 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2016 10:59 | Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Ile cukru w cukrze
6 na 6 | W naszym kraju przyjęło się głosić, że ponad 90% Polaków, to katolicy. Tymczasem od wielu lat badania statystyczne KK potwierdzają, że katolicy stanowią niecałe 40% obywateli. Skąd ta różnica? Otóż na potrzeby propagandy bierze się odsetek ochrzczonych, a nie odsetek praktykujących czyli biorących udział w niedzielnych mszach. Jeśli weźmie się pod uwagę przystępujących do komunii w czasie mszy, to ten odsetek spada do niewiele ponad 16%. Zatem faktyczna liczba katolików w Polsce jest kilka razy mniejsza niż propagandowe ponad 90%. Moim zdaniem po tym jak rząd Leszka Millera lizał d...y kościelnym hierarchom, aby nie namawiali "wiernych" do głosowania w referendum przeciw wejściu Polski do UE, każda następna władza mogła oderwać KK od państwowego koryta i nie byłoby znaczących protestów społecznych. Niestety tak się nie stało, a w obecnej sytuacji wszech rządów PiS może wyłącznie dojść do dalszego uprzywilejowania KK. www.tokfm.(*)h-uczestniczylo-niespelna.htmlpolska.new(*)tytucje,artykuly,376881,1.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 -2 na 4 | Arminius (25555 punktów) | Bez spinningu proszę | "Zatem faktyczna liczba katolików w Polsce jest kilka razy mniejsza niż propagandowe ponad 90%."
A pan z kolei manipuluje danymi w drugą stronę. Bo przecież to czy ktoś jest katolikiem czy nie zależy od jego deklaracji. Nie od tego czy jest ochrzczony czy też od tego czy uczestniczy co tydzień w nabożeństwie.
Takich którzy uważają się za sensu stricto katolików a nie chodzą lub nieregularnie chodzą na msze jest multum. proszę więc nie uprawiać spinningu.
|
#2 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bez spinningu proszę |
> ....Bo przecież to czy ktoś jest katolikiem czy nie zależy od jego deklaracji. Nie od tego czy jest ochrzczony czy też od tego czy uczestniczy co tydzień w nabożeństwie.Czyli jesli Zyd zadeklaruje, ze jest katolikiem to bedzie katolikiem? |
#3 6 na 6 Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Odp: Bez spinningu proszę | > proszę więc nie uprawiać spinningu.Ani nie jestem wędkarzem, ani nie jeżdżę na stacjonarnym rowerze. Do do meritum - katolicy mają określone obowiązki, więc sama deklaracja nie wystarczy. Katolik musi uczestniczyć w niedzielnych mszach, przyjmować komunię itd. itp. Jeśli tego nie robi, to jest wyłącznie katolikiem deklaratywnym, więc nie pisz bzdur, że można być katolikiem, ale np. nieochrzczonym w KK. |
#4 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze | >Zatem faktyczna liczba katolików w Polsce jest kilka razy mniejsza niż propagandowe ponad 90%.
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których Trójca Święta to Jezus, Maria i Józef.
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których Trójca Święta to Jezus, Maria i Jan Paweł II.
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których Adam i Ewa to postacie symboliczne, albo tych 'katolików', dla których Adam i Ewa to postacie historyczne, bo oba poglądy naraz nie mogą być prawdziwe.
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których...
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których...
I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których...
....
Cóż, niedługo trzeba będzie wynaleźć ' ujemne procenty'.
Drobner, uduchowiony w 40% (circa 2‰ ) |
#5 1 na 1 | Spring (1174 punktów) | Odp: Bez spinningu proszę | > Czyli jesli Zyd zadeklaruje, ze jest katolikiem to bedzie katolikiem?Tak, jeżeli przyjmie odpowiednie sakramenty. |
#6 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze | . > I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których Adam i Ewa to postacie symboliczne, albo tych 'katolików', dla których Adam i Ewa to postacie historyczne, bo oba poglądy naraz nie mogą być prawdziwe.No zaraz, zaraz.... Jak to nie mogą być "naraz prawdziwe"? Ktoś tu zupełnie nie docenia boskich możliwości.... Jeśli sam JPII może być dla niektórych trójcą, to dlaczego Adam i Ewa nie mogą być czymkolwiek? W tym także łamać zasady logiki i matematyki w ogólności? Myślę (a przynajmniej tak mi się wydaje...), że przyjęcie nicku Drobner (a tym bardziej na tak podejrzanym forum, jak racjonalista.pl) nie upoważnia do niedoceniania boskiej mocy... |
