Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bilderberg

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
10-06-2014 23:39Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Bilderberg
Ocena 2 na 4
Zakładam temat z uwagi na to, że na portalu Racjonalista jest mało takich informacji związanych z tym wątkiem oraz w obliczu wszelkiej maści spamu w internecie ciężko odnaleźć prawdę rozwiniętą o dyskusję, której w tym wątku szczególnie oczekuję.
Temat zdaje się być bardzo ciekawy [zależnie od zainteresowań] z uwagi na range spotkań i ważne osobowości uczestniczące w tych spotkaniach.
Grupa Bilderberg spotkała się w tym roku w hotelu Marriott w Kopenhadze na przełomie maja i czerwca. Jak nigdy zostały oficjalnie podane nazwiska osób, które miały zaszczyt spotkać się z innymi ważnymi osobowościami na corocznie organizowanym spotkaniu.

Kiedy pewien młody człowiek zapytał Tuska o uczestnictwo Ministra Rostowskiego i powody jego uczestnictwa, Tusk odpowiedział "Nie dowiecie się."
Niedawno gdzieś przeczytałem, raczej w cytatach, możliwe że u Brzezińskiego, że państwo pełni obecnie rolę pośrednika.

Chciałbym Was się zapytać tak ogólnie, a potem szczegółowo: Do czego dąży ta grupa?
Jasnym jest i nikt tego nie ukrywa (poza Tuskiem), że dąży ona do stworzenia niejakiego Nowego Ładu Światowego, tzn. utracenie suwerenności przez państwa i stworzenie jednego światowego "państwa", o wspólnej walucie. Jakie są zagrożenia, a jakie plusy, jeżeli one w ogóle istnieją? Czy utrata suwerenności, jest czymś złym w XXI wieku?

Nie tak dawno pewien dyplomata napisał na swoim profilu (niejaki Hill) o końcu światowego ładu i oskarżył o to Rosję, ponieważ, jakoby swoimi działaniami w kwestii Ukrainy zdradziła Światowy Porządek, który istniał od 25 lat.

Od kilku lat śledzę działania tej grupy, aczkolwiek tego co w internecie wypisują niezależne media, bo na te główne pokroju TVN, TVP itd. nie ma co liczyć, co roku informację o spotkaniu tej grupy uciekają w powietrze. Zadziwiające!
Temat w ogóle nie jest omawiany przez stacje telewizyjne i media publiczne, jest unikany. Jaki może być przypuszczalny powód takiego działania?
Zadziwiające jeszcze jest, że media nie odstępują np. Obamy na krok, a o spotkaniach nic nie wiedzą.

Serdecznie zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
#31
11-06-2014 22:43
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Monentor
>Dodajmy, że spotkania, które są pozbawione tajemnicy i są pokazywane na ekranie milionów odbiorników, a co z resztą?
W mojej ocenie żadne spotkania nic nie wnoszą i nic nie znaczą, poza może nobilitacją niektórych nuworyszy - tu pokazano, że Polska zaczyna być zauważalna, choć nie ma znaczenia, bo co chciano załatwić, to załatwiono już dawno. Takie zaproszenie to nagroda dla dwóch panów znikąd i bez właściwości.
Większość spraw załatwia się mniej oficjalnie, korzystając z prywatnych kontaktów.

#32
11-06-2014 22:45
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Olek Mularski
>Mam inny, choć stary, nie mój i wałkowany od dawna, to jednak wyśmienity- wykorzenić religię!
To już było.

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilderberg
W odpowiedzi finerbijk
>Rząd światowy to moim zdaniem sprawa w przyszłości nieunikniona (z tym, że nie na pewno). A żeby to nie było NWO, gdzie garstka dominuje nad całym światem, konieczna jest równa reprezentacja i regionalizacja. Zero mocarstwowości. Jeden świat - jedno mocarstwo i wszyscy wszystkich kontrolują. Może za 500 lat, może nigdy. Ale obecne ścieranie się kolosów to jest katastrofa dla wszystkich.

Być może... A może to będzie wielka korporacja, na której również będzie się zarabiać?
>Najbogatsi bogacą się jeszcze bardziej kosztem najbiedniejszych,

Ponoć bogactwo jakim dysponują wpływa na ich rangę w tej grupie.

>wywołując wojny o pietruszkę, po to żeby na nich można było zarobić i był ruch w interesie.

