Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmarł Wojciech Jaruzelski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
25-05-2014 18:30Piękny Lolo (2082 punktów)Zmarł Wojciech Jaruzelski
Ocena 3 na 11
   
Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek.

Cześć Jego pamięci!
   
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#16
26-05-2014 21:18
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
>Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami.
Kieruj Pan swoje mądrości do rodzin pomordowanych górników.

#17
26-05-2014 21:57
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
.
Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami.
>Kieruj Pan swoje mądrości do rodzin pomordowanych górników.
Nie czuję się ani mądralą, ani żadnym "rycerzem bez skazy". Swoje subiektywne oceny wydaję na podstawie własnej wiedzy i życiowych doświadczeń, a swoimi refleksjami dzielę się z tymi, którzy je zrozumieć potrafią. Trudno rozmawiać
z tymi, którzy wiedzą lepiej, choć wiedzą niewiele.

@@@
.

#18
26-05-2014 22:22
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>Niech sobie będzie tragiczną postacią i cokolwiek, ale nie przesadzajmy nazywając kundelka sowieckiego wielkim patriotą. Cały jego patriotyzm to chodzić na smyczy Krymu.
Kremla jak już...

finerbijk (17282 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Celecrin
>>Niech sobie będzie tragiczną postacią i cokolwiek, ale nie przesadzajmy nazywając kundelka sowieckiego wielkim patriotą. Cały jego patriotyzm to chodzić na smyczy Krymu.
>Kremla jak już...
Jasne Przejezykowanie.

#20
26-05-2014 22:35
 Ocena 6 na 6
Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>>Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami.
>Kieruj Pan swoje mądrości do rodzin pomordowanych górników.
Zabicie kogoś ze sztachetą albo cegłą w dłoni to nie morderstwo. Morderstwem możnaby nazwać rozstrzelanie bezbronnych gorników wziętych z łapanki.

15. grudnia górnicy dowiedzieli się o brutalnym pacyfikowaniu przez ZOMO strajkujących w regionie zakładów pracy, m.in. kopalń Staszic i Manifest Lipcowy. Od tej chwili niemal powszechne było przekonanie, że na Wujka ZOMO też przyjdzie. W nocy z wtorku na środę grupa około stu osób przygotowywała różnego rodzaju uzbrojenie.
W pacyfikacji zginęło 9 górników: Jan Stawisiński, Joachim Gnida, Józef Czekalski, Krzysztof Giza, Ryszard Gzik, Bogusław Kopczak, Andrzej Pełka, Zbigniew Wilk, Zenon Zając, a 21 zostało rannych.
Rannych zostało 41 milicjantów i żołnierzy, w tym 11 ciężko.

Tak, o tych ciężko rannych żołnierzach czy milicjantach nie warto wspominać, nawet nie wypada ale choć postaraj się nie p...ć , że górnicy zostali ZAMORDOWANI, proszę...

#21
27-05-2014 00:38
 0 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
>Nie czuję się ani mądralą, ani żadnym "rycerzem bez skazy". Swoje subiektywne oceny wydaję na podstawie własnej wiedzy i życiowych doświadczeń, a swoimi refleksjami dzielę się z tymi, którzy je zrozumieć potrafią.
Popieraj zbrodniazy, P
anie Bogusławski. Żal.

#22
27-05-2014 09:09
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Celecrin
>Rannych zostało 41 milicjantów i żołnierzy, w tym 11 ciężko.Tak, o tych ciężko rannych żołnierzach czy milicjantach nie warto wspominać, nawet nie wypada ale choć postaraj się nie p...ć , że górnicy zostali ZAMORDOWANI, proszę...

Czy to górnicy przyszli pod komendę żeby wyrzucić z niej i spałować milicjantów?

#23
27-05-2014 09:53
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
>Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski
Przeczytałam przed chwilą tę oto wiadomość:
fakty.inte(*)ednal-sie-z-bogiem,nId,1432783
Zniechęciło mnie... Pokropiono nieprzytomnego, umierającego człowieka twierdząc, że sam tego chciał...

