Racjonalista - Strona głównaDo treści
O życiu inteligentnym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-04-2014 14:10Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
O życiu inteligentnym
Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne, to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne,
>to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.

O ile są na tyle rozwinięte.

Nie mamy jednak na to żadnych dowodów? Po co ten wątek? Chyba, że science fiction piszesz.
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
> Po co ten wątek?
Poszukuję inteligentnych form życia. Trochę chciałem sobie popieprzyć, trochę posolić i udowodnić, że to nie krasnoludki skwasiły mleko.
05-04-2014 16:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> Po co ten wątek?
>Poszukuję inteligentnych form życia. Trochę chciałem sobie popieprzyć, trochę posolić i udowodnić, że to nie krasnoludki skwasiły mleko.

No chyba nie na forum Racjonalista.pl.... Tu same matoły.... Nie dorastają Ci do kostek
05-04-2014 16:50 
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
Po co ten wątek?
Poszukuję inteligentnych form życia. Trochę chciałem sobie popieprzyć, trochę posolić i udowodnić, że to nie krasnoludki skwasiły mleko.
>No chyba nie na forum Racjonalista.pl.... Tu same matoły.... Nie dorastają Ci do kostek
Nie, nie same natoły!
- "Bo Wilhelm Wokulski elektryzujący, charyzmatyczny, elokwentny, oczytany, pióro Jego lekkie, a styl wyborny,
a ja, najogólniej rzecz biorąc, sobie z Nim nie radzę!"


Pozdrawiam.

@@@
.
06-04-2014 17:02 
 Ocena 2 na 2
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Nie, nie same natoły!
> - "Bo Wilhelm Wokulski elektryzujący, charyzmatyczny, elokwentny, oczytany, pióro Jego lekkie, a styl wyborny,
>a ja, najogólniej rzecz biorąc, sobie z Nim nie radzę!"


Już po Wilhelmie Wokulskim.
Już dobrze, Panie Bogusławski.
Wszystko wróciło do normy.
   
06-04-2014 19:44 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Już po Wilhelmie Wokulskim.
Myślę iż (szczególnie ostatnio, gdy zabrakło mu już merytorycznych argumentów) bardzo się o to starał.

>Już dobrze, Panie Bogusławski.
Może według Pani - ja wolałbym ciekawego partnera do dyskusji o odmiennych od moich poglądach. Tyle, iż w miarę poważnego, mającego coś interesującego do powiedzenia i umiejącego racjonalnie bronić swoich racji.

>Wszystko wróciło do normy.
Nie, nie wróciło jeszcze wszystko do normy. Brakuje tu nadal wielu mądrych i wykształconych forumowiczów, którzy przez ostatnie lata trzymali wysoki poziom naszego forum, a których - jak na razie - inni na podobnym poziomie nie zastąpili.

Oczywiście, że jeszcze pozostała tu spora grupa racjonalistów, którzy piszą (a kiedyś każdego z nas zastąpią jacyś inni), więc i tych, którzy odeszli lub zostali zbanowani też jacyś inni zastąpią. Przez zbanowanie kogoś kto zdecydował się na trollowanie do normy jeszcze się nie wróci.

Ciągle jeszcze daleko aby nasze forum wróciło do normy, a poza tym to ja nie bardzo wiem - co w stale zmieniającym się forum miałoby być normą. Sam bym chciał aby normą tu były ciekawe rozmowy na przeróżne tematy na w miarę wysokim poziomie intelektualnym, a jak najmniej pyskówek, przepychanek i ping-ponga. Preferowanych przez kilka agresywnych osób, które się tu ostatnio zaktywizowały. Mnie to nie bawi, ale ja jestem tylko jednym z wielu.

Miłego dnia.

@@@
.
10-04-2014 12:22 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>ja wolałbym ciekawego partnera do dyskusji o odmiennych od moich poglądach. Tyle, iż w miarę poważnego, mającego coś interesującego do powiedzenia i umiejącego racjonalnie bronić swoich racji.
Maceox udzielił mi takiej oto porady: "jeśli nie odpowiada Ci poziom osób, które z Tobą rozmawiają, to może spróbuj porozmawiać z tymi, których poziom Ci odpowiada?" Sądzę, że będzie jak znalazł.
10-04-2014 12:53 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>>>>ja wolałbym ciekawego partnera do dyskusji o odmiennych od moich poglądach. Tyle, iż w miarę poważnego, mającego coś interesującego do powiedzenia i umiejącego racjonalnie bronić swoich racji.
>Maceox udzielił mi takiej oto porady: "jeśli nie odpowiada Ci poziom osób, które z Tobą rozmawiają, to może spróbuj porozmawiać z tymi, których poziom Ci odpowiada?" Sądzę, że będzie jak znalazł.
Dobra rada pana Macieja, z którą się zgadzam, ale to publiczne forum i każdy ma prawo odnieść się krytycznie odnieść do każdej odpowiedzi lub skorzystać z czyjejś inspiracji i w odpowiedzi do niego, faktycznie zwrócić się do czytelników, którzy chcą i potrafią go zrozumieć (jak Pani wyliczyła mnie potrafi tu zrozumieć około 20 osób {ja dodałbym, co najmniej, drugie tyle}, a więc mam do kogo i dla kogo pisać). Jak mogę, tak staram się nie wchodzić w żadne rozmowy np. z Panią, ale, jak widać, nie bardzo udaje mi się to.

