 |
Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-04-2015 13:04 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie
5 na 7 | Media* prowokują konflikt wokół przejazdu przez Polskę rosyjskiej grupy motocyklowej Nocne Wilki**, która zamierza przejazdem do Berlina uczcić zwycięstwo nad faszyzmem. Prowokowanie tego konfliktu może się łatwo odbić na samych Polakach, gdyż od kilkunastu lat organizowane są polskie rajdy motocyklowe upamiętniające naszą historię - Rajdy Katyńskie wiążące się z przejazdem przez Rosję. Jeśli ulegniemy prowokatorom, należy się spodziewać, że tego samego doświadczy kolejny Rajd Katyński. * Zaczął niemiecki "Fakt" ** NIGHT WOLFS MC to jest MC a nie partia polityczna, to jeden z najpotężniejszych MC na wschodzie, formalnie apolityczni mający w swych szeregach członków wielu narodów, także Polaków. Ich lider krytykuje kulturę Zachodu za konsumeryzm, który niszczy duchowość i tradycyjne wartości. en.wikipedia.org/wiki/Night_WolvesKULIKOWISKO Motocyklowa szkoła Tomka Kulika:Komunikat!!! Dotarła do nas wiadomość, że przez Polskę przejedzie grupa motocyklistów sympatyzujących z Władimirem Władimirowiczem. Słyszymy głosy nawołujące do aktów przemocy, blokowania trasy, obrzucania pomidorami, etc. Jako szkoła związana w pewnym sensie z ideą Rajdu Katyńskiego, gdzie Polacy odwiedzają miejsca kaźni polskich oficerów, podoficerów i urzędników na terenie Rosji, Białorusi i Ukrainy, stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek aktom agresji w stronę Rosjan. Nie jesteśmy zwolennikami polityki Putina, nie akceptujemy jego działań na terenie Ukrainy, nie pochwalamy sposobu w jaki jest traktowane rosyjskie społeczeństwo przez władzę, ale nie uważamy, by warto było zniżać się do poziomu gruntu i szukać zadymy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zignorowanie rzeczonego przejazdu rosyjskich motocyklistów. Chyba nie chcielibyśmy, by na Rajdzie Katyńskim nasi koledzy i koleżanki musieli obawiać się o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że przeciętny Rosjanin nie różni się od przeciętnego Polaka i rozróżnia naród od władzy, i społeczeństwo od systemu. Dlatego jakiekolwiek akty agresji mogą obrócić się przeciwko wizerunkowi Polski w świecie i byłyby na rękę tow. Ławorowowi, który nie omieszkałby wykorzystać tego w komentarzach słuchanych przez cały świat. Co zrobić? Zignorować - ten apel kierujemy także do mediów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > >Moim zdaniem po likwidacji Siczy Zaporoskiej przez carycę Katarzynę naród kozacki przestał istnieć. Zostały jeno tradycje.> Może i tak lecz te tradycje dobrze wykorzystali Rosjanie w celu przeciągnięcia ich na swoją stronę. Zresztą wschód Ukrainy i tak ciążył ku Rosji.Wschód Ukrainy nie ciążył ku Rosji. Rosja ciążyła ku zachodowi, tak samo jak Polska ku wschodowi. Mamy więc sytuacje taką, że dwa mocarstwa zderzyły się na kresach i dziwne rzeczy powstały z tego wypadku. Rosjanie przeciągnęli na swoją stronę Kozaków Donieckich a na Ukrainie nie ma już prawdziwych Kozaków, ale to Ukraina jest "prawdziwym narodem" mającym w tradycji kozaczyznę. |
#77 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > A jakiej narodowości są Ślązacy? Polskiej czy śląskiej?