 |
Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-04-2015 13:04 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie
5 na 7 | Media* prowokują konflikt wokół przejazdu przez Polskę rosyjskiej grupy motocyklowej Nocne Wilki**, która zamierza przejazdem do Berlina uczcić zwycięstwo nad faszyzmem. Prowokowanie tego konfliktu może się łatwo odbić na samych Polakach, gdyż od kilkunastu lat organizowane są polskie rajdy motocyklowe upamiętniające naszą historię - Rajdy Katyńskie wiążące się z przejazdem przez Rosję. Jeśli ulegniemy prowokatorom, należy się spodziewać, że tego samego doświadczy kolejny Rajd Katyński. * Zaczął niemiecki "Fakt" ** NIGHT WOLFS MC to jest MC a nie partia polityczna, to jeden z najpotężniejszych MC na wschodzie, formalnie apolityczni mający w swych szeregach członków wielu narodów, także Polaków. Ich lider krytykuje kulturę Zachodu za konsumeryzm, który niszczy duchowość i tradycyjne wartości. en.wikipedia.org/wiki/Night_WolvesKULIKOWISKO Motocyklowa szkoła Tomka Kulika:Komunikat!!! Dotarła do nas wiadomość, że przez Polskę przejedzie grupa motocyklistów sympatyzujących z Władimirem Władimirowiczem. Słyszymy głosy nawołujące do aktów przemocy, blokowania trasy, obrzucania pomidorami, etc. Jako szkoła związana w pewnym sensie z ideą Rajdu Katyńskiego, gdzie Polacy odwiedzają miejsca kaźni polskich oficerów, podoficerów i urzędników na terenie Rosji, Białorusi i Ukrainy, stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek aktom agresji w stronę Rosjan. Nie jesteśmy zwolennikami polityki Putina, nie akceptujemy jego działań na terenie Ukrainy, nie pochwalamy sposobu w jaki jest traktowane rosyjskie społeczeństwo przez władzę, ale nie uważamy, by warto było zniżać się do poziomu gruntu i szukać zadymy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zignorowanie rzeczonego przejazdu rosyjskich motocyklistów. Chyba nie chcielibyśmy, by na Rajdzie Katyńskim nasi koledzy i koleżanki musieli obawiać się o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że przeciętny Rosjanin nie różni się od przeciętnego Polaka i rozróżnia naród od władzy, i społeczeństwo od systemu. Dlatego jakiekolwiek akty agresji mogą obrócić się przeciwko wizerunkowi Polski w świecie i byłyby na rękę tow. Ławorowowi, który nie omieszkałby wykorzystać tego w komentarzach słuchanych przez cały świat. Co zrobić? Zignorować - ten apel kierujemy także do mediów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#61 1 na 1 Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Nie śmieszy mnie rosyjski. Jest pięknyCiekawe jak brzmi rosyjski w wykonaniu ludów paleoazjatyckich np. Ketów wyznających animizm i szamanizm. Ciekawe czy paleoazjaci tworzą jakieś MC na terenie północno-wschodniej Azji i czy kupują oni broń od Nocnych Wilków. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > >Nie śmieszy mnie rosyjski. Jest piękny> Ciekawe jak brzmi rosyjski w wykonaniu ludów paleoazjatyckich np. KetówNie wiem, jak brzmi w ustach Ketów, ale znam kilka pierwotnych syberyjskich ludów. Mówią po rosyjsku bardzo różnie, jedni z mocno wyczuwalnym obcym akcentem, inni na tyle płynnie, że ja nie wyczuwam, żeby był to dla nich obcy język. Wiem jak brzmi polski w ustach Polaków. Poza Wrocławiem ledwo dst+ |
#63 2 na 2 Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | Duża większość mieszkańców Federacji Rosyjskiej używa na co dzień języka rosyjskiego (efekt intensywnej rusyfikacji), ale na szczęście do dziś mówi się tam jeszcze w wielu innych językach. Szczególna sytuacja występuje w Dagestanie, który zamieszkuje 102 narody. W śród języków używanych w Rosji jest wiele języków w których mówi bardzo niewiele osób. Podobnie jest w innych częściach świata. W RPA obowiązuje jedenaście języków urzędowych, językiem ludzi z narodu Ajnów posługuje się jeszcze jakieś 15 osób, a Cristina Calderón jest ostatnią czystej krwi Jaganką i wraz z jej śmiercią powiększy się długa lista