 |
Zasługi Władysława Bartoszewskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-07-2015 09:03 | VonM (709 punktów) | Zasługi Władysława Bartoszewskiego
2 na 4 | Chciałbym w tym wątku poruszyć kwestię zasług Władysława Bartoszewskiego dla stosunków polsko - niemieckich i polsko - izraelskich. Myślę, że temat wymaga dyskusji i przydałby się nawet osobny artykuł na wikipedii, zwłaszcza w obliczu tego, co się dzieje w Internecie, na chociażby tak popularnym portalu jak demotywatory, gdzie szkalowanie autorytetów takich jak On stało się chlebem powszednim.
W obliczu ostatniej sytuacji politycznej na świecie, istnieją podstawy do obaw. Zaczyna się na podważaniu autorytetu, jak chociażby Władysława Bartoszewskiego, a kończyna niszczeniu ich dorobku, co może mieć katastrofalne skutki. Niebezpieczny jest fakt już - z pełną świadomością znaczenia tego słowa - oszołomienia polskich nacjonalistów, którzy potrafią krzyczeć "Żydzi do gazu" jednocześnie bezceremonialnie i ze spokojnym przekonaniem kwestionując swój antysemityzm. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52268 punktów) | Odp: Zasługi Władysława Bartoszewskiego | . > Bo Ty dobrze wiesz, że pod pojęciem "idiota" kryje się konkretna osoba lub środowisko w wypowiedzi Bartoszewskiego. Człowieka zdrowego psychicznie średnio dotyka nazwanie go "idiotą", ale chorego natychmiast rozwściecza. Przecież tu dobrze widać jakim ślepym zacietrzewieniem i nienawiścią wykazują się osoby głęboko wierzące w swoje idee fixe, gdy im się głupotę wypisywanych tu treści wykaże.
Czytam Pana tu od lat i bardzo dobrze wiem jakie środowisko ideowe jest Panu najbliższe. Dla mnie pod każdym względem jest to środowisko wprost przerażające. Dobrze to środowisko opisuje prof. Obirek w wywiadzie przeprowadzonym przez red. Wodecką w "Wyborczej" z 18-19 lipca 2015 roku. wyborcza.p(*)ienie-o-iranizacji-polski.html> Ja osobiście cenię Bartoszewskiego za wiele rzeczy, ale też potrafię krytykować, a Ty? Tak potrafi Pan pięknie krytykować poprzez epitetowanie i wyzywanie np. tu od chamów wszystkich mają odmienne od Pana poglądy. Prymitywne, choć napisane nie tylko przez doktorów, ale nawet przez profesorów - krytyki profesora też dobrze tu znamy: marucha.wo(*)esor-bartoszewski-nie-odpowie/ Nie wykazał Pan tu się zbytnimi umiejętnościami krytycznymi, gdyż epitetowanie i personalne ataki na oponentów trudno nazwać krytyką. Krytyką zaś jest właśnie to za co Pan i Pańscy ideowi przyjaciele tak mnie nienawidzicie.____________ > Panie Bogusławski, czy to oznacza, iż pozwala Pan forumowiczom, aby czasem nazwali Pana idiotą? Proszę się zastanowić, bo ja bym chętnie kilka razy skorzystał z tego pozwolenia. Hę?Panie Brzostowski, tyle lat Pan czyta moje wypowiedzi i nadal Pan nic zrozumieć nie potrafi. Do znudzenia tu piszę, iż nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami, a co ja biedny mogę począć na np. Pańskie epitety, gdy moderacja nie zareaguje. Ugryźć klawiaturę? Mogę tylko Panu powiedzieć, iż jakby Pan mi tu nie ubliżał, to i tak Pan pana Elaspa nie przeskoczy, który ubliżał mi tu bezkarnie w sposób podlegający prawu karnemu. Nie, nie zgadzam się na ubliżanie nikomu. Panu też nie, ale to tylko moja moralna niezgoda, która ma się nijak do rzeczywistości. Zupełnie nie odpowiadam za to co inni tu wypisują. @@@ . |
