Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na nieistnienie Boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-07-2014 14:14darekxd (69 punktów)Dowody na nieistnienie Boga.
Ocena 1 na 7
Wszystkim którzy próbuja szukac takich dowodów chciałbym powiedziec ze to bardzo łatwe.Bardzo łatwo udowodnic nieistnienie Boga.Dlaczego?
Otóz dlatego ze gdyby istniał Bóg to na świecie nie było by tego co jest.Dobro wcale nie zwycięza a za to zwycięza zło.Oczywiscie w duzym uproszczeniu to pisze.Zło nie moze istnieć bez dobra i odwrotnie.To po prostu część ludzkiej natury i nie mozna tych dwóch pojeć oderwać od siebie tak jak nie mozna oderwać dnia i nocy.Tym samym nie moze byc kogoś tylko i wyłącznie dobrego lub tylko złego.Zło jest "tłem"(kontrastem) dla dobra i odwrotnie.Co by było gdyby przestała istniec noc a byłby tylko dzień? znalibyśmy noc? A czy tym samym rozróznialibyśmy dzień od nocy?Wiec załozenie istoty wyłącznie dobrej jest idiotyzmem ta samo jak wyłącznie złej(szatan,bóg)to szukanie mitycznego winnego jak w stawce wiekszej niz zycie mityczny W.O.L.F.
Skoro zwycięza spryt,szybkośc,siła,agresja itd wiec chyba jest jasne ze od tylu tysięcy lat Boga byc nie może bo skoro on byłby tym dobrem nieskończonym i patrzył na to co sie dzieje (biernie) zaprzeczało by to tym samym ze jest miłoscia i dobrem itd. mozna tu dodac jeszcze troche genetyki.Wiadomo ze człowiek posiada gen agresji.Z tym sie rodzi i te mechanizmy natury którym podlega musiałyby być "dane od Boga" wiec kolejne zaprzeczenie
Inna sprawa ze wszystkie "obowiazujące " religie pochodza od starszych religii zwanych mitologiami.Mozna bardzo łatwo sprawdzic i sie przekonac samemu.Wiec ksiegi typu biblia pisane z "natchnienia Boga" sa typowa bzdurą.
Więc z całą pewnoscią mozna wykluczyć istnienie Boga osobowego a czy istnieje jakaś siła bezosobowa? siła twórcza ,zjawisko? Byc moze tak ale nie nazwał bym tego wiarą w Boga pojmowanego w ludzki sposób.Mogą to być i prawdopodobnie są to siły natury których jeszcze nie znamy i tak szybko nie poznamy.
Proponuje tez zainteresować sie tematem starozytnych kosmitów którzy "dali" ludziom inteligencje(spowodowali nagły rozwój kory mózgowej) prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to gen HAR-1.
Temat bardzo ciekawy i pewnie znany głownie z prac E.V.Danikena ale istnieją tez inni autorzy w tym polscy.
Studiowanie mitologii naprawde wiele spraw przedstawia w innym świetle i namawiam gorąco do szukania prawdy tym tropem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

PS temat oczywiscie dało by sie jeszcze rozwijać i rozwijac pisząc o kolejnych dowodach i absurdach wiary w Boga wszechmogącego ale mysle ze wystarczy juz tyle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#31
14-07-2014 17:01
 Ocena-1 na 1
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
>Chrzescijaństwo to jedna z najbardziej krwawych organizacji na swiecie.

Uogólnienie.
Na podstawie działalności ateistów w XX w. mogłabym myśleć podobnie. Ale po co.

>Wybielacie sie rzecz jasna i skrzetnie manipulujecie historią

Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.

>znają metody inkwizycji

Z bajeczek i mitów rozpowszechnianych przez ludzi niechętnych kościołowi. Niektórym inkwizycja myli się z ordaliami co samo w sobie jest śmieszne.

#32
14-07-2014 17:07
 Ocena-2 na 2
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi diogenes

>również wiele współczesnych jej aktywności nosi znamiona przestępstwa.

Tyle tych przestępstw, znamion i wymion, a jakoś nikt się kwapi się na skargę do prokuratury. Zachęcam.

Szkalowanie dobrej opinii konkretnej instytucji nosi znamiona przestępstwa.
To na pewno.
Reszta jest Pana subiektywną opinią.

#33
14-07-2014 17:10
 Ocena 7 na 7
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.

Przepraszamy. ze palilismy ludzi za to, ze nie wierzyli w naszego wyimaginowanego kolege w niebie.
Na przeprosiny za pedofilie w kosciele prosimy poczekac nastepne 400 lat. Zglosimy sie do panstwa w stosownym momencie

#34
14-07-2014 17:42
 Ocena-4 na 4
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73
>>Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.
>Przepraszamy. ze palilismy ludzi za to, ze nie wierzyli w naszego wyimaginowanego >kolege w niebie.
>Na przeprosiny za pedofilie w kosciele prosimy poczekac nastepne 400 lat. Zglosimy sie >do panstwa w stosownym momencie

Ideologie lewicowe typu nazizm,faszyzm czy komunizm za zbrodnie nie przeprosiły.

#35
14-07-2014 17:54
 Ocena 7 na 7
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Ideologie lewicowe typu nazizm,faszyzm czy komunizm za zbrodnie nie przeprosiły.

