Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na nieistnienie Boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-07-2014 14:14darekxd (69 punktów)Dowody na nieistnienie Boga.
Ocena 1 na 7
Wszystkim którzy próbuja szukac takich dowodów chciałbym powiedziec ze to bardzo łatwe.Bardzo łatwo udowodnic nieistnienie Boga.Dlaczego?
Otóz dlatego ze gdyby istniał Bóg to na świecie nie było by tego co jest.Dobro wcale nie zwycięza a za to zwycięza zło.Oczywiscie w duzym uproszczeniu to pisze.Zło nie moze istnieć bez dobra i odwrotnie.To po prostu część ludzkiej natury i nie mozna tych dwóch pojeć oderwać od siebie tak jak nie mozna oderwać dnia i nocy.Tym samym nie moze byc kogoś tylko i wyłącznie dobrego lub tylko złego.Zło jest "tłem"(kontrastem) dla dobra i odwrotnie.Co by było gdyby przestała istniec noc a byłby tylko dzień? znalibyśmy noc? A czy tym samym rozróznialibyśmy dzień od nocy?Wiec załozenie istoty wyłącznie dobrej jest idiotyzmem ta samo jak wyłącznie złej(szatan,bóg)to szukanie mitycznego winnego jak w stawce wiekszej niz zycie mityczny W.O.L.F.
Skoro zwycięza spryt,szybkośc,siła,agresja itd wiec chyba jest jasne ze od tylu tysięcy lat Boga byc nie może bo skoro on byłby tym dobrem nieskończonym i patrzył na to co sie dzieje (biernie) zaprzeczało by to tym samym ze jest miłoscia i dobrem itd. mozna tu dodac jeszcze troche genetyki.Wiadomo ze człowiek posiada gen agresji.Z tym sie rodzi i te mechanizmy natury którym podlega musiałyby być "dane od Boga" wiec kolejne zaprzeczenie
Inna sprawa ze wszystkie "obowiazujące " religie pochodza od starszych religii zwanych mitologiami.Mozna bardzo łatwo sprawdzic i sie przekonac samemu.Wiec ksiegi typu biblia pisane z "natchnienia Boga" sa typowa bzdurą.
Więc z całą pewnoscią mozna wykluczyć istnienie Boga osobowego a czy istnieje jakaś siła bezosobowa? siła twórcza ,zjawisko? Byc moze tak ale nie nazwał bym tego wiarą w Boga pojmowanego w ludzki sposób.Mogą to być i prawdopodobnie są to siły natury których jeszcze nie znamy i tak szybko nie poznamy.
Proponuje tez zainteresować sie tematem starozytnych kosmitów którzy "dali" ludziom inteligencje(spowodowali nagły rozwój kory mózgowej) prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to gen HAR-1.
Temat bardzo ciekawy i pewnie znany głownie z prac E.V.Danikena ale istnieją tez inni autorzy w tym polscy.
Studiowanie mitologii naprawde wiele spraw przedstawia w innym świetle i namawiam gorąco do szukania prawdy tym tropem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

PS temat oczywiscie dało by sie jeszcze rozwijać i rozwijac pisząc o kolejnych dowodach i absurdach wiary w Boga wszechmogącego ale mysle ze wystarczy juz tyle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#46
14-07-2014 22:48
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Margines. Lub mniej.

To twierdzi Pani, że krytyka KRK nie istnieje? Istnieje i jest powszechna nawet wśród katolików.

#47
15-07-2014 15:16
 Ocena 2 na 4
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Chrzescijaństwo to jedna z najbardziej krwawych organizacji na swiecie.
>Uogólnienie.
>Na podstawie działalności ateistów w XX w. mogłabym myśleć podobnie. Ale po co.
>>Wybielacie sie rzecz jasna i skrzetnie manipulujecie historią
>Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.
>>znają metody inkwizycji
>Z bajeczek i mitów rozpowszechnianych przez ludzi niechętnych kościołowi. Niektórym inkwizycja myli się z ordaliami co samo w sobie jest śmieszne.

''Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.''?
Źródło: "Kwartalnik Historyczny", R. LXXII, z. 4, 1965

"Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach,
jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył?
Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji,
tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów"
J. Barycka (nauczycielka), 1934

"Ab­surdem rac­jo­naliz­mu wy­daje się fakt, iż ludzkość z włas­nej wo­li zap­rze­paściła do­robek cy­wili­zacyj­ny sześciu ty­sięcy lat dos­ko­nale­nia wie­dzy, na rzecz ty­siąclet­niej epo­ki ciem­no­ty i upo­korze­nia, w imię je­dyne­go, wszechmoc­ne­go Bo­ga, który de fac­to na­rodził się z fuz­ji daw­nych wierzeń"

"Kościół w celu pokonania swych wrogów, nie dysponując innym orężem niż przemocą zaczął prześladować, skazywać na śmierć i palić na stosie, wszystkich, którzy jego władzy nie uznawali"

Lew Tołstoj

"Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków"

#48
15-07-2014 17:52
 Ocena 3 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi rafal73
>Zglosimy sie do panstwa w stosownym momencie
Albo i nie:
fakty.inte(*)iwa_hash=17470&iwa_block=facts
No i wyszło szydło z worka. I znów ktoś dał się nabrać na watykańskie obiecanki-cacanki.

#49
15-07-2014 18:55
 Ocena-2 na 2
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."

Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda.

No tak; 1965 rok publikacji. Czasy Gomułki.

>"Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach,
>jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył?
>Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji,
>tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów"

Słowa żenującej Janiny Baryckiej która zapomniała w swojej książce że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.

>Lew Tołstoj

Świetny powieściopisarz. O Kościele nie napisał nic nowego. Stworzył własną religię więc to nie dziwne że opluwał tę najpotężniejszą.

#50
15-07-2014 19:49
 Ocena 5 na 5
setarkos (10757 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."

>Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda.

Proszę nie kłamać. Przywołany cytat przypisuje się Tadeuszowi Kościuszce.

#51
16-07-2014 08:32
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Słowa żenującej Janiny Baryckiej
A kimże Pani jest i jak Pani śmie Panią Barycką nazywać "żenującą"? Doprawdy jest Pani paradna w tych swoich bezsilnych próbach zdyskredytowania mądrych, myślących osób. Kompromituje się Pani na całego. No cóż, niech Pani będzie na zdrowie. Tylko proszę nie tupać nóżką i nie rzucać się z płaczem na podłogę. To nie pomaga.

#52
16-07-2014 13:33
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi setarkos
.
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."
>>>> Tekst rodem z zebrań ateistów z PZPR. Prymitywna propaganda.
>Proszę nie kłamać. Przywołany cytat przypisuje się Tadeuszowi Kościuszce.
Tak przynajmniej podaje prof. Marian Skrzypek *, ale co on może wiedzieć, gdy pani przedszkolna katechetka twierdzi inaczej.

* Tadeusz Kościuszko w notatce przekazanej Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu - "jeśli zaczniecie od oświecania księży, dostarczycie im więcej środków do zniewolenia ludu i do trzymania go silniej pod ich wpływem; albowiem wszelkie ciało udzielne w narodzie będzie działało przeciw poczynaniom rządu, przy którym będą istniały utajone rewolty, konspiracje,
w które niestety obfituje historia; nie można spodziewać się, że zmienią postępowanie, gdyż w ich interesie leży istotnie fascynowanie oczu ludu kłamstwem, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami i abstrakcyjnymi czy też niezrozumiałymi ideami teologii.

Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią - w co nie możecie wątpić - jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć. Lecz w końcu cóż z tego wynika? Lud nie wierzy więcej w nic, jak na przykład we Francji, gdzie chłopi nie mając obyczajów ani religii, są bardzo ciemni, przebiegli i występni.

Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa,
że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc, opływają we wszystko."


Pozdrawiam.

@@@
.

#53
16-07-2014 14:53
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
"Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach, jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył?
Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji, tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów.


>Słowa żenującej Janiny Baryckiej
To szkoda nawet na forum dla inteligencji, łatwo sobie zestawić wybitną katolicką intelektualistkę z żenującą Janiną Zajchowską.

>która zapomniała w swojej książce,
Może warto choć zajrzeć o czym ta książka jest: toporzel.pl/teksty/barycka.html

>że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie
Wielka mi zasługa, że na przejętym przy użyciu największych podłości i zbrodni założył jakieś tam szkółki.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,523045/z,0
A może należy zanim zacznie się pieprzyć głupoty prześledzić drogę nauki do współczesności: www.racjonalista.pl/forum.php/s,594728#w594757
www.racjon(*).php/s,592872/z,0/d,12#w594036

>dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.
Macie wszyscy fideiści - tu swoje klerykalne wypociny prezentujący - ogromne wysokie mniemanie na swój temat, ale to zadufanie tylko z głupoty i zakompleksienia wynika. Pani Bartycka opublikowała w 1934 roku poważną książkę, w oparciu o fakty i dokumenty, która do dziś zachowuje swoją aktualność. Ale ma Pani rację, gdyby nie zawłaszczanie przez Kościół całej społecznej rzeczywistości nie miałaby o czym pisać. Tak, że zasługa Kościoła przy powstaniu tej książki jest oczywista.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,586971#w588766
www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,523045#w523875

Miłego dnia.