#7 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze | > No zaraz, zaraz.... Jak to nie mogą być "naraz prawdziwe"? Ktoś tu zupełnie nie docenia boskich możliwości....Toć ja o dyspozycjach umysłowych wyznawców jeno mówiłem, nie - boskich. Takich zero-jedynkowych. > Jeśli sam JPII może być dla niektórych trójcą, to dlaczego Adam i Ewa nie mogą być czymkolwiek? W tym także łamać zasady logiki i matematyki w ogólności?Nic takiego nie mówiłem. Przeciwnie: mogą być czymkolwiek. Tylko: być tym czymkolwiek i jednocześnie tym samym czymkolwiek nie być, to już i bozia sama nie potrafi. > Myślę (a przynajmniej tak mi się wydaje...), że przyjęcie nicku Drobner (a tym bardziej na tak podejrzanym forum, jak racjonalista.pl) nie upoważnia do niedoceniania boskiej mocy...Boże broń, żebym nie nie doceniał "boskich móc". Tylko ja tu akurat nie o tym... ----- BTW: > Jeśli sam JPII może być dla niektórych trójcą...??? > ... tak podejrzanym forum, jak racjonalista.pl...??? > ... nick Drobner... nie upoważnia...??? ----- Drobner, podejrzliwy... |
| Arminius (25555 punktów) | Rzecz jasna | "Czyli jesli Zyd zadeklaruje, ze jest katolikiem to bedzie katolikiem?" Oczywiście. Przy założeniu - rzecz jasna - iż jest to poważna deklaracja. Są przecież takowi Żydzi. |
#9 -2 na 4 | Arminius (25555 punktów) | ciągotki autorytarne | "Jeśli tego nie robi, to jest wyłącznie katolikiem deklaratywnym, więc nie pisz bzdur, że można być katolikiem, ale np. nieochrzczonym w KK" Najważniejszym kryterium przyporządkowywania kogoś do określonej nacji, religii czy światopoglądu jest kryterium jego własnej oceny. I jeżeli Pan twierdzi że jest inaczej to primo: wypisuje pan bzdury, secundo: wykazuje autorytarną tendencje do zaszufladkowywania ludzi do określonych kategorii według własnych subiektywnych kryteriów. Przez "spinning" (kolokwializm) rozumie się tendencję do zniekształcania obiektywnego obrazu sytuacji. Spinning uprawiają tzw. spin doctors. |
#10 3 na 3 Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Odp: ciągotki autorytarne | > Najważniejszym kryterium przyporządkowywania kogoś do określonej nacji, religii czy światopoglądu jest kryterium jego własnej oceny. I jeżeli Pan twierdzi że jest inaczej to primo: wypisuje pan bzdury, secundo: wykazuje autorytarną tendencje do zaszufladkowywania ludzi do określonych kategorii według własnych subiektywnych kryteriów.Nie ośmieszaj się, nie wypisuję bzdur, opisuję wymagania, jakie trzeba spełnić, aby być zaliczonym do określonej grupy wedle kryteriów w niej obowiązujących. A ty piszesz głupoty, że np. malarzem można określić kogoś, kto ma w domu na ścianie bazarową kopię "Słoneczników" Van Gogha. |
#11 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Ile cukru w cukrze | Skoro Jezus może być człowiekiem i bogiem jednocześnie a bóg jeden i trzech, to niby dlaczego Adamewa nie mogliby być realni i symboliczni naraz? oto wielka tajemnica wiary a wy, Drobnerze, wiecie o tym coś tak ze 2 lub 3. |
#12 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze | > >... katolicy stanowią niecałe 40% obywateli.> I jeszcze mniej zostanie, gdyby odliczyć tych 'katolików', dla których...Uzupełniam: Cytat: 53 proc. Polaków dopuszcza eutanazję, 79 proc. popiera zapłodnienie in vitro, a 51 proc. akceptuje konkubinaty. To wszystko w kraju, gdzie prawie 100 proc. mieszkańców to katolicy... natemat.pl(*)iol-traci-bastion-za-bastionem 53% + 79% + 51% = 183%  40% - 183% = -144%  > Cóż, niedługo trzeba będzie wynaleźć ' ujemne procenty'.Drobner, "melduję wykonanie zadania" |
#13 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze | > Skoro Jezus może być człowiekiem i bogiem jednocześnie a bóg jeden i trzech, to niby dlaczego Adamewa nie mogliby być realni i symboliczni naraz?Mogliby, a jakże, być realni i symboliczni naraz. Ja mówię, że nie mogliby być realni i nie być realni jednocześnie > oto wielka tajemnica wiary a wy, Drobnerze, wiecie o tym coś tak ze 2 lub 3.Oczywiście! Po 2-óch lub 3-ech wiem jeszcze więcej! A po 10-ciu to wiem y wszystko, oprócz tego, jak się nazywam y. I pana B. wtedy też widzę podwójnie - znaczy się Szóstcę! Drobner, eeep! |
#14 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Ile cukru w cukrze | > A po 10-ciu to wiemy wszystko, oprócz tego, jak się nazywamy.> I pana B. wtedy też widzę podwójnie - znaczy się Szóstcę!Że SEKStet? To tłumaczy pewną fascynację jego pracowników. |
#15 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Ile cukru w cukrze |
> 40% - 183% = -144%  > >Cóż, niedługo trzeba będzie wynaleźć ' ujemne procenty'.> Drobner, "melduję wykonanie zadania"To jak tu z tym żyć, Panie Premierze? Nie będzie można pić? |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|