języków wymarłych. Miłośnicy teorii Darwina zapewne nie będą płakać po jej odejściu gdyż młody Darwin określił ludzi z jej plemienia jako brakujące ogniwo między ludźmi a zwierzętami bo byli bardzo brzydcy i niekulturalni jak małpy. Dziwne, że ludy zasiedlający od tysięcy lat jakieś terytoria nagle stają się obcy na własnym terenie i przyswajać sobie muszą języki wdzierających siłą wdzierających się do ich domów przybyszów, gwałcicieli, rabusiów, nosicieli groźnych wirusów itp. Tak przy okazji zapytam: która postawa jest bliższa racjonalizmowi. Postawa Darwina wobec Indian Yaghan, czy też postawa polski etnografa Bronisława Piłsudskiego, który spędził wśród nich Ajnów 15 lat zesłania, a nawet wziął sobie od nich żonę. Moim zdaniem poświęcenie dla nauki ze strony Bronka było tym większe, że rasa Ajnów też nie należy do urodziwych. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | Zanim odpowiem, pozwolę sobie zapytać - jakiej Ty jesteś narodowości? |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Zanim odpowiem, pozwolę sobie zapytać - jakiej Ty jesteś narodowości?Jestem obywatelką Rzeczypospolitej o narodowości polskiej. |
#66 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Duża większość mieszkańców Federacji Rosyjskiej używa na co dzień języka rosyjskiego (efekt intensywnej rusyfikacji), ale na szczęście do dziś mówi się tam jeszcze w wielu innych językach.Mam wrażenie, że bronisz tych małych narodów, mówiących wymierającymi językami (jeśli się mylę to mnie popraw) Nie Tobie jednej żal odchodzących języków. Ja też zdaję sobie sprawę, że kiedy ginie jakikolwiek język, ginie też raczej bezpowrotnie jakaś część ogólnoludzkiej kultury. Co zrobić żeby języki nie ginęły? Nie wiem. Wprowadzać te języki do szkół? może i dobry pomysł, tylko, że częstokroć są to języki nieskodyfikowane i do szkoły ich nie wprowadzisz, często są języki nie mające wersji literackiej, nie mające ustalonej pisowni. A jeśli nawet są skodyfikowane, to zaczyna się kolejny problem. W Polsce wolno uczyć się kaszubskiego i nawet maturę zdawać z tego języka. I oto pewien Kaszëba mówi, że mu się to nie podoba, bo to czego uczą w szkole to inny kaszëbsczi jãzëk, niż ten, który z domu wyniósł. Maciej Miecznikowski kiedy opowiadał historyjkę w pięciu dialektach kaszubskiej mowy i nawet nieznajomy tego języka słyszał różnice. Śląski ma 21 lub 22 odmiany (Miodek) Kolejna rzecz: uczenie języka, który nie jest urzędowym, wyklucza zdobywanie w nim wykształcenia, co skutecznie motywuje do uczenia dzieci w domach języków literackich Oszczędza młodym ludziom tego co Jan Miodek nazwał "Mozół odchodzenia od gwary", co znał z własnego żywego doświadczenia. Niektórym się to po dopiero wielkim trudzie udaje. Piotr Polk opisywał kiedyś jak trudno mu było mówiąc po śląsku wejść do zawodu aktora. Kto jest winien zanikowi języków? Wszyscy. W Rosji zarówno Rosjanie jak i Nieńcy, Ewenkowie, Czukcze, Ale popatrz na polskie podwórko (dlatego pytałem Cię o narodowość) Winni zanikowi regionalnych języków są ci, którzy nimi mówią, którzy ich nie przekazują następnym pokoleniom, o przyczynach już napisałem, winni są lokalni politycy i działacze, którzy nie poradzą umiejętnie zadbać o kulturę i język, winni są wreszcie Polacy, którzy każdą próbę podkreślenia odrębności kulturowej, językowej, historycznej traktują jako zamach na jedność państwa, co skutkuje awanturami np o prawo umieszczania kaszubskich tabliczek z nazwami ulic lub niemożnością do dziś używania śląskich nazw miejscowości. Winni są zajedno ci, którzy języka swojego zapominają, jak i ci, którzy wykorzystują swoją przewagę do zmuszania do zapominania Winni i to bardzo są ci, którzy osiedlając się wśród Kurpiów, mowę kurpiowską wyśmiewają jako wieśniacką. Na Śląsku widziałem ich bardzo często, Górale też sporo o takich mogą powiedzieć, a Mazurów na wszelki wypadek wyzbyto, żeby nie przeszkadzali stawianiu płotów nad jeziorami Co zrobić żeby języki nie