 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-05-2014 13:46 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Religijne kłamstwo nr.1
10 na 12 | hej , Bez zbytycznych ceregieli chciałbym was poinformować , że żadnej ofiary nie było . Ofiara nie miała miejsca . Chodzi oczywiście o Jezusa . Miliardom ludzi wmawia się , że Jezus oddał za nas ( kolejne wredne kłamstwo ) swoje życie . Lecz Jezus przecież żyje i ma się świetnie ! Zostaliśmy oszukani , okłamano nas . Jezus został obdarzony kilkoma żywotami ( jak jakaś postać w grze komputerowej ) a dodatkowo nieśmiertelnością i 33% uczestnictwa w osobie BOGASTWóRCY wszystkiego ... Jezus nie oddał nam ani za nas niczego nawet małego palca czy włoska na głowie ... Najwyżej pożyczył nam opowieść , baśń , legende ... pożyczył na trzy dni a w zamian oznajmił , że to on jest jedynym PANEM I DROGA a kto w niego nie uwierzy będzie cierpiał przez całą wieczność w piekle choćby i był dobrym człowiekiem . Ten natomiast , który by był zbrodniarzem okrutnym - ale , który na łożu śmierci pokajałby się - ten wlizie do królestwa ojca , syna i świętego ducha ... Straszliwa treść ... przerażająca jest ludzka naiwność , bezbronność i głupota , że wierzą w coś tak ohydnego ... A więc ... Ofiary nie było ponieważ ofiara to coś nieodwracalnego , bezpowrotnie straconego czyli ofiarowanego właśnie . W przypadku Jezusa możemy mówić wyłącznie o tym , że "ofiarował" nam swego mlecznego zęba ... Ten , któremu w nieskończoność odrasta ręka nie ma prawa mówić , że oddanie ręki jest dla niego jakąkolwiek ofiarą . Jeżeli będzie tak mówił to będzie kłamał . A jeżeli inni tak właśnie będą o nim mówili to będą kłamali . I na sam koniec : Jeżeli kochasz tylko tych którzy ciebie kochają ... to cóż takiego wielkiego czynisz ? Cóż to za bóg , który zbawia tylko tych którzy w niego wierzą ?
pozdrawiam makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#31 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > nie chodzi o argumenty jest bóg czy go nie ma ale o kwestię odczuwania.Ale te kwestie - istnienia i odczuwania - są ze sobą związane. Gershwin umierając na raka mózgu miał wciąż wrażenie (czuł) zapach palonej gumy. Podobnie sprawa ma się z bólem fantomowym, halucynacjami, wizjami w transie, prochami, snem, itp. > youtu.be/w_U-gmDzPdQ?t=20m6sMożna wywołać wrażenie, poczucie (np. obecności) poprzez stymulację (np. polem magnetycznym) odpowiednich partii mózgu, ale to nie znaczy, że wrażenie to interpretować można w innym, religijnym powiedzmy kontekście. Jeśli magnes wywoła poczucie obecności kogoś lub czegoś, to interpretacja tego czegoś/ kogoś jako boga jest grubym nieporozumieniem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 |
> Jeśli magnes wywoła poczucie obecności kogoś lub czegoś, to interpretacja tego czegoś/ kogoś jako boga jest grubym nieporozumieniem.Zgoda. Chodzi po prostu o to miejsce które wywołuje "ten stan". Jest tam i można go użyć. Załóżmy że osoba ma włączoną non stop tą funkcję.... > Podobnie sprawa ma się z bólem fantomowym, halucynacjami, wizjami w transie, prochami, snem, itp.W tym rzecz jak z bólem fantomowym, normalnie nie jesteś wstanie wyobrazić sobie bólu trzeciej ręki. Ale w głowie masz już "program" odpowiedzialny za to by bolało. Odczuwanie boga można zapewne w ten sam sposób odpalić "na krótko" |
#33 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Chodzi po prostu o to miejsce które wywołuje "ten stan".To nie jest "miejsce". To jest proces, czyli materia, miejsce i czas (na poziomie mózgu), oraz - na poziomie świadomości - iluzja "stanu": zapewne za sprawą języka.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >Chodzi po prostu o to miejsce które wywołuje "ten stan".> To nie jest "miejsce". To jest proces, czyli materia, miejsce i czas (na poziomie mózgu), oraz - na poziomie świadomości - iluzja "stanu": zapewne za sprawą języka.Miejsce w sensie że proces zachodzi w określonym "miejscu" mózgu i można go pobudzić sztucznie. Jeśli odczuwa się innych ludzi to "możliwe" że mamy funkcję wyczuwania boga (fantoma) |
| Harrington (12 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | A myślałam ze z bogiem jest jak z powietrzem... Nie widzisz go,ale czujesz..
