 |
Zmarł Wojciech Jaruzelski Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-05-2014 18:30 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Zmarł Wojciech Jaruzelski
3 na 11 | Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek.
Cześć Jego pamięci! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 4 na 4 | hamp (3461 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | >mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek. Kwestia dyskusyjna. Za to z pewnością jego życie po '81 nie należało do najlżejszych, i za to mu współczuję.
|
#2 3 na 9 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | Za takich patriotów, którzy wyprowadzili w Polsce czołgi na ulice i prosili sowieckich generałów o bratnią pomoc wojskową, to ja dziękuję.
 |
Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Za takich patriotów, którzy wyprowadzili w Polsce czołgi na ulice i prosili sowieckich generałów o bratnią pomoc wojskową, to ja dziękuję.Zadaj sobie pytanie, dlaczego generał Jaruzelski mógł prosić sowieckich "braci" o wsparcie. Prawdopodobne zagrożenie, acz prędko prawdy się nie dowiemy, gdyż nawet jak żył milczał jak nieboszczyk w tej kwestii. |
#4 10 na 10 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek. >Cześć Jego pamięci! >
Generała potępia się za wprowadzenie stanu wojennego. To było straszne obciążenie odpowiedzialnością za podjęcie takiej decyzji. W kraju narastała anarchia (strajki wokół i nie wiadomo nieraz o co), budząca niepokój naszych sąsiadów obawiających się rozprzestrzenienia się tej polskiej "zarazy". Nieprawdą jest, że Rosjanie czaili się przy naszych granicach. Rosjanie już stacjonowali w Polsce w wystarczających ilościach. I nie rozumiem, że ta oczywista oczywistość nie dociera do wielu młodych forumowiczów. Sam wiem gdzie. Grudziądz, Toruń (pod Toruniem nawet jest schron przeciwatomowy dla dowództwa), Gdynia (Babie Doły i port wojenny), Szprotawa k/Zielonej Góry, Legnica, Borne-Sulinowo (cały garnizon), "dzierżawione" lotnisko w Mirosławcu, nie jestem pewien ale chyba Malbork. Było tych miejsc jeszcze więcej. Żeby nie było że to Rosjanie pierwsi wyszli ze swych jednostek, wystarczył jeden telefonogram do "przyjaciół" Czechów (lubiących nas za 1968 rok) i Niemców. Oni aż przebierali kopytami by wejść jako pierwsi, a Rosjanie troszkę później do pomocy. Dla opinii światowej. Taki scenariusz widział Generał, a miał informacje z pierwszej ręki (wtedy nie było jeszcze "uzdrawiacza" Antoniego M.-ksywka "policmajster" i nie miał kto rozwalać działającego dobrze wywiadu wojskowego) i znał sytuację "od strony kuchni". Wybrał zło najmniejsze, by uniknąć nikomu niepotrzebnego rozlewu krwi. Co by wtedy się działo w Polsce znając naturę Polaków i ich uczulenie na tle obrony swego państwa? Trudno przewidywać, ale raczej spokoju by nie było. Od tych domniemań uwolnił nas Generał działając zdecydowanie. Takiej wyobraźni brakuje niestety młodym forumowiczom, zgrywających się na bohaterów. Chciałbym widzieć wtedy ich postawę. Na plus Generałowi należy jednak przypisać, że był twórcą okrągłego stołu, gdy sytuacja kraju uspokajała się. To On a nie Wałęsa-słynny obalacz komunizmu. Dlatego wybaczam wykolejonym myślowo i pamiętam Generała jako człowieka niezwykle prawego i uczciwego. On, świadom swojej decyzji, brał na siebie odpowiedzialność za wprowadzenie stanu wojennego. Nie krył i nie mataczył jak wielu współczesnych "polityków" z bożej łaski. Nie zwalał na WRON, a uczciwie do końca "brał na klatkę" najbardziej paskudne, krytykanckie wypowiedzi i bezwstydne inwektywy. Cześć Jego pamięci! Wenancjusz-plutonowy podchorąży.
