Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na nieistnienie Boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-07-2014 14:14darekxd (69 punktów)Dowody na nieistnienie Boga.
Ocena 1 na 7
Wszystkim którzy próbuja szukac takich dowodów chciałbym powiedziec ze to bardzo łatwe.Bardzo łatwo udowodnic nieistnienie Boga.Dlaczego?
Otóz dlatego ze gdyby istniał Bóg to na świecie nie było by tego co jest.Dobro wcale nie zwycięza a za to zwycięza zło.Oczywiscie w duzym uproszczeniu to pisze.Zło nie moze istnieć bez dobra i odwrotnie.To po prostu część ludzkiej natury i nie mozna tych dwóch pojeć oderwać od siebie tak jak nie mozna oderwać dnia i nocy.Tym samym nie moze byc kogoś tylko i wyłącznie dobrego lub tylko złego.Zło jest "tłem"(kontrastem) dla dobra i odwrotnie.Co by było gdyby przestała istniec noc a byłby tylko dzień? znalibyśmy noc? A czy tym samym rozróznialibyśmy dzień od nocy?Wiec załozenie istoty wyłącznie dobrej jest idiotyzmem ta samo jak wyłącznie złej(szatan,bóg)to szukanie mitycznego winnego jak w stawce wiekszej niz zycie mityczny W.O.L.F.
Skoro zwycięza spryt,szybkośc,siła,agresja itd wiec chyba jest jasne ze od tylu tysięcy lat Boga byc nie może bo skoro on byłby tym dobrem nieskończonym i patrzył na to co sie dzieje (biernie) zaprzeczało by to tym samym ze jest miłoscia i dobrem itd. mozna tu dodac jeszcze troche genetyki.Wiadomo ze człowiek posiada gen agresji.Z tym sie rodzi i te mechanizmy natury którym podlega musiałyby być "dane od Boga" wiec kolejne zaprzeczenie
Inna sprawa ze wszystkie "obowiazujące " religie pochodza od starszych religii zwanych mitologiami.Mozna bardzo łatwo sprawdzic i sie przekonac samemu.Wiec ksiegi typu biblia pisane z "natchnienia Boga" sa typowa bzdurą.
Więc z całą pewnoscią mozna wykluczyć istnienie Boga osobowego a czy istnieje jakaś siła bezosobowa? siła twórcza ,zjawisko? Byc moze tak ale nie nazwał bym tego wiarą w Boga pojmowanego w ludzki sposób.Mogą to być i prawdopodobnie są to siły natury których jeszcze nie znamy i tak szybko nie poznamy.
Proponuje tez zainteresować sie tematem starozytnych kosmitów którzy "dali" ludziom inteligencje(spowodowali nagły rozwój kory mózgowej) prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to gen HAR-1.
Temat bardzo ciekawy i pewnie znany głownie z prac E.V.Danikena ale istnieją tez inni autorzy w tym polscy.
Studiowanie mitologii naprawde wiele spraw przedstawia w innym świetle i namawiam gorąco do szukania prawdy tym tropem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

PS temat oczywiscie dało by sie jeszcze rozwijać i rozwijac pisząc o kolejnych dowodach i absurdach wiary w Boga wszechmogącego ale mysle ze wystarczy juz tyle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#61
17-07-2014 16:50
 Ocena 3 na 5
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Zbrodnie katolickie to grzech z których KK będzie rozliczony przez Sąd Ostateczny.
>Nie wiem jak z tym u ateistów.

Bardzo wygodne stwierdzenie które dodaje otuchy ze będzecie smażyć sie w piekle.Tylko szkoda ze zupełnie nieprawdziwe i oparte wyłącznie na wierze w ten sąd ostateczny.Ludziom sie takie pierdoły wciska zeby mieli poczucie sprawiedliwości.To samo z nagrodą w niebie.
U ateistów z tym tak samo jak u kazdego innego człowieka prosze Pani:D To ze będze pani naginaC rzecziwistość do przeswiadczenia ze po smierci nastąpi sąd ostateczny etc.etc ,nie znaczy ze tak sie stanie.Komu chce pani implementować takie bajki? Chyba tylko dzieciom które pani indoktrynuje

" Czy nie wystarczy ze ogród jest piekny? Muszą zaraz mieszkać w nim elfy?"

#62
17-07-2014 17:08
 Ocena 4 na 6
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Jednakże w świetle prawa wszyscy są równi więc proszę nie bredzić.

Ale świnie równiejsze:D ("Folwark zwierzecy" George'a Orwella)
Tak własnie jest z klerem ,wiec prosze nie bredzić

#63
17-07-2014 17:13
 Ocena 1 na 3
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Świetny powieściopisarz. O Kościele nie napisał nic nowego. Stworzył własną religię więc to nie dziwne że opluwał tę najpotężniejszą.