ginęły? Nie wiem. Ale wiem, że należy robić wszystko,żeby wraz z ginięciem języka nie ginęła kultura kolejnego narodu. > Dziwne, że ludy zasiedlający od tysięcy lat jakieś terytoria nagle stają się obcy na własnym terenie i przyswajać sobie muszą języki wdzierających siłą wdzierających się do ich domów przybyszów, gwałcicieli, rabusiów, nosicieli groźnych wirusów itp.Tak, dziwne i smutne. Nawet jeśli tubylec nie ma do czynienia z gwałcicielami i rabusiami a jedynie z nauczycielami, którzy na przerwach zabraniają mówić w ojczystym języku, z urzędnikami udającymi że nie rozumieją sprawy starego człowieka bez polskiej szkoły, dyrektorami wymagającymi "naucz się po polsku , zostaniesz majstrem" czy czasem zwykłymi współpasażerami w tramwaju, którzy poradzą zwrócić uwagę "nie mów po ...." Winni są ci, którzy wchodzą w jakąś społeczność nie widzą konieczności poszanowania praw tej społeczności. To tak jakby wejść w butach do meczetu, czy z gołą głową do synagogi --- A czy polski język ma przyszłość? Gdybym dostał tylko złotego od każdego zbędnego anglicyzmu w stacji telewizyjnej lub gazecie, to za wszystkie łorsołran, Zoupotfestiwal złotatałer mastbidemjuzik, jukeddens, wojsofpoland dansingłifdestars kupiłbym pałac w Pszczynie i jeszcze odłożył na godną emeryturę Zapytałem Cię o narodowość. dzięki za odpowiedź Johannes Ślązak Obywatel Czeskiej republiki |
#67 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | . > Cristina Calderón jest ostatnią czystej krwi Jaganką > i wraz z jej śmiercią powiększy się długa lista języków wymarłych. Miłośnicy teorii Darwina zapewne nie będą płakać po jej odejściuJestem całkowitym zwolennikiem darwinowskiej teorii ewolucji i będzie mi co najmniej bardzo przykro, gdy ona odejdzie. Każdy ubytek w biologicznej różnorodności jest złem. Także wtedy, a może nawet i szczególnie wtedy, gdy dotyczy ludzi. Powinno robić się prawie wszystko aby tą różnorodność zachować. > gdyż młody Darwin określił ludzi z jej plemienia jako brakujące ogniwo między ludźmi a zwierzętamiMogę prosić o dokładniejsze źródło. > bo byli bardzo brzydcy i niekulturalni jak małpy.Uroda, to kwestia gustu. Dla mnie pani Krystyna jest piękna np. w tym zestawieniu. [Załącznik] [Załącznik]A w ocenach kultur to warto zachować umiar i kulturę: pl.wikipedia.org/wiki/Ajnowie Więc Darwin musiał być jeszcze bardzo młody, gdy tak nienaukowo i niekulturalnie się wypowiedział. @@@ . |
#68 2 na 2 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Mam wrażenie, że bronisz tych małych narodów, mówiących wymierającymi językami (jeśli się mylę to mnie popraw). Bronię prawa do odrębnej tożsamości narodowej mieszkańców Federacji Rosyjskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Kandy, Chin, Indii, Brazylii itd. Nocne Wilki odwiedzą pomniki historii. Będą składać kwiaty na grobach rosyjskich żołnierzy. A czy jacyś rodacy Grigorija Saakaszwiliego też przyjadą? A wiecie co się stanie, jeśli znowu wybuchnie jakaś wojna ojczyźniana? Po wojnie na groby rosyjskich żołnierzy będą jeździć muzułmanie. 12-15% ludności FR stanowią wyznawcy islamu, a ilu z nich zasiliło szeregi armii Putina? Polecam artykuł - Pochodzący z muzułmańskich regionów poborowi łączyli się w grupy, aby terroryzować słowiańskich kolegów.A jeśli był taki żołnierz z Ukrainy, co w rubryce "narodowość" wpisał rosyjską, a podpisał się po polsku, to kto powinien oddać mu hołd? |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Co zrobić żeby języki nie ginęły?Trzymanie ich za zębami na pewno nie pomorze. > Kto jest winien zanikowi języków?Nie wiem. > A czy polski język ma przyszłość?Nie wiem ale myślę, że należało by zapytać w mieszkańców Dorpatu, Rygi, Kowna, Królewca, Wilna, Smoleńska, Kijowa, Kamieńca, Lwowa... Wszak wszystkie były niegdyś "polskie". |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Wiem jak brzmi polski w ustach Polaków. Poza Wrocławiem ledwo dst+> Ha ha ha! Aleś dał tym wrocławiakom! Świetnie!.
