 |
sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-02-2015 19:11 | wojrzo (14 punktów) (zablokowany) | sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ?
1 na 1 | rodzaju 7:24 - "A wody się podnosiły na ziemi przez sto pięćdziesiąt dni"
rodzaju 8:3 - "Wody ustępowały z ziemi powoli, lecz nieustannie, i obniżyły się po upływie stu pięćdziesięciu dni"
Gdyby rzeczywiście ustępowały to można by było stwierdzić że deszcz padał przez 40dni, ale to i tak nie ma znaczenia bo jest to sprzeczność. Czy mam rację ? Da się jakoś to logicznie wytłumaczyć ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#31 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > . No właśnie populacji! Żaden gatunek nie będzie istniał jeśli liczba osobników spadnie poniżej pewnego poziomu. Dla każdego gatunku jest to inna liczba, ale można ją określić niemal matematyczną dokładnością.W potopie nastąpiło wymieszanie wód słodkich ze słonymi, i wskutek tego wyginęły organizmy słodkowodne i słonowodne ( nie ty;lko ryby , tez meduzy , kraby, raki , roślinność wodna :nastąpiła zmiana ciśnienia osmotycznego). Pytanie - skąd ryby po potopie ?!?!?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: sprzeczność logiczna? | > >Żeby uznać przypowieść (parabolę) za synonim bajki trzeba być tak głupim, jak ten profesor co utożsamił absurd z kaczką dziennikarską.> Odsyłam do ogólnodostępnych wydawnictw słownikowych.Wzruszające porady językowe. Je suis une bombe |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > -To jest pytanie jako rodzaj ironii, kpinyNie kpij, że kpisz bo brak ci ironii w organizmie > i zarzutu bezmyślności ipijaństwa > w stosunkuw trybie przypuszczającym > do wierzących,do orzących nasze pola, i > tych którzy szukają sensu w tekstach biblijnych poprzez interpretacje liczb.Co to jest groteska? > Ja nie muszę takich pytań zadawać i nie liczę na sensowną odpowiedź.Ja liczę na siebie a to już jest geometria. Je suis une bombe |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > -To się kojarzy z "kupą" - nieokreśloną dużą-Z pewnością na to "coś" - dostaniesz piguły bez recepty Je suis une bombe |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > Pytanie - skąd ryby> po potopie ?!?!?A skąd się wzięły przed nim? No ja myślę, że przed potopem wzięły się z wody to i po potopie też się wzięły z wody. No bo skąd miałyby się wziąć? Z Madagaskaru? Je suis une bombe |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Fičvre w księdze rodzaju ? | > www.racjonalista.plczytałam > /forum.php/zajrzałam > s,617851#w617871zwymiotowałam, > @@@ale posprzątałam > .Ale mnie wyszło coś innego. Ale nic co ludzkie nie jest mi obce - dojrzałam za pomocą młotka w robotniczej rodzinie katolickich imigrantów. |
#37 2 na 2 | Rupson (1793 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > >-To jest pytanie jako rodzaj ironii, kpiny> Nie kpij, że kpisz bo brak ci ironii w organizmie> >i zarzutu bezmyślności i> pijaństwa> >w stosunku> w trybie przypuszczającym> >do wierzących,> do orzących nasze pola, i> >tych którzy szukają sensu w tekstach biblijnych poprzez interpretacje liczb.> Co to jest groteska?> >Ja nie muszę takich pytań zadawać i nie liczę na sensowną odpowiedź.> Ja liczę na siebie a to już jest geometria.-Wybacz, ale Twoje aluzje są zbyt głębokie, by zrozumiał je przeciętnie bystry ssak w XXI wieku. Własnie takiej mądrali nam tu jeszcze brakowało. |