Ich bin besser als mein Ruf
|
#5 9 na 9 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski |
> Zadaj sobie pytanie, dlaczego generał Jaruzelski mógł prosić sowieckich "braci" o wsparcie. Prawdopodobne zagrożenie, acz prędko prawdy się nie dowiemy, gdyż nawet jak żył milczał jak nieboszczyk w tej kwestii.Kolego szanowny! Generał nie prosił radzieckich generałów o pomoc. Ba nawet się bał konsekwencji takiej "pomocy". Oświadczył, że sam rozwiąże problem, a gdyby były trudności to może wtedy. Poza tym Moskwa bardzo pilnie obserwowała tok wypadków w Polsce. Gdyby uznała, że jest niedobrze, sama by zareagowała, bez żadnych próśb.
Ich bin besser als mein Ruf |
#6 2 na 6 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Za takich patriotów, którzy wyprowadzili w Polsce czołgi na ulice i prosili sowieckich generałów o bratnią pomoc wojskową, to ja dziękuję.Gdyby nie te czołgi na ulicach, w Polsce miałby miejsce Majdan. Kto tego nie rozumie - tylko dół z wapnem. |
#7 1 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek. >Cześć Jego pamięci! Weź młotek i się puknij w główkę Lolo.
|
#8 2 na 2 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Weź młotek i się puknij w główkę Lolo.Będę wdzięczna jeśli znajdziesz dla wyrażenia swoich frustracji miejsce w którymś z istniejących wątków bądź założysz osobny. Tu jest stypa i proszę to uszanować. |
#9 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Tu jest stypa i proszę to uszanować.RIP. Śmierć budzi szacunek. Ludzie niekoniecznie. |
#10 7 na 9 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | . > Śmierć budzi szacunek. Ludzie niekoniecznie.Wielcy ludzie szanują małych ludzi, mali ludzi nigdy nie szanują tych nawet ździebko większych od siebie, a wielkich, to wprost nienawidzą. Każda śmierć jest podła i żadna nie budzi szacunku - nawet gdy podlec umiera. Ludzie budzą szacunek - także wtedy gdy bardzo musieli walczyć z rzeczywistością i podejmować trudne decyzje, ale z nią walczyli i godność zachowali. Generał to postać tragiczna i wielce złożona, ale nie znam ani jednego człowieka obrzucającego błotem Generała, który byłby bardziej od niego tego szacunku godzien. wyborcza.p(*)yje__Zmarl_w_wieku_90_lat.htmlJestem pewien, że pozostanie na zawsze postacią znaczącą w historii Polski, a ocena jego roli będzie coraz lepsza. @@@ . |
Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | Rzeczywiście przyznaję się, że w tej kwestii nie mam za dużo do powiedzenia, kiedy moja wiedza w tym temacie jest co najmniej skromna. A tym czasem, nieco wyżej: TyDraniu (4379 punktów) Pokaż dane uczestnika Pokaż wypowiedzi autora (966) > Za takich patriotów, którzy wyprowadzili w Polsce czołgi na ulice i prosili sowieckich generałów o bratnią pomoc wojskową, to ja dziękuję.2+ na 2 wypowiedzi. Ot sprawiedliwości stało się za dość!  |
#12 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | > Rzeczywiście przyznaję się, że w tej kwestii nie mam za dużo do powiedzenia, kiedy moja wiedza w tym temacie jest co najmniej skromna.Ja opieram swoje stwierdzenia na tzw. notesie Anoszkina. Jest to szczegółowo opisane tutaj: www.wyszko(*)-pomocy-nie-damy-rady&Itemid=1
 |
#13 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | Niech sobie będzie tragiczną postacią i cokolwiek, ale nie przesadzajmy nazywając kundelka sowieckiego wielkim patriotą. Cały jego patriotyzm to chodzić na smyczy Krymu. |
#14 1 na 1 | dejna (257 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | Pretensje do zakładnika, że był zakładnikiem. |
#15 1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski | . > Niech sobie będzie tragiczną postacią i cokolwiek, ale nie przesadzajmy nazywając kundelka sowieckiego wielkim patriotą.Nikt nas nie może bardziej nas skompromitować niż uczynimy to sami. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|