Racjonalista - Strona głównaDo treści
nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-02-2015 09:37kovalow (-2 punktów)nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
Ocena 1 na 1
Czy Bóg mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że sam nie mógłby go podnieść. No i ŚJ powiedzieli mi, że nie mógłby bo Bóg nie jest wszechmogący tylko wszechmocny, czyli ma nieograniczoną moc wykraczającą poza wszystko, i nie może wszystkiego bo nie jest wszechmogący. Na potwierdzenie swoich słów odczytali mi werset z jehowej Biblii o wszechmocy albo właśnie o braku wszechmogącąści, nie pamiętam już. Celowo napisałem jehowej bo podobno jedynym który był na studium greki 2 lata był Nathan Knorr. Co o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
20-02-2015 12:07
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
Bardzo ciekawe jest to co piszesz !

---nie może wszystkiego bo nie jest wszechmogący.---

A czego jeszcze Bóg nie może według ciebie ?

---Na potwierdzenie swoich słów odczytali mi werset---

Na potwierdzenie moich słów też odczytam ci werset , mogę ?
Czytam : Boga nie ma czyli Bóg nie istnieje i jako taki nie jest ani wszechmogący ani wszechmocny ani żaden inny .

pozdrawiam serdecznie
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#2
20-02-2015 21:23
 Ocena 4 na 4
Fizyk (17637 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
> No i ŚJ powiedzieli mi...
> Co o tym sądzicie?

Każdy fideista ma swojego boga.

#3
20-02-2015 21:45
 Ocena-1 na 3
Keres (29 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
>Czy Bóg mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że sam nie mógłby go podnieść. No i ŚJ powiedzieli mi,
>że nie mógłby bo Bóg nie jest wszechmogący tylko wszechmocny, czyli ma nieograniczoną moc
>wykraczającą poza wszystko, i nie może wszystkiego bo nie jest wszechmogący. Na potwierdzenie swoich
>słów odczytali mi werset z jehowej Biblii o wszechmocy albo właśnie o braku wszechmogącąści, nie
>pamiętam już. Celowo napisałem jehowej bo podobno jedynym który był na studium greki 2 lata był
>Nathan Knorr. Co o tym sądzicie?

Czy Bóg mógłby stworzyć taki kamień ? - Tak
Czy mógłby go potem podnieść - Tak
To nielogiczne ? Bóg stworzył logikę, to co dla nas jest niemożliwe dla Boga jest.

Jehowi używają przekładu angielskiego ( Chyba ). Choć mi mówili że Bóg jest Wszechmogący

TyDraniu (6569 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres
>Czy Bóg mógłby stworzyć taki kamień ? - Tak
>Czy mógłby go potem podnieść - Tak
>To nielogiczne ?

Dla jasności, czy rozmawiamy o naszym Wszechświecie?



#5
20-02-2015 22:55
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
>Czy Bóg mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że sam nie mógłby go podnieść.
Zważywszy na znikome (albo i jeszcze mniejsze) prawdopodobieństwo istnienia boga jest to pytanie cokolwiek bezsensowne.
   Aby nie zostawiać pytania bez odpowiedzi - mógłby, rojenia nie są w końcu ograniczane logiką.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

e-duch (1053 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres
Boga nie ma
Coś takiego nie istnieje
To tylko twoje wizje senne , majaki , halucynacje
Odrzuć je precz - nie są ci do niczego potrzebne ponieważ są fałszywe , nieprawdziwe !
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#7
20-02-2015 23:50
 Ocena-2 na 4
Keres (29 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi TyDraniu
>>Czy Bóg mógłby stworzyć taki kamień ? - Tak
>>Czy mógłby go potem podnieść - Tak
>>To nielogiczne ?
>Dla jasności, czy rozmawiamy o naszym Wszechświecie?

Nie, królestwo Boże jest nie z tego świata

#8
20-02-2015 23:59
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres
Nie jest nie tylko z tego świata ale ze wszystkich innych również nie - ponieważ coś takiego nie istnieje
Nie ma żadnego boga ani jego królestwa
A sam fakt , że nazywacie to coś królestwem a jego królem świadczy wyłącznie o korzeniach waszych przesądów od których nie potraficie się odciąć
Przypominacie dzieci które nie potrafią zrozumieć , że święty mikołaj to tylko taka legenda , tradycja , zabawa .
Jesteście takimi dziećmi , które postanowiły pozostać dziećmi , tacy zakochani jesteście w swoim dzieciństwie , że rezygnujecie z dorosłości , odpowiedzialności , świadomości - to wszystko pozostawiacie waszemu wymyślonemu królowi w jego królestwie do którego chcecie dotrzeć aby tam było wam dobrze i przyjemnie i gdzie z całą pewnością pozostaniecie dziećmi
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#9
21-02-2015 00:20
 Ocena-4 na 6
Keres (29 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi e-duch
>Nie jest nie tylko z tego świata ale ze wszystkich innych również nie - ponieważ coś takiego nie istnieje
>Nie ma żadnego boga ani jego królestwa

Dowiemy się po śmierci

>A sam fakt , że nazywacie to coś królestwem a jego królem świadczy wyłącznie o korzeniach waszych przesądów od których nie potraficie się odciąć

Jeżeli jest to przesąd

>Przypominacie dzieci które nie potrafią zrozumieć , że święty mikołaj to tylko taka legenda , tradycja , zabawa .