@@@
.

#54
16-07-2014 14:46
 Ocena 9 na 9
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
Starałem się nie włączać w takie bezprzedmiotowe dyskusje i nie wytrzymałem. Przecież to jest dyskusja o absurdach!

>>Wy katecheci wciskacie im kolejne bzdury mianowicie przeswiadczenie ze gdześ tam jest >osoba wszechmocna która wszystkim kieruje zwana Bogiem.
>Posiada Pan stereotypowy wizerunek katechety. Ja na przykład daję dzieciom wybór.
Nie daje pani żadnego wyboru, bo każe wierzyć w to co pani mówi i przekazuje.
Pokazuję różne koncepcje na przykład stworzenia świata.
Nie uwzględnia pani żadnych innych koncepcji poza tymi co nakazuje religia. I nie czarujmy się wzajemnie. O... o. dobry wybór katechety dzieciom co dopiero uczą się czytać. Więc jakie koncepcje stworzenia świata pani przedstawia dzieciom jeszcze nie kumatym? Co pani robi? Wie pani co to indoktrynacja?

>Świat powstał sam w siebie w aspekcie materii. I Bóg-stworzyciel świata.

Zaraz zaraz. Całego Wszechświata czy tylko kuli ziemskiej ? Czy pani wie o czym mówi wg wiary? Czy pani zdaje sobie sprawę jakich złożonych zagadnień pani dotyka?

>Szukam innych koncepcji, im bogatszy wybór tym lepiej.

Wyboru nie ma dużego. Jeden Bóg. Co za wybór? Bo w ewolucję nie wierzą katolicy.

>>Wiara chrzescijańska została narzucona na siłe,
>Nie tylko chrześcijańska, każda w zasadzie wiara. Również ateizm. Mordowanie duchownych, profanacja ich zwłok. Zawężanie tematu przemocy tylko do chrześcijan jest płytkie.

Uprzejmie zwracam uwagę, że ateizm to nie jest wiara, to jest niewiara w bzdury (ku pani ubolewaniu).

>>wiemy ze piorunami nie ciska Zeus czy jakikolwiek inny Bóg.
>Ten przykład dałam by pokazać że zjawiska niewytłumaczalne człowiek wyjaśnia wiarą.

Przykro mi bardzo ale nauką i jeszcze raz powtarzam Nauką.


Ich bin besser als mein Ruf

#55
16-07-2014 14:57
 Ocena 5 na 5
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Chrzescijaństwo to jedna z najbardziej krwawych organizacji na swiecie.
>Uogólnienie.
>Na podstawie działalności ateistów w XX w. mogłabym myśleć podobnie. Ale po co.
>>Wybielacie sie rzecz jasna i skrzetnie manipulujecie historią
>Przeproszono za zbrodnie i błędy chrześcijaństwa.
>>znają metody inkwizycji
>Z bajeczek i mitów rozpowszechnianych przez ludzi niechętnych kościołowi. Niektórym inkwizycja myli się z ordaliami co samo w sobie jest śmieszne.

Polecam Pani przeczytanie paru pozycji jak np:
Opus Diaboli
Autor: Karlheinz Deschner

Horton antyreligious. Oprogramowanie antyreligijne
Autor: Andrzej Eldrycz

Antychryst
Autor: Friedrich Nietzsche

Kryminalna historia chrześcijaństwa. tom 1(polecam wszystkie tomy). Wczesne chrześcijaństwo: od początków w Starym Testamencie do śmierci świętego Augustyna
Autor: Karlheinz Deschner

Ciemne oblicze. Metafizyka chrześcijaństwa
Autor: Wasilij W. Rozanow

Tajemnica Judasza. Historia niezrozumianego ucznia i jego zaginionej ewangelii
Autor: James M. Robinson

Byłem księdzem. Prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce
Autor: Roman Kotliński

