 |
czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-12-2014 19:43 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
6 na 6 | Nasz ewangelizator Janek77 napisał niedawno: Cytat: Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców. www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643610Wielokrotnie dopytywany o źródła swojej wiedzy milczy jak zaklęty. Napisał tylko np. dziś: Cytat: O DNA założę osobny wątek. Wątek o DNA musi się zazębiać z Kreacjonizmem Ewolucyjnym, by był rozumiany kierunkowo i musi być zaczątkiem wielu nowych wątków więc nie może być rozmytym. Nie chcę czekać dalej, wiec zakładam. Co myślicie o ludzkości w liczbach przez ostanie setki tysięcy lat i miliony? Mnie udało się odnaleźć takie dane: archeowies(*)przodkow-zylo-12-mln-lat-temu/www.pnas.org/content/107/5/2147.abstractwww.nytimes.com/2010/01/19/science/19human.htmlW skrócie: źródła te mówią, iż naukowcy z Akademii Nauk USA oraz Uniwersytetu Utah w Salt Lake City (USA) na podstawie przeprowadzonych badań DNA oszacowali mniej-więcej stałą liczbę ludzi w okresie 1.2 miliona do kilku tysięcy lat temu, zawierającą się pomiędzy 20 i 60 tys osobników. Kolega Fizyk gdzie indziej zaznacza, że populacja ludzkości nigdy nie spadła poniżej 10 tysięcy osobników: www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643720a chwilowe zaniżenie do owych 10 tysięcy paleontolodzy łączą z wybuchem ponad 70 tys. lat temu superwulkanu Toba (ósmy, najwyższy stopień na skali VEI (Volcanic Explosivity Index - Indeks Eksplozywności Wulkanicznej). Jak było naprawdę? Zapraszam do dyskusji, również kol. Janka77 który niechybnie posiada jakąś wiedzę naukową, której my nie mamy. PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych ludzi   Australopithecus afarensis | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 7 na 7 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | . > PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych> ludzi  Przesadzacie kolego. Jakby ten facet się ogolił, to by wyglądał całkiem całkiem. A jakby jeszcze ubrał się w stosowne szaty, to by za księdza mógł robić.... |
#2 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA |
> PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych> ludzi  > Australopithecus afarensisBo Ty "jakomś maupe" pokazujesz tak jakbyś obrazu nie widział w życiu. Nie miałeś plastyki w szkole czy co lub religii?  |
#3 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > .> >PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych> >ludzi  > Przesadzacie kolego. Jakby ten facet się ogolił, to by wyglądał całkiem całkiem. A jakby jeszcze ubrał się w stosowne szaty, to by za księdza mógł robić....>  Tym razem to ja przesadziłem... bo założyłem, że to facet... A przecież dziś jest równość.... Gender czy coś.... Przepraszam wszystkie panie na tym forum... |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > Gender czy coś.... Przepraszam wszystkie panie na tym forum...Pocztą pantoflową doniesiono mi, że przeprosiny będą przyjęte. A teraz może coś ad meritum?  |
#5 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > > Gender czy coś.... Przepraszam wszystkie panie na tym forum...> Pocztą pantoflową doniesiono mi, że przeprosiny będą przyjęte. A teraz może coś ad meritum?   Niestety, nie jestem biologiem i nie potrafię wiele mądrzejszych słów dodać na ten temat. Jedynie moje przypuszczenia: z legendą o Adamie i Ewie nie warto w ogóle dyskutować. Powstała w czasach, gdy ludzie mało wiedzieli o czymkolwiek, nie wspominając o umiejętności pisania. To jakby dyskutować z bajką o Babie Jadze i domku z piernika. Ale z dużą ciekawością poczytam w tym wątku wypowiedzi mądrzejszych ode mnie  |
#6 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | >Zapraszam do dyskusji Ale na jaki temat?
