 |
Dowody na nieistnienie Boga. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-07-2014 14:14 | darekxd (69 punktów) | Dowody na nieistnienie Boga.
1 na 7 | Wszystkim którzy próbuja szukac takich dowodów chciałbym powiedziec ze to bardzo łatwe.Bardzo łatwo udowodnic nieistnienie Boga.Dlaczego? Otóz dlatego ze gdyby istniał Bóg to na świecie nie było by tego co jest.Dobro wcale nie zwycięza a za to zwycięza zło.Oczywiscie w duzym uproszczeniu to pisze.Zło nie moze istnieć bez dobra i odwrotnie.To po prostu część ludzkiej natury i nie mozna tych dwóch pojeć oderwać od siebie tak jak nie mozna oderwać dnia i nocy.Tym samym nie moze byc kogoś tylko i wyłącznie dobrego lub tylko złego.Zło jest "tłem"(kontrastem) dla dobra i odwrotnie.Co by było gdyby przestała istniec noc a byłby tylko dzień? znalibyśmy noc? A czy tym samym rozróznialibyśmy dzień od nocy?Wiec załozenie istoty wyłącznie dobrej jest idiotyzmem ta samo jak wyłącznie złej(szatan,bóg)to szukanie mitycznego winnego jak w stawce wiekszej niz zycie mityczny W.O.L.F. Skoro zwycięza spryt,szybkośc,siła,agresja itd wiec chyba jest jasne ze od tylu tysięcy lat Boga byc nie może bo skoro on byłby tym dobrem nieskończonym i patrzył na to co sie dzieje (biernie) zaprzeczało by to tym samym ze jest miłoscia i dobrem itd. mozna tu dodac jeszcze troche genetyki.Wiadomo ze człowiek posiada gen agresji.Z tym sie rodzi i te mechanizmy natury którym podlega musiałyby być "dane od Boga" wiec kolejne zaprzeczenie Inna sprawa ze wszystkie "obowiazujące " religie pochodza od starszych religii zwanych mitologiami.Mozna bardzo łatwo sprawdzic i sie przekonac samemu.Wiec ksiegi typu biblia pisane z "natchnienia Boga" sa typowa bzdurą. Więc z całą pewnoscią mozna wykluczyć istnienie Boga osobowego a czy istnieje jakaś siła bezosobowa? siła twórcza ,zjawisko? Byc moze tak ale nie nazwał bym tego wiarą w Boga pojmowanego w ludzki sposób.Mogą to być i prawdopodobnie są to siły natury których jeszcze nie znamy i tak szybko nie poznamy. Proponuje tez zainteresować sie tematem starozytnych kosmitów którzy "dali" ludziom inteligencje(spowodowali nagły rozwój kory mózgowej) prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to gen HAR-1. Temat bardzo ciekawy i pewnie znany głownie z prac E.V.Danikena ale istnieją tez inni autorzy w tym polscy. Studiowanie mitologii naprawde wiele spraw przedstawia w innym świetle i namawiam gorąco do szukania prawdy tym tropem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
PS temat oczywiscie dało by sie jeszcze rozwijać i rozwijac pisząc o kolejnych dowodach i absurdach wiary w Boga wszechmogącego ale mysle ze wystarczy juz tyle.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#46 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > Margines. Lub mniej.To twierdzi Pani, że krytyka KRK nie istnieje? Istnieje i jest powszechna nawet wśród katolików. |
#47 2 na 4 | darekxd (69 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > >Chrzescijaństwo to jedna z najbardziej krwawych organizacji na swiecie.> Uogólnienie.> Na podstawie działalności ateistów w XX w. mogłabym myśleć podobnie. Ale po co.> >Wybielacie sie rzecz jasna i skrzetnie manipulujecie historią> Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.> >znają metody inkwizycji> Z bajeczek i mitów rozpowszechnianych przez ludzi niechętnych kościołowi. Niektórym inkwizycja myli się z ordaliami co samo w sobie jest śmieszne.''Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.''