Zakazane religie. Jak Kosciół ukrywa niezgodne z jego doktryną fakty
Autor: J. Douglas Kenyon

Heretyckie dziedzictwo Europy
Autor: Mariusz Agnosiewicz

Jezus - i biel staje się bielsza. Jak kościół wymyślił marketing.
Autor: Bruno Ballardini

Święty koszmar. Ilustrowana historia mordów i okrucieństw religijnych
Autor: James A. Haught

Grzesznicy Watykanu
Autor: Claudio Rendina

Kobiety Watykanu
Autor: Robert A. Haasler

Jezus: Człowiek, który nie istniał: Pytania do Benedykta XVI
Autor: Robert A. Haasler

Watykan zdemaskowany - mafia, zbrodnie, pieniądze
Autor: Paul L. Williams

Największe kłamstwa i mistyfikacje w dziejach Kościoła
Autor: Lesław Żukowski

Perła pod krzyżem
Autor: Wojciech Dastych

Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
Autor: Mariusz Agnosiewicz

Zabójcy Boga
Autor: Robert A. Haasler

Inkwizycja na ziemiach polskich
Autor: Szymon Wrzesiński

Nie i Amen
Autor: Uta Ranke-Heinemann

Ciemna strona historii chrześcijaństwa
Autor: Helen Ellerbe

Przeciw chrześcijanom
Autor: Porfiriusz z Tyru

Skazany na Boga?
Autor: Martin W. Napa

Grzechy Kościoła. Teraz w Polsce.
Autor: Tomasz P. Terlikowski

Antykatechizm, czyli ateizm dla mas
Autor: Józef Bednarowski

Ateusza portret własny
Autor: Andrzej Koraszewski

Gnoza
Autor: Gilles Quispel

Zakaz myślenia. Fundamentalizm w chrześcijaństwie i islamie
Autor: Hubertus Mynarek

Leksykon pomyłek Nowego Testamentu
Autor: Walter-Jörg Langbein

Antychrześcijanin. Przekleństwo chrześcijaństwa
Autor: Friedrich Nietzsche

Czarne karty Kościoła
Autor: Vittorio Messori

Chrześcijaństwo - Najbardziej Śmiertelna ze Wszystkich Trucizn
Autor: Osho

Zbrodnie w imieniu Chrystusa
Autor: Robert A. Haasler

Księga Henocha. Księga wyklęta
Autor: Seweryn Mosz

Diabeł: Historia tajemna
Autorzy: Seweryn Mosz, Robert A. Haasler

Jezus Magus: pierwotne chrześcijaństwo w kręgu magii
Autor: Jacek Sieradzan

#56
16-07-2014 16:54
 Ocena 10 na 10
wojtek. (1061 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Słowa żenującej Janiny Baryckiej która zapomniała w swojej książce że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.

   Takie pierdoły to możesz kobieto dzieciom na swoich lekcjach katolicyzmu opowiadać. Swoją drogą, to straszne, że MEN nie ma żadnej kontroli nad tym, jakie idiotyzmy maluchom wciskacie do głów na tych "lekcjach" i to między innymi za moje pieniądze...

   Pierwsze szkoły w Europie to akurat starożytni Grecy założyli, a po nich Rzymianie. Kościół katolicki jedynie zaadaptował (jak całą masę innych rzeczy, ze świętami Bożego Narodzenia na czele) idee szkoły na własne potrzeby, ponieważ pierwotnie wstęp do takich szkół mieli wyłącznie kandydaci na duchownych. Dopiero Karol Wielki zreformował system europejskiego szkolnictwa, zarządzając, aby do nauki dopuszczano również osoby świeckie. Jednak prawdziwy rozwój szkolnictwa nastąpił w Europie dopiero w epoce Oświecenia, kiedy wpływ Kościoła na wszelkie sfery życia (łącznie ze szkolnictwem) ludzi, wyraźnie osłabł.

Cytat:
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."


   Jak już napisano, powyższy cytat to słowa Tadeusza Kościuszki. Bardzo mądre słowa wybitnego człowieka, idealnie charakteryzujące tak katolicki kler, jak i chyba całą resztę duchownych innych wyznań. Jeszcze nikt, kto chciał zrobić interes na ludzkiej głupocie i naiwności jeszcze się nie zawiódł, i z tego właśnie korzystają funkcjonariusze poszczególnych religii.

darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
>.
> "Skądże się zatem biorą owe legendarne historje o zasługach, jakie Kościół katolicki dla sprawy polskiej położył?
>Źródłem tych legend jest przedewszystkiem fałszowanie historji, tendencyjne pomijanie milczeniem pewnych faktów.

