Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy człowiek jest zwierzęciem ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
29-01-2015 14:45e-duch (1053 punktów)Czy człowiek jest zwierzęciem ?
Ocena -2 na 4
Według mnie to ciekawy temat
Zastanówmy się ...
Człowiek jest zwierzęciem czy czymś innym
Jest jakimś szczególnym zwierzęciem , któremu przysługują jakieś szczególne prawa i przywileje
Czy też jest zwierzęciem , które w niezbadany sposób osiągnęło niewyobrażalny rozwój mentalny i teraz zmaga się samo ze sobą ?
Człowiek jest czymś stworzonym przez boga ?
Przez ewolucje ?
Jakie wypływają z tego konsekwencje ?
Czy ma prawo do tego aby czynić co mu się podoba bo ma siłę czy jakąś inną wyższość ... ?
Czy obowiązują go jakieś zasady ... i jakie i dlaczego ?

pozdrawiam
e-duch
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi e-duch
>Przyjąć potrafi , musi , może ... chce ...
Nie musi, ma wolną wolę.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#17
06-02-2015 09:55
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>Człowiek jest czymś stworzonym przez boga ?
>Jeśli już to stwarzanym. Możliwe.

>Przez ewolucje ?
>Tak. Pytanie czy ewolucja "wymyśliła się" sama, czy jest narzędziem stworzonym >przez Boga?

Bardzo dobre pytanie. Czyli.
Bóg stwarza sobie człowieka a tymczasem gdzieś obok wymyśla się ewolucja i tworzy sobie człowieka.

Natomiast wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią że ewolucja stworzyła się sama i wymyśliła sobie boga jako narzędzie do zarządzania stadem baranów.



3 plusy dostałeś. Gratuluje.

#18
06-02-2015 11:22
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi farmer
>>Tak. Pytanie czy ewolucja "wymyśliła się" sama, czy jest narzędziem stworzonym >przez Boga?
>Bardzo dobre pytanie. Czyli.
>Bóg stwarza sobie człowieka a tymczasem gdzieś obok wymyśla się ewolucja i tworzy sobie człowieka.
Nie ma obok.
>Natomiast wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią że ewolucja stworzyła się sama i wymyśliła sobie boga jako narzędzie do zarządzania stadem baranów.
He, he, wszystkie? Przedstaw 1 z Ziemi i 1 z nieba.
>3 plusy dostałeś. Gratuluje.
I 85 minus od farmera, to mnie napawa dumą. Gratuluje się z ę na końcu.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#19
06-02-2015 11:53
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Tak łatwo się odpisuje na te głupoty twoje że szkoda mi czasu.
Minusa daje się szybciej.

Czasem coś ci odpiszę dla relaksu.

Tym razem zapętliłeś się wyjątkowo. Ale wiara tak ma.

I co. Znów zatkało.

#20
06-02-2015 13:44
 Ocena 4 na 4
setarkos (10757 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> czy ewolucja "wymyśliła się" sama, czy jest narzędziem stworzonym
Ewolucja biologiczna zapewne zrobiła się sama, skoro nie było kiedyś mózgów ni rozumów (jeśli by były, to co to za ewolucja?) - natomiast ewolucja kulturowa, w tym narzędzia, jest po części dziełem człowieka, cywilizacją (nie tyle stworzoną, co stwarzaną)).

#21
06-02-2015 14:38
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi setarkos
>Ewolucja biologiczna zapewne zrobiła się sama, skoro nie było kiedyś mózgów ni rozumów (jeśli by były, to co to za ewolucja?)
Rozum Boga=Ducha ewolucyjnie stwarza mózg\rozum człowieka.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#22
06-02-2015 15:03
 Ocena 5 na 5
Eliath (1441 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Brawo, prawie Ci się udało, zwrot tylko pomyliłeś:

>Rozum Boga=Ducha ewolucyjnie stwarza mózg\rozum człowieka.

Ewolucyjnie powstały mózg/rozum człowieka stwarza bogo-ducha.


