 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2015 14:23 | Lilly Amina (4723 punktów) | Mamy nowy rząd...
7 na 7 | Pani nowa premier Beata Szydło (jak zwykle w cieniu PREZESA) ogłosiła skład nowego rządu. W kilku przypadkach opadły mi ręce, a w dwóch nawet ugięły się nogi. Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | >Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie... Ostatnio było wesoło. Komisje, podchody jakieś, ukryte kamery,gwoździe do politycznej trumny, nie można narzekać. Zresztą, po dwóch kadencjach PO już niewiele potrafi przestraszyć. |
#2 7 na 9 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | Gdybym nie wiedział, że to skład rządu, to bym pomyślał, że ktoś ZOO otwiera. |
#3 -1 na 1 | mm34 (237 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Jakos nikt nie rozpaczał gdy ministrem zostawał Sławek Nowak. Po owocach ich poznamy. Macierewicz popisał się juz skutecznością w polityce paraliżując dekomunizacje w latach 90, ale to bylo 20 lat temu, moze zrobil postepy  . |
#4 4 na 4 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Kyrie, elejson. - Chryste, elejson. Kyrie, elejson Chryste, usłysz nas - Chryste, wysłuchaj nas, Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami. Święta Trójco Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami. Zainteresowanych odsyłam do pełnego tekstu komentarza. www.iwonic(*)do wszystkich swietych.htm
Dixi et salvavi animam meam |
#5 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | >Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. >Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. O Qwa. Przeżyliśmy Wielkiego Edukatora, przeżyjemy Inwigilatora i Prokuratora |
#6 2 na 2 | Pa1ryk (1539 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Czyli powtórka z rozrywki. Najpewniej za 2 lata przyspieszone wybory, ciekawe czy znowu będzie bis i wygra PO z NowoczesnąPO i tak w kółko. |
#7 4 na 4 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Macierewicz popisał się juz skutecznością w polityce paraliżując dekomunizacje w latach 90, ale to bylo 20 lat temu, moze zrobil postepy .No, może po tych dwudziestu latach faktycznie zrobił postępy i może teraz będzie jeszcze skuteczniejszy w paraliżowaniu.  > Po owocach ich poznamy.Oby tylko nie okazały się niestrawne.  |
#8 3 na 3 zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | Uhonorujmy i innych ministrów: Waszczykowski - Minister Spraw Zagranicznych Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Kamiński (z wyrokiem) - Koordynator ds. Służb Specjalnych Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
|
#9 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Ja bym tu jeszcze na podium postawiła Krzysztofa Jurgiela - ministra rolnictwa, bohatera prowokacji "Faktu" z 2006 roku. Też był wtedy ministrem rolnictwa. Dziennikarz "Faktu" zadzwonił do niego, przedstawił się jako asystent księdza dyrektora R. i poprosił o użyczenie samochodu, bo niby księdzu dyrektorowi się zepsuł. Minister w podskokach wysłał służbowy samochód w umówione miejsce. O, mam: Cytat:W lutym 2006 "Fakt" zorganizował prowokację z jego udziałem. Dziennikarz Faktu zadzwonił do Krzysztofa Jurgiela, podał się za asystenta dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka i poprosił ministra o użyczenie mu samochodu, twierdząc, że jego auto się zepsuło. Minister postanowił wysłać służbowy samochód na wskazane miejsce w Warszawie. pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_JurgielI patrzcie, wcale mu ta głupawka nie zaszkodziła  |
#10 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > I patrzcie, wcale mu ta głupawka nie zaszkodziła Bo ważna jest intencja  To że użył samochodu służbowego niezgodnie z przeznaczeniem to detal... ale przede wszystkim chciał pomóc ojcu dyrektorowi i jak widać zostało mu to policzone  |
#11 4 na 4 zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > I patrzcie, wcale mu ta głupawka nie zaszkodziła W tym środowisku służalczość wobec Rydzyka jest ważnym atutem. |
#12 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > >I patrzcie, wcale mu ta głupawka nie zaszkodziła > W tym środowisku służalczość wobec Rydzyka jest ważnym atutem.Posłuszeństwo, nie liczenie się z konsekwencjami, nie myślenie... |
#13 2 na 4 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
>Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie...
Ludzie, którzy nie mają pojęcia, jak robienie polityki wygląda od kuchni, zazwyczaj ulegają dwóm niebezpiecznym złudzeniom. Pierwsze polega na demonizowaniu i ośmieszaniu postaci polityki krajowej, drugie - na idealizowaniu i nieuzasadnionym uwznioślaniu postaci polityki zagranicznej. Oba rodzaje złudzeń są najczęściej rezultatem ignorancji - nikłej wiedzy i słabego doświadczenia. Zapewniam Cię Lilly Amino, że w rządach większości sąsiadów Polski znajdą się postaci równie (jeśli nie bardziej) kontrowersyjne, nie wspominając o tym, że zarówno Maciarewicz, jak i Ziobro, na tle niektórych z nich - zza wschodniej, ale i zza zachodniej granicy - prezentują się wręcz kryształowo i nieskazitelnie. W świecie idealnym istnieją zapewne i idealne rządy. W świecie doczesnym w polityce często trzeba po prostu płacić stare długi. W tym kontekście nowy polski rząd nie prezentuje się najgorzej, biorąc pod uwagę, że tworzą go ludzie z krwi i kości.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#14 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Posłuszeństwo, nie liczenie się z konsekwencjami, nie myślenie...Pokaż mi kraj, w którym służalczość, lojalność i układy nie mają znaczenie w polityce.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#15 1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|