> Cytat:W 2011 r. podczas polskiego Narodowego Spisu Powszechnego, narodowość śląską zadeklarowało 847 000 osób, w tym 376 tys. osób zadeklarowało ją jako jedyną narodowość, 436 tys. osób jako identyfikację pierwszą, a 411 tys. jako identyfikację drugą[11]. Jedni polskiej, inni czeskiej, jeszcze inni niemieckiej lub laskiej, a tych 376 tysięcy (+ ok. 10 000 w Czeskiej republice) to Ślązacy Zauważ zależność między liczebnością w Polsce mniejszości niemieckiej a śląskiej w kolejnych powszechnych spisach. Proponuję Historię Słowacji Kościelaka (niestety jedyną znaną mi po polsku) W czeskiej i słowackiej literaturze sporo napisano o tworzeniu się czechosłowackiego narodu z Czechów i mówiących zbliżonym do czeskiego Węgrów, a potem o bardzo szybkim doprowadzeniu przez Czechów do powstania narodu Słowaków. Według moich obserwacji jesteśmy świadkami tworzenia się narodu, co wcale nie znaczy, że ten naród się wytworzy! Czy powstanie naród śląski ? nie wiem To zależy w dużej mierze od.... Polaków |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | Cytat:Decyzję MSZ-u uważam za haniebną i tchórzliwą. Uzasadnienie niepoważne. Władze 38-milionowego narodu przestraszyły się 30 rosyjskich motocyklistów, odmawiając im prawa do odwiedzenia grobów ich dziadów. Ta decyzja obraża mnie i każdego myślącego Polaka. Motocykliści polscy przyjadą do przejścia granicznego w Terespolu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego i jeżeli Straż Graniczna nie wpuści do Polski rosyjskich motocyklistów, pojedziemy przez Polskę wyznaczoną przez nich trasą i w ich imieniu zapalimy znicze, zgodnie z ich planem." Wiktor Węgrzyn Komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich i Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. www.mysl-polska.pl/456 |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie |
Polecam komentarze. Ludziska mają więcej oleju w głowie niż niektórzy politycy czy rządzący. Nie dają się także nabrać na prymitywną sieczkę produkowaną przez media. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z oczywistego faktu, że aby móc mieć wyrobione zdanie w kontrowersyjnej sprawie trza słuchać dwojgiem uszu. Racjonalne zatem jest poznanie argumentów drugiej strony.Nawiasem mówiąc przypominają się czasy, kiedy z uchem przy radiowym głośniku słuchało się Radia Wolna Europa. Rechot historii? Cytat:Trzy polskie ministerstwa odbędą narady w sprawie przejazdu rosyjskich motocyklistów Istna kpina.Proponuję powszechną mobilizację. 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > url=http://www.kresy.pl Ładne sprzedają koszulki. |
#81 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | Bez odwoływań się do linków (szkoda czasu, bo czytają tą oficjalną sieczkę informacyjną nieomalże wszyscy forumowicze) stwierdzam, że rzeczywiście brzmi ta informacja jak klownada. Trzy ministerstwa obradują na potęgę co robić! (Sztandarowa nieomalże polemika leninowska). Problem z tym fantem robi się powoli politycznym. Polscy motocykliści zapowiedzieli eskortę (myślę, że przed zdurniałymi aborygenami) i towarzystwo, jak i pomoc przy przejeździe przez nasz kraj. To wygląda nieomal tak, jak oznaka sympatii, czy otwartej gościnności. Tym bardziej, że z całą powagą rosyjscy motocykliści byli w Katyniu i będą na Wołyniu. Czyli ich kosmopolityczne podejście do sprawy jest wyraźne. Czy są groźni? Dla kogo? Dla polskich polityków? Bo ja myślę, że dla Polaków-przeżuwaczy chleba razowego- na pewno nie. Pokażmy im, jeżdżących po drogach w Rosji wołających o pomstę od niebios, jak wygląda Polska. Niech ją podziwiają i pokochają. Jakimi drogami się jeździ wszędzie w Polsce. U nich tego nie ma. Troszkę tylko wokół Moskwy, a zobacz np. Irkuck albo Jekaterynburg. A niech ich okrzykiem będzie "schlag soll das ales treffen". Pokażmy co można zdziałać przez 25 lat tzw. wolności. To pomoże nawet zmienić ich mentalność. To pomoże w zrozumieniu, że nie jesteśmy wrogami, a tylko ich politycy i propaganda. Taką filozofię tego zdarzenia bym widział. Bo prawdą jest taka, że nam, jako narodowi, zazdroszczą. To samo Litwini, mający kompleks wobec Polaków. Więc nie róbmy hucpy wokół tylko przejazdu przez pewne miejsca naszego kraju. Dla nich ważne. Pokazać Auschwitz-Birkenau, bo oni