 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2014 04:34 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Dlaczego 72 ? | Dlaczego ewangeliczny bohater "Jezus" CHRYSTUS tworzy siedemdziesięcio dwu osobowe zespoły ludzi? Z tekstu Ewangelii wynika, że musiały być co najmniej dwie grupy takich robotników, czyli 144 ludzi zorganizowanych w dwa zespoły po 72 osoby i podzielone na pary, tj po 36 par z każdego zespołu, razem 72 pary ludzi. Struktura organizacyjna całkiem sporego przedsiębiorstwa. Czy "Jezus" uprawiał numerologię, 36, 72, 144 ? Z tekstu wynika, że to musiało być ważne, żeby zespoły były 72 osobowe, a nie np. 50, 70, czy 100 osobowe.: "Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do otchłani zejdziesz! Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie." (Łuk. 10:1-20) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > >>Nie liczę na to, że ustosunkujesz się do wszystkich kwestii> >Nie ustosunkuję się do żadnej dopóki nie przyznasz, że nie ma DOWODU iż Jezus istniał, lub taki DOWÓD przedstawisz.> Czyżbyś stosował szantaż, jako sposób na prowadzenie dyskusji?Broń Boże, moje intencje są czyste. > Nie wiesz, co odpowiedzieć, więc w ten sposób próbujesz wymigać się od odpowiedzi.Nie mam najmniejszego problemu z odpowiedzią. > Ale ja Ci tego nie ułatwię.Najpierw stawiasz fałszywą tezę, a za chwilę potwierdzenie, że jest ona prawdziwa. Nie jest, rozmawiasz sam ze sobą i uważasz, że co sobie w swojej główce wymyśliłeś, to jest prawdą, no niestety tak racjonalne myślenie nie wygląda. > Zastanawiam się tylko, jakiego dowodu oczekujesz.Jakiejkolwiek wzmianki o "Jezusie" pozareligijnej sporządzonej w czasie jego rzekomej działalności. Wg Ewangelii był bohaterem podziwianym przez tysiące ludzi, dziwi mnie, że dopiero w drugiej połowie pierwszego wieku pojawia się pierwsza notatka o nim, która na dodatek jest kwestionowana jako fałszywka dopisana do tekstu, żeby był historyczny ślad (spreparowany dowód), że był taki człowiek. Nietrudno się domyśleć komu zależało, żeby taki dowód stworzyć. Ale nawet jeśli sam Flawiusz napisał ten fragment, to dla mnie nic nie zmienia, bo nie ma ani jednego potwierdzenia pozareligijnego, które byłoby sporządzone w okresie rzekomego życia "Jezusa". > Domyślam się, że nie uznasz za dowód tego, co napiszę, niezależnie od tego, co to będzie.Źle się domyślasz. Uznam jeśli będzie to pozareligijne świadectwo o tym człowieku, a nie religijne teksty, które są literaturą. Rozróżniasz czym fikcyjni bohaterzy literaccy różnią się od żywych ludzi, mity od faktów, fantazje od rzeczywistości? > Po cóż zatem mam Ci przedstawiać jakieś dowody na historyczność Jezusa, skoro Ty i tak ich nie zaakceptujesz.Znów najpierw fałszywa teza, a za chwilę... patrz wyżej, już to pisałem. > Przyjmij zatem od razu, iż ja przyznaję, że takiego dowodu nie ma. Niech Ci będzie.Nie liczy się, nie potrzebuję Twojej łaski, żebyś mi robił przyjemność, Twoja odpowiedź ma być szczera i uczciwa, ja nie potrzebuję: "Niech Ci będzie.", ja potrzebuję Twojej Odpowiedzi, nie przystanę na jakieś Twoje krętactwo. > W takiej sytuacji - zgodnie ze swą obietnicą - musisz jednak zająć wreszcie jednoznaczne stanowisko odnośnie tego, co tu wypisujesz, oraz ustosunkować się do moich uwag.No właśnie czekam na Twoje jednoznaczne stanowisko i ustosunkowanie się do moich uwag, bo to co tu wypisujesz kwalifikuje się do zbadania, czy myślisz racjonalnie, czy życzeniowo. Ps. Ale, żeby ten komentarz nie był taki smutny słowa z piosenki: "Z ostatniej wieczerzy Nie został tu prawie nikt Ni Święty Jerzy ani głupcy bławatni Odleciały ptaki Odpłynęły statki Ze złotej tacki wciągam ostatki Nie warto... Nie liczy się..."