#32 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Zasługi Władysława Bartoszewskiego | Szanowny Panie, nie sądzę abym Pana tutaj obrażał, bywam może kąśliwy, ale nie bardziej od Pana. To raczej Pan wiedzie tutaj prym w obrażaniu (fakt - pośrednio) innych, tylko iż pańskie EGO jest wrażliwsze i Pan reaguje bardziej emocjonalnie. Cóż, napisał Pan: > Człowieka zdrowego psychicznie średnio dotyka nazwanie go "idiotą", ale chorego natychmiast rozwściecza....Moje pytanie zatem powinno Pana ucieszyć, bo wskazuje, że uważam Pana za zdrowego człowieka. Skoro zatem jako zdrowego człwieka dotknie Pana taki, lub inny epitet tylko "średnio", to uznałem, korzystajac z naszej, juz wieloletniej i zagorzałej znajomości, iż zapytam Pana o taką możliwość. A tak naprawdę, to był żart. Nie uważam Pana za idiotę, pisałem juz wielokrotnie, iż wręcz przeciwnie uważam Pana za inteligentnego i posiadajacego dużą wiedzę człowieka, jednak ze skłonnością do chamskich wypowiedzi, manipulacji i hipokryzji intelelktualnej, co czasem Panu wypomnę i jeszcze nie raz. Moje pytanie dowodzi jednak, iż nie jest prawdą, że zdrowego psychicznie "średnio" obchozi nazwanie idiotą, bo jak widać po Panu (jako zakładam zdrowym), że już tylko sama możliwość czegoś takiego, w dodatku wskazana w żarcie, budzi duże emocje. Co wskazuje właśnie na poglądy i oceny nieuczciwe intelektualnie (jak "swój" obraża to OK, ale jak "cudzy" to już krew kipi!). Pan przywołuje Elaspa, który rzekomo strasznie Panu tu ubliżał, gdyby tak sczytać wszystkie Pana posty, to i tam znalazło by się niemało pod kodeks karny. Forum, ma to do siebie, że jesteśmy wszyscy jakby bardziej liberalni pod tym względem. |
| Andrzej Bogusławski (52268 punktów) | Odp: Zasługi Władysława Bartoszewskiego | . > Szanowny Panie, nie sądzę abym Pana tutaj obrażał, bywam może kąśliwy, ale nie bardziej od Pana.No cóż, zgodnie z Pismem Świętym: "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata" (Mt 7, 1-5) łatwiej Pan zauważa moje złośliwości chamstwem je nazywając niż własne chamstwo nazywając je kąśliwościami. > To raczej Pan wiedzie tutaj prym w obrażaniu (fakt - pośrednio) innych,Właśnie, pośrednio w sposób domyślny, poprzez ironię, kpinę itp. oraz mniej osobiście skierowane, to są złośliwości i inteligentny czytelnik to bez trudności rozumie, a mniej inteligentny odbiera to osobiście i atak na głupotę traktuje jako atak na siebie i zaczyna nienawidzić i po chamsku wyzywać, ale Pan tego i tak nie potrafi zrozumieć. > tylko iż pańskie EGO jest wrażliwsze i Pan reaguje bardziej emocjonalnie.Tak, bardziej emocjonalnie, gdyż sięgam do merytorycznych argumentów ewidentnie wykazujących głupotę prezentowanych tekstów i osobiste ataki na mnie, zamiast przedstawiania rzeczowej argumentacji. > Cóż, napisał Pan:Człowieka zdrowego psychicznie średnio dotyka nazwanie go "idiotą", ale chorego natychmiast rozwściecza. Przecież tu dobrze widać jakim ślepym zacietrzewieniem i nienawiścią wykazują się osoby głęboko wierzące w swoje idee fixe, gdy im się głupotę wypisywanych tu treści wykaże.