Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-12-2014 19:43Jacek Głodzik (35558 punktów)czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
Ocena 6 na 6
Nasz ewangelizator Janek77 napisał niedawno:
Cytat:
Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643610
Wielokrotnie dopytywany o źródła swojej wiedzy milczy jak zaklęty. Napisał tylko np. dziś:
Cytat:
O DNA założę osobny wątek. Wątek o DNA musi się zazębiać z Kreacjonizmem Ewolucyjnym, by był rozumiany kierunkowo i musi być zaczątkiem wielu nowych wątków więc nie może być rozmytym.

Nie chcę czekać dalej, wiec zakładam.
Co myślicie o ludzkości w liczbach przez ostanie setki tysięcy lat i miliony?
Mnie udało się odnaleźć takie dane:
archeowies(*)przodkow-zylo-12-mln-lat-temu/
www.pnas.org/content/107/5/2147.abstract
www.nytimes.com/2010/01/19/science/19human.html
W skrócie: źródła te mówią, iż naukowcy z Akademii Nauk USA oraz Uniwersytetu Utah w Salt Lake City (USA) na podstawie przeprowadzonych badań DNA oszacowali mniej-więcej stałą liczbę ludzi w okresie 1.2 miliona do kilku tysięcy lat temu, zawierającą się pomiędzy 20 i 60 tys osobników.

Kolega Fizyk gdzie indziej zaznacza, że populacja ludzkości nigdy nie spadła poniżej 10 tysięcy osobników:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643720
a chwilowe zaniżenie do owych 10 tysięcy paleontolodzy łączą z wybuchem ponad 70 tys. lat temu superwulkanu Toba (ósmy, najwyższy stopień na skali VEI (Volcanic Explosivity Index - Indeks Eksplozywności Wulkanicznej).

Jak było naprawdę?
Zapraszam do dyskusji, również kol. Janka77 który niechybnie posiada jakąś wiedzę naukową, której my nie mamy.

PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych ludzi


Australopithecus afarensis
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#76
10-01-2015 21:51Nie na temat
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary.

Obrażę Twoją Wiarę jak powiem, że jest ślepa, czy skłoni Cię to do refleksji?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#77
10-01-2015 22:48
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Jakie ograniczenia widzisz w twierdzeniu, że na początku ludzkości była jedna para Rodziców?

Nie ma ograniczeń, jest jedynie błędność tego stwierdzenia:

whyevoluti(*)eneck-not-anything-close-to-2/

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Jakie ograniczenia widzisz w twierdzeniu, że na początku ludzkości była jedna para Rodziców?

Na przykład takie (ale nie jedyne), że nawet w Biblii występuje kraina Nod, gdzie żyli równolegle inni ludzie, niż Adam i Ewa.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#79
12-01-2015 06:20
 Ocena-2 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Jakie ograniczenia widzisz w twierdzeniu, że na początku ludzkości była jedna para Rodziców?
>Na przykład takie (ale nie jedyne), że nawet w Biblii występuje kraina Nod, gdzie żyli równolegle inni ludzie, niż Adam i Ewa.

Czy w Raju - Edenie był ktoś poza Bogiem i pierwszymi Rodzicami?

A wygnanie Kaina było za karę. Czytaj uważniej Księgę Rodzaju. Warto byś trafił na jakieś forum Biblijne, wiele Ci się rozwieje problemów. Ja Biblistą nie jestem.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#80
12-01-2015 06:44
 0 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Duch Prawdy
Jak każdy człowiek jestem także omylny i jak ktoś mnie przekona, że błądzę to przyznaję mu rację. Jest nawet takie powiedzenie "człowiek nie świnia, poglądy zmienia"

Całe życie uczymy się Pokory. Co do samej Wiary zaś należę do tej sporej części Katolików, która ma Wiedzę wychodzącą poza Wiarę i nie muszę już Wierzyć bo wiem na 100%, że tamten Świat istnieje.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Sygnał
Wystarczy w tej symulacji komputerowej przyjąć inne składowe, a wynik może być nawet kuriozalny.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#82
12-01-2015 07:41
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Skoncetruj się Janku, widzę że z Twoją uwagą kiepsko