DKnoto (982 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>>Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami.
>Kieruj Pan swoje mądrości do rodzin pomordowanych górników.
Pochyl się może bardziej nad tysiącami ofiar wypadków drogowych, taka tragedia a nikt tego nie robi

#25
27-05-2014 11:01
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
.
Cytat:
>Śmierć budzi szacunek. Ludzie niekoniecznie.
Wielcy ludzie szanują małych ludzi, mali ludzi nigdy nie szanują tych nawet ździebko większych od siebie, a wielkich, to wprost nienawidzą. Każda śmierć jest podła i żadna nie budzi szacunku - nawet gdy podlec umiera. Ludzie budzą szacunek - także wtedy gdy bardzo musieli walczyć z rzeczywistością i podejmować trudne decyzje, ale z nią walczyli i godność zachowali. Generał to postać tragiczna i wielce złożona, ale nie znam ani jednego człowieka obrzucającego błotem Generała, który byłby bardziej od niego tego szacunku godzien. wyborcza.p(*)yje__Zmarl_w_wieku_90_lat.html
Jestem pewien, że pozostanie na zawsze postacią znaczącą w historii Polski, a ocena jego roli będzie coraz lepsza.

Nie czuję się ani mądralą, ani żadnym "rycerzem bez skazy". Swoje subiektywne oceny wydaję na podstawie własnej wiedzy i życiowych doświadczeń, a swoimi refleksjami dzielę się z tymi, którzy je zrozumieć potrafią.
>Popieraj zbrodniazy, P
>anie Bogusławski. Żal.
Nie, proszę Wielce Szanownego Pana, nie popieram ani żadnych zbrodniarzy, ani złoczyńców nawet. Jestem na racjonalistycznym forum i wydawałoby się, iż nawiedzonych durni używających słów, których znaczeń nie rozumieją będzie tu znacznie mniej. Zaślepiony nienawiścią do ludzi nie podzielających Pańskich poglądów Pan nie wie nawet co pisze. Pluje jadem i rzuca obelgi bez pokrycia. Umarł człowiek o bardzo złożonej biografii, będzie tematem wielkiej ilości prac krytycznych na całym świecie. Mój świat i moja kultura nakazuje mi wstrzymać negatywne oceny przynajmniej do chwili, gdy go zakopią.

Ponadto każda niepotrzebna śmierć jest śmiercią tragiczną, czy teraz tych niepotrzebnych śmierci jest mniej niż w PRL? Osobiście, gdybym musiał umrzeć to wolę umrzeć w zastrzelony w walce o jakąś sprawę, niż zdechnąć z głodu pod płotem, lub powiesić się z rozpaczy, że nie mogę utrzymać rodziny. Życie i jego oceny są proste tylko dla prostaków, a nie chcę być do nich zaliczanym.

@@@
.

#26
27-05-2014 12:46
 Ocena 3 na 3
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>Popieraj zbrodniazy, P
>anie Bogusławski. Żal.

Pozwolę sobie w tym miejscu wkleić post ś.p. Zbysława Śmigielskiego.

"Różnica między nami, czyli mną i tobą, jest po prostu taka, że ja nigdy nie zabieram głosu na temat, o którym nie mam pojęcia - co łatwo sprawdzić na tym forum. Jeśli zabieram głos, to zawsze na podstawie posiadanej wiedzy.

Ty zaś uważasz, że dla zabrania głosu wystarczy na dowolny temat mieć osobiste poglądy...

Cytat: "Niestety, to dość powszechne: braki w wiedzy łatać poglądami".
Poglądy i opinie to trochę za mało, nawet wówczas, gdy ma się je za słuszne."

I niech każdy zaczerpnie z treści tyle, ile zdoła unieść.

A tu link do postu www.racjonalista.pl/forum.php/s,171884#w172225
   

#27
27-05-2014 15:56
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi uxbridge

>Czy to górnicy przyszli pod komendę żeby wyrzucić z niej i spałować milicjantów?
Nie. Jednak był stan wojenny, okupacja kopalni prawnie była nielegalna. Kopalnia do górników także nie należała. O co więc chodzi?

#28
27-05-2014 17:00
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>>Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami.
>Kieruj Pan swoje mądrości do rodzin pomordowanych górników.

Wiele powiedzą rodziny zastrzelonych na wybrzeżu w 1970.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#29
27-05-2014 17:01
 Ocena 2 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
>Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski,

Był radzieckim pachołkiem.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#30
27-05-2014 17:03
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Celecrin
>>Czy to górnicy przyszli pod komendę żeby wyrzucić z niej i spałować milicjantów?
>Nie. Jednak był stan wojenny,

Stan wojenny wprowadzono z naruszeniem ówczesnego prawa.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365