> Moje pytanie zatem powinno Pana ucieszyć,Ucieszyło by mnie, gdyby Pan rozumiał to co faktycznie piszę, zamiast wymyślania sobie tego co Pańskim zdaniem napisałem. > bo wskazuje, że uważam Pana za zdrowego człowieka.Ja naprawdę mam w wielkim poważaniu za kogo mnie Pan uważa, choć np. bardzo mi zależało za kogo mnie uważały panie Liliac i Meretseger i wielu innych forumowych czytelników. > Skoro zatem jako zdrowego człwieka dotknie Pana taki, lub inny epitet tylko "średnio", to uznałem, korzystajac z naszej, juz wieloletniej i zagorzałej znajomości, iż zapytam Pana o taką możliwość.Ile razy można powtarzać: Panie Brzostowski, tyle lat Pan czyta moje wypowiedzi i nadal Pan nic zrozumieć nie potrafi. Do znudzenia tu piszę, iż nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami, a co ja biedny mogę począć na np. Pańskie epitety, gdy moderacja nie zareaguje. Ugryźć klawiaturę? Mogę tylko Panu powiedzieć, iż jakby Pan mi tu nie ubliżał, to i tak Pan pana Elaspa nie przeskoczy, który ubliżał mi tu bezkarnie w sposób podlegający prawu karnemu. Nie, nie zgadzam się na ubliżanie nikomu. Panu też nie, ale to tylko moja moralna niezgoda, która ma się nijak do rzeczywistości. Zupełnie nie odpowiadam za to co inni tu wypisują.> A tak naprawdę, to był żart.Dobry i trafiony. Uśmiałem się co niemiara. > Nie uważam Pana za idiotę, pisałem juz wielokrotnie, iż wręcz przeciwnie uważam Pana za inteligentnego i posiadajacego dużą wiedzę człowieka,Serdecznie dziękuję. Dowartościował mnie Pan niepomiernie. Panie Brzostowski - tu już zupełnie poważnie - nie uważam Pana za chorego psychicznie, a przynajmniej kilkanaście osób mocno o to podejrzewałem i kilka podejrzewam. Jest Pan zacietrzewiony, dogmatyczny i upierdliwy na Pan spore braki w oczytaniu w tematach, w których Pan się tu wypowiada i czasem można, choć nie należy, nazwać Pana "idiotą", ale chorym psychicznie - w moim odbiorze - Pan nie jest. > jednak ze skłonnością do chamskich wypowiedzi, manipulacji i hipokryzji intelelktualnej,To tylko Pańskie prymitywne epitety, których nigdy i nigdzie Pan nie wykazał. > co czasem Panu wypomnę i jeszcze nie raz.Z żalu pogryzę klawiaturę. > Moje pytanie dowodzi jednak, iż nie jest prawdą, że zdrowego psychicznie "średnio" obchozi nazwanie idiotą, bo jak widać po Panu (jako zakładam zdrowym), że już tylko sama możliwość czegoś takiego, w dodatku wskazana w żarcie, budzi duże emocje. Co wskazuje właśnie na poglądy i oceny nieuczciwe intelektualnie (jak "swój" obraża to OK, ale jak "cudzy" to już krew kipi!).Naprawdę tyle Pan z mojej wypowiedzi zrozumiał? Jak widać potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, pisać komunikatywnie i posiada sporą wiedzę psychologiczną. Szkoda tylko, iż lusterka Pan nie używa. > Pan przywołuje Elaspa, który rzekomo strasznie Panu tu ubliżał, gdyby tak sczytać wszystkie Pana posty, to i tam znalazło by się niemało pod kodeks karny.Nawet nie chce mi się z Panem na ten dyskutować. Nie akceptuję katolickiej - najbardziej obłudnej na świecie - moralności: www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816> Forum, ma to do siebie, że jesteśmy wszyscy jakby bardziej liberalni pod tym względem.Dlatego nikomu i nigdy nie zarzuciłem tak podłych obelg i zniewag, iż aż podpadających pod kodeks karny, jak panu Elaspowi. Staram się zawsze wiedzieć co piszę, a jak mam wątpliwości, to swoją wiedzę zweryfikować. @@@ . |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|