3-cia rzesza tez była potęzna i co? To znaczy ze godna poparcia etc? dziwnych argumentów pani uzywa.

#64
17-07-2014 17:17
 Ocena 3 na 3
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Istnieje wiara ludzka w niego szukająca porządku w świecie wśród chaosu. Przyczyny sprawczej zjawisk przyrodniczych typu piorun.
>Wiara że materia sama siebie stworzyła jest naiwna.
(...)
>Jakkolwiek ateizm to pewna faza rozwoju umysłu człowieka, jej zwieńczeniem jest wiara w którąś z religii. Od zera do pewnej wartości w życiu.

Czy pani nie "widzi" ze Boga po prostu nie ma? Istnieje tylko w umysłach wierzących." Nie rozpoznaje pani równiez róznicy między nauką a religią?(wiarą)

#65
21-07-2014 18:56
 Ocena 3 na 3
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
>Wielka mi zasługa, że na przejętym przy użyciu największych podłości i zbrodni założył >jakieś tam szkółki

Wyszedł z Pana ignorant Panie Bogusławski.

Fundamentem szkolnictwa w Europie dzięki czemu umie Pan pisać i czytać Panie Andrzeju był "zbrodniczy" Kościół Katolicki. To są podstawy wiedzy o historii wychowania.
Pana poziom w tym zakresie wynosi zero.
Sobory papieskie w Lateranie regulowały sprawy oświaty w Europie.

>jakieś tam szkółki

Uniwersytet Jagielloński powstał dzięki bulli papieża Urbana V Panie Bogusławski.
Nie wstyd Panu? Zwierzchnikiem był biskup.

Zachęcam do lektury w tym zakresie:

Litak Stanisław, Historia wychowania, Warszawa 1992.
Wroczyński Ryszard, Dzieje oświaty polskiej, tom I, Warszawa 1996.
Szczur Stanisław, Historia Polski-Średniowiecze, Kraków 2006.
Baszkiewicz Jan, Młodość uniwersytetu, Warszawa 1963.
J. Stępieniowa, Narodziny Uniwersytetu Krakowskiego, Warszawa 1963.

Najwcześniejsze stolice nauki to Bagdad i Konstantynopol przesiąknięty teizmem.
MUZUŁMAŃSKIE: Al-Karawijjin, Al-Azhar
W Europie pierwsze szkoły to KATOLICKIE: Auxerre, Reims, St. Gallen, Chartres) Karol Wielki dopuścił takich świeckich jak Pan Panie Andrzeju, do nauki -którzy sami nie potrafili zorganizować -wymyślić placówek do nauki. Teistyczny Konstantynopol wybudował uniwersytet z : medycyną, filozofia, naukami prawnymi, ekonomią, geografią, retoryką i astronomią. Jeden z wykładowców to patriarcha Konstantynopola Focjusz I Wielki.

Uniwersytet w Bolonii z prawem kanonicznym mnicha Gracjana ("Decretum Graciani").

Uniwersytet w Paryżu: dzięki inicjatywi Piotra Abelarda-teologa i filozofa ucznia Roscelina- kanonika

Licencje na nauczanie dawali papieże Panie Andrzeju (licentia docendi).

Uniwersytet Paryski (zwany dziś Sorboną) był podporządkowany BISKUPOWI. Uniwersytet w Oxfordzie - z ogromną rolą w powstaniu----------> LEGATA PAPIESKIEGO Nicholasa de Romanis który nadając uniwersytetowi kartę praw i ustanawiając urząd kanclerza (ang. Chancellor) zażegnał konflikt na linii mieszkańcy-studenci.

NIEKTÓRE nazwy Kolegiów na tym uniwersytecie:

All Souls College 1438 na intencję zbawienia dusz Anglików poległych w wojnie stuletniej Trinity Hall
St John's College
Corpus Christi College Emmanuel College
Jesus College
St Anne's College
St Antony's College
St Catherine's College
St Cross College
St Edmund Hall 1226,
St Hilda's College
St Hugh's College
St John's College
St Peter's College

Templeton College
Trinity College

Private Hall Zakonu Dominikanów
Private Hall Zakonu Franciszkanów

St Benet's Hall
St Stephen's House

Wśród absolwentów uczelni jest:

46 laureatów Nagrody Nobla (np. V. S. Naipaul, Baruch Blumberg, Michael Spence, Howard Florey, Cyril Hinshelwood, Martin Ryle),
25 premierów Wielkiej Brytanii (w tym ostatnich 11 premierów, m.in. Tony Blair, Margaret Thatcher),
wiele głów państw (np. prezydent USA Bill Clinton, premier Indii Indira Gandhi, premier Australii Bob Hawke, król Norwegii Harald V, prezydent Ghany John Kufuor, premier Węgier Viktor Orbán)
12 świętych (m.in. Tomasz Morus),
8 błogosławionych (m.in. Jan Duns Szkot),
1 papież (antypapież Aleksander V),
18 kardynałów,
86 arcybiskupów