? Źródło: "Kwartalnik Historyczny", R. LXXII, z. 4, 1965 "Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach, jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył? Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji, tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów" J. Barycka (nauczycielka), 1934 "Absurdem racjonalizmu wydaje się fakt, iż ludzkość z własnej woli zaprzepaściła dorobek cywilizacyjny sześciu tysięcy lat doskonalenia wiedzy, na rzecz tysiącletniej epoki ciemnoty i upokorzenia, w imię jedynego, wszechmocnego Boga, który de facto narodził się z fuzji dawnych wierzeń" "Kościół w celu pokonania swych wrogów, nie dysponując innym orężem niż przemocą zaczął prześladować, skazywać na śmierć i palić na stosie, wszystkich, którzy jego władzy nie uznawali" Lew Tołstoj "Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków" |
#48 3 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | |
#49 -2 na 2 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda. No tak; 1965 rok publikacji. Czasy Gomułki. > "Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach,> jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył?> Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji,> tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów"Słowa żenującej Janiny Baryckiej która zapomniała w swojej książce że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny. > Lew TołstojŚwietny powieściopisarz. O Kościele nie napisał nic nowego. Stworzył własną religię więc to nie dziwne że opluwał tę najpotężniejszą. |
#50 5 na 5 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > >"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."> Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda.Proszę nie kłamać. Przywołany cytat przypisuje się Tadeuszowi Kościuszce. |
#51 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. |
> Słowa żenującej Janiny BaryckiejA kimże Pani jest i jak Pani śmie Panią Barycką nazywać "żenującą"? Doprawdy jest Pani paradna w tych swoich bezsilnych próbach zdyskredytowania mądrych, myślących osób. Kompromituje się Pani na całego. No cóż, niech Pani będzie na zdrowie. Tylko proszę nie tupać nóżką i nie rzucać się z płaczem na podłogę. To nie pomaga. |
#52 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | . "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."> >>> Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda.> Proszę nie kłamać. Przywołany cytat przypisuje się Tadeuszowi Kościuszce.Tak przynajmniej podaje prof. Marian Skrzypek *, ale co on może wiedzieć, gdy pani przedszkolna katechetka twierdzi inaczej. * Tadeusz Kościuszko w notatce przekazanej Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu - "jeśli zaczniecie od oświecania księży, dostarczycie im więcej środków do zniewolenia ludu i do trzymania go silniej pod ich wpływem; albowiem wszelkie ciało udzielne w narodzie będzie działało przeciw poczynaniom rządu, przy którym będą istniały utajone rewolty, konspiracje, w które niestety obfituje historia; nie można spodziewać się, że zmienią postępowanie, gdyż w ich interesie leży istotnie fascynowanie oczu ludu kłamstwem, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami i abstrakcyjnymi czy też niezrozumiałymi ideami teologii.
Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią - w co nie możecie wątpić - jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć. Lecz w końcu cóż z tego wynika? Lud nie wierzy więcej w nic, jak na przykład we Francji, gdzie chłopi nie mając obyczajów ani religii, są bardzo ciemni, przebiegli i występni.
Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc, opływają we wszystko."Pozdrawiam. @@@ . |
#53 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | . "Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach, jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył? Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji, tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów.> Słowa żenującej Janiny BaryckiejTo szkoda nawet na forum dla inteligencji, łatwo sobie zestawić wybitną katolicką intelektualistkę z żenującą Janiną Zajchowską. > która zapomniała w swojej książce,Może warto choć zajrzeć o czym ta książka jest: toporzel.pl/teksty/barycka.html> że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w EuropieWielka mi zasługa, że na przejętym przy użyciu największych podłości i zbrodni założył jakieś tam szkółki. www.racjonalista.pl/forum.php/s,523045/z,0A może należy zanim zacznie się pieprzyć głupoty prześledzić drogę nauki do współczesności: www.racjonalista.pl/forum.php/s,594728#w594757www.racjon(*).php/s,592872/z,0/d,12#w594036> dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.Macie wszyscy fideiści - tu swoje klerykalne wypociny prezentujący - ogromne wysokie mniemanie na swój temat, ale to zadufanie tylko z głupoty i zakompleksienia wynika. Pani Bartycka opublikowała w 1934 roku poważną książkę, w oparciu o fakty i dokumenty, która do dziś zachowuje swoją aktualność. Ale ma Pani rację, gdyby nie zawłaszczanie przez Kościół całej społecznej rzeczywistości nie miałaby o czym pisać. Tak, że zasługa Kościoła przy powstaniu tej książki jest oczywista. www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,586971#w588766www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,523045#w523875Miłego dnia. @@@ . |
#54 9 na 9 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | Starałem się nie włączać w takie bezprzedmiotowe dyskusje i nie wytrzymałem. Przecież to jest dyskusja o absurdach! > >Wy katecheci wciskacie im kolejne bzdury mianowicie przeswiadczenie ze gdześ tam jest >osoba wszechmocna która wszystkim kieruje zwana Bogiem.> Posiada Pan stereotypowy wizerunek katechety. Ja na przykład daję dzieciom wybór.Nie daje pani żadnego wyboru, bo każe wierzyć w to co pani mówi i przekazuje. Pokazuję różne koncepcje na przykład stworzenia świata. Nie uwzględnia pani żadnych innych koncepcji poza tymi co nakazuje religia. I nie czarujmy się wzajemnie. O... o. dobry wybór katechety dzieciom co dopiero uczą się czytać. Więc jakie koncepcje stworzenia świata pani przedstawia dzieciom jeszcze nie kumatym? Co pani robi? Wie pani co to indoktrynacja? > Świat powstał sam w siebie w aspekcie materii. I Bóg-stworzyciel świata.Zaraz zaraz. Całego Wszechświata czy tylko kuli ziemskiej ? Czy pani wie o czym mówi wg wiary? Czy pani zdaje sobie sprawę jakich złożonych zagadnień pani dotyka? > Szukam innych koncepcji, im bogatszy wybór tym lepiej.Wyboru nie ma dużego. Jeden Bóg. Co za wybór? Bo w ewolucję nie wierzą katolicy. > >Wiara chrzescijańska została narzucona na siłe,> Nie tylko chrześcijańska, każda w zasadzie wiara. Również ateizm. Mordowanie duchownych, profanacja ich zwłok. Zawężanie tematu przemocy tylko do chrześcijan jest płytkie.Uprzejmie zwracam uwagę, że ateizm to nie jest wiara, to jest niewiara w bzdury (ku pani ubolewaniu). > >wiemy ze piorunami nie ciska Zeus czy jakikolwiek inny Bóg.> Ten przykład dałam by pokazać że zjawiska niewytłumaczalne człowiek wyjaśnia wiarą.Przykro mi bardzo ale nauką i jeszcze raz powtarzam Nauką.
Ich bin besser als mein Ruf |