Święty Mikołaj istniał, był biskupem Miry

>Jesteście takimi dziećmi , które postanowiły pozostać dziećmi , tacy zakochani jesteście w swoim dzieciństwie , że rezygnujecie z dorosłości , odpowiedzialności , świadomości - to wszystko pozostawiacie waszemu wymyślonemu królowi w jego królestwie do którego chcecie dotrzeć aby tam było wam dobrze i przyjemnie i gdzie z całą pewnością pozostaniecie dziećmi

No zobacz, przez tysiące lat ludzie wierzyli w Boga, bogów. Nie byli odpowiedzialni, nie pracowali, nie podejmowali decyzji, nie byli niczego świadomi. Jak ten świat przetrwał przed ateizmem ?

#10
21-02-2015 05:11
 Ocena 6 na 6
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres

>No zobacz, przez tysiące lat ludzie wierzyli w Boga, bogów. Nie byli odpowiedzialni, nie pracowali, nie podejmowali decyzji, nie byli niczego świadomi. Jak ten świat przetrwał przed ateizmem ?
>
Poprawka, pierwszy był ateizm. Człowiek wymyślił bóstwa.
A postęp trwa nie dzięki a mimo religiom.

#11
21-02-2015 09:41
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
.
> Co o tym sądzicie?
Że bzdury Pan wypisuje.

@@@
.

#12
21-02-2015 10:02
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres

.
>Czy Bóg mógłby stworzyć taki kamień ? - Tak
>Czy mógłby go potem podnieść - Tak
>To nielogiczne ? Bóg stworzył logikę, to co dla nas jest niemożliwe dla Boga jest.
W bajdach i bajkach wszystko jest możliwe. Ludzie tego stwora wymyślili i przeróżne rzeczy o nim plotą.
www.racjon(*).php/z,0/d,18/s,645485#w654032
www.racjon(*).php/s,645485/z,0/d,24#w655015
www.racjon(*).php/s,645485/z,0/d,25#w655022
www.racjon(*).php/s,645485/z,0/d,25#w655026
A fideiści już tak mają, że jak się jako-tako pisać nauczyli, to wypisują co im tylko ślina na język przyniesie.
Gorzej z umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a już myśleć samodzielnie, bez podpórek autorytetów,
to już żaden nie potrafi.

@@@
.

#13
21-02-2015 10:43
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres
---Dowiemy się po śmierci---

Powtarzasz to jak mantre . To jest niestety pustosłowie , nic to nie oznacza oprócz sromotnej ucieczki przed uczciwą rozmową .

"Dowiemy się po śmierci" oznacza : Nie masz nic do powiedzenia , oznacza niestety też nihilistyczną wręcz relatywizacje , oznacza niezdolność do podania rzetelnych argumentów , niezdolność lub niechęć do partnerskiego dialogu , oznacza także ignorancje nauki , logiki , racjonalizmu ... Przykro mi bardzo ...

Przez tysiące lat kiedy religie dominowały totalnie istniało niewolnictwo - nie tylko istniało ( dzić też niestety istnieje - tak chce neoliberalizm ) ale było całkowicie akceptowane a nawet pożądane . Prawo było wyłącznie dla wybranych - reszta była wykluczona : Kobiety , dzieci , geje , obcy , kalecy ...
Najbardziej pokojowym , tolerancyjnym systemem jest liberalna demokracja - w tym systemie religie są kwestią prywatną ( teoretycznie ) ... We wszyskich okresach i państwach gdzie kościoły miały dominującą pozycje dochodziło zawsze do agresji , przemocy , gwałtów - religia nie była zdolna do wypracowania pokojowych instrumentów zarządzania społecznościami - zawsze opierała się na przemocy i gwałcie i wykluczeniach , dyskryminacjach , zakazach , opierała się na karach , lękach , strachach i obietnicach .
Dopiero oświecenie przyniosło świeży powiew wartości humanistycznych i praw człowieka ( Thomas Paine ) , dopiero od tej chwili człowiek uzyskał swą podmiotowość i przestał być niewolnikiem boga , króla , pana - Ty chcesz powrotu do niewolnictwa ... Straszne !
Daj sobie pomóc !
pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#14
21-02-2015 14:53
 Ocena-3 na 5
Keres (29 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi e-duch
>Powtarzasz to jak mantre . To jest niestety pustosłowie , nic to nie oznacza oprócz sromotnej ucieczki przed uczciwą rozmową .
Inaczej, wiemy że Kasia pomalowała swój pokój, ale nie wiemy na jaki kolor. Rozmawiamy o tym, wiemy że lubi żółty, ale też niebieski i tak gadamy i gadami. A będziemy wiedzieć na 100 % gdy zobaczymy ten pokój