Dokładnie. Każdy dba o swój dobrobyt, a biznes jest bezlitosny.

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Anna Salman
>W mojej ocenie żadne spotkania nic nie wnoszą i nic nie znaczą
Mam rozumieć, że ciągle piszesz w kontekście tego wątku?
Wiesz, bo dziwnym wydawać się by mogło, że np. spotkanie o pracę dla Ciebie nic nie znaczy.

Olechowski, Rostowski i grupka innych. Oni mają ogromną przewagę nad innymi, ponieważ posiadają wiedzę na poszczególne tematy dotyczące działalności kraju, którym Bilderberg się zainteresował. Tak, jest to nominacja dwóch panów.

> poza może nobilitacją niektórych nuworyszy - tu pokazano, że Polska zaczyna być zauważalna, choć nie ma znaczenia, bo co chciano załatwić, to załatwiono już dawno.

Polskę rozkradano począwszy od wszystkich rozbiorów, aż po dziś. Trudno jest twierdzić, że wtedy ona coś znaczyła, kiedy nic nie posiadała. Dziś okradanie społeczeństwa jest czynnością zaplanowaną i w dalszym ciągu to się robi, więc znaczenie może przybierać na wadze kiedy chodzi o grube PLN. Stąd zauważalność, w szczególności Ministra Finansów, który dużo może wnieść w dyskusję prowadzoną przez grupę Bilderberg, gdyż zna tajemnice państwowe.

>Takie zaproszenie to nagroda dla dwóch panów znikąd i bez właściwości.
>Większość spraw załatwia się mniej oficjalnie, korzystając z prywatnych kontaktów.
Dla mnie nie jest to zaproszenie znikąd i bez właściwości, co obrazuję powyższymi odpowiedziami.

#35
11-06-2014 23:06
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Fizyk
>Do uniknięcia światowych konfliktów

Informacja bardzo satysfakcjonująca. Gdybyś tak jeszcze był uprzejmy podać źródło tego komunikatu ze spotkania Bilderbergów. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że informację, którą tu przedstawiłeś wziąłeś sobie z sufitu. Bardziej skłonna jestem to uznać za twoje głęboko przemyślane wnioski teologiczne. Musimy mieć nadzieję, że dobry Bóg czuwa nad nami wszystkimi.
   

#36
11-06-2014 23:27
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Monentor
>Być może... A może to będzie wielka korporacja, na której również będzie się zarabiać?
Zarabianie nie jest niczym złym. Problem w tym, żeby się nie łączyło z polityką. Gdyby nie zimna wojna, to byśmy mogli być na Marsie w latach 70'. Za budżety przeznaczone w tych latach na zbrojenia, na rakiety, które rdzwiały potem w silosach, pół świata mogłoby żyć w dobrobycie przez 500 lat.
Czy człowiek musi być taki głupi, że kiedy ktoś mu pomacha niebieską flagą przed oczami, to ten z łatwością da sobie wmówić, że ten z czerwoną jest zły? Dlatego wydaje mi się, że duże zło wiąże się z podziałem na kraje, jaki jest teraz. Te pierwszej ligii, drugiej, i całkowicie na outcie. Którymi się nikt nie przejmuje.

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilderberg
W odpowiedzi finerbijk
>Zarabianie nie jest niczym złym. Problem w tym, żeby się nie łączyło z polityką.
Zależy na czym się zarabia, jeżeli na biedocie to jest dobrym przykładem bezlitosnego biznesu.

>Gdyby nie zimna wojna, to byśmy mogli być na Marsie w latach 70'. Za budżety przeznaczone w tych latach na zbrojenia, na rakiety, które rdzwiały potem w silosach,

Wszystko ma swój czas, a myślenia co niektórych nie przyśpieszysz. Możesz je jedynie spowolnić, zamydlając oczy sprawami drugorzędnymi, które w rezultacie przechodzą w pierwszorzędne sprawy, a te wcześniejsze pierwsze są drugie w kolejności i nie są już najważniejsze. Po załatwieniu pierwszego, wrzuca się albo coś nowego, albo przechodzi się do realizacji drugiego.

>pół świata mogłoby żyć w dobrobycie przez 500 lat.

Śmiem wątpić.
>Czy człowiek musi być taki głupi, że kiedy ktoś mu pomacha niebieską flagą przed oczami, to ten z łatwością da sobie wmówić, że ten z czerwoną jest zły?