sobie tego nie uprzytamniają! Pokazać grozę śmierci tylko za NACJĘ (rosyjską też). Może i polską rację myślenia będą się starać zrozumieć? Tu jest dokładnie odwrotnie. Jeśli się tworzy narady ministrów i opracowywanie strategii to jest idiotycznie pompatyczne i wtedy powszechna mobilizacja! Czyż to nie idiotyzm? Najlepszego gatunku. Chcą tylko przejechać przez swoje trasy i to trzeba uzgodnić z władzami terytorialnymi. -czyli trasa przejazdu (kontrolowana nawet dronami ponoć najlepszymi w Europie) -ilość wjeżdżających=ilości wyjeżdżających (z asystą deklarowaną przez polskich motocyklistów) -przewidywany czas pobytu w naszym kraju -kto zapewni im bezpieczeństwo (przede wszystkim przed polską głupotą)? -miejsca postojów i noclegów (ich bezpieczeństwo właśnie przed polską głupotą) To jest takie proste! A u nas aż trzy ministerstwa, są zatrudnione by rozwikłać ten problem! To jest już paranoja.Czy ja żyję w normalnym kraju? Mam tyle lat (68) i widzę powolne ale skuteczne brnięcie w CO? Głupota to mało, marazm myślowy? Gdzie model konsumpcji (atrakcyjny, a jakże) góruje nad modelem pracy organicznej. Czyli głupota górą!
Ich bin besser als mein Ruf |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Polscy narodowcy przeciwni robieniu awantur wokół Nocnych Wilków i wciąganiu Polski do tej prowokacji. Czas przestać napędzać naszą politykę rusofobią czyli emo-porywami, pora na rozsądek geopolityczny.No właśnie. > Artur Zawisza:Nie zgadzam się z sowiecką wersją historii. Nie jest prawdą, że Sowiety przyniosły Polsce wolność. Nie jest prawdą, że było to wspólne zwycięstwo nad "faszyzmem" zakłócane tylko przez "reakcyjne bandy NSZ". Albowiem prawdą jest, że Polska została w Teheranie i Jałcie sprzedana Sowietom przez plutokratów, masonów i filosowietów z Ameryki i Anglii. Straciliśmy zarówno suwerenność, jak i polskie Kresy od Wilna poprzez Grodno do Lwowa. Jedynymi naszymi sprzymierzeńcami była Stolica Apostolska, dyktatorzy Hiszpanii i Portugalii oraz narody środkowoeuropejskie. Honor Polski nieśli na swych barkach żołnierze wyklęci przez Sowietów i zdradzeni przez Angloamerykanów. Ten Artur Zawisza tchnie we mnie wybitnym szowinizmem i brakiem spokojnego roważenia. > A jednak...> A jednak rozumna polityka polska oparta na realizmie geopolitycznym Dmowskiego musi umieć przekuwać nawet klęski na sukcesy. Polskie cele wojenne zdefiniowane przez Narodowe Siły Zbrojne zostały osiągnięte w zakresie powrotu na ziemie piastowskie i oparcia granicy zachodniej o Odrę i Nysę. Podział Niemiec dał nam szansę na umocnienie polskości w zachodniopomorskiem, lubuskiem i dolnośląskiem, choć do dzisiaj ta szansa Nie wiem czy ku temu istnieją jakieś zdroworozsądkowe racje. Słabo wykorzystana argumentacja swoich racji.> Nadal leżymy między Rosją a Niemcami. Naszym celem winno być trzymanie równego dystansu do obu potęg. Tamą przeciwko niemieckiej eurohegemonii i rosyjskiemu neoimperializmowi jest budowa kulturowej, politycznej, gospodarczej i militarnej wspólnoty narodów środkowoeuropejskich. To ważne, wielkie i trudne zadanie polityki polskiej.> Na tej drodze musimy zarówno defensywnie bronić nasze interesy, jak i ofensywnie promować naszą wizję. Stanisław Piasecki, redaktor "Prosto z Mostu" i wojennej "Walki" rozstrzelany przez Niemców w Palmirach", pisał o imperializmie idei. Żołnierze Konfederacji Narodu śpiewali: "imperium, gdy powstanie, to tylko z naszej krwi".