Racjonalista - Strona głównaDo treści
Eutopia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-04-2014 17:45diogenes (42753 punktów)Eutopia
0 na 2
Eutopia - tak nazywa się wychodzący od dzisiaj magazyn online poświęcony problemom Europy:

www.eutopiamagazine.eu/en/issue

"The website is managed by an editorial team based in Rome and it is directed by Eric Jozsef, Italian correspondent of the French newspaper Liberation. The magazine has been launched by 4 publishers: S. Fischer Verlag (Germany), Editorial Debate (Spain), Éditions du Seuil (France) and Editori Laterza (Italy) and by a partner, Telecom Italia, who manages the concept and technical aspects of the website. The magazine is open for future collaborations with other publishers in other European countries."

Personalnie szef redakcji związany jest z francuskim dziennikiem Liberation:

pl.wikipedia.org/wiki/LibĂŠration

W gronie autorów wymieniony jest Zygmunt Bauman. Rozmowa z nim otwiera pierwszy numer magazynu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
10-04-2014 14:32
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>>Co warto więc czytać?
>Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.

A co Ty uważasz za warte czytania?

bembergiem w berg

Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi worek kości

A co, nudzi się na emeryturce?

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#18
10-04-2014 19:23
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>A co, nudzi się na emeryturce?

Zapewne

Worek - emeryt...

Rzadko używam wzniosłych słów, ale Ciebie śmiało mogę nazwać Matołkiem

#19
10-04-2014 20:15
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52278 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi worek kości
,
Co warto więc czytać?
>>>>Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.
>A co Ty uważasz za warte czytania?
Książki!
(Choć najlepiej te, które się chce, a nie te, które się musi.)

@@@
.

#20
10-04-2014 20:57
 Ocena 3 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>A co, nudzi się na emeryturce?

Jeśli to dla Ciebie taki problem - napisać kilka tytułów - to trudno. Byłem po prostu ciekawy Twojego zdania w kwestii wartościowych lektur.

bembergiem w berg

#21
10-04-2014 20:58
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi worek kości
>>A co, nudzi się na emeryturce?
>Jeśli to dla Ciebie taki problem - napisać kilka tytułów - to trudno. Byłem po prostu ciekawy Twojego zdania w kwestii wartościowych lektur.

... ależ wymienił wszystkie, które przeczytał!

#22
10-04-2014 21:58
 0 na 2
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi szarley

>Rzadko używam wzniosłych słów, ale Ciebie śmiało mogę nazwać Matołkiem

Dziękuję, ale i tak wszyscy wiedzą, że Makuszyński zrobił karierę w międzywojniu tylko dlatego, bo miał poparcie spleśniałych sanacyjnych dziadków. Jest to zresztą jeden z autorów, którego książki zawsze palę z lubością i wielką satysfakcją. Jak w antykwariacie napotykam stare wydania Matołka albo Wesołego Diabła, to wiem, że spędzę bardzo miły wieczór przy kominku... W końcu książki Makuszyńskiego właśnie po to są, żeby nimi palić w piecu, zwłaszcza wszystkie te Szatany i Panny Ewy.
Za to chętnie czytuję Palę Paryż Jasieńskiego, mimo że był Żyd i komunista, a może właśnie dlatego. W każdym razie zmarł grubo przed pięćdziesiątką, co trzeba uznać za duży plus i wielką uprzejmość z jego strony.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi szarley

Wymienił? A niby na co można dziś wymienić książki?

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#24
10-04-2014 22:20
 Ocena-1 na 1
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia

>Książki!

Ja tam wolę etykiety.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#25
10-04-2014 22:21
 Ocena-3 na 3
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi diogenes

>Co zrobisz po 50+? Podniesiesz poprzeczkę obrzydzenia? Umrzesz z obrzydzenia do siebie?

Nie twój interes, dziaduniu.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#26
10-04-2014 22:25
 Ocena-2 na 4
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi KORUND

Już dawno nie czytałem czegoś tak suchego i zwapniałego! Aż mi we łbie trzeszczy.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Dziękuję, ale i tak wszyscy wiedzą, że Makuszyński zrobił karierę w międzywojniu tylko dlatego, bo miał poparcie spleśniałych sanacyjnych dziadków. Jest to zresztą jeden z autorów, którego książki zawsze palę z lubością i wielką satysfakcją. Jak w antykwariacie napotykam stare wydania Matołka albo Wesołego Diabła, to wiem, że spędzę bardzo miły wieczór przy kominku... W końcu książki Makuszyńskiego właśnie po to są, żeby nimi palić w piecu, zwłaszcza wszystkie te Szatany i Panny Ewy.
>Za to chętnie czytuję Palę Paryż Jasieńskiego, mimo że był Żyd i komunista, a może właśnie dlatego. W każdym razie zmarł grubo przed pięćdziesiątką, co trzeba uznać za duży plus i wielką uprzejmość z jego strony.

Bruno Jasieński nie - zmarł, tylko został rozstrzelany przez jego komunistycznych towarzyszy, takich samych popaprańców jakim i on był. Zważ chłopcze jakimi wzorcami się fascynujesz. pl.wikipedia.org/wiki/Bruno_Jasieński

#28
10-04-2014 23:09
 Ocena 2 na 2
Barbiel (1106 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
Wiesz co, Ulderico?
Jakiś czas temu ukryłem sobie Twoje wypowiedzi, bo uznałem, że nie piszesz nic ciekawego. Dziś zmieniłem zdanie.
Chyba wkroczyłeś na nowy poziom, zaczynam Cię czytać.

#29
10-04-2014 23:52
 Ocena 2 na 2
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi Grzegorz K

Czyli zmarł na skutek rozstrzelania. Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#30
10-04-2014 23:54
 Ocena-1 na 1
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi kogut59

>Dlaczego zataiłeś swój wiek ? Profil ? filozofia ? gazetki z supermarketu ?
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,52761

Jak widać, wiele jest rzeczy niepojętych dla ciasnych rozumków.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365