#55 5 na 5 | darekxd (69 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > >Chrzescijaństwo to jedna z najbardziej krwawych organizacji na swiecie.> Uogólnienie.> Na podstawie działalności ateistów w XX w. mogłabym myśleć podobnie. Ale po co.> >Wybielacie sie rzecz jasna i skrzetnie manipulujecie historią> Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.> >znają metody inkwizycji> Z bajeczek i mitów rozpowszechnianych przez ludzi niechętnych kościołowi. Niektórym inkwizycja myli się z ordaliami co samo w sobie jest śmieszne.Polecam Pani przeczytanie paru pozycji jak np: Opus Diaboli Autor: Karlheinz Deschner Horton antyreligious. Oprogramowanie antyreligijne Autor: Andrzej Eldrycz Antychryst Autor: Friedrich Nietzsche Kryminalna historia chrześcijaństwa. tom 1(polecam wszystkie tomy). Wczesne chrześcijaństwo: od początków w Starym Testamencie do śmierci świętego Augustyna Autor: Karlheinz Deschner Ciemne oblicze. Metafizyka chrześcijaństwa Autor: Wasilij W. Rozanow Tajemnica Judasza. Historia niezrozumianego ucznia i jego zaginionej ewangelii Autor: James M. Robinson Byłem księdzem. Prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce Autor: Roman Kotliński Zakazane religie. Jak Kosciół ukrywa niezgodne z jego doktryną fakty Autor: J. Douglas Kenyon Heretyckie dziedzictwo Europy Autor: Mariusz Agnosiewicz Jezus - i biel staje się bielsza. Jak kościół wymyślił marketing. Autor: Bruno Ballardini Święty koszmar. Ilustrowana historia mordów i okrucieństw religijnych Autor: James A. Haught Grzesznicy Watykanu Autor: Claudio Rendina Kobiety Watykanu Autor: Robert A. Haasler Jezus: Człowiek, który nie istniał: Pytania do Benedykta XVI Autor: Robert A. Haasler Watykan zdemaskowany - mafia, zbrodnie, pieniądze Autor: Paul L. Williams Największe kłamstwa i mistyfikacje w dziejach Kościoła Autor: Lesław Żukowski Perła pod krzyżem Autor: Wojciech Dastych Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji Autor: Mariusz Agnosiewicz Zabójcy Boga Autor: Robert A. Haasler Inkwizycja na ziemiach polskich Autor: Szymon Wrzesiński Nie i Amen Autor: Uta Ranke-Heinemann Ciemna strona historii chrześcijaństwa Autor: Helen Ellerbe Przeciw chrześcijanom Autor: Porfiriusz z Tyru Skazany na Boga? Autor: Martin W. Napa Grzechy Kościoła. Teraz w Polsce. Autor: Tomasz P. Terlikowski Antykatechizm, czyli ateizm dla mas Autor: Józef Bednarowski Ateusza portret własny Autor: Andrzej Koraszewski Gnoza Autor: Gilles Quispel Zakaz myślenia. Fundamentalizm w chrześcijaństwie i islamie Autor: Hubertus Mynarek Leksykon pomyłek Nowego Testamentu Autor: Walter-Jörg Langbein Antychrześcijanin. Przekleństwo chrześcijaństwa Autor: Friedrich Nietzsche Czarne karty Kościoła Autor: Vittorio Messori Chrześcijaństwo - Najbardziej Śmiertelna ze Wszystkich Trucizn Autor: Osho Zbrodnie w imieniu Chrystusa Autor: Robert A. Haasler Księga Henocha. Księga wyklęta Autor: Seweryn Mosz Diabeł: Historia tajemna Autorzy: Seweryn Mosz, Robert A. Haasler Jezus Magus: pierwotne chrześcijaństwo w kręgu magii Autor: Jacek Sieradzan |
#56 10 na 10 | wojtek. (1061 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > Słowa żenującej Janiny Baryckiej która zapomniała w swojej książce że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny. Takie pierdoły to możesz kobieto dzieciom na swoich lekcjach katolicyzmu opowiadać. Swoją drogą, to straszne, że MEN nie ma żadnej kontroli nad tym, jakie idiotyzmy maluchom wciskacie do głów na tych "lekcjach" i to między innymi za moje pieniądze... Pierwsze szkoły w Europie to akurat starożytni Grecy założyli, a po nich Rzymianie. Kościół katolicki jedynie zaadaptował (jak całą masę innych rzeczy, ze świętami Bożego Narodzenia na czele) idee szkoły na własne potrzeby, ponieważ pierwotnie wstęp do takich szkół mieli wyłącznie kandydaci na duchownych. Dopiero Karol Wielki zreformował system europejskiego szkolnictwa, zarządzając, aby do nauki dopuszczano również osoby świeckie. Jednak prawdziwy rozwój szkolnictwa nastąpił w Europie dopiero w epoce Oświecenia, kiedy wpływ Kościoła na wszelkie sfery życia (łącznie ze szkolnictwem) ludzi, wyraźnie osłabł. Cytat:"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." Jak już napisano, powyższy cytat to słowa Tadeusza Kościuszki. Bardzo mądre słowa wybitnego człowieka, idealnie charakteryzujące tak katolicki kler, jak i chyba całą resztę duchownych innych wyznań. Jeszcze nikt, kto chciał zrobić interes na ludzkiej głupocie i naiwności jeszcze się nie zawiódł, i z tego właśnie korzystają funkcjonariusze poszczególnych religii. |
