Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
09-01-2016 14:12Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
Ocena 2 na 2
Tomasz Lis demaskuje manipulacje i kłamstwa prawicowych internautów
W Internecie PiS-owskie trolle (również na tym forum) prześcigają się w uprawianiu hejtu wymierzonego w Tomasza Lisa. Proponuję obejrzeć filmik demaskujący tę kłamliwą propagandę.
Osobiście nie uważam, że obowiązkiem każdego dziennikarza jest apolityczność, ta jest wymagana od prezenterów wiadomości. Dziennikarz ma prawo mieć własne poglądy i je prezentować czy to się komuś podoba, czy nie. Tomasz Lis ma prawo negatywnie oceniać działania PiS, tak jak dziennikarze tzw. niepokorni mają prawo mieć odmienne zdanie. Na tym polega wolność słowa. Bez względu na poglądy nie powinno się jednak uciekać do kłamstwa.

PS Jeśli to prawda, że Tomasz Lis otrzymuje ok. 100 tys. zł miesięcznie za swój program "Tomasz Lis na żywo", to uważam to za skandal, bo TVP nie jest telewizją komercyjną, więc jej władze powinny dbać o to, aby pieniądze z abonamentu były wydawane w dużo bardziej rozsądny sposób.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
finerbijk (17282 punktów)Odp: Hochsztaplerzy żurnalistyki
W odpowiedzi romaro
>Oni już nie rządzą.
Dzięki Bogu i Partii.

>Czy księży też to dotyczy? Też mają swoje programy cykliczne.
Wg mnie powinno dotyczyć. Telewizja publiczna to nie miejsce na propagowanie religii (mają swoją TVTrwam), lub na propagowanie własnych poglądów politycznych, w czym Lis przodował.

#17
09-01-2016 17:39
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
>Kolego - poczytaj twitter Lisa: to jest anty-PiSowska obsesja, i m.in. przez takich ludzi - z taką psychozą - słuszna krytyka niektórych działań PiS została ośmieszona, a PiS wygrało wybory.
Tragedią jest dla Ciebie to, że PIS przez takich ludzi jak Lis wygrał wybory?
Czyli docenili Lisa, a nie program Pisu. Pis takiemu agentowi jakim jest Lis powinien pomnik wybudować Dzięki niemu są u władzy.

#18
09-01-2016 18:04
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
.
>Kolego - poczytaj twitter Lisa: to jest anty-PiSowska obsesja, i m.in. przez takich ludzi - z taką psychozą - słuszna krytyka niektórych działań PiS została ośmieszona, a PiS wygrało wybory.
Tak, czytać ze zrozumieniem zawsze warto. www.racjonalista.pl/forum.php/s,689513/z,0 Z takiego czytania można wyciągać racjonalne wnioski,

@@@
.

Matix (5786 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
W odpowiedzi Recepcjonista
Jest też lewakiem, wszak popiera nielegalny napływ muzułmańskich imigrantów do Europy. To Ci dopiero zestawienie.

"Głupi jak Niemiec"

#20
09-01-2016 20:21
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
W odpowiedzi romaro
Jestem ateistą odkąd pamięcią sięgam. Nie słyszałem mowy z ambony od wielu lat, stąd jedynie mogę się domyślać, że uczą siebie nawzajem...

"Głupi jak Niemiec"

#21
09-01-2016 21:05
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa

> Jeśli to prawda, że Tomasz Lis otrzymuje ok. 100 tys. zł miesięcznie za swój program "Tomasz Lis na żywo", to uważam to za skandal, bo TVP nie jest telewizją komercyjną, więc jej władze powinny dbać o to, aby pieniądze z abonamentu były wydawane w dużo bardziej rozsądny sposób.
Nie wiem ile otrzymuje red. Lis za swój program - już choćby dlatego, iż najpierw otrzymuje pieniądze jako producent,
a dopiero później wewnętrznie je dzieli. Może inni pracują z nim dla idei, a może jako profesjonaliści domagają się całkiem przyzwoitych gaży?

Niedługo program Tomasza Lisa emitowany przez 8 lat w TVP zejdzie z anteny. Zmiany na najwyższych szczeblach w Telewizji Polskiej dają niewielkie szanse na odnowienie wygasającego z końcem stycznia kontraktu. Pytanie tylko, czy taki ruch jest ekonomicznie uzasadniony, gdyż - jak policzył portal wirtualnemedia.pl - reklamy emitowane przed i po programie dały łącznie zarobić prawie 160 mln złotych.