|
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > Jedynie moje przypuszczenia: z legendą o Adamie i Ewie> nie warto w ogóle dyskutować. Powstała w czasach, gdy ludzie> mało wiedzieli o czymkolwiek, nie wspominając o umiejętności pisania.> To jakby dyskutować z bajką o Babie Jadze i domku z piernika.Niekoniecznie. Popatrz jak ładnie Żydzi piszą o momencie, gdy człowiek uzyskuje świadomość siebie, przemijania, potrzeby doskonalenia się, możliwość niwelowania cierpień itp. Słowami kol. Darskide: www.racjonalista.pl/forum.php/s,643658#w644507
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | |
#9 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA |
> Niekoniecznie. Popatrz jak ładnie Żydzi piszą o momencie, gdy człowiek uzyskuje świadomość siebie, przemijania, potrzeby doskonalenia się, możliwość niwelowania cierpień itp.Że ładnie, to się zgodzę... ale co to ma wspólnego z rzeczywistością i nauką? "Dom z piernika" też brzmi ładnie... |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > >>Zapraszam do dyskusji> >Ale na jaki temat?> Jak było naprawdę. Ja nie znam wszystkich badań, z pewnością coś pominąłem.Ale co było naprawdę? To ma być dyskusja o ewolucji czy o biblijnych Adamie i Ewie?> A propos wcześniejszej rozmowy o przepięciachNiezłe fajerwerki! PS Czekam na dostawę nowego zasilacza do kompa. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > Ale co było naprawdę? To ma być dyskusja o ewolucji czy o biblijnych Adamie i Ewie?Jak naprawdę kształtowała się krzywa liczby wszystkich ludzi na przestrzeni setek tysięcy lat. A przynajmniej w sposób zbliżony do prawdziwego. Dyskusja o ewolucji. Biblijny zapis o Adamie i Ewie nic o tym nie mówi, poza tym, że Janek77 dorabia do niego teorie 'naukowe'. Swoją drogą chciałbym je również poznać, jeśli w ogóle takowe są. Jego milczenie jest znamienne. > PS Czekam na dostawę nowego zasilacza do kompa.Pytanie, czy rzeczywiście zasilacz jest powodem. Trzymam kciuki 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > co to ma wspólnego z rzeczywistością i nauką? "Dom z piernika" też brzmi ładnie...No właśnie, też chciałbym wiedzieć. Janek77: "Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców"Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#13 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA | > Jak naprawdę kształtowała się krzywa liczby wszystkich ludzi na przestrzeni setek tysięcy lat.Cytat:Czy istnieją jednak metody sprawdzenia tego, ile osób żyło na Ziemi? Zadaniem tym zajmuje się Population Reference Bureau (PRB) w Waszyngtonie. Wendy Baldwin, przedstawiciela instytucji mówi, że liczenie trzeba zacząć od momentu, kiedy na Ziemi pojawił się Homo sapiens, tj. ok. 50 tys. lat temu. Mamy zatem wyznaczony punkt startowy i końcowy; cały problem związany jest z tym, co działo się w międzyczasie: - Nie mamy prawie żadnych danych o 99% tego okresu - mówi Baldwin, co oznacza, że eksperci muszą odwołać się do obliczeń szacunkowych. (źródło) |
#14 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA |
> Wielokrotnie dopytywany o źródła swojej wiedzyKażda wiedza z jakiegoś pochodzi źródła. Jak pozbieram do kupy skojarzenia z tym co zdarzyło mi się oglądać, na 99 proc. twierdzę, że z natgeotv.com/pl/genealogiczne-drzewo/info O ile pamięć mnie nie myli, publiczna TV emitowała emitowała to ze dwa lata temu. Cechą wspólną wszelkiej maści religijnych myślicieli konfrontujących dogmaty z wiedzą naukową jest pewna wybiórczość akceptacji formy przekazu. Jeśli narrator jakiegoś tam filmu popularnonaukowego mówi o Adamie i Ewie gdzieś w międzyzwrotnikowej Afryce, parę milionów lat wstecz, jest O.K. Jeśli jednak mówi o gatunku naczelnych w tym samym miejscu i czasie - error, system nie rozpoznaje formatu pliku.
No gods, no masters...I am who I am. |
#15 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA |
> PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych ludzi Posunę się dalej, są niepodobni nawet współczesnych homo sapiens! 
No gods, no masters...I am who I am. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|