Uniżony pachołek, prymitywny zadymiacz.

Bogusławski

@@@
.
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
> Nie dorastają Ci do kostek

Jak ciężko żyć wśród małych ludzi
Którzy sięgają do obcasa
Aż chce się zdeptać (nie pobrudzić)
I nie pamiętać pięknych zasad.
   J. Kaczmarski (wg J. Swifta)
05-04-2014 20:25 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> Nie dorastają Ci do kostek
>Jak ciężko żyć wśród małych ludzi
>Którzy sięgają do obcasa

Współczuję
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
>Współczuję
Nietzsche twierdził, że współczucie jest domeną ludzi słabych, których moralność ukształtowały wartości chrześcijańskie.
05-04-2014 20:57 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Współczuję
>Nietzsche twierdził, że współczucie jest domeną ludzi słabych, których moralność ukształtowały wartości chrześcijańskie.

Bingo!
05-04-2014 21:04 
 Ocena 1 na 1
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
>Bingo!
Wygrałeś mimo iż twierdziłeś, że nie dorastasz mi do pięt. Obraziłeś tym samym moje megalomańskie uczucia w których brak współczucia.
05-04-2014 21:42 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>>Bingo!
>Wygrałeś mimo iż twierdziłeś, że nie dorastasz mi do pięt. Obraziłeś tym samym moje megalomańskie uczucia w których brak współczucia.
>

Krzycząc "Bingo" podsumowałem Twój celny strzał

Cytat:
Nietzsche twierdził, że współczucie jest domeną ludzi słabych, których moralność ukształtowały wartości chrześcijańskie.

Skoro współczuję, to znaczy, że jestem słaby, a moją moralność ukształtowały wartości chrześcijańskie.
Trafiłeś mnie w samą piętę, za którą mnie Matka trzymała kąpiąc w Olzie
05-04-2014 23:08 
 Ocena 2 na 2
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
>Trafiłeś mnie w samą piętę, za którą mnie Matka trzymała kąpiąc w Olzie.
Bardzo przepraszam. Celowałem w twój oświecony rozum. Użyłem poglądu Nietzschego ponieważ on celował swoją filozofia w to samo.
diogenes (42753 punktów)
>Nietzsche twierdził, że współczucie jest domeną ludzi słabych...

Który Nietzsche? Ten z okresu szpitala dla obłąkanych też?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne, to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,614060#w614638
.
Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne,
>to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.