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Racja, przepraszam  PS 72 dobry rocznik 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#93 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? |
> PS 72 dobry rocznik  To tytułowa liczba wątku.  .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Wiem wiem 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#95 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Duchu, a gdzie odpowiedzi na merytoryczne zarzuty Andrzeja.51 wobec Twoich ewidentnych braków w wiedzy w temacie PŚ i jego opracowań? Twoich przekłamań? Mam je jeszcze raz zebrać i zacytować?> > Nie wiesz, co odpowiedzieć, więc w ten sposób próbujesz> > wymigać się od odpowiedzi.> Nie mam najmniejszego problemu z odpowiedzią.Rzeczywistość jak dotąd pokazuje coś kompletnie innego. Piosenki ni zarzuty odnośnie 'robienia łaski' tego nie skompensują.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#96 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Teraz już nadszedł Twój czas Duchu.He, he... > Możesz się ustosunkować praktycznie do wszystkich, bo Andrzej.51 napisał to:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w650133Pilnuj, pilnuj porządku i bacz, żeby Ci nic nie umknęło..., przewertuj jeszcze raz wszystko, bo najważniejszą sprawę przegapiłeś.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Z rafałem72.  Z rafalem73 ... chętna? racjonalistka
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#98 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > przewertuj jeszcze raz wszystko, bo najważniejszą sprawę przegapiłeś.Dobrze, że ja tylko jedną. Są znacznie lepsi ode mnie 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Mam je jeszcze raz zebrać i zacytować?>>Tak, zbieraj i cytuj, porządek musi być. > Rzeczywistość jak dotąd pokazuje coś kompletnie innego.Rzeczywistość to zobaczysz, jak zaczniesz myśleć racjonalnie.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#100 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > > Rzeczywistość jak dotąd pokazuje coś kompletnie innego.> Rzeczywistość to zobaczysz, jak zaczniesz myśleć racjonalnie.A Ty Duchu przyszedłeś tu parę tygodni temu i mnie (oraz innych) nauczysz na własnym przykładzie rzeczywistości i racjonalności. Sam miodzik. Zaręczam Ci, nauka już jest i bynajmniej nie poszła w las  Ale ok, alleluja i do przodu Duchu! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Broń Boże, moje intencje są czyste.Jak w Twoim cytacie? "Papiasz mówi, że apostoł Piotr napisał Ewangelię (w języku semickim), a Marek, tłumacz Piotra, przetłumaczył ją na grecki" 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#102 -2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Jak w Twoim cytacie? "Papiasz mówi, że apostoł Piotr napisał Ewangelię (w języku semickim), a Marek, tłumacz Piotra, przetłumaczył ją na grecki""Opierając się na badaniach dotyczących, cytowanych przez Euzebiusza z Cezarei, fragmentów zaginionego dzieła Papiasza Egzegezy Logia Kuriaka, stwierdza, że Papiasz mówi, że apostoł Piotr napisał Ewangelię (w języku semickim), a Marek, tłumacz Piotra, przetłumaczył ją na grecki, pozwalając sobie dorzucić pewne rzeczy." teologia.d(*)-jezyk-autorzy-data-powstania/ 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#103 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Cosik zmienne te Twoje nastroje. U mnie nieustająca krytyka, a Ty raz plusy dajesz, raz ciurkiem wkurzony z 10 minusów Klimakterium jakisik? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#104 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Ale to już przecież raz pisałeś Duchu. Myślisz że kłamstwo napisane dwa razy stanie się magicznie prawdą?  Już Ci przecież pisano, że ten artykuł jest tylko prezentacją teorii francuskiego księdza i biblisty Jeana Carmignaca. Drugi raz powtarzasz po kimś nieprawdę. Euzebiusz z pism Papiasza cytował, że ten za Janem prezbiterem twierdził, iż wprawdzie Marek był tłumaczem Piotra, ale spisał dokładnie wszystko, co ten przechował w pamięci, Piotr stosował nauki dla potrzeb słuchaczy. Marek pisał tak, jak się sprawy przechowały w pamięci Piotra.Gdzie mowa o tłumaczeniu z pisma? Lepiej zadbaj o Absolutną Prawdę Duchu. Nie o prawdę, bo ona Ci się raz po raz wymyka i zwyczajnie się kompromitujesz. Ale przecież to u Ciebie normalka, więc sam nie wiem, po co to piszę 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#105 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | "Człowiek broni błędów, które kocha" Seneka Młodszy "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Żyć - to myśleć" Cyceron "Błąd staje się błędem, gdy rodzi się jako prawda." Stanisław Jerzy Lec "Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską" Aureliusz Augustyn z Hippony "Błędy (...) też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych" Andrzej Sapkowski, Wiedźmin "- Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? - Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów" Paulo Coelho, Weronika postanawia umrzeć "Dusza popełnia błędy, gdy umysł jest zdemoralizowany" Isokrates "- Jak się popełnia błąd, trzeba płacić - Też tak sądzę" Batman przed atakiem na gangsterów szantażujących sędzinę Jud Wargas "Niedobrze jest unikać błędów, które mogą nam pokazać coś nowego" Al Pacino "Spiesz się powoli, a unikniesz błędów" Sofokles "Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce" Lew Tołstoj "Błędy człowieka szlachetnego  są jak zaćmienie Słońca lub Księżyca. Wszyscy je widzą" Konfucjusz Ja też czasem popełniam błędy Duchu  Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|