 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-05-2014 13:46 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Religijne kłamstwo nr.1
10 na 12 | hej , Bez zbytycznych ceregieli chciałbym was poinformować , że żadnej ofiary nie było . Ofiara nie miała miejsca . Chodzi oczywiście o Jezusa . Miliardom ludzi wmawia się , że Jezus oddał za nas ( kolejne wredne kłamstwo ) swoje życie . Lecz Jezus przecież żyje i ma się świetnie ! Zostaliśmy oszukani , okłamano nas . Jezus został obdarzony kilkoma żywotami ( jak jakaś postać w grze komputerowej ) a dodatkowo nieśmiertelnością i 33% uczestnictwa w osobie BOGASTWóRCY wszystkiego ... Jezus nie oddał nam ani za nas niczego nawet małego palca czy włoska na głowie ... Najwyżej pożyczył nam opowieść , baśń , legende ... pożyczył na trzy dni a w zamian oznajmił , że to on jest jedynym PANEM I DROGA a kto w niego nie uwierzy będzie cierpiał przez całą wieczność w piekle choćby i był dobrym człowiekiem . Ten natomiast , który by był zbrodniarzem okrutnym - ale , który na łożu śmierci pokajałby się - ten wlizie do królestwa ojca , syna i świętego ducha ... Straszliwa treść ... przerażająca jest ludzka naiwność , bezbronność i głupota , że wierzą w coś tak ohydnego ... A więc ... Ofiary nie było ponieważ ofiara to coś nieodwracalnego , bezpowrotnie straconego czyli ofiarowanego właśnie . W przypadku Jezusa możemy mówić wyłącznie o tym , że "ofiarował" nam swego mlecznego zęba ... Ten , któremu w nieskończoność odrasta ręka nie ma prawa mówić , że oddanie ręki jest dla niego jakąkolwiek ofiarą . Jeżeli będzie tak mówił to będzie kłamał . A jeżeli inni tak właśnie będą o nim mówili to będą kłamali . I na sam koniec : Jeżeli kochasz tylko tych którzy ciebie kochają ... to cóż takiego wielkiego czynisz ? Cóż to za bóg , który zbawia tylko tych którzy w niego wierzą ?
pozdrawiam makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| Karton.R (392 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > hej,> Apoteoza cierpienia jest czymś ... jest ... perwersyjne ... !Twoja składnia i interpunkcja są czymś ... są ... niezmiernie wkurzające ... ! Patos w wypowiedziach także. |
#47 3 na 3 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > A jednak wielu naukowców osiągających sukcesy w naukach ścisłych, którym trudno odmówić umiejętności logicznego myślenia, deklaruje wiarę w Boga.Wielu. Taki Wiesław B, czy Chris C, żeby daleko nie szukać. Ostatnie lata dość dobitnie unaoczniły, że wśród naukowców uprawiających nauki ścisłe umiejętność logicznego myślenia to też zjawisko statystyczne. Bardziej konkretne dane: en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheismwww.freeth(*)om/wiki/Scientists_and_atheism> Tylko czy ta "umiejętność" nie jest jakby wpisana w funkcjonowanie mózgu? Któż z nas nie chuchał na kości przed rzutem?Kto z nas robił to na poważnie, licząc że ten gest wpłynie pozytywnie na wynik? Ja nie. |
#48 -3 na 3 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >Można Go widzieć. Jest to dodatkowa łaska Boża.> >> Wielu, w Tworkach ukrywają się przed światem.Głównie to ateiści i agnostycy. |
| alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Interesuję się i religią i fizyką i wieloma gałęziami nauki i wiedzę mam niemałą. Ale wiedza to rzecz nabyta więc niema się czym szczycić. Natomiast warto się nią dzielić. |
#50 4 na 4 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Interesuję się i religią i fizyką i wieloma gałęziami nauki i wiedzę mam niemałą. Ale wiedza to rzecz nabyta więc niema się czym szczycić. Natomiast warto się nią dzielić.> Zwłaszcza ortografią. |
#51 2 na 2 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >>Można Go widzieć. Jest to dodatkowa łaska Boża.> >>> >Wielu, w Tworkach ukrywają się przed światem.> Głównie to ateiści i agnostycy.Jakieś statystyki, badania, odnośniki do opracowań na ten temat? Dowody? |
#52 -1 na 1 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >Interesuję się i religią i fizyką i wieloma gałęziami nauki i wiedzę mam niemałą. Ale wiedza to rzecz nabyta więc niema się czym szczycić. Natomiast warto się nią dzielić.> >> Zwłaszcza ortografią.To także rzecz nabyta. Do opanowania dla każdego, zależna tylko od włożonego nań czasu. |
#53 -2 na 2 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 |
> >>Wielu, w Tworkach ukrywają się przed światem.Jakieś badania, statystyki, odnośniki, że są to katolicy? |
#54 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | |
#55 -1 na 1 adamcopperr (1 punktów) (zablokowany) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | Akurat dowodem na prawdziwość historii o Jezusie, jest fakt, że jego religia rozprzestrzeniła się na całą kule ziemską. Inne religie starożytne miały jedynie zakres lokalny, nie wykraczały poza dany naród.
Natomiast czy czynił cuda nie da się udowodnić, jak również nie da się udowodnić,że tych cudów nie czynił.
