 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-02-2014 23:35 | Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | vismaya-maitreya
1 na 1 | Witam, z tej strony Młody Sceptyk. Czytuję Russela oraz Barta, i od nich trafiłem na wasz portal. No dobra, by nie przedłużać. Mam takie pytanie: przeglądając sieć trafiłem na stronę vismaya-maitreya. Już sama oprawa graficzna jasno mówi, z jakim umysłem mamy do czynienia. Jest tam ogrom nawiedzeństwa, fanatyzmu, bełkotu, bzdur i chorych urojeń. Ciężko jest czytać te odpadki, brudzić sobie tym syfem głowę. A jednak poczytałem, i co dziwne autor/autorka używa języka bardzo naukowego, przynajmniej stylizowanego na naukowy, co może nieźle zmylić. A jednak ten naukowy slang towarzyszy pisaniu o jakichś hiper DNA, ufo-ludkach, enjergijach kosmicznych, astralach itp. Głowa mała, tyle tam tego. Więc pytam was: jaka jest wasza opinia o tej szarlatanerskiej stronie, są jakieś polemiczne publikacje jej krytyczne? Najważniejsze: kto jest autorem, jakieś informacje o nim. Nie rozumiem, po co ludzie zakładają takie strony. Wypisują tam hektolitry bzdurnych myśli ze swoich głów, i po co to? Gadają o tak odległych sprawach, o fantazjach oderwanych od rzeczywistości. Kim trzeba być, by robić coś takiego? Po co to? Ludzie są zbyt skomplikowani, a nie powinni tacy być. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 -10 na 10 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya |
> A moim jest "ruchać ile wlezie", (...)Prymitywne instynkty. > Widzisz, różnica między nami jest taka, że ja potrafię udawać prostackiego chama, a Ty mnie udawać nie potrafisz.Potrafiem ciem udawadź. > Na tym forum jest taka zależność (...)A na tamtym? > To "nawet" ma mieć taki sens, że Ci to jakby łagodzi hardcorowy patriotyzm?> Zrzuciłeś nam na forum swój breivikopodobny ładunek i sam na nim wylecisz.Więcej rozwagi, kolego. Patriotyzm to nie fanatyzm, więc wyluzuj tutaj, bo jeszcze coś ci na baniak siądzie od takiego złego myślenia, a przecież o zdrowie psychiczne trzeba dbać. Nacjonalizm antylewacki to piękna, pokojowa idea. Jestem za tym, aby PiS zjednoczył się z Ruchem Narodowym i Nową Prawicą. Jaroslaw Kaczynski jako premier, Mikke jako minister obrony narodowej. Polska byłaby Wielka. Ruch Narodowy jest zbyt radykalny, jednak oni dostaliby tylko podległe funkcje. Chwała Polsce! |
#32 -2 na 2 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya | > >Jesteś Polakiem, więc automatycznie patriotą.> A jeśli ktoś nie jest Polakiem, to patriotą być nie może?Polskim patriotą nie. Może być patriotą swojego kraju. |
#33 -8 na 8 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya | Jestem Młody Sceptyk. Opowiem o sobie. Jestem wrogiem new age i twardego okultyzmu. Cechuje mnie Sceptyczne myślenie i racjonalizm mormoński. Jestem patriotą, umiarkowanym zdrowym nacjonalistą. W moim domu wisi flaga i godło - zawsze. Przejawiam wrogość do genderofaszyzmu i lewactwa radykalnego. Mam poczucie humoru i jestem od 22 lat fanem gier Kurka Wodna i GuildWars. Nie mam sobie nic do zarzucenia. A teraz prosiłbym pisać na temat, jeśli można. |
#34 11 na 11 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya | > >A jacy powinni być ludzie, Młody Sceptyku?> Mniej treści, więcej działania. Mniej głupich bzdur wypisywanych do sieci,Medice, cura te ipsum.