|
#36 -3 na 5 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Uczy nas jaki jest szczyt Miłości, poświęcenia za innych. A Bóg nigdy nie umarł, tylko Ciało fizyczne ziemskie Jezusa umarło, by Zmartwychwstać do nowego życia w Niebie. Dlatego że my jesteśmy podobni do Boga we wszystkim oprócz grzechu więc jak Bóg odzyskał Ciało tak i my odzyskujemy swoje po Zmartwychwstaniu w Niebie przez podobieństwo do Boga. Bóg jest Duchem Życiodajnym i był, jest i będzie i nigdy nie umrze, a fizycznie był na ziemi w Ciele Pana Jezusa i jest teraz z tym Ciałem w innych wymiarach fizycznych niezwiązanych, ani czasem, ani przestrzenią z tym wszechświatem. |
#37 -2 na 2 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Można Go widzieć. Jest to dodatkowa łaska Boża. |
#38 3 na 3 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Można Go widzieć. Jest to dodatkowa łaska Boża.> Wielu, w Tworkach ukrywają się przed światem. |
| kaganiec (155 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Wydaje im się, że są wolni, nawet jak idą na smyczy.Jak ten Pies bez kagańca... |
#40 1 na 1 | kaganiec (155 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Wiara w boga i podobne magiczne bzdury jest objawem braku umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia faktów,lub/i pomieszania zmysłówA jednak wielu naukowców osiągających sukcesy w naukach ścisłych, którym trudno odmówić umiejętności logicznego myślenia, deklaruje wiarę w Boga. > osoby upośledzone umysłowo mają "umiejętność" wiary w każdą bzdurę, nawet jeżeli pierwsza ekspozycja następuje w wieku dojrzałym.Tylko czy ta "umiejętność" nie jest jakby wpisana w funkcjonowanie mózgu? Któż z nas nie chuchał na kości przed rzutem? pl.wikipedia.org/wiki/Myślenie_magiczne |
#41 -2 na 2 | dekatio (3 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Makus na razie to ofiara najwieksza jesteś Ty , bo Twoja wypowiedz to zlepek pseudowiedzy o Bogu i Jezusie nie poparta zrodlami.
>hej , >Bez zbytycznych ceregieli chciałbym was poinformować , że żadnej ofiary nie było . Ofiara nie miała >miejsca . >Chodzi oczywiście o Jezusa . >Miliardom ludzi wmawia się , że Jezus oddał za nas ( kolejne wredne kłamstwo ) swoje życie . Lecz >Jezus przecież żyje i ma się świetnie ! >Zostaliśmy oszukani , okłamano nas . >Jezus został obdarzony kilkoma żywotami ( jak jakaś postać w grze komputerowej ) a dodatkowo >nieśmiertelnością i 33% uczestnictwa w osobie BOGASTWóRCY wszystkiego ... >Jezus nie oddał nam ani za nas niczego nawet małego palca czy włoska na głowie ... >Najwyżej pożyczył nam opowieść , baśń , legende ... pożyczył na trzy dni a w zamian oznajmił , że to >on jest jedynym PANEM I DROGA a kto w niego nie uwierzy będzie cierpiał przez całą wieczność w >piekle choćby i był dobrym człowiekiem . >Ten natomiast , który by był zbrodniarzem okrutnym - ale , który na łożu śmierci pokajałby się - ten >wlizie do królestwa ojca , syna i świętego ducha ... >Straszliwa treść ... przerażająca jest ludzka naiwność , bezbronność i głupota , że wierzą w coś tak >ohydnego ... >A więc ... Ofiary nie było ponieważ ofiara to coś nieodwracalnego , bezpowrotnie straconego czyli >ofiarowanego właśnie . W przypadku Jezusa możemy mówić wyłącznie >o tym , że "ofiarował" nam swego mlecznego zęba ... >Ten , któremu w nieskończoność odrasta ręka nie ma prawa mówić , że oddanie ręki jest dla niego >jakąkolwiek ofiarą . Jeżeli będzie tak mówił to będzie kłamał . >A jeżeli inni tak właśnie będą o nim mówili to będą kłamali . >I na sam koniec : >Jeżeli kochasz tylko tych którzy ciebie kochają ... >to cóż takiego wielkiego czynisz ? >Cóż to za bóg , który zbawia tylko tych którzy w niego wierzą ? >pozdrawiam makuś
|
#42 3 na 3 | kaganiec (155 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Twoja wypowiedz to zlepek pseudowiedzy o Bogu i Jezusie nie poparta zrodlami.Źródłami? Chodzi Ci o te baśnie tysiąca i jednej nocy spisane przez jakichś pustynnych brudasów zwane Biblią? |
| dekatio (3 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Twoimi zrodlami , w które Ty wierzysz > >Twoja wypowiedz to zlepek pseudowiedzy o Bogu i Jezusie nie poparta zrodlami.> Źródłami? Chodzi Ci o te baśnie tysiąca i jednej nocy spisane przez jakichś pustynnych brudasów zwane Biblią? |
#44 3 na 3 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Uczy nas jaki jest szczyt Miłości, poświęcenia za innych. A Bóg nigdy nie umarł, tylko Ciało fizyczne ziemskie Jezusa umarło, by Zmartwychwstać do nowego życia w Niebie.> Dlatego że my jesteśmy podobni do Boga we wszystkim oprócz grzechu więc jak Bóg odzyskał Ciało tak i my odzyskujemy swoje po Zmartwychwstaniu w Niebie przez podobieństwo do Boga.> Bóg jest Duchem Życiodajnym i był, jest i będzie i nigdy nie umrze, a fizycznie był na ziemi w Ciele Pana Jezusa i jest teraz z tym Ciałem w innych wymiarach fizycznych niezwiązanych, ani czasem, ani przestrzenią z tym wszechświatem.Czyli z niczym konkretnym. BTW, skąd to wszystko wiesz? |
#45 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Ofiara była bo cierpienie było i to dobrowolne cierpienie. I był cel tego cierpienia - Zmartwychwstanie Ciała,Dlaczego Jezus, wisząc na krzyżu, nie potrafił (albo nie chciał) siebie samego znieczulić ? Jako Syn Boży mógł zrobić wszystko....
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|