>>Słowa żenującej Janiny Baryckiej
>To szkoda nawet na forum dla inteligencji, łatwo sobie zestawić wybitną katolicką intelektualistkę z żenującą Janiną Zajchowską.
>>która zapomniała w swojej książce,
>Może warto choć zajrzeć o czym ta książka jest: toporzel.pl/teksty/barycka.html
>>że Kościół Katolicki stworzył pierwsze szkoły w Europie
>Wielka mi zasługa, że na przejętym przy użyciu największych podłości i zbrodni założył jakieś tam szkółki.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,523045/z,0
>A może należy zanim zacznie się pieprzyć głupoty prześledzić drogę nauki do współczesności: www.racjonalista.pl/forum.php/s,594728#w594757
>www.racjon(*).php/s,592872/z,0/d,12#w594036
>>dzięki czemu Pani Janina mogła pisać swoje antyklerykalne wypociny.
>Macie wszyscy fideiści - tu swoje klerykalne wypociny prezentujący - ogromne wysokie mniemanie na swój temat, ale to zadufanie tylko z głupoty i zakompleksienia wynika. Pani Bartycka opublikowała w 1934 roku poważną książkę, w oparciu o fakty i dokumenty, która do dziś zachowuje swoją aktualność. Ale ma Pani rację, gdyby nie zawłaszczanie przez Kościół całej społecznej rzeczywistości nie miałaby o czym pisać. Tak, że zasługa Kościoła przy powstaniu tej książki jest oczywista.
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,586971#w588766
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,523045#w523875
>Miłego dnia.
>@@@
>.
Dziękuje bo własnie miałem dodac link do tekstu P.Baryckiej
Pozdrawiam

#58
17-07-2014 04:18
 0 na 2
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Praca dla organizacji przestępczych hańbi.
>Zgadzam się. Jednakże nie pracuję dla tego typu organizacji.

Czy Pani mi ubliza uwazając mnie za jakiegoś bałwana którym mozna sterować?!
Nie jestem analfabetą a unteligencji mi tez nie brakuje wiec prosze nie wypisywac takich dyrdymałow ze to nie organizacja przestępcza.Oficjalnie oczywiście nie jest.Prosze mi w taki razie wyjaśnić chociazby kwestie prania brudnych pieniedzy w Watykanie.Aha i jeszcze jedno przy okazji pytanie.Czy wiara chrześcijańska (konkretnie katolicka) jest przymusowa? Bo wie Pani mam taki problem ze nie moge sie "wypisac" z koscioła katolickiego i zaprzestać byc katolikiem ( w sensie statystycznym)stało sie tak poniewaz zostałem ochrzczony w bardzo młodym wieku i po czasie okazało sie to zupełnym niewypałem i co teraz? Nie chce "sponsorowac" koscioła a musze? A jak np zostane muziłmaninem lub wyznawcą innej religii to też będzecie pobierać od państwa pieniązki za mój "statystyczny" udział w waszej religii katolickiej? Bardzo prosze o odpowiedz jak sobie z tym poradzic i dlaczego zmuszacie ludzi do wyznania skoro konstytucja RP gwarantuje wolnosć wyznań.Czy to czasem nie jest przestępcze działanie? A przynajmniej wbrew prawu

#59
17-07-2014 10:04
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
.
>Dziękuje bo właśnie miałem dodać link do tekstu P. Baryckiej
Proszę bardzo, ale także proszę o usuwanie niepotrzebnej części (tej, do której bezpośrednio się nie odnosimy) wypowiedzi interlokutora.

Pozdrawiam.

@@@
.

#60
17-07-2014 16:42
 Ocena 4 na 6
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Jestem katechetką mimo to postaram się być obiektywna.

"Religia trwa nie z powodu cynicznej manipulacji księży ani z pewnością nie z powodu prawdziwości doktryny, ponieważ różne sprzeczne ze sobą religie trwają równie dobrze. Doktryny religijne trwają ponieważ wpaja się je dzieciom w wieku, gdy są podatne na sugestie; gdy dzieci dorosną wpajają je z kolei własnym dzieciom. Inaczej mówiąc, zdaniem Dawkinsa, wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych"
--// "Granice złożoności" P. Coveney i R. Highfield

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365