| darekxd (69 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > .> "Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach, jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył? >Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji, tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów.> >Słowa żenującej Janiny Baryckiej> To szkoda nawet na forum dla inteligencji, łatwo sobie zestawić wybitną katolicką intelektualistkę z żenującą Janiną Zajchowską.> >która zapomniała w swojej książce,> Może warto choć zajrzeć o czym ta książka jest: toporzel.pl/teksty/barycka.html> >że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie> Wielka mi zasługa, że na przejętym przy użyciu największych podłości i zbrodni założył jakieś tam szkółki.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,523045/z,0> A może należy zanim zacznie się pieprzyć głupoty prześledzić drogę nauki do współczesności: www.racjonalista.pl/forum.php/s,594728#w594757> www.racjon(*).php/s,592872/z,0/d,12#w594036> >dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.> Macie wszyscy fideiści - tu swoje klerykalne wypociny prezentujący - ogromne wysokie mniemanie na swój temat, ale to zadufanie tylko z głupoty i zakompleksienia wynika. Pani Bartycka opublikowała w 1934 roku poważną książkę, w oparciu o fakty i dokumenty, która do dziś zachowuje swoją aktualność. Ale ma Pani rację, gdyby nie zawłaszczanie przez Kościół całej społecznej rzeczywistości nie miałaby o czym pisać. Tak, że zasługa Kościoła przy powstaniu tej książki jest oczywista.> www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,586971#w588766> www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,523045#w523875> Miłego dnia.> @@@> .Dziękuje bo własnie miałem dodac link do tekstu P.Baryckiej Pozdrawiam |
| darekxd (69 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > >Praca dla organizacji przestępczych hańbi.> Zgadzam się. Jednakże nie pracuję dla tego typu organizacji.Czy Pani mi ubliza uwazając mnie za jakiegoś bałwana którym mozna sterować?! Nie jestem analfabetą a unteligencji mi tez nie brakuje wiec prosze nie wypisywac takich dyrdymałow ze to nie organizacja przestępcza.Oficjalnie oczywiście nie jest.Prosze mi w taki razie wyjaśnić chociazby kwestie prania brudnych pieniedzy w Watykanie.Aha i jeszcze jedno przy okazji pytanie.Czy wiara chrześcijańska (konkretnie katolicka) jest przymusowa? Bo wie Pani mam taki problem ze nie moge sie "wypisac" z koscioła katolickiego i zaprzestać byc katolikiem ( w sensie statystycznym)stało sie tak poniewaz zostałem ochrzczony w bardzo młodym wieku i po czasie okazało sie to zupełnym niewypałem i co teraz? Nie chce "sponsorowac" koscioła a musze? A jak np zostane muziłmaninem lub wyznawcą innej religii to też będzecie pobierać od państwa pieniązki za mój "statystyczny" udział w waszej religii katolickiej? Bardzo prosze o odpowiedz jak sobie z tym poradzic i dlaczego zmuszacie ludzi do wyznania skoro konstytucja RP gwarantuje wolnosć wyznań.Czy to czasem nie jest przestępcze działanie? A przynajmniej wbrew prawu |
#59 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | . > Dziękuje bo właśnie miałem dodać link do tekstu P. BaryckiejProszę bardzo, ale także proszę o usuwanie niepotrzebnej części (tej, do której bezpośrednio się nie odnosimy) wypowiedzi interlokutora. Pozdrawiam. @@@ . |
#60 4 na 6 | darekxd (69 punktów) | Odp: Dowody na nieistnienie Boga. | > Jestem katechetką mimo to postaram się być obiektywna. "Religia trwa nie z powodu cynicznej manipulacji księży ani z pewnością nie z powodu prawdziwości doktryny, ponieważ różne sprzeczne ze sobą religie trwają równie dobrze. Doktryny religijne trwają ponieważ wpaja się je dzieciom w wieku, gdy są podatne na sugestie; gdy dzieci dorosną wpajają je z kolei własnym dzieciom. Inaczej mówiąc, zdaniem Dawkinsa, wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych" --// "Granice złożoności" P. Coveney i R. Highfield |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|