Uniwersytet w Cambridge z inspiracjami teologicznymi w nazewnictwie kolegiów:

Christ's College
Churchill College
Clare College
Clare Hall
Corpus Christi College
Darwin College
Downing College
Emmanuel College
Fitzwilliam College
Girton College
Gonville and Caius College
Homerton College
Hughes Hall
Jesus College
King's College
Lucy Cavendish College
Magdalene College
Murray Edwards College
Newnham College
Pembroke College
Peterhouse
Queens' College
Robinson College
St Catharine's College
St Edmund's College
St John's College
Selwyn College
Sidney Sussex College
Trinity College
Trinity Hall
Wolfson College

JAKIEŚ TAM SZKÓŁKI Panie Bogusławski?

#66
21-07-2014 19:14
 Ocena-1 na 3
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
>zdaniem Dawkinsa, wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych"

Religia to nie choroba. Dawkins więc gada głupoty.

Gdy w liceum miałam godzinę wychowawczą rozmawialiśmy o książce Pana Dawkinsa "Bóg urojony". Przy następnym spotkaniu puściłam ten oto zabawny film:

www.youtube.com/watch?v=UKpY6kjp8HA#t=52

#67
21-07-2014 19:59
 Ocena 7 na 7
Sygnał (4252 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
Jest Pani w błędzie jeśli chodzi o świat nauki islamskiej. Wszystkie ich wymierne odkrycia (matematyka, astronomia) powstały przed przyjęciem "linii programowej" imama Al-Ghazaliego, który wpadł na "genialny" pomysł, że wszystkie dziedziny mają na celu poznanie Boga, co zakończyło erę świeckiej wymiany poglądów i efektywnie zmienił Bagdad z ośrodka nauki w ośrodek teologiczny.

pl.wikipedia.org/wiki/Al-Ghazali

Wielką niesprawiedliwością wobec kościoła jest mówić, że nie krzewił nauki, ale to instytucja, która nauce zrobiła największą krzywdę wybierając teologię jako najistotniejszą z dziedzin. To jest najgorszy z możliwych wyborów, gdyż teologia nie jest nawet nauką. Popularność Al-Ghazaliego ze świetnie prosperującego świata islamskiego zrobiło to samo odtwórcze dno intelektualne jak chrześcijańska Europa. Potrzeba było dopiero renesansu, żeby odkryto tam coś sensownego.

#68
21-07-2014 21:22
 Ocena 9 na 9
Sygnał (4252 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Religia to nie choroba. Dawkins więc gada głupoty.

No i? Podobnie epidemiologicznie rozprzestrzeniają się wirusy komputerowe, a one też nie są chorobą?

>Gdy w liceum miałam godzinę wychowawczą

Dawali wychowawstwo KATECHETCE? To bardzo niepokojąca praktyka.

#69
21-07-2014 21:34
 Ocena 4 na 6
Andrzej Bogusławski (52272 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
>Wyszedł z Pana ignorant Panie Bogusławski.
Zgadzam się z Panią, tak jak zgadza się nasza moderacja i uważam, że szkoda tak mądrej i uczonej katechetki na zawracanie sobie dupy Bogusławskim. Więc bądź Pani łaskawa poszukać sobie bardziej odpowiednich do Pani poziomu interlokutorów. Wydaje mi się, iż na naszym forum teraz zbyt szybko i zbyt dużo ich przebywa.

PS. Może Pani zgodnie z własnym poziomem intelektualnym i moralnym jeszcze sobie trochę minusów mi poklikać:
Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozpusta
z etycznego punktu widzenia' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,625242#w626761

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Czy seks
jest istotą życia?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,625796#w628159

Wszędzie tam, gdzie Pani oraz Pani parafii intelektualnej mądrość wykażę.

Miłego dnia.

@@@
.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.

Zacznijmy od tego, że istnienie i nieistnienie to tylko pewne pojęcia w ludzkim umyśle. Najpierw należałoby w ogóle udowodnić, że można uzasadnić ich zastosowanie do opisu Boga. Mógłbyś zaproponować sposób, w jaki można to zrobić?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#71
21-07-2014 22:54
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Gdy w liceum miałam godzinę wychowawczą rozmawialiśmy o książce Pana Dawkinsa "Bóg urojony". Przy następnym spotkaniu puściłam ten oto zabawny film:
>www.youtube.com/watch?v=UKpY6kjp8HA#t=52

Z przyjemnością dałem Tobie plusa za przypomnienie mi celnej myśli Gogola
o śmianiu się z samego siebie - trzeba być niezwykle niezwykłą postacią,
by nie dostrzec, że ten film jest
przewrotnym szyderstwem z ciemnoty ultrabiblistów.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#72
21-07-2014 22:56
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Sygnał

>Dawali wychowawstwo KATECHETCE? To bardzo niepokojąca praktyka.