Osobiście sądzę, że Rzymianie go dlatego torturowali, aż trzy dni,żeby właśnie uzyskać informacje w jaki sposób czynił te cuda.
ps
i nie myl kościoła katolickiego z chrześcijaństwem, bo to tak jakby mylić realny socjalizm z komunizmem |
#56 3 na 3 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >>Interesuję się i religią i fizyką i wieloma gałęziami nauki i wiedzę mam niemałą. Ale wiedza to rzecz nabyta więc niema się czym szczycić. Natomiast warto się nią dzielić.> >>> >Zwłaszcza ortografią.> To także rzecz nabyta. Do opanowania dla każdego, zależna tylko od włożonego nań czasu.Szyk przestawny składni figle płata, Jody uczniu mistrza. |
#57 -2 na 2 | Cael (18 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > hej ,> Bez zbytycznych ceregieli chciałbym was poinformować , że żadnej ofiary nie było . Ofiara nie miała> miejsca .Ofiarował swoje życie na Ziemi, ofiarą było również jego cierpienie na krzyżu. Cierpienie tym większe, że był niewinny zarzucanych mu czynów a jego postępowanie było nienaganne. > Jezus został obdarzony kilkoma żywotami ( jak jakaś postać w grze komputerowej ) a dodatkowo> nieśmiertelnością i 33% uczestnictwa w osobie BOGASTWóRCY wszystkiego ...Ale masz bajzel w głowie  > Ten natomiast , który by był zbrodniarzem okrutnym - ale , który na łożu śmierci pokajałby się - ten> wlizie do królestwa ojca , syna i świętego ducha ...> Straszliwa treść ... przerażająca jest ludzka naiwność , bezbronność i głupota , że wierzą w coś tak> ohydnego ...To właśnie są jedne z tych najpiękniejszych słów Jezusa, dzięki którym ludzie mają nadzieje na życie wieczne. Tylko nie zadawaj pytań typu: to taki Hitler też? Odp ...a czy on szczerze żałował? Nie jestem Bogiem i nie wiem. > A więc ... Ofiary nie było ponieważ ofiara to coś nieodwracalnego , bezpowrotnie straconego czyli> ofiarowanego właśnie . W przypadku Jezusa możemy mówić wyłącznie> o tym , że "ofiarował" nam swego mlecznego zęba ...Ofiara jak już wspominałem dotyczyła jego cierpienia, ofiarował za nas swoje życie ale również cierpiał w drodze na Golgotę i podczas samego ukrzyżowania. Do tego fakt, że miłował ludzi i przez całe swoje życie na Ziemi dawał świadectwo swojej miłości i troski o nas, potęgowało jego cierpienie, które zaserwowali mu jego oprawcy. > I na sam koniec :> Jeżeli kochasz tylko tych którzy ciebie kochają ...> to cóż takiego wielkiego czynisz ?> Cóż to za bóg , który zbawia tylko tych którzy w niego wierzą ?Tak się składa, że miłość oznacza tutaj szansę dla każdego człowieka. Ofiara Jezusa na to pozwoliła. Jezus litował się i prosił Boga o wybaczenie nawet dla swoich oprawców. To ńie jest miłość? Jest nawet wobec tych, którzy go nienawidzili. Jezeli nie wierzysz w Boga to On dla Ciebie nie istnieje. Sprawiedliwym jest zatem, że Ty dla niego również. Oczywiście nigdy się ze sobą nie zgodzimy bo Ty nie wierzysz a ja tak. Nie mam zamiaru Ciebie do czegokolwiek przekonywać, ale nastepnym razem zanim podniesiesz głos w sprawie wiary-religii, której nie znasz a jedynie próbujesz wyśmiewać, zastanów się czy nie zrobisz z siebie błazna  Pozdro |
#58 -1 na 1 | Cael (18 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > >Ofiara była bo cierpienie było i to dobrowolne cierpienie. I był cel tego cierpienia - Zmartwychwstanie Ciała,> Dlaczego Jezus, wisząc na krzyżu, nie potrafił (albo nie chciał)> siebie samego znieczulić ?> Jako Syn Boży mógł zrobić wszystko....> Pogrążony w wierze odrzuca rozum.Dzięki jak to nazwałeś pogrążeniu w wierze dał również i Tobie szansę na zbawienie. Czy chcesz winić pasterza, że za wszelka cenę ratuje swoje owieczki? Gdyby ofiarą za ludzi był nic nie znaczący gest to jakaż to ofiara? I masz rację... Nie chciał siebie znieczulić  |
#59 -2 na 2 | Cael (18 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 |
> Jeśli chodzi ci o wartość cierpienia to muszę powiedzieć że miliony ludzi cierpiało bardziej i dłużej niż Jezus ...> I nie miało w najmniejszym stopniu pomocy boga jedynego , wszechmocnego ....Rozumiem, że posiadłeś tę wiedzę w gimnazjum? |
#60 -2 na 2 | Cael (18 punktów) | Odp: Religijne kłamstwo nr.1 | > Bóg posłał samego siebie na śmierć, aby przebłagać siebie za ludzkie grzechy, które były skutkiem decyzji Boga o likwidacji eksperymentu pt. "Raj". >Innymi słowy Bóg coś wymyślił, potem się obraził na tych, których zmusił do postępowania wedle Jego woli, więc postanowił się zabić, aby przestać się gniewać. >Ja tam za mądry nie jestem, ale wydaje mi się, że nie warto marnować czasu na zajmowanie się religijnymi absurdami.Obawiam się, że Twoja wiedza i logika pozostawiają wiele do życzenia. Dobrze by się stało jeżeli na końcu każdego zdania postawiłbyś znak zapytania. Niestety nie postawiłeś co nie upoważnia mnie do odpowiedzi. Jedynie do czego mnie zmusiłeś to prośba do Ciebie o zaprzestanie pisania pierdół. Pozdrawiam  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|