> Ta odważna geopolityka wymaga jednak takiej rozumności działań, jak endeckiego posła do Dumy Wiktora Jarońskiego, który w 1914 roku ogłosił w imieniu Koła Polskiego nasze stanowisko po stronie Ententy, bo pamiętał słowa Dmowskiego, że bywają tacy Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Endecja nauczyła jednak Polaków myślenia geopolitycznego.No niezupełnie. Polemika na ten temat otwarta. Nie każdy Polak tak myśli. > Otóż my kochajmy Polskę i służmy jej interesowi. Przez nasz kraj chcą jechać do Berlina rosyjscy motocykliści. "Nocne Wilki" to nie grzeczni chłopcy, ale wielkoruscy imperialiści bez nadmiernej serdeczności wobec Polaków. Czy jednak w naszym interesie jest próbować ich powstrzymać, wywołać międzynarodowy spór w tej kwestii i prowadzić symboliczną wojnę z Rosją? Czy chcemy wywołać z góry przegrane powstanie przeciw "Nocnym Wilkom"? Komandor Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego, wybitny patriota pan Wiktor Węgrzyn zareagował bardziej dojrzale niż wspólny front PiS i Gazety Wyborczej. Przedstawił zdroworozsądkowe racje, dla których winniśmy zgodzić się i dopuścić przejazd rosyjskich motocyklistów przez nasz kraj. Ten kraj jest nasz, ale zagospodarowujmy go roztropnie i przemyślnie. Nie dajmy się niepotrzebnie sprowokować. Dbajmy o swoje, chodźmy z podniesioną głową i bądźmy inteligentni.> > A "Nocne Wilki"? Niech jadą... My też do nich pojedziemy. I na rajdy katyńskie, i może kiedyś na rajdy kremlowskie. Dzisiaj witajmy ich po słowiańsku: chlebem i solą. Niech jadą!I to jest to!
Ich bin besser als mein Ruf |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > - Mamy w Polsce wielu przyjaciół i szanujemy waszą historię - powiedział Aleksandr Załdostanow www.tvp.in(*)lakow-mamy-tu-wielu-przyjaciolI to prawda. Ja znam dwóch takich, którzy wyraźnie zadeklarowali chęć mieszkania, przyjęcia obywatelstwa w Polsce gdyby tylko można było. Coś to mówi czy nie? Mamy jako nacja dużo sympatycznych uwag ze strony Rosjan , ale i także Ukraińców. Tyle tylko, że nad nimi ciąży cały czas wizja krzywd jakie nam zrobili (zwłaszcza Ukraińcy). Ale niewinni są ci co przyjeżdżają do Polski i nawet o tej bolesnej dla Polaków części historii nie wspominają, bo nawet jej nie znają. Jeśli stara się im to wyjaśnić, to są zaskoczeni, bo nie znają tych faktów i nie można za to ich winić. Wstydliwa dla nich część niewiedzy, bo tam się o tym nie mówi, co najwyżej starsi ludzie na zasadzie z ust do ust. Polacy, to zawsze ciężka martyrologia, męczeństwo, krzywda i uraz z powodu ich niepamięci. Co więc chcemy uznać jako oznakę sympatii? Nie są nam wrogami. Są inni nawet emocjonalnie, ale nigdy nie otwarcie wrodzy do Polaków. Zaręczam, ze podziwiają nas i nawet lubią, a Polska zawsze dla nich była "zachodem". Dlaczego nie Czechy lub Węgry? Dziwne. A polityka idzie innymi drogami jak sympatie narodowe. Ja nie odczułem wrogości i dystansu ze strony Rosjan. Nigdy, jak powiedziałem, że pewnych rzeczy w Polsce nie można robić, to nie robili. Ostrzegałem zawsze przed "tiurmą". Znajetie szto eto? A tak zatrącając, język czeski jest dalszy rosyjskiemu jak język polski. Bliższy polskiemu jest czeski. Też dziwne. A Rosjanie mieli tyle strat wojennych, także w ludności, że te parę milionów Polaków nie robi na nich wrażenia. Trzeba tylko uzmysłowić im jaka to była część nacji Polskiej. Trzeba pozwolić, by nas poznawali na pokładach historii "dobrej lub złej" między naszymi nacjami, chowając animozje polityczne do kieszeni. A. Załdostanow mówiąc o przyjaciołach w Polsce, nie mylił się wielce. Ja bardziej się zaprzyjaźnię z Rosjaninem jak z Francuzem czy oooooooo Anglikiem, a już z Niemcem...to problematyczne. Po prostu taka osobista sympatia narodowa. I nie da się temu zaprzeczyć. Czyżby to wynikało z duszy Słowianina? Czech nie da się lubić, ale Rosjanin dla Polaka? Zawsze jest otwarty. Tego nie zmieni żadna polska polityka naznaczona rusofobią. Wot i wsio szto skazał. A paru motocyklistom pojechać przez Polskę śmieszno i straszno zawarować. Troszku uma trieba. Podrawlaju wsiech.