Niepokojąca , grożna i bezprawna. Przecież Pani katechetka na godzinie
wychowawczej indoktrynuje katolicko dziatwę.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#73
22-07-2014 00:23
 Ocena 4 na 4
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>zdaniem Dawkinsa, wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych"
>Religia to nie choroba. Dawkins więc gada głupoty.

Przytocze pani jeszcze raz ten cytat:
"Ab­surdem rac­jo­naliz­mu wy­daje się fakt, iż ludzkość z włas­nej wo­li zap­rze­paściła do­robek cy­wili­zacyj­ny sześciu ty­sięcy lat dos­ko­nale­nia wie­dzy, na rzecz ty­siąclet­niej epo­ki ciem­no­ty i upo­korze­nia, w imię je­dyne­go, wszechmoc­ne­go Bo­ga, który de fac­to na­rodził się z fuz­ji daw­nych wierzeń"
Faktem namacalnym jest że podwalina religii katolickiej czyli pismo swiete jest zlepkiem zapozyczonych dawnych religii(mitów)z domieszką wyssanych z palca konfabulacji.Nie da sie temu zaprzeczyc bo wystarczy umieć czytać:D
Cały "urok" religii polega własnie na wykorzystaniu niewiedzy i głupoty innych którzy nie czytali i nie wiedzą i nie zajmują sie szukaniem i porównywaniem.
Dlaczego istnieją obok siebie inne religie mimo róznych doktryn?
Kwestia wyznawanej wiary to kwestia urodzenia sie akurat na danym obszarze geograficznym?:D No i to juz jest dowód na to ze dane wierzenia istnieją z powodu indoktrynacji i rozprzestrzeniają sie "epidemiologicznie".
W ogóle to mysle ze pani doskonale wie ze religia to po prostu biznes i opium dla mas.Ne podejrzewam panią o az tak bezdenny brak inteligencji.Broni pani tej doktryny poniewaz zyje pani z tego.Ot co

#74
22-07-2014 00:27
 Ocena 1 na 1
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
>>>zdaniem Dawkinsa, wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych"
>>Religia to nie choroba. Dawkins więc gada głupoty.
>Przytocze pani jeszcze raz ten cytat:
>"Ab­surdem rac­jo­naliz­mu wy­daje się fakt, iż ludzkość z włas­nej wo­li zap­rze­paściła do­robek cy­wili­zacyj­ny sześciu ty­sięcy lat dos­ko­nale­nia wie­dzy, na rzecz ty­siąclet­niej epo­ki ciem­no­ty i upo­korze­nia, w imię je­dyne­go, wszechmoc­ne­go Bo­ga, który de fac­to na­rodził się z fuz­ji daw­nych wierzeń"
>Faktem namacalnym jest że podwalina religii katolickiej czyli pismo swiete jest zlepkiem zapozyczonych dawnych religii(mitów)z domieszką wyssanych z palca konfabulacji.Nie da sie temu zaprzeczyc bo wystarczy umieć czytać:D
>Cały "urok" religii polega własnie na wykorzystaniu niewiedzy i głupoty innych którzy nie czytali i nie wiedzą i nie zajmują sie szukaniem i porównywaniem.
>Dlaczego istnieją obok siebie inne religie mimo róznych doktryn?
>Kwestia wyznawanej wiary to kwestia urodzenia sie akurat na danym obszarze geograficznym?:D No i to juz jest dowód na to ze dane wierzenia istnieją z powodu indoktrynacji i rozprzestrzeniają sie "epidemiologicznie".
>W ogóle to mysle ze pani doskonale wie ze religia to po prostu biznes i opium dla mas.Ne podejrzewam panią o az tak bezdenny brak inteligencji.Broni pani tej doktryny poniewaz zyje pani z tego.Ot co

PS Zapewne równiez wie pani co nieco o matriarchacie.Jest pani kobietą , tutaj troche dziwie sie pani stanowisku w tej sprawie no ale cóz.Nie kazdy jest idealistą bo coraz wiecej materialistów którzy sprzedają kazde kłamstwo dla zysku.
>

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
>z powodu indoktrynacji i rozprzestrzeniają sie "epidemiologicznie".

Brak wierzeń też rozprzestrzenia się "epidemiologicznie" idąc Pana tokiem myślenia.
Racjonalizm to pomysł krajów Zachodu więc również jest ograniczony geograficznie.
Proszę pokazać racjonalistę z krajów afrykańskich który nie miał kontaktów z myślą zachodniej Europy.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365