 |
Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2014 11:24 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych
2 na 2 | Bóg stwarzając świat już wiedział, że Jan Kowalski będzie torturowany na krześle świętej inkwizycji. Ba! Wie, że ten (lub inny) Jan Kowalski trafi do piekła i co będzie krzyczał w każdej minucie palenia go ogniem piekielnym. Wie, że za bilion bilionów lat krzyknie: "Boże, czemu jesteś takim sadystą? Po co stworzyłeś taki świat?". Ten Jan Kowalski nie zabił miliona ludzi (jak Stalin) ale i tak odpokutuje swoje grzechy karą nieskończoną. Nieskończenie razy większą od krzywd jakie wyrzadził komukolwiek. Zero sprawiedliwości. Bóg wie co krzyknie ten Jan Kowalski za kolejny bilion lat, i tak dalej. Nawet wie co krzyknie pod koniec jego nieskończonych cierpień. Cóż, że nieskończoność nie istnieje, nikt nie może znać jej "do końca" i to jest bez sensu.
Duchowni wszelkich wyznań udają, że wierzą w ten bezsens i każą wierzyć weń naiwnym.
!!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych |
> To pewnie wygląda tak..... wierzę w boga...ooo to ja jestem racjonalista.Bardzo często - moim zdaniem nawet zbyt często - tak to teraz wygląda. Ktoś tu trolluje, ktoś głupoty wypisuje i ktosie sobie plusy klikają. (Choćby tylko z nienawiści do tych, którzy intelektualną pustkę stojącą za ich wywodami ewidentnie wykazują. Za zawyżanie poziomu i za kpiny z zadufanego pieprzenia o niczym. Odcinają się Bogusławskiemu, to brawo, a że głupio, to nawet lepiej, gdyż jest to na naszym poziomie, do którego musimy sprowadzić to forum.) Pan Brzostowski: Pan tyle już przeczytał moich postów i dalej nie może Pan pojąć, że: (...) - jakoś z wieloma rozmówcami na tym forum (mimo innego stanowiska w istotonych dla mnie sprawach) mogę się miło, a czasem twardo posprzeczać, ale na przyzwoitym poziomie rozmowy, tylko z Panem wielu ma problemy, tych którzy mają inne zdanie od Pana. Nie przyszło Panu do głowy, że to coś z Panem jest "niehalo"?Jakoś mi do głowy to nie przychodzi, choćby już dlatego, że zauważyć przypadki rozmów "na przyzwoitym poziomie" różnych fideistów, a wśród nich pana Brzostowskiego jest bardzo trudno. Jeżeli już to "przychodzi mi do głowy" pytanie dokąd dążymy i co chcemy na naszym forum osiągnąć? (Na racjonalistycznym forum posiadanie odmiennego zdania to zaleta, którą należy cenić, ale to zdanie winno być racjonalnie (naukowo) uargumentowane. Napisanie, że tak jest, gdyż ja w to święcie wierzę dyskredytuje, a nawet ośmiesza dyskutanta. Tyle tylko, że zacietrzewieni fideiści wiar wszelakich swojej kompromitacji nie zauważają.)> Racjonalizm jak nic innego znany jest z wiary...sobie myślą. I to pewnie dlatego zawsze ludzie mówili jestem racjonalny więc bóg.....kurde aż ciężko napisać.www.racjonalista.pl/forum.php/s,558739www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041Pozdrawiam. @@@ . |
#17 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych | > czemu jedynie w kwestii wiary wierzący posługują się alogicznością,...Wygląda na to, że wierzący mają (co najmniej) dwie logiki. Jedna praktyczna, logika zdrowego rozsądku, która posługuja się, aby po prostu żyć: płacić rachunki, liczyć resztę, kształcić się, czasem oszukać bliźniego. Jeśli w tej logice popełniają błedy, to błędy te nie odbiegają od innych: rozumowanie wykoślawi emocja, stereotyp, wódka, itp. W tej logice wierzący raczej nie odda zarobku kapłanowi, a nawet będzie się z nim targował przy okazji chrztu, ślubu lub pogrzebu. Ale jeśli przyjdzie mu myśleć o sprawach ostatecznych, o swojej śmierci, o życiu po niej, o zbawieniu i piekle - tu zaczyna się druga logika, nie mająca z pierwszą wiele wspólnego: zaczyna się logika wiary, ale w gruncie rzeczy - logika życzeń. Ludzie wierzący skłonni są uznać, że jeśli czegoś bardzo pragną w kwestiach tzw. ostatecznych, to jest to w oczywisty sposób prawdziwe. Moja znajoma rodzina katolików pragnie spotkać się w rodzinnym gronie również po śmierci i żaden kontrargument nie wchodzi w grę. Nie są na tyle naiwni, aby wierzyć, że ich wiara powiększy im konto w banku (na nie pracują), ale są absolutnie przekonani, że swą wiarą załatwią sobie życie po życiu w rodzinnym gronie(tu płacą pośrednikowi, czyli kapłanowi). Co ciekawe - bez wchodzenia w szczegóły: zadawalają się dość mglistym obrazem tego życia, a przyparci do muru - zmieniają temat rozmowy. Dlaczego tak jest? Myślę, że człowiek nawet w zwykłej logice myli się w sytuacjach, w których egoizm bierze górę nad rozsądkiem. Mamy takie ładne powiedzonka: strach ma wielkie oczy, miłość jest ślepa, itp., kiedy to myślenie jest totalnie zaburzone. Przywiązanie do własnej egzystencji jest również źródłem tych emocji, które wpływają na myślenie o sobie w kontekście np. śmierci. Miłość jest ślepa, przede wszystkim zaś miłość do samego siebie. To bardzo silny mechanizm, a dla tych, którzy robią na nim interes, należy rzekomo do istoty człowieka.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych |
> >czemu jedynie w kwestii wiary wierzący posługują się alogicznością,...> Wygląda na to, że wierzący...> Myślę, że człowiek...Myślę, że podział na wierzących i ludzi źle wygląda.  .
Mój 2015 post o g.00:00 na powitanie Nowego Roku. |
#19 1 na 3 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych | > .pani boguslawski po przeczytaniu pana belkotu stwierdzam za cala odpowiedzialpnoscia ze powinnien pan natychmiast sie zglosic do poradni zdrowia psychicznego w celu zdiagnozowania p[ana choroby. |
#20 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Kara za grzechy jest fałszem oczywistym dla duchownych | |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|