Ich bin besser als mein Ruf |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie |
Tym to głupsze jest, że motocykliści wjadą pojedynczo, potem się połączą i zrobią z polskiego rządu i tym samym z Polski, a więc pośrednio ze mnie osobiście durnia. Chociaż faktycznie to nie Oni zrobią, tylko polski rząd. Polski rząd się skompromitował, jak można podejmować tak kretyńskie decyzje?
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
#85 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > Pokazać Auschwitz-Birkenau, bo oni sobie> tego nie uprzytamniają!Ganaralnie się Tobą zgadzam Wenancjusz, ale tutaj przesadziłeś: to akurat doskonale rozumieją, ich tożsamość jest częściowo zbudowana właśnie na triumfie ZSRR nad faszyzmem. > Pokazać grozę śmierci tylko za NACJĘ (rosyjską też)Pamiętasz, ile Rosjan zgineło w II wojnie? Rozmawiałeś może z Rosjanami o II wojnie? (w ich nomenklatrze Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945) Nie wiem, czy uswiadamiasz sobie, jak nerowo reaguje się w Rosji na np. na taką wypowiedź naszego ministra MSZ o wyzwalaniu Auschwitz-Birkenau przez Ukraińców. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > > Pokazać Auschwitz-Birkenau, bo oni sobie> > tego nie uprzytamniają!> Ganaralnie się Tobą zgadzam Wenancjusz, ale tutaj przesadziłeś: to akurat doskonale rozumieją, ich tożsamość jest częściowo zbudowana właśnie na triumfie ZSRR nad faszyzmem.Owszem. Ponieśli wielkie straty, ale i też byli de facto zwycięzcami. Służby dyplomatyczne sprzymierzonych zabiegały o to, by zbyt szybko nie zajęli samodzielnie Berlina. Miało być równocześnie. Jednak nikomu z Rosjan nie powie się, że faktycznie to oni są pogromcami faszyzmu. > > Pokazać grozę śmierci tylko za NACJĘ (rosyjską też)> Pamiętasz, ile Rosjan zgineło w II wojnie?Liczba ofiar rosyjskich ostatniej wojny oraz działań niefrontowych (partyzantka, obozy jenieckie) czyli żołnierzy, szacuje się tylko na ok. 20 mln. nie wliczając w to ofiar w ludności cywilnej. Tak naprawdę nie jest znana i tylko podaje się dane szacunkowe, które są wg mnie prawdopodobne. O ile groza śmierci za nic w obozach/fabrykach śmierci nie była im tak obca, bo znali to, zakładam, ze swojego kraju łagrów np. Kołyma i działań NKWD, to niemniej trzeba im pokazać, że Polacy i Zydzi polscy zwłaszcza, byli masowo zabijani w sposób nie licujący z pojęciem ludzkim. Niech zobaczą ten słynny Auschwitz-Birkenau jeśli nie mają czasu na Majdanek i Stutthof. Niech wiedzą, że Polacy byli wywożeni także do Rosji na Syberię. Ze mamy takie same prawo, z powodu ofiar poniesionych w wojnie jak i kompletnie zniszczonej infrastruktury kraju, do takiej samej oceny i jest to niezaprzeczalne. Niech im się oczy otworzą. Przez Polskę przetoczyły się pierw wojska niemieckie, a później rosyjskie doprowadzając kraj do kompletnej ruiny. Niech nabiorą trochę pokory i wyobraźni. Nie powinni się manifestacyjnie obnosić jako jedyna nacja ratująca Europę przed totalną zagładą. Sami też nie wnieśli nic więcej poza zniewoleniem samostanowienia narodowego. No ale kto mógł im wtedy fiknąć? Na pewno nie Polacy. > Rozmawiałeś może z Rosjanami o II wojnie? (w ich