 |
Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-10-2015 02:39 | Max Golonko (1811 punktów) | Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści
-1 na 1 | A może to dobry czas na założenie nowej partii o nazwie: Ateiści?!! Bez Tuska (kiedyś w radiu wygadał się ze nie wierzy w Boga, sam słyszałem) ale i on głupi nie był. (Co nie znaczy że dobrze dbał o nasze sprawy). Przy czym podrzucam pomysł ale na lidera się nie piszę. Może Zenek skoro zawiaduje grupą Ateisci (na FB)? Ja nie mam czasu na politykę  To chyba ciężkie hobby  Miłej nocy. p.s. Mariusz Agnosiewicz też przyda się w kierownictwie IMHO. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści |
> Tak samo jak antyklerykalizm ani nie zawiera ani nie musi iść w parze z ateizmem.Ale może i trudno aby w polskich realiach nie były ze sobą splecione. wiadomosci(*)1,wiadomosc.html?ticaid=115dab
No gods, no masters...I am who I am. |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > >Tak samo jak antyklerykalizm ani nie zawiera ani nie musi iść w parze z ateizmem.> Ale może i trudno aby w polskich realiach nie były ze sobą splecione. wiadomosci(*)1,wiadomosc.html?ticaid=115dab> No gods, no masters...I am who I am.Czyli jednak miałem racje i ponownie proszę j.w. Miłej nocy p.s. Partia Ateiści ma tę zaletę, że ateiści z natury są myślący a zarazem w tej partii dojdzie do rozsądnego wyważenia najbardziej ekstremalnych (skrajnych) pomysłów spotykanych wśród ateistów. Ani nie zdominują jej komuniści ani korwiniści. Szefem raczej nie zostanie osoba skrajnie kontrowersyjna co sobie siedem razy wygląd i płeć zmieniała ani facet dla którego najważniejszą sprawą w Polsce jest mari- huana. |
#18 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > Partia Ateiści ma tę zaletę, że ateiści z natury są myślącybłędne założenie > skrajnie kontrowersyjna co sobie siedem razy wygląd i płeć zmieniała kto to taki? |
#19 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści |
> Czyli jednak miałem racjeNie miałeś. Ateizm i antyklerykalizm to dwie postawy, które mogą współgrać ale też mogą się bez siebie obejść. Ateizm to stosunek do wizji boga, antyklerykalizm to stosunek do funkcjonariuszy instytucjonalnej religii.
No gods, no masters...I am who I am. |
#20 -1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | Dziwne.    Zniknął post przedmówcy z linkiem świadczącym o tym, że jednak w Polsce ateizm i antyklerykalizm to ci sami luzie w praktyce (badania socjologiczne) i moja odpowiedź! BTW Właśnie mała planetoida przelatuje niedaleko ziemi. Mniej więcej tak daleko jak księżyc. Podobna do czaszki. Niektórzy pewnie dopatrzą się znaku od Boga? Nie pierwszy raz zresztą. Mało to było Matek Boskich na starej szybie czy krzyży wyrosłych na czubku drzewa? I takie otumanione istoty karnie maszerują na wybory. Przypomnę, że prawdziwa (100%) lewica jest (co do idei) zrealizowana w Korei Północnej. Natomiast zainteresowanie słabszymi ekonomicznie ludźmi może być jednym z punktów każdej rozsądnej partii byle nie zwalczała pozostałych ludzi bo wtedy mamy PolPotyzm; Zabieranie rzekomo bogatym to w praktyce bardzo skomplikowane zagadnienie i można wylać dziecko z kąpielą. Ci rzekomo bogaci często ratują swoje firmy inwestując cały swój majątek,a w tych firmach pracują ludzie. |
#21 2 na 2 | VonM (709 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > Ateizm zawiera w sobie antyklerykalizm więc (nadal) mam rację.Zdziwiłbyś się, ale znam mnóstwo katolików, którzy o Kościele wypowiadają się jak o cóż ... diable. Fakt, ateizm bez antyklerykalizmu jest zjawiskiem znacznie rzadszym, ale również występuje. I jeżeli ktoś zakładałby taką opcję to chyba tylko radykalnie prawicowy ateista (tak, tacy też są), który nienawidziłby SLD i Palikota - doświadczenia Zandbergowe pokazują, że taka opcja odciągnęła by część ateistycznego elektoratu (bo katolicy raczej by na nią nie głosowali) lewica w ogóle nie miała by czego szukać. |
#22 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli! |
#23 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli!Bardzo ważny temat. |
#24 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli!Dopisz jeszcze zakaz stawania krzyży na nagrobkach na tych skomunalizowanych cmentarzach Proponuje, żebyś przyjrzał się prawu kraju w którym mieszkasz |
#25 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > >Czyli jednak miałem racje> Nie miałeś. Ateizm i antyklerykalizm to dwie postawy, które mogą współgrać ale też mogą się bez siebie obejść. Ateizm to stosunek do wizji boga, antyklerykalizm to stosunek do funkcjonariuszy instytucjonalnej religii.Mało tego: - jestem antyklerykalny wobec 'naziemnego personelu' katolickiego; - nie jestem antyklerykalny wobec takiegoż ale np. ewangelickiego. A ateistą jestem! Jak Boga kocham! Drobner, selekcjoner... |
#26 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > >Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli!> Bardzo ważny temat.Bardzo ważny! Jedyny, który na pewno dotyczy wszystkich  . Drobner, ledwo żywy... |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > >>Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli!> >Bardzo ważny temat.> Bardzo ważny!> Jedyny, który na pewno dotyczy wszystkich .Również tych pochowanych w morzu?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#28 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | > >>>Żadna partia nie ma w programie komunalizacji cmentarzy parafialnych, często jedynych w całej okolicy. Ateiści by mieli!> >>Bardzo ważny temat.> >Bardzo ważny!> >Jedyny, który na pewno dotyczy wszystkich .> Również tych pochowanych w morzu?Pochowanych już nic nie dotyczy. Gdziekolwiek. Drobner, pozagrobowy |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści | |
#30 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Czas na nową partię w Polsce o nazwie: Ateiści |
> jestem antyklerykalny wobec 'naziemnego personelu' katolickiegoNo tak, polski kler rzymskokatolicki najtrafniej jest opisać w słowach uznanych powszechnie za wojskowe. Dość miło jednak byłem zaskoczony interakcją niemieckiego kleru katolickiego z wiernymi (w każdym razie szeregowych księży), choć przyznaję, że moja wiedza ogranicza się do południowych rubieży Bawarii. Nie rozpisując się nadto - bardziej ten niemiecki Kk wspiera psychologicznie i poucza, podczas gdy nad Wisłą straszy i potępia. Ale za zachodnią granicą czarni mają liczącą się konkurencję i nie mogą sobie pozwolić na butę i arogancję. Poza tym są na garnuszku państwa. U nas Kk praktycznie nie ma rywala i ma do dyspozycji państwowy aparat administracyjny. Więc odwrócone role w "kto, kogo w garści trzyma".
No gods, no masters...I am who I am. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|