  ꊯꈬ  
   
   ꁱꎿꂷꉔꏃꊰꂷꊂꐎꄉꂁꁾꇓꈓꏭꊖꋒꅫꏻꀕꌠꇬꀀꎍꌠꀋꉻꃢꌺꂶꌠꆹ,ꋋꇅꃅꉪꏣꀁꋌꊰꀋꐳꇁꀐ。
   ꃶꐚꃅꇬꆹ,ꊿꋋꂷꆹꀋꂄꂶꑌꀋꉬꌠꄹ。ꋋꆹꇯꍝꃅꏃꊰꋋꂿꈌꋓꀕ、ꉆꊰꋋꂿꇇꏸꄂꌠꌎꆽꁏꑵꌠꑌꀋꉬ。"ꁱꀕꀉꒉꃅꇝꂱ"ꂾꄮꇬꆹ,ꋋꆹꀀꊈꀂꎴ、ꀀꆹꀂꇲꃅꁱꂷꀉꒉꀨꌠꇬꐞ,ꊨꀖꃀꈿꌠꇬꐞ,ꉌꇿꑓꇿꌠꃰꊿꀊꋨꈨꇬꐞꄉ,ꊨꏦꂶꌠꀉꄂꃅꌙꈈꀕꃅꂁꀊꄶꌧꅪꏪꇬꄉ,ꑟꑝꇂꄉꊙꎹꌊꇁꌠꑐꀉꎴꍔꂄꌠꀋꆪꀊꋨꊰꂷꀨꎹꆽꃴꅷꐺ。ꊨꏦꀃꅉꀋꃀꒆꐨꑌꀋꉾꐛꅹ,ꀉꄉꀋꉻꇈꐂꌺꂶꌠꑌꐋꁏꐚꐙꁧꌠꌎꆽꁏꌉꈿꅉꇬꄉꊿꇱꌉꌦꇫꎭ。"ꁰꅐꀋꉻ,ꁮꐚꇊꉙ。"ꋍꅿꀋꃀꌺꒆꐨꆹꇯꍝꃅꂓꅑꂓꈨꌠꋊꃤꀉꇨꑠꁯꉬ。ꐩꋊꒊꃀꇬꐊꄉ,ꐙꀠꐯꌉꐯꅣ,ꁏꐚꇬꍅꆌꇨꌠꆹꃀꅉꆐ,ꆀꃅꆹꈈꃅꀋꈨꅉꀋꐥꑠꋍꁯ。ꇭꍣꄈꄷꑷꌠꄰꉢꐚꁧꌋꌺꋋꂷꇬꆹꀋꅥꀋꌉꑴꇬ,ꄚꊨꏦꀃꅉꆹꃶꐚꃅꒆꌊꐩꋊꀋꉾꀋꃪꑠꋍꊭꇬꊝꀐ!ꋋꆹꃀꅉꆐꉌꈲꇭꍣꄈꐊꌤꃅꁧꄹꉇꌠꅑꅷꇁꌠꆏ,ꌞꊿꂴꆽꄈꇬꆹꀊꅰꃅꁱꀋꐭ,ꌞꊿꊂꄉꇬꆏꉌꂵꉪꇐꀋꈘꏣꃅꉪꅷꇁꇬꎷꂶꉬ。ꋋꆹꀂꏾꈎꄉꌤꃅ,ꁍꎼꑕꄉꊾꂷꄻꌠꉬ。ꒆꊇꄸꐛꅹ,ꋋꀊꅰꃅꀀꆹꀂꌧꃅꊋꀥꇱꄉꌤꃅꅷꇁꇬꎷꌠ。ꊿꋅꌶꅉꇬꄉꄯꒉꁱꂷꌷꑴꌦꇬꇰꆐ,ꋋꆹꆫꑘꑵꌠꌋꌊꐥꍂꃅꌌꃅꌠꃅꅍꃅꄉꌠꉬ。ꃅꅍꋋꏢꆹ,ꋍꑵꌠꆏꑟꑌꍔꍞꌌꀨꇬꄉꌠꌋꆀꐯꃆꂮꀊꅰꃅꀋꐥꄉ,ꀊꅰꃅꌺꇰꀁꇬꑌ,ꃅꊭꀁꇬꌸꇁꑵꌠꃆꑘꑳꁭꁉꌠꀁꑌ;ꑍꑵꌠꆏꎇꃀꍅꑓꇬꀉꄂꑌꑲꒉꄸꃅ,ꊨꏦꅇꂷꀉꑌꃅꀋꉉꌠꌦꌋꂘꃅꍬꏦꇬꄉꄐ;ꌕꑵꌠꆏꌤꑘꋋꐘꃅꇬꁧꀋꎴꇤꀋꌃ,ꐙꄏꌊꎭꏿꅦꇨꐛꅹ,ꃶꐚꃅꊨꏦꀀꈐꌋꆀꋊꃤꈧꌠꑽꃤꌩꎳꇧꎭꂿꄷꇬꈲꏣꀉꒉꃅꐥꌠꉬ。 yi.yizuren.com/plus/view.php?aid=135
maceox (6766 punktów)
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne,
>to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.
Dla przybyszów z innych planet zdecydowanie polecam Jaskinię Trolli.
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
>Dla przybyszów z innych planet zdecydowanie polecam Jaskinię Trolli.
Wieść gminna głosi, że Jaskiniowcy wzięli na warsztat jeden z niedorozwiniętych wątków nietzscheańskiej filozofii i planują oświecenie, które ma zastąpić lub dopełnić poprzednie oświecenie, które dokonało się "w myśl demokratycznego stada" i zrównało wszystkich.
paganus (731 punktów)
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne,
>to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.

Jeśli to inteligentne życie jest jeszcze na niskim poziomie rozwoju, to fora jeszcze tam istnieją.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli we we wszechświecie mogą istnieć planety, na których rozwinęło się życie tzw. inteligentne,
>to z pewnością istnieją na tych planetach jakieś fora dla tejże inteligencji.
Najpewniej tak bo prąd i telegraf to rzeczy wynikające z natury rzeczy (pierwiastków,cząstek,żelazo?). A od powyższych do tamtejszego netu droga prosta, nieuchronna.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365