Kolory niczego nie oznaczają, dopóki nie symbolizują czegoś.

#38
11-06-2014 23:59
 Ocena 5 na 5
Fizyk (17637 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Piękny Lolo
>> Do uniknięcia światowych konfliktów
> Gdybyś tak jeszcze był uprzejmy podać źródło tego komunikatu...

Gdybyś tak jeszcze była uprzejma przeczytać więcej niż jedną linijkę...

#39
12-06-2014 12:13
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Fizyk
>Gdybyś tak jeszcze była uprzejma przeczytać więcej niż jedną linijkę...

Sugerujesz, że z dalszej części twojego tekstu dowiedziałbym się, że jesteś telepatą mentalnie biorącym udział w spotkaniu Bilderbergów? Tylko jest jeden problem, Racjonalista.pl nie jest właściwym miejscem do przedstawiania takich teologicznych dowodów, musisz poszukać sobie jakiego forum zajmującego się mistyką.
   

#40
12-06-2014 12:41
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Piękny Lolo
Może jednak spróbujesz zauważyć link podany przez Fizyka?

#41
12-06-2014 14:05
 0 na 2
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi finerbijk
>Rząd światowy to moim zdaniem sprawa w przyszłości nieunikniona (z tym, że nie na pewno). A żeby to nie było NWO, gdzie garstka dominuje nad całym światem, konieczna jest

Dyktatura proletariatu pod przewodnim kierownictwem partii komunistycznej kierowanej przez awangardę klasy robotniczej. Tak trzymać tow. Finerbijk, my, komuniści, musimy nieść ciemnocie kaganek oświaty.
   

#42
12-06-2014 18:57
 Ocena-2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Piękny Lolo
>Dyktatura proletariatu pod przewodnim kierownictwem partii komunistycznej kierowanej przez awangardę klasy robotniczej. Tak trzymać tow. Finerbijk, my, komuniści, musimy nieść ciemnocie kaganek oświaty.
Czasem jak coś pie....sz Lolo, to majty same spadają i biegną do kosza na bieliznę.

#43
12-06-2014 19:32
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Monentor
>Mam rozumieć, że ciągle piszesz w kontekście tego wątku?
Tylko i wyłącznie, bo np. spotkania z przyjaciółmi też wiele dają.
>Olechowski, Rostowski i grupka innych. Oni mają ogromną przewagę nad innymi, ponieważ posiadają wiedzę na poszczególne tematy dotyczące działalności kraju, ...
Wiedzę na temat polskiej gospodarki posiadają wszelkie wywiadownie gospodarcze świata, zresztą według tej wiedzy ustalane są wskaźniki i miejsca poszczególnych państw w rankingu. To, co oni mogą wnieść, to wiedza na temat powiązań nieformalnych, tylko po co komu ona? Na początku lat 90-tych poradzono sobie bez tych informacji, uzyskując w dodatku pewność, że Polacy to naród głupawy i podatny na korupcję.
>Polskę rozkradano począwszy od wszystkich rozbiorów, aż po dziś. ...
Wtedy nie było nic do ukradzenia - wszystko było prywatne, nawet prawo. Jedyne co kradziono wcześniej i potem, to ziemię chłopom i drobnej szlachcie, ale to robiła polska magnateria, zaborcom nic do tego.
>... Dziś okradanie społeczeństwa jest czynnością zaplanowaną ...
Nie sądzę, aby istniał jakiś globalny plan kradzieży - po prostu robią sobie dobrze, wykorzystując możliwości.
>...Stąd zauważalność, w szczególności Ministra Finansów, który dużo może wnieść w dyskusję prowadzoną przez grupę Bilderberg, gdyż zna tajemnice państwowe.
Te tajemnice znają wywiadownie gospodarcze oraz wywiady wszystkich państw. I nie zapominaj, że mówimy o państwie, w którym dane agentów wywiadu umieszczono na oficjalnych stronach rządowych.
To zaproszenie nie było z powodu kompetencji owych panów, czy znaczenia Polski, lecz aby im dwóm przypisać znaczenie, którego de facto nie mają.

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Anna Salman
>>Polskę rozkradano począwszy od wszystkich rozbiorów, aż po dziś. ...
>Wtedy nie było nic do ukradzenia - wszystko było prywatne, nawet prawo. Jedyne co kradziono wcześniej i potem, to ziemię chłopom i drobnej szlachcie, ale to robiła polska magnateria, zaborcom nic do tego.

