórko to rzeczywiście, coś w tych błyskotliwych wywodach ks. Oko jest. Mama Madzi to przecież zdeklarowana ateistka, rodzice palący noworodki w piecach lub peklujący je w beczkach to ateiści, moczymordy za kółkiem mordujący za jednym zamachem nawet 6 osób to ateiści (rekordzistów nawet nie liczę), większość odbywających kary pozbawienia wolności to też wojujący ateiści. Że nie wspomnę o kłamstwach i złodziejstwach z gruntu złych, ateistycznych partii politycznych takich jak PiS, PO, PSL czy SLD przez które w Polsce źle się dzieje a które musimy znosić od ponad 20 lat. Takie są efekty panoszenia się w tym kraju mniejszości ateistycznej, ich demoralizującego wpływu na społeczeństwo i na dodatek prześladowania katolickiej większości.
|
#18 11 na 11 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | . > Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!@@@ . |
#19 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | . > Nie mówię, że wszystkie, bo powiedzmy sobie szczerze chrześcijaństwo (w swej etyce) bardzo wysoko stawia poprzeczkę.Czyżby? www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,600722#w601145__________________________ PS. Przepraszam Panie Łukaszu, ale nie prowadzę prywatniej korespondencji z uczestnikami naszego forum. Uważam, że wszystkie ważkie tematy możemy tu poruszyć publicznie. Wyżej zalinkowałem Panu zainicjowany przeze mnie wątek - Szkice o moralności (etyce) katolickiej, a w nim odwołałem się do: Podstawą dyskusji jednak powinny być "Szkice o moralności" katolickiej prof. Józefa Kellera (1911-2002), polskiego filozofa etyka, historyka religii chrześcijańskich. Profesora KUL, następnie Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Wielkiego poprzednika Karola Wojtyły na na katedrze etyki na KUL-u, gdy porzucił kapłaństwo i napisał ostrą, acz ogromnie merytoryczną, krytykę etyki katolickiej. Myślę, że dla naszych rozważań warto zajrzeć do tej publikacji: "Szkice o moralności katolickiej są próbą analizy i oceny podstawowych zagadnień tejże moralności jako systemu związanego ściśle z instytucją kościoła katolickiego. W etyce katolickiej zwykło się nazywać je zasadami (principia), ponieważ z nich wyprowadza się tam reguły szczegółowe, stanowiące treść kodeksu moralnego." SPIS TREŚCI:
1.Etyka świecka i etyka katolicka. Pojęcia wstępne 2.Ogólna charakterystyka etyki katolickiej pod względem jej treści i formy 3.Stosunek etyki katolickiej do innych systemów etycznych 4.Katolicka filozofia człowieka 5.Normy moralności katolickiej 6.Stosunek etyki katolickiej do szczęścia i doskonałości 7.Katolickie pojęcie dobra i zła ZakończenieTrudno jest też mówić o jakiejś jednolitej etyce chrześcijańskiej zmieniała się ona w czasie i są duże różnice pomiędzy różnymi wyznaniami. Istnieje też etyka głoszona - nakazy co inni powinni czynić i etyka praktyczna, to co mnie jest dozwolone. Niech Pan zainicjuje wątek o etyce chrześcijańskiej. Chętnie podyskutuję. www.racjon(*).php/z,0/d,18/s,600722#w602092www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,600722#w601145Miłego dnia. @@@ . |
#20 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > >Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.> Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!O którym końcu kija mowa w tym powiedzonku?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | >"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych
To są słowa księdza z zawodu, a nie z powołania.
|
#22 3 na 3 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | >Podobno szykuje się pozew zbiorowy Nie jestem pewien czy warto reagować na takie chamskie zaczepki i prowokacje, bo pewnie właśnie chodzi o wyprowadzenie z równowagi potencjalnych wrogów KrK jakimi są ateiści. Ks Oko wart jest jedynie pogardy i śmiechu. Chyba że faktycznie zacznie się zorganizowane polowanie na czar... pardon - ateistów, co w tym kraju wysoce katolistycznym jest wszak możliwe.
|
#23 15 na 15 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | . > >>>"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych> To są słowa księdza z zawodu, a nie z powołania.www.opoka.(*)D/powolanie_do_kaplanstwa.htmlwww.katoli(*)ycia-zakonnego,969,416,cz.htmlseminarium(*)ectwa/powolanie-do-kaplanstwa/adonai.pl/powolanie/?id=18A są księża z zawodu? Przecież "bez woli Boga nawet najmniejszy liść nie może spaść z drzewa", więc nawet ci "zawodowi" są z jego woli i zgodnie z jego wolą każdy z nich ... bajeczki opowiada. PS. Episkopat, gdy chce potrafi mocno dyscyplinować. Zamknął już usta wielu kapłanom. Widocznie ks. Oko dobrze oddaje poglądy większości polskich biskupów skoro jego wystąpienia przyjmowane są z aplauzem. @@@ . |
#24 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | . Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.> >>>Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!> O którym końcu kija mowa w tym powiedzonku?Trzonek trzyma się przy trzymaczu. @@@ . |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | Zabawne, zupełnie jakbym to gdzieś już słyszał... kilka razy... raczej kilkanaście.
Nawet mógłbym się z okiem sądzić, w zasadzie nie mam nic ciekawszego w chwili obecnej do roboty. |
#26 7 na 7 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > . W moim odczuciu on jest po prostu zwykłą świnią, która celowo obraża i prowokuje, żeby następnie ostre reakcje wyciągać i machać nimi jak sztandarem: Patrzcie, jacy agresywni są ateiści, jak mnie obrażają!> Zgadzam się i dodam iż, wszystko co intelektualnie ślepe Oko "widzi", to prymitywna próba odwrócenia uwagi od rodzimej - pedofilskiej organizacji. Wczoraj w "Czarno na białym" w TVN oglądnąłem następny reportaż o autorytecie katolibów - pedofilu w sukience i jego kumplach po fachu, nieustannie go chroniących. www.tvn24.(*)r-ksiedza-pedofila,393016.htmlMyślę, że Oku udaje się uwagę od wielkich problemów świętego kościółka odwracać - m.i ten wątek jest tego przykładem. Proces? Tak, ale nie wytoczony Oku, tylko kpiącym z polskiego prawa cynicznym biskupom, którym z ryjów nie znika szyderczy uśmieszek. |
#27 4 na 4 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > >Podobno szykuje się pozew zbiorowy> Nie jestem pewien czy warto reagować na takie chamskie zaczepki i prowokacjeJeśli ktoś się czuje poniżony, ma prawo do pozwu sądowego i nie ma żadnych podstaw do odbierania mu tego prawa. Jeśli sąd uzna racje powoda i zdyscyplinuje pozwanego, może być tylko lepiej. Gorzej i tak być nie może. |
| hunbin (2274 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | Prawdziwy z niego prorok...
Im więcej łajna wpuści w eter tym lepiej. Zawsze odczuwałem sympatię do Talibanu, tylko oni potrafią otworzyć ... Poszerzyć horyzonty poznawcze tym dla których jeszcze jest jakaś szansa. Reszta ma proroków na jakich zasługuje...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#29 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | |
#30 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > I niech uważa, bo okropne rzeczy wtedy wyjdą na jaw.W odniesieniu do kapłana Oko pewne "rzeczy" już wyszły na jaw. Mało kto p*****li jak on, co popadnie, posługując się przy tym językiem. PS. Ja nie nie zakropkowałem słowa p*****li. Moderator ma więcej szacunku dla oka ludzkiego niż ten Oko dla ucha wierzących. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|