Ich bin besser als mein Ruf |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie |
> Bronię prawa do odrębnej tożsamości narodowej mieszkańców Federacji Rosyjskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Kandy, Chin, Indii, Brazylii itd.Rzeczypospolitej Polskiej też? Masz polskie obywatelstwo, w Polsce masz większe możliwości niż w USA, Brazyli... |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie |
> Bronię prawa do odrębnej tożsamości narodowej mieszkańców Federacji Rosyjskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Kandy, Chin, Indii, Brazylii itd.Kozaków dońskich czy ługańskich także? Również ich prawa do samostanowienia?
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > > Bronię prawa do odrębnej tożsamości narodowej mieszkańców Federacji Rosyjskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Kandy, Chin, Indii, Brazylii itd.> Kozaków dońskich czy ługańskich także? Również ich prawa do samostanowienia?A jakiej oni są teraz narodowości? Ruskiej czy ukraińskiej? Czy możemy ich jeszcze określać słowem tatarskiego pochodzenia, którego używał Jan Długosz? Moim zdaniem po likwidacji Siczy Zaporoskiej przez carycę Katarzynę naród kozacki przestał istnieć. Zostały jeno tradycje. |
#75 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie |
> >> Bronię prawa do odrębnej tożsamości narodowej mieszkańców Federacji Rosyjskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Kandy, Chin, Indii, Brazylii itd.> >Kozaków dońskich czy ługańskich także? Również ich prawa do samostanowienia?> A jakiej oni są teraz narodowości? Ruskiej czy ukraińskiej? Czy możemy ich jeszcze określać słowem tatarskiego pochodzenia, którego używał Jan Długosz?A jakiej narodowości są Ślązacy? Polskiej czy śląskiej? Cytat:W 2011 r. podczas polskiego Narodowego Spisu Powszechnego, narodowość śląską zadeklarowało 847 000 osób, w tym 376 tys. osób zadeklarowało ją jako jedyną narodowość, 436 tys. osób jako identyfikację pierwszą, a 411 tys. jako identyfikację drugą[11]. > Moim zdaniem po likwidacji Siczy Zaporoskiej przez carycę Katarzynę naród kozacki przestał istnieć. Zostały jeno tradycje.Może i tak lecz te tradycje dobrze wykorzystali Rosjanie w celu przeciągnięcia ich na swoją stronę. Zresztą wschód Ukrainy i tak ciążył ku Rosji. Niestety nasze media rzadko cytowały(niewygodne wobec jedynie słusznej prawdy) wypowiedzi mieszkańców z tamtego rejonu. Podobnie rzecz miała się z Krymem. Stało się to, co nieuniknione. Rosji trudno było zachowywać się biernie wobec rozwijającej się sytuacji. Trza od razu zauważyć, że zmiana władzy na Ukrainie nie miała nic wspólnego z demokracją. Trza także zauważyć, że pozbawiani życia są niechętni nowemu dziennikarze i politycy. Unia zyskała nowy przyczółek kosztem olbrzymich wydatków(worek bez dna?) lecz nic nie jest jeszcze przesądzone. Gdy ukraińscy obywatele poczują na własnej skórze koszty zmian, karta może się odwrócić.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|