Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
30-10-2015 02:39Max Golonko (1811 punktów)Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
Ocena -1 na 1
A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!
Bez Tuska (kiedyś w radiu wygadał się ze nie wierzy w Boga, sam słyszałem) ale i on głupi nie był. (Co nie znaczy że dobrze dbał o nasze sprawy).
Przy czym podrzucam pomysł ale na lidera się nie piszę. Może Zenek skoro zawiaduje grupą Ateisci (na FB)?
Ja nie mam czasu na politykę To chyba ciężkie hobby
Miłej nocy.
p.s.
Mariusz Agnosiewicz też przyda się w kierownictwie IMHO.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#1
30-10-2015 04:48
 Ocena 3 na 3
hunbin (2274 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
>A może to dobry czas na założenie nowej partii
Być może, jeżeli oferta istniejących wydaje się za mała - pytanie czy znajdzie Pan drugiego chętnego na swoje poglądy.

>o nazwie: Ateiści?!!
Ambitny program to podstawa.

>Bez Tuska (kiedyś w radiu wygadał się ze nie wierzy w Boga, sam słyszałem) ale i on >głupi nie był.

Przy takim rozwinięciu, jakieś sołectwo może wpadnie pod warunkiem darmowej gorzały.

>(Co nie znaczy że dobrze dbał o nasze sprawy).

Jest Pan za ale na wszelki wypadek też przeciw.

>Przy czym podrzucam pomysł ale na lidera się nie piszę. Może Zenek skoro zawiaduje grupą Ateisci (na
>FB)?

Z tak pożyteczną i zaangażowaną armią zwolenników Zenek osiągnie bliżej nieokreślone cele.

>Ja nie mam czasu na politykę To chyba ciężkie hobby

(?"<{}_+)& Zapewne jest Pan zajęty oświecaniem ludzi na forach internetowych.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

VonM (709 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!

Orientację religijną mieszać z polityką? To po przeciwnej stronie mieli by zasiąść gorliwie wierzący, pośrodku agnostycy, bezwyznaniowcy, niereligijni? Najważniejsze jest jak dana osoba rządzi krajem, a nie to czy wierzy czy nie. A jeśli pijemy do stosunku religijnego przedstawicieli politycznych, to zarówno są ateiści w PiS, jak i katolicy w SLD - uważam to zjawisko pozytywne, bo zapobiega radykalizacji nastrojów.

A środowiska pro-świeckie chyba najbardziej zbłaźniły się tzw. Ustawą o uzgodnieniu płci. Każdy prawicowiec powie "jak to, religię uważają za sprzeczną z nauką, a chcą ustawowo regulować coś, co przeczy genetyce". A już do końca rozwalił mem z Dudą o treści biskupi 1:0 Polacy. Bo akurat w tym przypadku stanowisko Kościoła pokrywa się z nauką (nieodwracalny zapis płci na DNA), a niektórzy w tym przypadku porównali dorobek genetyki do zabobonów.

>Bez Tuska (kiedyś w radiu wygadał się ze nie wierzy w Boga, sam słyszałem) ale i on głupi nie był.

Jaaasne a przed wyborami w 2007 pierwszy latał do kościółka i filmował się do gazet na klęczniku, żeby przyciągnąć bogoojczyźniany elektorat. Zresztą trochę bym w jego ateizm wątpił, przecież dziadek nosił klamrę, na której widniało "Gott mit uns" O ile dobrze mi wiadomo Kopacz kiedyś zadeklarowała, że jest praktykującą katoliczką, a teraz straszyła klerykalizacją państwa przez PiS.

>(Co nie znaczy że dobrze dbał o nasze sprawy).

Oj, wierzyć w obietnice Tuska, to chyba bardziej racjonalna jest wiara w Latającego Potwora Spaghetti

>Przy czym podrzucam pomysł ale na lidera się nie piszę. Może Zenek skoro zawiaduje grupą Ateisci (na
>FB)?
>Ja nie mam czasu na politykę To chyba ciężkie hobby

W polityce nie ma miejsca na zastanawianie się nad swoim podejściem do spraw religii - obiektem kultu jest pieniądz, a to jakim się deklaruje zależy od chwilowych preferencji wyborczych. Palikot kilkanaście lat temu wydawał radykalnie kato-narodowe pismo, teraz jest "bojownikiem" o świeckie państwo.