>"Dowiemy się po śmierci" oznacza : Nie masz nic do powiedzenia , oznacza niestety też nihilistyczną wręcz relatywizacje , oznacza niezdolność do podania rzetelnych argumentów , niezdolność lub niechęć do partnerskiego dialogu , oznacza także ignorancje nauki , logiki , racjonalizmu ... Przykro mi bardzo ...

Chciałbym ci przypomnieć że Arystoteles powiedział ,, wszystko ma swój początek", czym wskazywał że musi być na początku bóstwo które wszystko stworzyło. Inne dowody jak: stygmaty, cud słońca, cudowne uzdrowienia, to dowody dla wierzących. Bo choćby i teraz zaczął się Biblijny koniec świata. Wielu by powiedziało że ta katastrofa jest naturalna.

>Przez tysiące lat kiedy religie dominowały totalnie istniało niewolnictwo - nie tylko istniało ( dzić też niestety istnieje - tak chce neoliberalizm ) ale było całkowicie akceptowane a nawet pożądane . Prawo było wyłącznie dla wybranych - reszta była wykluczona : Kobiety , dzieci , geje , obcy , kalecy ...

Jeżeli dobrze pamiętam to Karol Marks stworzył taki drzewko plemiona-niewolnictwo- feudalizm - kapitalizm - socjalizm/komunizm. Co prawda wykasował bym to ostatnie, ale reszta się w 100 % zgadza. Za starożytności zniesienie niewolnictwa nie było możliwe. W Grecji pewien król ( imienia nie pamiętam ) zniósł je. I co się stało, jeśli biedny jest zadłużony, nie mógł dać syna jako niewolnika ( na parę lat by odpracował dług) przez to wielu ludzi traciło ziemię. Ale świat się rozwinął i niewolnictwo nie jest potrzebne. Chciałbym przypomnieć że Biblijne prawo jest niezwykle przyjazne niewolnikom. W Rzymie nikt nie słyszał o prawie, że jeśli pobije się niewolnika to trzeba go uwolnić, czy jeśli go zabije to trzeba winnego surowo ukarać ( w tym kara śmierci)

>Najbardziej pokojowym , tolerancyjnym systemem jest liberalna demokracja - w tym systemie religie są kwestią prywatną ( teoretycznie ) ... We wszyskich okresach i państwach gdzie kościoły miały dominującą pozycje dochodziło zawsze do agresji , przemocy , gwałtów - religia nie była zdolna do wypracowania pokojowych instrumentów zarządzania społecznościami - zawsze opierała się na przemocy i gwałcie i wykluczeniach , dyskryminacjach , zakazach , opierała się na karach , lękach , strachach i obietnicach .

Chciałbym ci przypomnieć że Lenin był ateistą i zamordował 15 000 000 ludzi, Stalin podobnie zburzył setki kościołów, zabijał prawosławnych. Religia nie jest źródłem złą, jest nim człowiek. I nie ważne czy jest Chrześcijaninem, Muzułmaninem, Ateistą, Buddystom, znajdzie powód by zabić.

Co więcej jeżeli porównasz sądy inkwizycyjne te były tak dobre jak nasze, w przeciwnieństwie do ówczesnych świeckich
>Dopiero oświecenie przyniosło świeży powiew wartości humanistycznych i praw człowieka ( Thomas Paine ) , dopiero od tej chwili człowiek uzyskał swą podmiotowość i przestał być niewolnikiem boga , króla , pana - Ty chcesz powrotu do niewolnictwa ... Straszne !

1 Nie chce powrotu niewolnictwa
2 Chce powrotu normalności, czyli świata gdzie człowiek był kowalem własnego losu. A nie w kraju gdzie rząd wpycha się wszędzie i zabiera pieniądze by dać sobie i innemu.

>Daj sobie pomóc !
>pozdrawiam
>e-duch
>
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#15
21-02-2015 15:09
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)Odp: nieszczęsny kamień, wszechmocny a wszechmogący
W odpowiedzi Keres

>Dowiemy się po śmierci

O ile weźmiesz obola. Ale Ty w to nie wierzysz.

Selekcjonujesz wiarę wiarą.

Słońce to RA?

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365