Rzeczywistość jest kłamstwem

#23
06-02-2015 15:16
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Eliath
>Brawo, prawie Ci się udało, zwrot tylko pomyliłeś:
>>Rozum Boga=Ducha ewolucyjnie stwarza mózg\rozum człowieka.
>Ewolucyjnie powstały mózg/rozum człowieka stwarza bogo-ducha.
Możliwe, że ja pomyliłem, a możliwe, że ewolucyjnie powstały mózg\rozum uświadamia sobie swoje duchowe Źródło.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#24
06-02-2015 16:37
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Nie ma obok.

Nie bluźnij sam sobie. To wiedza.

#25
06-02-2015 16:52
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi farmer
>Nie bluźnij sam sobie. To wiedza.
Statystyka z 11:22 nieaktualna, nastąpiło przyspieszenie, już -90 od farmera...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#26
06-02-2015 17:05
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Nie bluźnij sam sobie. To wiedza.
>Statystyka z 11:22 nieaktualna, nastąpiło przyspieszenie, już -90 od farmera...
>

Jest dobrze. Zupełnie nie potrafisz już odnieść się do zadanych pytań.

Ale opowiedz mi coś o tej wiedzy że nie ma obok. Lub "jeśli już"

Skąd czerpiesz tą wiedze.

Może masz szanse na plusa?

A tak swoją drogą sprawę plusów tez aktualizuj. Na razie możesz być dumny z minusów.
Jeszcze mnie nie pojeba.o żeby ten bełkot plusować. Zresztą już ci ludzie powiedzieli jak oceniają te wpisy.

Oj widzę że nerwy siadają. Jeszcze niedawno nie chciałeś ujawnić oceniających.
Jednak te minusy działają. Ja jednak widzę że do pierwszej 10 negatywnie oceniających jeszcze mi daleko. Ale 90 ugrałem na tobie. Ale jesteś perspektywiczny. Tyle że to nie moja wina a twoje wpisy zasługują na nie. Także do dzieła. Ty pisz ja oceniam. Aż pękniesz z dumy.

#27
06-02-2015 18:15
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Rozum Boga=Ducha ewolucyjnie stwarza mózg\rozum człowieka.
To można stwarzać coś (rozum), co już wcześniej było?
Raczej mówi się wtedy o powtarzaniu lub odtwarzaniu (by nie rzec: małpowaniu)).
W samym kopiowaniu rozumu nie widać nic specjalnie kreatywnego, co by zasługiwało na miano ewolucji.

#28
06-02-2015 18:42
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi setarkos
>>Rozum Boga=Ducha ewolucyjnie stwarza mózg\rozum człowieka.
>To można stwarzać coś (rozum), co już wcześniej było?

Z jednej strony równania wiara z drugiej trochę wiedzy.

Toż to klasyczny Elasp.

Tyle że on tworzył bardziej rozbudowane ciągi takie dla niepoznaki. Zawsze jednak był gdzieś ten przeskok.

W skrócie było tak:
2+2=bóg jest miłością.

Dziwi mnie jednak ta wiedza Ducha której się wypiera i opisuje fałszywe religie lub wiedze ateistów.

#29
06-02-2015 21:57
 Ocena 3 na 3
e-duch (1053 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Nie posiadamy wolnej woli - w sensie absolutnym ... ponieważ w żadnej sytuacji nie posiadasmy wszystkich możliwych informacji o wszystkich możliwych kontekstach i aspektach składających się na dane sytuacje ...
Nie posiadamy też zwykle czasu aby to wszystko przemyśleć i przeanalizować - dlatego nasze decyzje są zwykle osadzone w naszej emocjonalności
Posiadamy ograniczoną wolność od i do ... i tylko w tym obszarze się poruszamy ...
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#30
07-02-2015 03:33
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ?
W odpowiedzi setarkos
>To można stwarzać coś (rozum), co już wcześniej było?
Rozum Boga jest wieczny.
>Raczej mówi się wtedy o powtarzaniu lub odtwarzaniu (by nie rzec: małpowaniu)).
Można tak powiedzieć, że rozum Twojej matki i ojca (zmałpowały Twój)).
>W samym kopiowaniu rozumu nie widać nic specjalnie kreatywnego, co by zasługiwało na miano ewolucji.
Bo to nie samo kopiowanie, Twój rozum jest inny niż rozum mamy, czy taty, a wasze trzy rozumy różnią się od Rozumu Boga.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365