 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2015 14:23 | Lilly Amina (4723 punktów) | Mamy nowy rząd...
7 na 7 | Pani nowa premier Beata Szydło (jak zwykle w cieniu PREZESA) ogłosiła skład nowego rządu. W kilku przypadkach opadły mi ręce, a w dwóch nawet ugięły się nogi. Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 8 na 8 | Christos (2696 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Ludzie, którzy nie mają pojęcia, jak robienie polityki wygląda od kuchni, zazwyczaj ulegają dwóm niebezpiecznym złudzeniom.Rozumiem, że Ty jesteś ekspertem. > Pierwsze polega na demonizowaniu i ośmieszaniu postaci polityki krajowejDo ośmieszenia polskiej polityki w zupełności wystarczą działania samych zainteresowanych polityków. Działania osób trzecich są zupełnie zbędne, wystarczy cytować, cytować i cytować. > w rządach większości sąsiadów Polski znajdą się postaci równie (jeśli nie bardziej) kontrowersyjneZgoda, z jednym zastrzeżeniem - w przypadku polityki włoskiej czy francuskiej są to głównie smaczki obyczajowe ewentualnie szwindle w finansowaniu partii. > Maciarewicz, jak i Ziobro, na tle niektórych z nich - zza wschodniej, ale i zza zachodniej granicy - prezentują się wręcz kryształowo i nieskazitelniePosadzenie w/w jest ze strony PiS-u bezczelnością. Obaj mieli okazję dać próbki swoich możliwości, co w przypadku tego pierwszego mogło kosztować życie ludzi będących wówczas w kręgu jego zainteresowania (majstrowanie przy WSI). Odszkodowania wypłacone poszkodowanym jego polityką kadrową idą już w tej chwili w miliony. Posadzenie na stołku ministra człowieka, któremu sądy powszechne udowodniły złamanie prawa na taką skalę i w tak niebezpieczny sposób to zwykłe chamstwo. Co ciekawe, PiS-owski wyborczy PR trzymał tych ludzi w czasie kampanii nieco w cieniu. Z wyborczych transparentów zniknęły też drażniące ludzi kwestie, jak choćby ociekający prokościelną wazeliną projekt konstytucji. Ta wazelina teraz będzie potrzebna zrobionym w konia wyborcom, żeby nie bolało. > zza wschodniej, ale i zza zachodniej granicy - prezentują się wręcz kryształowo i nieskazitelnie.Bez przesady, kultury dyskusji w parlamentach Ukrainy, Gruzji, Kazachstanu bądź krewkości Włochów nikt nie gloryfikuje. > tworzą go ludzie z krwi i kości.Mimo usilnych starań, modłów, rent i emerytur płynących do Torunia, instancja niebiańska nie chciała się angażować. Z czego zresztą Kaczyński powinien być zadowolony. Wedle tego w co wierzy, do Czterech Jeźdźców raczej nie byłoby mu spieszno.
No gods, no masters...I am who I am. |
#17 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Zapewniam Cię Lilly Amino, że w rządach większości sąsiadów Polski znajdą się postaci równie (jeśli nie bardziej) kontrowersyjneAleż ja Ci wierzę! Problem polega jedynie na tym, że ja mieszkam w Polsce, a nie u sąsiadów. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Skumbrie w tomacie - chcieliście nowy rząd - oto go macie !> PS Interpretacja - patrz mlektury.pl/skumbrie-w-tomacie/Ja mam swoją interpretację, niekoniecznie konkurencyjną. youtu.be/hYp19WSsmAM
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Ależ ja Ci wierzę! Problem polega jedynie na tym, że ja mieszkam w Polsce, a nie u sąsiadów.Dlatego powinnaś dopuszczać możliwość, że pewne sprawy tym bardziej pozostają dla Ciebie zakryte - zasnute zasłoną różnych mitów, fantazji, propagandy, cenzury i autocenzury.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#20 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Rozumiem, że Ty jesteś ekspertem.Jest w tym argumencie coś zastanawiającego - może to, że jest ad personam? Konkluzja jest oczywiście domyślna. Pocieszam się jednak tym, że są takie dziedziny ludzkiej aktywności, w których trudno być ekspertem, za to zawsze wychodzi się na idiotę, i nie mnie pierwszego to spotkało.  > Do ośmieszenia polskiej polityki w zupełności wystarczą działania samych zainteresowanych polityków. Działania osób trzecich są zupełnie zbędne, wystarczy cytować, cytować i cytować.Śmieszność to dość ryzykowne kryterium oceny polityków i polityki. Wynika ona często z kontekstu. Te same słowa przywołane 5-10 lat później mogą zostać odebrane zupełnie inaczej. Jest na to wiele przykładów - Janowski, Lepper. Poza tym, śmiertelnie poważni bywają przeważnie tyrani. > Zgoda, z jednym zastrzeżeniem - w przypadku polityki włoskiej czy francuskiej są to głównie smaczki obyczajowe ewentualnie szwindle w finansowaniu partii.I z tego powodu włoscy czy francuscy politycy mają być niby lepsi od polskich? Czy to nie jest przez przypadek dowód na co najmniej jedną z wymienionych przeze mnie wcześniej przypadłości? > Bez przesady, kultury dyskusji w parlamentach Ukrainy, Gruzji, Kazachstanu bądź krewkości Włochów nikt nie gloryfikuje.Dobrze jednak mieć pewne porównanie.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#21 7 na 7 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | |
#22 1 na 1 | Spring (1174 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Mamy nowy rząd... To jest nierząd. |
#23 4 na 4 | Christos (2696 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Jest w tym argumencie coś zastanawiającegoJak mi się wydaje, obaj wyciągamy wnioski na podstawie obserwacji powierzchowności więc nie okrasiłem argumentu ani kroplą autoironii wobec siebie i uszczypliwości względem Ciebie,  > Śmieszność to dość ryzykowne kryterium oceny polityków i polityki. Wynika ona często z kontekstu.Śmieszność to wybitnie ulotny, bo emocjonalny pryzmat oceny. Ulatuje z czasem, jednak emocje są dość wyraźnym wskaźnikiem odbioru poczynań. Wracając do bohaterów wątku - ich groteskowość ociera się wyraźnie o tragifarsę. Fobie i obsesje tych ludzi to oczywiście nieustająca wena kabareciarzy z jednej strony. Z drugiej, to miejsca pracy i pieniądze konkretnych ludzi np. producentów żywności ukierunkowanych na wschodnie rynki zbytu. > I z tego powodu włoscy czy francuscy politycy mają być niby lepsi od polskich?Tak, jeśli mają dość honoru, aby po kompromitacji zejść ze sceny. > Dobrze jednak mieć pewne porównanie.Dobrze też jest mieć ambicje równać do standardów w górę.