nomenklatrze Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945) Nie wiem, czy uswiadamiasz sobie, jak nerowo reaguje się w Rosji na np. na taką wypowiedź naszego ministra MSZ o wyzwalaniu Auschwitz-Birkenau przez Ukraińców.Próba rozmów na tematy wojny z Rosjanami ma naturę bardzo delikatną. Jest trudna i trzeba naprawdę dużego wyczucia i taktu. To dla nich jest tak samo bolesne i trudne jak i dla nas (Polaków). Lepiej nie próbować zaczynać takich rozmów, zwłaszcza jak oni nie zaczną (a tego raczej unikają), przy wódce tym bardziej. A nasza gwiazda polityki zagranicznej wystrzelił jak prosty bubek oderwany na chwilę od pługa. Kompletny ignorant, próbujący pogłaskać Ukraińców, co pokazali Komorowskiemu gdzie to mają. Bodajże puszczenie niechcianego bąka przy stole w gościach nie wywrze takiego smrodu jak zrobił nasz geniusz polityki zagranicznej. I to na tyle.
Ich bin besser als mein Ruf |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kim są czarne wilki Putina? | > obraz okazuje się może nieco ubogi, ale chyba bardziej prawdziwy.Te króliki w prawym dolnym rogu są urocze  Co do panienek to wątpię, czy jedynie o to chodzi. Raczej to sprawa drugorzędna, choć z pewnością nie marginalna. Z moich doswiadczeń wynika, że ludzie ci po prostu czują się silni w grupie. Chodzi o dobrą zabawę, poczucie mniej-więcej wyrażone tymi oto słowy "nikt nam nie podskoczy". Po drugie, taki klub MC jest bardzo karny. Po drodze nie ma dowolności, samowolek itp. Jak wszyscy śpią gdzieś pod lasem to tak ma być. A jak szef zarządził postój w wypasionej restauracji, to trzeba się z tego cieszyć wykładać dutki, wsuwać i basta. Nie wiem, czy do tego trzeba aż Freuda. To stosunkowo proste emocje, tęsknoty i zależności. Kiedyś wybieraliśmy się na zlot (około 10 motocykli), kolega który mieszkał w mieście przez które przejeżdżaliśmy miał autentyczną frajdę, że przez 1h ugościł nas w swoim ogrodzie, przygotował z żoną jadło z grila, napitki itp. W kupie zjednoczonej ideą wielkich i głośnych motocykli siła. Znam klub MC na Ukrainie, do którego przyjmują tyko po przekroczeniu 100 kg wagi własnej ciała. Kilka lat temu wybrałem się na rozpoczęcie sezonu motocyklowego na Jasną Górę. Impreza organizowana jest w kwietniu. Serce rośnie, gdy jedzie się kolumną, która ciągnie się kilometrami. Na stacji benzynowej same uśmiechnięte twarze znajomych i tych, których dopiero się pozna. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| schlawiner (400 punktów) | Odp: Rajd Nocnych Wilków a Rajdy Katyńskie | > A nasza gwiazda polityki zagranicznej wystrzelił jak prosty bubek oderwany na chwilę od pługa. Kompletny ignorant, próbujący pogłaskać Ukraińców, co pokazali Komorowskiemu gdzie to mają. Bodajże puszczenie niechcianego bąka przy stole w gościach nie wywrze takiego smrodu jak zrobił nasz geniusz polityki zagranicznej. I to na tyle.> Geremek nienawidził (znaczy znał) Polaków, lecz chałturę dla nich odwalał całkiem przyzwoicie. Przejęli ją kretyni i/lub przestępcy. Jako lewy Europejczyk łączę się w ekumenicznej modlitwie z katyńskimi, pomijając ich standard wiąchy. Wyścig kolarski był(by) oczywiście sensowniejszy. |
1 2 3 4 5 6 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|