I dlatego zastepcy boga na ziemi maja moralne prawo do podwojnego ruchania dzieci (raz doslownie a raz poprzez usta takich agitatorow jak Ciebie, ze "nie przeprosimy bo inni tez gwalca i nie przepraszaja")??????

Przeciez to jest denne dno dna i metr mulu - inni tez skurwiele wiec nasze s*******nstwo nie jest wcale takie zle. To czytsy, katolicki relatywizm. Teraz jeszcze tylko sdrobinga rewizjonizmu (na styl klamstwa oswiecimskiego) i jestecie czysci jak lza

#36
14-07-2014 17:56
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>...jakoś nikt się kwapi się na skargę do prokuratury.

Nikt nie chce wdepnąć w coś miętkiego. Lepszym antidotum jest omijanie tej instytucji, co, całe szczęście, powoli, ale systematycznie się dzieje:

wiadomosci(*)-wiernych-chodzi-na-msze/sfy9x

Nawiasem mówiąc: stawia to pod znakiem zapytania proceder zwany ewangelizacją, w tym Pani działkę - katechezę.

>Reszta jest Pana subiektywną opinią.

Gdyby była to tylko moja subiektywna opinia najprawdopodobniej spłonąłbym na stosie. Takich subiektywności jak moja jest wiele. Chyba Pani zauważyła, że nie dyskutujemy na mojej prywatnej stronie www.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi diogenes

>Nikt nie chce wdepnąć w coś miętkiego.

Nie zgłoszenie przestępstwa jest przestępstwem.

>wiadomosci(*)-wiernych-chodzi-na-msze/sfy9x

Nie pytano ponad 2 mln emigrantów.

>Takich subiektywności jak moja jest wiele.

Margines. Lub mniej.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73
>I dlatego zastepcy boga na ziemi maja moralne prawo do podwojnego ruchania dzieci

Zachowanie marginalne w Kościele Katolickim i wśród ogółu ludzkości.

Może by tak przestać wreszcie kopiować doświadczenia nazizmu w walce z Kościołem Katolickim?




#39
14-07-2014 18:23
 Ocena 6 na 6
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Zachowanie marginalne w Kościele Katolickim i wśród ogółu ludzkości.
>Może by tak przestać wreszcie kopiować doświadczenia nazizmu w walce z Kościołem Katolickim?
>

CZesto porownujesz kosciol katolicki z nazistami Jy bym nie byl tak radykalny, zeby twierdzic, ze nazisci i katolicy to tacy sami skurwiele no ale skoro Ty tak twierdzisz....

#40
14-07-2014 19:41
 Ocena-5 na 5
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73

>CZesto porownujesz kosciol katolicki z nazistami

Porównuję eutanazistów współczesnych z nazistami.
To samo lewactwo.

#41
14-07-2014 19:49
 Ocena 8 na 8
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Porównuję eutanazistów współczesnych z nazistami.
>To samo lewactwo.

Nie. Probujesz wybielic skurwysnstwo katolickie porownaniem go z nazistami. Poprzez pokazanie, ze nazisci byli wiekszymi skurwielami chcesz typowo katolickim sposobem zrelatywizowac katolicki syf.

Polskie wiezienia dobitnie pokazuja czym i kim sa katolicy

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73

>Nie. Probujesz wybielic skurwysnstwo katolickie

Nie ma czego wybielać.

S.... uprawiali katolicy, muzułmanie, wyznawcy Re, Zeusa czy ateiści.

To po prostu ludzie.

Zbrodnie katolickie to grzech z których KK będzie rozliczony przez Sąd Ostateczny.
Nie wiem jak z tym u ateistów.

#43
14-07-2014 20:29
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Nie. Probujesz wybielic skurwysnstwo katolickie
>Nie ma czego wybielać.
>S.... uprawiali katolicy, muzułmanie, wyznawcy Re, Zeusa czy ateiści.
>To po prostu ludzie.
Ksieza nie sa tylko ludzmi. Inaczej nie mogli by zamienic oplatka w cialo Jezusa a zwykla wode w wode swiecona. Ksieta gwalccy male dzieci sa jeszcze wiekszymi s*******nami niz zwykli ludzie.

>Zbrodnie katolickie to grzech z których KK będzie rozliczony przez Sąd Ostateczny.

Oprocz tych, ktorych z poczekalni na sad ostateczny wyciagneliscie i zrobiliscie swietymi (czyli wyreczyliscie boga)

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73
>Ksieza nie sa tylko ludzmi

Są zwykłymi ludźmi. Tak jak Jezus Chrystus był zwykłym człowiekiem -ziemską postacią Boga.

>Ksieta gwalccy male dzieci sa jeszcze wiekszymi s*******nami niz zwykli ludzie.

Z punktu widzenia nauczania Kościoła Katolickiego owszem.
Jednakże w świetle prawa wszyscy są równi więc proszę nie bredzić.

#45
14-07-2014 20:41
 Ocena 8 na 8
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Jednakże w świetle prawa wszyscy są równi więc proszę nie bredzić.

I dlatego ksiadz twierdzacy, ze ateista to amoralny zbrodniarz nie musi bac sie polskiego prawa a osoba twierdzaca, ze autorzy biblii byli najebani jak kombajn obraza katolika i jest scigana przez §195

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365