Począwszy od dolnej wypowiedzi:
Banki zarabiały czy to na bogatych, czy na biednych, w sumie to zależnie od przynależności do wiary, bo nie na wszystkie religie nałożona jest lichwa. Czasami tego zabrania Tora, a czasami Koran.

Chrześcijaństwo jest głupawe, ponieważ pozwala na lichwę, na lichwę, na której osoby z krajów np. Arabii Saudyjskiej lub Izraela mogą zarobić - banki, nie tylko oni. Również obywatele USA i inni. Chrześcijanie dadzą sobie wmówić wszystko, w zamian za luksus- telewizor i głupawe media, które również są pod kontrolą Bilderbergu i które zajmują się chłamem, bardziej zaawansowanie niż poważnymi sprawami, a te poważne, natomiast po cichu są utajane przed uwagą krajów chrześcijańskich, tam gdzie TV. Wiadomo- w Afryce nie zarobisz, dlatego telewizorów tam nie ma i technologii. Obiektywnie chrześcijanie nie potrafią myśleć. Chrześcijanin to świat zarobkowy.
Mam takie pytanie w związku z tym: Dlaczego na wierze chrześcijańskiej najwięcej się zarabia? Sam sobie odpowiem - lichwa.
Czemu na spotkaniu Bilderberg jest większość biznesmenów z głównych banków światowych? Nie sądzisz, że głównie chodzi tutaj o biznes? Zarabiają na wszystkim, poprzez pożyczki dla kredytobiorców, czy nam się to podoba, czy nie. Najpierw pogarszają stan życia, aby móc na tym zarobić. Sytuacje życiowe do kredytów przymuszają. Prawo, które tworzone jest przez nich pogarsza ten stan bytu. "Wszystko zaplanowane jest.".

>>... Dziś okradanie społeczeństwa jest czynnością zaplanowaną ...
>Nie sądzę, aby istniał jakiś globalny plan kradzieży - po prostu robią sobie dobrze, wykorzystując możliwości.

Natomiast ja sądzę, że lichwa jest pewnym ze sposobów kradzieży, kradzieży legalnej czyli zarobku. Wiadomo, gdzie występuje zawsze. Jeżeli planują stworzenie jednej gospodarki, to również planują włączyć w to funkcjonowanie banków - głównego, pierwotnego. Wtedy obędzie się bez banku - matki, oraz banku- dziecka.
I do góry.

Anna Salman (16360 punktów)Odp: Bilderberg
W odpowiedzi Monentor
>... Banki zarabiały czy to na bogatych, czy na biednych, w sumie to zależnie od przynależności do wiary, bo nie na wszystkie religie nałożona jest lichwa. Czasami tego zabrania Tora, a czasami Koran.
Nie bardzo zrozumiałam do czego to odnosisz, bo jeśli do okresu zaborów, to w Polsce dopiero wtedy banki zaczęły powstawać. Zresztą historia bankowości jest stosunkowo krótka.
Natomiast "lichwa" jest zabroniona również w chrześcijaństwie - Tora to część ST.
>... Dlaczego na wierze chrześcijańskiej najwięcej się zarabia? Sam sobie odpowiem - lichwa.
Cóż, Polska nie jest krajem chrześcijańskim, tylko katolickim, więc po co im Rostowski. Po drugie - kto niby zarabia na tych chrześcijanach, jak nie inni chrześcijanie? Ot, jedni są cwani, inni durni i ci pierwsi wykorzystują tych drugich, ale dotyczy to każdej religii.
>Czemu na spotkaniu Bilderberg jest większość biznesmenów z głównych banków światowych? ...
Ale największe afery bankowe, które doprowadziły do kryzysu, mają źródło na Wall Street i nie jest to już tajemnica.
>Prawo, które tworzone jest przez nich pogarsza ten stan bytu. "Wszystko zaplanowane jest.".
Nadal nie sądzę, są sprytniejsi, powiązani siecią nieformalnych relacji (przeważnie absolwenci tych samych uczelni) i testują, jak dalece politycy się ugną.
>Natomiast ja sądzę, że lichwa jest pewnym ze sposobów kradzieży, kradzieży legalnej czyli zarobku. ...
Zyski z oprocentowania są formą zarobku, ale ich wysokość można ograniczyć, bo są narzędzia polityczne. Obywatele Europy Zachodniej już na to wpadli.

1 2 3

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365