#3
30-10-2015 09:54
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!
Nie lepiej: Humaniści?

#4
30-10-2015 11:08
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi piotr35
>>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!
>Nie lepiej: Humaniści?

No właśnie. Nie każdy ateista jest humanistą.
Tylko nie bardzo widzę sens tworzenia takiej partii, to pomysł na organizację pozarządową. A jest ich przecież niemało. Może po prostu dołączyć do którejeś i działać w niej?

#5
30-10-2015 11:21
 Ocena 1 na 1
ayovi (99 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>>>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!
>>Nie lepiej: Humaniści?
>No właśnie. Nie każdy ateista jest humanistą.
>Tylko nie bardzo widzę sens tworzenia takiej partii, to pomysł na organizację pozarządową. A jest ich przecież niemało. Może po prostu dołączyć do którejeś i działać w niej?

Tak samo jak nie każdy humanista jest ateistą.

#6
30-10-2015 11:46
 Ocena 1 na 1
Christos (2696 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi VonM

>Orientację religijną mieszać z polityką?

Heh ... bez komentarza.


No gods, no masters...I am who I am.

#7
30-10-2015 12:00
 Ocena 5 na 5
Christos (2696 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści

>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!

Genialne w swojej prostocie. Przyjrzyj się tylko przekrojowi światopoglądowemu aktywnego elektoratu. Wyniki ostatnich wyborów wystarczą do wyrobienia sobie zdania?
Perły na scenie politycznej ozdabiają, nie budują i jako dekoracja jednym przypadają do gustu, a innym nie.
Ujmując rzecz inaczej - nie skwarki bandzioch napełniają, a solidny kopiec kartofli.


No gods, no masters...I am who I am.

#8
30-10-2015 12:26
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści

>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!
Ateizm póki co nie ma politycznego potencjału, więc jeszcze nie tym razem. A też niewykluczone, że nigdy.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#9
30-10-2015 14:16
 Ocena 6 na 6
piotr35 (1843 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
>A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!!

Ateizm to brak wiary w boga, bogów, boginie.

Sens zakładania partii dla osób, którym brak wiary w bogów jest mniej więcej taki sam, jak zakładanie partii dla osób nie grających w krykieta.

Max Golonko (1811 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi piotr35
Jak Palikot z sukcesem wchodził do Sejmu to nazbierał ponad 10% głownie za ateizm!
Czyli jest społeczne zapotrzebowanie na partię o prostym przesłaniu głównym.

Tym bardziej, że obecnie nie ma w sejmie żadnej partii z ateistycznym liderem!!

Jest jasne, że ateiści to ludzie średnio bardziej inteligentni więc gospodarki nie rozłożą jakimś szalonym pomysłem.

W związku z tym, że zbiłem kontrargumenty proszę o przeniesienie wątku tam gdzie był.

#11
30-10-2015 17:18
 Ocena 2 na 2
piotr35 (1843 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi Max Golonko
>Jak Palikot z sukcesem wchodził do Sejmu to nazbierał ponad 10% głownie za ateizm!
Raczej za antyklerykalizm.

Max Golonko (1811 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi piotr35
>>Jak Palikot z sukcesem wchodził do Sejmu to nazbierał ponad 10% głownie za ateizm!
>Raczej za antyklerykalizm.
>

Ateizm zawiera w sobie antyklerykalizm więc (nadal) mam rację.

#13
30-10-2015 18:03
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi Max Golonko
>>>Jak Palikot z sukcesem wchodził do Sejmu to nazbierał ponad 10% głownie za ateizm!
>>Raczej za antyklerykalizm.
>>
>Ateizm zawiera w sobie antyklerykalizm
Nie
>więc (nadal) mam rację.
Nie

#14
30-10-2015 18:04
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi szarley
>>Ateizm zawiera w sobie antyklerykalizm
>Nie
>>więc (nadal) mam rację.
>Nie

Tak samo jak antyklerykalizm ani nie zawiera ani nie musi iść w parze z ateizmem.

#15
30-10-2015 18:09
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>>>Ateizm zawiera w sobie antyklerykalizm
>>Nie
>>>więc (nadal) mam rację.
>>Nie
>Tak samo jak antyklerykalizm ani nie zawiera ani nie musi iść w parze z ateizmem.

Tak

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365