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#35 4 na 4 | Heremis (587 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Jestem Młody Sceptyk. Opowiem o sobie. Jestem wrogiem new age i twardego okultyzmu. Cechuje mnie Sceptyczne myślenie i racjonalizm mormoński.A ja sympatyzuję z new age, interesuje mnie mistycyzm, sceptyczny jestem wobec możliwości rozumu, przy czym doceniam go. > Jestem patriotą, umiarkowanym zdrowym nacjonalistą. W moim domu wisi flaga i godło - zawsze.A w moim wisi zdjęcie Samanty Escarbe, parę malunków azteckich bogów oraz mapa Skyrim Godło można mieć, ale patriotyzm to czyny, już nawet dbanie o czystość w swoim otoczeniu jest tego przejawem. >Przejawiam wrogość do genderofaszyzmu i lewactwa radykalnego. Mam poczucie humoru i jestem od 22 lat fanem gier Kurka Wodna i GuildWars. Nie mam sobie nic do zarzucenia. A teraz prosiłbym pisać na temat, jeśli można. A ja jestem fanem Skyrim i serii Dragon Age. Co do poglądów jestem za pluralizmem światopoglądowym, jestem dość liberalny, ale poprawność polityczna jest wg mnie chorobą Zachodu. Radziłbym przyjrzeć się sobie samemu z odrobiną pokory, chyba że to wszystko jest prowokacją. Bycie zadufanym w sobie zaślepia, a zwrot "nie mam sobie nic do zarzucenia" tak właśnie odbieram. Nikt nie jest doskonały. Napisałem w temacie, co przeszkadza Tobie new age? Wchodzą Ci do domu, narzucają się, nakazują cokolwiek? Jeśli jesteś wrogiem takich osób, co masz zamiar z tym zrobić? Toczyć "krucjaty" w sieci? |
#36 14 na 14 | szarley (54913 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >>Jesteś Polakiem, więc automatycznie patriotą.> >A jeśli ktoś nie jest Polakiem, to patriotą być nie może?> Polskim patriotą nie. Może być patriotą swojego kraju.Wojciech Żywny, Czech Julian Tuwim, Żyd Krzysztof Penderecki, Ormianin Izrael Poznański, Żyd Francesco Nullo, Włoch Leopold Staff, Czech Sokrates Starynkiewicz, Rosjanin Jan Matejko, Czech Bernardo Belotto, Włoch Artur Rubinstein, Żyd Ignacy Łukasiewicz, Ormianin Apostolis Anthimos, Grek Heinrich Dietl, Niemiec Jan Heweliusz, Niemiec Magdalena Abakanowicz, Tatarka Vit Stwosz, Niemiec Antonie Słonimski, Żyd Henryk Marconi, Włoch Tylman z Gameren, Niderlandczyk ... a czego Ty dokonałeś w Wielkim Patriotyzmie Swoim? |
#37 8 na 8 | setarkos (10757 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Jestem Młody Sceptyk (..) Nie mam sobie nic do zarzucenia.Wygląda na to, że wobec siebie nie jesteś zbyt sceptycznie nastawiony.  > A teraz prosiłbym pisać na temat, jeśli można.Skoro, jak piszesz: "Jest tam ogrom nawiedzeństwa, fanatyzmu, bełkotu, bzdur i chorych urojeń. Ciężko jest czytać te odpadki, brudzić sobie tym syfem głowę.", to po co rozwijać temat? Może lepiej wybrałbyś 'stamtąd' treści wartościowe (o ile takie są) lub choć dyskusyjne, skoro już z poświęceniem przebrnąłeś przez 'obszar' nie wart polecenia? |
#38 9 na 9 | Jan Grabiński (1015 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >Zrzuciłeś nam na forum swój breivikopodobny ładunek i sam na nim wylecisz.> Więcej rozwagi, kolego. Patriotyzm to nie fanatyzm, więc wyluzuj tutaj, bo jeszcze coś ci na baniak siądzie od takiego złego myślenia, a przecież o zdrowie psychiczne trzeba dbać. Nacjonalizm antylewacki to piękna, pokojowa idea. Jestem za tym, aby PiS zjednoczył się z Ruchem Narodowym i Nową Prawicą. Jaroslaw Kaczynski jako premier, Mikke jako minister obrony narodowej. Polska byłaby Wielka. Ruch Narodowy jest zbyt radykalny, jednak oni dostaliby tylko podległe funkcje. Chwała Polsce!Dobry żart  |