| Rupson (1793 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > >-To się kojarzy z "kupą" - nieokreśloną dużą> -Z pewnością na to "coś" - dostaniesz piguły bez recepty-No i wreszcie prosty, dosadny dowcip. |
#39 4 na 4 | Rupson (1793 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > >Pytanie - skąd ryby> >po potopie ?!?!?> A skąd się wzięły przed nim? No ja myślę, że przed potopem wzięły się z wody to i po potopie też się wzięły z wody. No bo skąd miałyby się wziąć? Z Madagaskaru?-Myszy z brudnego siana, mszyce z rosy, a muchy z "kupy". Wyznajesz teorię samorództwa? Przecież to się kłóci nawet z biblijnymi pierdołami. |
#40 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Fičvre w księdze rodzaju ? | |
#41 4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? |
> Jesteś ignorantem, gardzisz wiedzą, o której nie masz pojęcia, alegorie astronomiczne w Biblii mówią o tym, że ludzie obserwowali układ gwiazd na niebie tysiące lat przed naszą erą i znali ruch precesyjny Ziemi.Faktycznie... gardzić taką "wiedzą" to straszne. W ogóle to ludzie kiedyś mądrzy byli, nie to co teraz... Gdybyśmy tak się zatrzymali na wiedzy sprzed tysięcy lat, to dopiero byśmy się rozwinęli... Może by tak wszyscy zwolennicy biblijnej "wiedzy" wrócili do swoich korzeni i przestali używać współczesnych rozwiązań? Np. przestali zaglądać na Racjonalistę, bo to zaraza i zgnilizna moralna. |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > -Myszy z brudnego siana, mszyce z rosy, a muchy z "kupy". Wyznajesz teorię samorództwa? Przecież to się kłóci nawet z biblijnymi pierdołami.Bystry jesteś ale coś pomieszałeś. Muchy wg. Arystotelesa powstają z tego, z czego się wylęgają ich larwy. Jako że miał umysł praktyczny mógł zaobserwować, że myszy chętnie lęgną się w sianie o pewnych właściwościach, mszyce występują na liściach na których również zbiera się rosa. W jaki sposób to może kłócić się z biblijnymi pierdołami? Autorzy Biblii byli tak samo bystrzy jak ty. Różnica między tobą a nimi jest taka, że oni interesowali się gematrią a ty wolisz geometrię, oni uprawiali coś w rodzaju astrologii a ty wolisz astronomię, astrofizykę i ewentualnie kosmonautykę. Obserwując to samo co ty zauważyli to samo co ty możesz zauważyć mając do dyspozycji ich narzędzia poznawcze. Jednak logicznie rzecz biorąc nie jesteście na tym samym poziomie. Oni mieli większą wyobraźnię. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > Faktycznie... gardzić taką "wiedzą" to straszne.Jaką? > W ogóle to ludzie kiedyś mądrzy byli, nie to co teraz...Pewnie, kiedyś zabijali się dzidami, kamieniami i maczugami, a dzisiaj rakietami, granatami i minami. > Gdybyśmy tak się zatrzymali na wiedzy sprzed tysięcy lat, to dopiero byśmy się rozwinęli...Błędny wniosek, rozwój nie polega na zatrzymaniu się, ale na poszerzaniu wiedzy. > Może by tak wszyscy zwolennicy biblijnej "wiedzy" wrócili do swoich korzeni i przestali używać współczesnych rozwiązań?Której "wiedzy"? Jakich korzeni? Jakich współczesnych rozwiązań, chodzi o pociski zdalnie sterowane, żywność genetycznie modyfikowaną, zamrażanie zarodków, rozpylanie pestycydów, faszerowanie żywności chemią...? > Np. przestali zaglądać na Racjonalistę, bo to zaraza i zgnilizna moralna.Nie zaglądaj jeśli tak uważasz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#44 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > >Faktycznie... gardzić taką "wiedzą" to straszne.> Jaką?Biblijną "wiedzą"  > >W ogóle to ludzie kiedyś mądrzy byli, nie to co teraz...