No gods, no masters...I am who I am. |
#24 3 na 3 zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | I moglibyśmy się z tego śmiać, gdyby nie Jadosław Kłamczyński. Jego zamiarem była władza absolutna, którą już prawie osiągnął - ma większość w parlamencie (sejm i senat), ma swoją marionetkę na stanowisku prezydenta RP. Pozostaje mu tylko zwerbować posłów z innych partii, aby zmienić konstytucję. Wówczas zdobędzie władzę absolutną na wzór Łukaszenki w Białorusi. To będzie początek Wielkiej Polski Narodowo-Katolickiej i koniec demokracji w Polsce na wiele lat. |
#25 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Jak mi się wydaje, obaj wyciągamy wnioski na podstawie obserwacji powierzchowności więc nie okrasiłem argumentu ani kroplą autoironii wobec siebie i uszczypliwości względem Ciebie,  Autoironia to moja specjalność, zresztą - jak każdego do momentu, gdy ktoś mu nie wytknie, że jest pozbawionym dystansu do siebie wapniakiem i nudziarzem. Cóż, wszystko - widać - ma swoje granice, nawet poczucie humoru. Ale o takich rzeczach najlepiej gadać przy muzyczce. youtu.be/GPgybbpp-dM> Śmieszność to wybitnie ulotny, bo emocjonalny pryzmat oceny. Ulatuje z czasem, jednak emocje są dość wyraźnym wskaźnikiem odbioru poczynań.Śmiech jest prymitywny i okrutny, jak wszystko, co bezrefleksyjne i impulsywne. > Wracając do bohaterów wątku - ich groteskowość ociera się wyraźnie o tragifarsę.Demokratyczny rząd z natury rzeczy ociera się o tragifarsę, ponieważ gafy jego członków trudno ukrywać i zamiatać pod dywan. Zresztą, nie oszukujmy się - ludzie w przeważającej większości dalecy są od klasycznych ideałów piękności i cnoty. pl.wikiquote.org/wiki/Paul_Deschanel> Tak, jeśli mają dość honoru, aby po kompromitacji zejść ze sceny.W to, że mają oni honoru dość, wcale nie wątpię. > >Dobrze jednak mieć pewne porównanie.> Dobrze też jest mieć ambicje równać do standardów w górę.No. 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
Sama widzisz, że polityka to dla dorosłych jest.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
(É l'uomo per te) Ma è un ragazzo ancor per me... youtu.be/1vzwC3LYA-A
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#28 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... poprawne lądowanie |
> Komedie bywają sympatyczniejsze aniżeli tragi-komedie czy po prosu dramaty.Popatrz sobie jak lądują prawidłowo naprowadzone samoloty w gęstej mgle: www.facebo(*)onTWC/videos/1150442551652907/(10listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#29 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > I moglibyśmy się z tego śmiać, gdyby nie Jadosław Kłamczyński.Mnie to wcale nie śmieszy. Macierewicz jest niczym koń Kaliguli. To kpina z Polaków. ps. poprawiłam błąd i dziękuję tym, którzy zwrócili mi uwagę prywatnie. |
#30 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Ale o takich rzeczach najlepiej gadać przy muzyczce.youtu.be/GPgybbpp-dM Ech wspomnień czar ... zielone łąki młodości, pasące się dinozaury.  > Śmiech jest prymitywny i okrutny, jak wszystko, co bezrefleksyjne i impulsywne. Cytat:Poza tym, śmiertelnie poważni bywają przeważnie tyrani. ??? > ludzie w przeważającej większości dalecy są od klasycznych ideałów piękności i cnoty.Ale ludzie lubią być oszukiwani, nawet jeśli wiedzą, że padają ofiarą mistyfikacji. Wiara ludu w mądrość króla, nie musi oznaczać, że król faktycznie jest mądry. A tu co mamy? Król zachowuje się jak byle kmieć.
No gods, no masters...I am who I am. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|