#39 18 na 18 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Cechuje mnie Sceptyczne myślenie i racjonalizm mormoński.A jak Twoje Sceptyczne myślenie daje sobie radę z pomysłem, że cała ludzkość pochodzi od pary ludzi, która mieszkała niedaleko Kansas City? |
#40 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Może lepiej wybrałbyś 'stamtąd' treści wartościowe (o ile takie są) lub choć dyskusyjne, skoro już z poświęceniem przebrnąłeś przez 'obszar' nie wart polecenia?Młody Sceptyk zainteresowanym jego zainteresowaniami  wynalazł już nowszy temat. www.racjonalista.pl/forum.php/s,604552 |
#41 17 na 17 | maceox (6766 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >A moim jest "ruchać ile wlezie", (...)> Prymitywne instynkty.Tyle odczytałeś z mojego wpisu. Gratuluję, pomimo, że nawet tego nie rozumiesz. Uwielbiam prymitywizm. Tymczasem prymitywom na tym forum szybko się nudzi. Czasem nawet ich nie trzeba banować. > >Widzisz, różnica między nami jest taka, że ja potrafię udawać prostackiego chama, a Ty mnie udawać nie potrafisz.> Potrafiem ciem udawadź.Dokładnie tyle właśnie potrafisz i wszyscy bardzo dobrze widzą, na co Cię stać. > >Na tym forum jest taka zależność (...)> A na tamtym?Myślę, że na wielu forach móglbyś zostać nawet guru od młodego sceptycyzmu, ale nie na tym. Tu jest potrzebny jednak jakiś poziom tego, co się wypisuje. > Więcej rozwagi, kolego. Patriotyzm to nie fanatyzm, więc wyluzuj tutaj, bo jeszcze coś ci na baniak siądzie od takiego złego myślenia, a przecież o zdrowie psychiczne trzeba dbać. Nacjonalizm antylewacki to piękna, pokojowa idea. Jestem za tym, aby PiS zjednoczył się z Ruchem Narodowym i Nową Prawicą. Jaroslaw Kaczynski jako premier, Mikke jako minister obrony narodowej. Polska byłaby Wielka. Ruch Narodowy jest zbyt radykalny, jednak oni dostaliby tylko podległe funkcje.A wówczas Ty będziesz na racjonaliście robił za Językoznawcę, Filozofa i Myśliciela... > Chwała Polsce!A Twoje slogany to Chała w Polsce! |
#42 13 na 13 | Barbiel (1106 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Nacjonalizm antylewacki to piękna, pokojowa idea.Zgłaszam do konkursu "cytat miesiąca" |
#43 8 na 8 | Piotr Felstau (492 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Nie rozumiem, po co ludzie zakładają takie strony. Wypisują tam hektolitry bzdurnych myśli ze swoich głów, i po co to? Gadają o tak odległych sprawach, o fantazjach oderwanych od rzeczywistości. Kim trzeba być, by robić coś takiego?Młody mormoński sceptyku, gdy przeglądam tę stronę mormon.org/pol to zadaję sobie takie same pytania jak Ty. |
#44 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Wojciech Żywny, Czech ...> ...Tak na pierwszy rzut Oka  umknęli Ci Mikołaj Kopernik (Niemiec), Tadeusz Kościuszko (Białorusin) i Janusz Korczak (Żyd). |
#45 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >Wojciech Żywny, Czech ...> >...> Tak na pierwszy rzut Oka umknęli Ci Mikołaj Kopernik (Niemiec), Tadeusz Kościuszko (Białorusin) i Janusz Korczak (Żyd).Ot, słoma z moich gumiaków wylazła  |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|