Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego 72 ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-12-2014 04:34Duch Prawdy (14790 punktów)Dlaczego 72 ?
Dlaczego ewangeliczny bohater "Jezus" CHRYSTUS tworzy siedemdziesięcio dwu osobowe zespoły ludzi? Z tekstu Ewangelii wynika, że musiały być co najmniej dwie grupy takich robotników, czyli 144 ludzi zorganizowanych w dwa zespoły po 72 osoby i podzielone na pary, tj po 36 par z każdego zespołu, razem 72 pary ludzi. Struktura organizacyjna całkiem sporego przedsiębiorstwa. Czy "Jezus" uprawiał numerologię, 36, 72, 144 ? Z tekstu wynika, że to musiało być ważne, żeby zespoły były 72 osobowe, a nie np. 50, 70, czy 100 osobowe.:
"Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do otchłani zejdziesz! Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie." (Łuk. 10:1-20)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#106
06-01-2015 21:03Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy

www.youtube.com/watch?v=RG1P8MQS1cU

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#107
06-01-2015 21:10
 Ocena-1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>
>www.youtube.com/watch?v=RG1P8MQS1cU

Tak to jest dobre.
Też widzę masz cierpliwość do człowieka.

Ja obejrzałem w tym czasie Automata.

Druga połowa XXI wieku. Świat uległ prawie całkowitej automatyzacji. Jacq Vaucan (Antonio Banderas) pracuje jako agent ubezpieczeniowy w korporacji ROC, zajmującej się przypadkami wadliwie funkcjonujących robotów. Badając jedną z przydzielonych spraw, Jacq odkrywa coś, co może wpłynąć na przyszłość całej ludzkości.

www.cda.pl(*)511d/Automata-2014-_Napisy-PL_

Całkiem całkiem. Fajnie pokazana sztuczna inteligencja.

Dużo lepsze niż te wklejki Ducha.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi farmer
Dzięki spróbuję ściągnąć, mam dość dobre warunki do oglądania na dużym ekranie. Może będzie w HD
Też nie próżnuję - kupuję właśnie pokrowce do siedzeń Mazdy.
Aż dziw bierze, że tego nikt nie produkuje w Europie (dedykowanych) i trzeba ściągać z USA, a oni gadają zazwyczaj skrótami, więc trzeba zdjęcia siedzenia robić żeby nie było wpadki (właśnie wracam z garażu).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#109
06-01-2015 21:59
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Cosik zmienne te Twoje nastroje.
>U mnie nieustająca krytyka, a Ty raz plusy dajesz, raz ciurkiem wkurzony z 10 minusów
>Klimakterium jakisik?
Zasłużyłeś... metoda wychowawcza.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#110
06-01-2015 22:03
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Lepiej zadbaj o Absolutną Prawdę Duchu. Nie o prawdę, bo ona Ci się raz po raz wymyka i zwyczajnie się kompromitujesz.
>Ale przecież to u Ciebie normalka, więc sam nie wiem, po co to piszę
Nie odróżniasz Wiedzy od Prawdy, ale jeszcze Ci to wyjaśnię boś inteligentny.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#111
06-01-2015 22:10
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Wyrobiłeś się.
No dobra, teraz już nie zdziwiaj. Ok?


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#112
06-01-2015 22:11Nie na temat
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Kroczek po kroczku, a zrozumiesz co miałem na myśli. Popatrz jeszcze raz na to, co napisałem.
PS Ludzie gadają, że trzeba mieć do Ciebie cierpliwość - pokaż im, że to nieprawda

#113
06-01-2015 22:16
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Wyrobiłeś się.
>No dobra, teraz już nie zdziwiaj. Ok?
Nie ja "zdziwiam", tylko Ty i Andrzej.51 nie rozumiecie, ale cierpliwości. OK?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#114
06-01-2015 22:17Nie na temat
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> jeszcze Ci to wyjaśnię boś inteligentny.

Komplement podszyty, ale ok - niech będzie.
I po co coś jeszcze wyjaśnisz? Setki razy już wyjaśniałeś, cóż jeszcze możesz napisać?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#115
06-01-2015 22:19
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Kroczek po kroczku, a zrozumiesz co miałem na myśli. Popatrz jeszcze raz na to, co napisałem.
...Paczę i nie widżę...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#116
06-01-2015 22:20
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Nie ja "zdziwiam", tylko Ty i Andrzej.51 nie rozumiecie, ale cierpliwości.

Hehe a daj już biednym ludziom spokój. Duch jaki jest - każdy widzi od początku. Dziwak lubiący przesiadywać w loży teatralnej
Dobranoc!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#117
06-01-2015 22:24
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> jeszcze Ci to wyjaśnię boś inteligentny.
>Komplement podszyty, ale ok - niech będzie.
>I po co coś jeszcze wyjaśnisz? Setki razy już wyjaśniałeś, cóż jeszcze możesz napisać?
Setki razy, he, he..., czasami trzeba setek lat, żeby ludzie zrozumieli...
Mogę napisać i napiszę.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#118
06-01-2015 22:26Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>...Paczę i nie widżę...

Mam się za Ciebie pomodlić do Absolutu? Niedoczekanie

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#119
06-01-2015 22:28Nie na temat
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Jednak ciężki kaliber z Ciebie. A pisz pisz. Teraz już martwił się o Twojego rosnącego garba przy komputerze nie będę .
Robisz to na własną odpowiedzialność
Dobranoc!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#120
06-01-2015 22:31Nie na temat
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego 72 ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>...Paczę i nie widżę...

Wiem wiem, potrzebujesz 'setek lat, żeby zrozumieć'. Tyle czasu niestety nie mam.
Buonanotte!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365