> Pewnie, kiedyś zabijali się dzidami, kamieniami i maczugami, a dzisiaj rakietami, granatami i minami.A to jakaś różnica dla tych zabitych?  > >Gdybyśmy tak się zatrzymali na wiedzy sprzed tysięcy lat, to dopiero byśmy się rozwinęli...> Błędny wniosek, rozwój nie polega na zatrzymaniu się, ale na poszerzaniu wiedzy.A myślałem, że szczytem wiedzy jest biblia... Można jeszcze tą "wiedzę" poszerzyć? Przewyższyć wiedzę boga?  ))) > >Może by tak wszyscy zwolennicy biblijnej "wiedzy" wrócili do swoich korzeni i przestali używać współczesnych rozwiązań?> Której "wiedzy"?Biblijnej oczywiście  > Jakich korzeni?Biblijnych  ) > Jakich współczesnych rozwiązań, chodzi o pociski zdalnie sterowane,Tak, to wysoki poziom wiedzy. Jeden z przejawów znajomości praw fizyki. Na pewno wyższy poziom, niż chodzenie po wodzie i utopienie kuli ziemskiej w oceanach  > żywność genetycznie modyfikowaną,To kolejmy b. wysoki poziom wiedzy. Trzeba nie tylko wiedzieć, jak te mechanizmy genetyczne działają, ale umieć je modernizować. > zamrażanie zarodków,Do tego też nie doszliśmy czytając biblię, tylko ucząc się i poznając świat. > rozpylanie pestycydów,Samo rozpylanie pestycydów nie jest zbyt nowatorskie, ale już zsyntetyzowanie tych związków to pewien krok naprzód w wiedzy naukowej. > faszerowanie żywności chemią...?Taaaak... a sama żywność, to co? To nie jest chemia? W najczystszej postaci chemia: białka, tłuszcze i cukry  Więc co znaczy "faszerować chemię chemią"?  > >Np. przestali zaglądać na Racjonalistę, bo to zaraza i zgnilizna moralna.> Nie zaglądaj jeśli tak uważasz.Nie zaglądam.. ale jak przypadkiem przeczytam jakieś kompletne bzdury, to aż trudno wysiedzieć  > ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Np. taką bzdurę, jak powyżej  ) |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: sprzeczność logiczna w księdze rodzaju ? | > Biblijną "wiedzą"  Słusznie "wiedzą" należy gardzić, ale w Biblii jest też wiedza. > A to jakaś różnica dla tych zabitych?  Spytaj ich. > A myślałem, że szczytem wiedzy jest biblia...Szczyt głupoty tak myśleć. > Można jeszcze tą "wiedzę" poszerzyć? Przewyższyć wiedzę boga? )))Idiotyczne pytania. Co wiedza Boga ma wspólnego z "wiedzą"? > Biblijnej oczywiście  patrz wyżej > Biblijnych )Nie wiedziałem, że Biblia ma korzenie. > Tak, to wysoki poziom wiedzy. Jeden z przejawów znajomości praw fizyki. Na pewno wyższy poziom, niż chodzenie po wodzie i utopienie kuli ziemskiej w oceanach  I jaki skuteczny w zabijaniu. > To kolejmy b. wysoki poziom wiedzy. Trzeba nie tylko wiedzieć, jak te mechanizmy genetyczne działają, ale umieć je modernizować.Smacznego, ja wolę naturalną żywność. > Do tego też nie doszliśmy czytając biblię, tylko ucząc się i poznając świat.Grzebanie w genach ma kolosalną przyszłość. > Samo rozpylanie pestycydów nie jest zbyt nowatorskie, ale już zsyntetyzowanie tych związków to pewien krok naprzód w wiedzy naukowej.Widać to po chorobach dzieci mieszkających w pobliżu rozpylanych pól. > Taaaak... a sama żywność, to co? To nie jest chemia? W najczystszej postaci chemia: białka, tłuszcze i cukry Więc co znaczy "faszerować chemię chemią"? www.harmonica.pl/swiadomosc_konsument_e.htm> Nie zaglądam.. ale jak przypadkiem przeczytam jakieś kompletne bzdury, to aż trudno wysiedzieć  Też tak mam. > > ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.> Np. taką bzdurę, jak powyżej )Odpowiadam za to co piszę, nie za to, że nie rozumiesz. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|