Zapytałeś "Jakie ograniczenia widzisz w twierdzeniu, że na początku ludzkości była jedna para Rodziców?" Ja odpowiedziałem "istnienie krainy Nod".
Czy ona została stworzona w raju? Jedyna słuszna odpowiedź, która się nasuwa: nie.
Więc albo już była przed rajem, albo została stworzona równolegle.
Właściwie to są pytania do Ciebie. Skoro masz kolegów biblistów, lub czytasz fora biblijne, to może nam tą kwestię naświetlisz? (o ile sam wiesz, co tu jest grane)
Skąd się wzięli inni od Adama i Ewy ludzie w krainie Nod?


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Wystarczy w tej symulacji komputerowej przyjąć inne składowe, a wynik może być nawet kuriozalny.

Skąd to wiesz? Mówisz bo tak Ci pasuje, czy masz w kwestii analiz komputerowych DNA jednak jakąś wiedzę?
Dowody Janku. W czcze gadanie jeszcze nikt tu nie uwierzył.
Nie zapominaj, że my tu prawie wszyscy z definicji niewierzący jesteśmy

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#84
12-01-2015 10:14Nie na temat
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Jak każdy człowiek jestem także omylny
>wiem na 100%, że tamten Świat istnieje.
Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować wiedzy..., a tak przy okazji, jakiś DOWÓD przedstawisz?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#85
12-01-2015 14:49
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
> Całe życie uczymy się Pokory. Co do samej Wiary zaś należę do tej
> sporej części Katolików, która ma Wiedzę wychodzącą poza Wiarę i
> nie muszę już Wierzyć bo wiem na 100%, że tamten Świat istnieje.

Warto rozpoznawać iluzję wiedzy i wiedzę. Twoja 'wiedza' jest oparta na wierze innych, oraz jak się domyślam na kilku własnych odczuciach, wizjach i pewnie jakichś snach.
Cóż, nie zamierzam Ci jej odbierać ('wiedzy', ni wiary). Z wiarą nie ma dyskusji, gdyż nikt wierzącego nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej.
Sedeczne pozdrowienia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Moja jest oparta na realu. Ale jest tylko dla mnie i wątpię byś w nią Uwierzył więc szkoda słów. Jest przeznaczona głównie dla mnie i innych świadków tych zdarzeń.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Skąd się wzięli inni od Adama i Ewy ludzie w krainie Nod?

Nie jestem Biblistą. Więc mam tu ogólną wiedzę. Po wygnaniu z Raju - Edenu, Adama i Ewy pierworodny ich syn Kain został wygnany do kraju Nod za karę za zabójstwo brata Abla. Więc oczywistym jest, że Adam i Ewa przed poczęciem Kaina byli sami wśród ludzi we wszystkich wymiarach także czasowych.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Rzeczywiście nie wiem o jakich zdarzeniach piszesz, ale wyczuwam, że lepiej będzie gdy zachowasz je dla siebie.
Każdy ma swoją indywidualną drogę, którą musi odkryć i nią kroczyć, by być szczęśliwym i spełnionym w życiu.
Serdeczne pozdrowienia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#89
13-01-2015 08:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Wcale nie jest to takie oczywiste. Żeby nie zostawić Cię w rozmyślaniach całkiem samego, sugeruję zastanów się nad prostym pytaniem: kto był przodkami ludzi z Nod, których spotkał Kain.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Janku. Rozumiem, że potrzebowałeś dość dużo czasu na zastanowienie się nad Twoimi własnymi, zapewne nieco pochopnie wypowiedzianymi słowami "Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców". Ten czas właśnie mija.
Zapytam już ostatni raz: czy masz już jakieś resume tych słów?
Brak odpowiedzi na mojej liczne pytania o domniemane dowody świadczy dotąd jedynie o Twojej krewkiej naturze. Chyba, że coś sensownego zamierzasz teraz na koniec dodać.
Czas naglił naglił i się skończył.. więc zamykamy temat.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365