Program "Tomasz Lis na żywo", który jest na antenie od 2008 roku, najwięcej zarobił w sezonie 2013/2014. Wpływy z reklam emitowanych wokół talk-show wyniosły wtedy 22,42 mln złotych. Drugi pod względem zysków był sezon 2008/2009 (21,8 mln złotych). Według szacunków, z obecnej serii programu telewizja zgarnie 7,53 mln złotych. Jeżeli przywidywania się sprawdzą, to będzie to najgorszy wynik od początku pojawienia się programu w telewizji.

Wpływy z emisji reklam przy programie "Tomasz Lis na żywo"

Sezon Wpływy (w mln złotych)
2007/2008 8,34
2008/2009 21,8
2009/2010 20,2
2010/2011 20,3
2011/2012 20,34
2012/2013 20,3
2013/2014 22,42
2014/2015 18,18
2015/2016 7,53
Łączne wpływy 159,41


Średnio program Tomasza Lista w obecnym sezonie przyciąga 2,11 mln osób. Daje to TVP2 16,37 procent udziału w telewizyjnym rynku wśród wszystkich widzów. Porównując te wyniki do wcześniejszego sezonu, liczba oglądających wzrosła o 60 tysięcy - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Biznes to biznes. Tu wystarczy policzyć z grubsza, aby być pewnym, iż dla TVP był to niezły interes.

@@@
.

#22
09-01-2016 21:23
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Hochsztaplerzy żurnalistyki
W odpowiedzi finerbijk

>>Czy księży też to dotyczy? Też mają swoje programy cykliczne.
>Wg mnie powinno dotyczyć.
Ale jednak nie dotyczy i raczej dotyczyć nie będzie, nie przy tej władzy. Poużywają sobie na Lisie i na tym koniec "odpolityczniania" TV.
Zresztą mnie to nie dotyczy, i tak nie oglądam (chociaż pewnie płacę, bo na to idą podatki).

Arminius (25555 punktów)Dzięki
"Wystarczy czytać i brać przykład z pana Arminius i wtedy jasno zrozumiemy czym jest rzetelność i apolityczność dziennikarska".

Co prawda nie poczuwam się do bycia dziennikarzem - ale dziękuję za komplement, bo jest to przecież komplement, nieprawdaż?

#24
09-01-2016 22:38
 Ocena 1 na 1
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
PiS wygrał wybory dzięki antypisowskiej obsesji Lisa?
Nadal pozostaje dla mnie zagadką w jaki sposób niegdysiejszy zagorzały propagator Palikota stał się żarliwym wyznawcą PiS-u. Czy to na takiej samej zasadzie, że PSTRYK! i z Krzysztofa zrobił się nagle Christopher?

#25
09-01-2016 22:47
 Ocena 1 na 1
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Hochsztaplerzy żurnalistyki
W odpowiedzi finerbijk
>>Dzisiejsza władza nie lubi Lisa. Nie lubi, bo stawia On niewygodne pytania.
>Tak, poprzednia go lubiła, bo jej nie zadawał takich pytań.
Czyli nie za bardzo znasz wypowiedzi Lisa, który np. niejednokrotnie krytykował działania PO w TOK FM. Może też w ogóle nie oglądałeś programu "Tomasz Lis na żywo", ale masz "swoje" zdanie.

#26
09-01-2016 22:55
 Ocena 1 na 1
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Hochsztaplerzy żurnalistyki
W odpowiedzi Lilly Amina
>Zresztą mnie to nie dotyczy, i tak nie oglądam (chociaż pewnie płacę, bo na to idą podatki).
Jeśli nie płacisz abonamentu RTV, to nie zrzucasz się na media publiczne, chyba że płacisz za dostęp do rtv kablowej/satelitarnej, to wtedy płacisz, bo każdy taki dostawca odpala dolę za możliwość transmisji programów mediów publicznych.

#27
10-01-2016 00:31
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
>Dziennikarz ma prawo mieć własne poglądy i je prezentować czy to się komuś podoba, czy nie. Tomasz Lis ma prawo negatywnie oceniać działania PiS, tak jak dziennikarze tzw. niepokorni mają prawo mieć odmienne zdanie.

To prawdziwy komentarz do sytuacji wolnych mediów w Polsce w latach 2008-2015. Oto bowiem w Plsce są dziennikarze "pokorni" (wobec władzy) i "niepokorni".

Dziennikarz publicznej TV ma prawo prezentować własne poglądy polityczne w TV? Czy Ty sam czuejsz co piszesz? Skoro tak, to teraz będą dziennikarze propisowscy, czyli OK będzie?

Lepiej idź Ty na marsz KOD, i tam sobie pokrzycz, coś.


Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.

#28
10-01-2016 03:05
 Ocena 2 na 2
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
W odpowiedzi Brzostowski
>Dziennikarz publicznej TV ma prawo prezentować własne poglądy polityczne w TV?
Oczywiście, a co marzy ci się zamordyzm? No to go będziesz miał pod przewodem PiS-u jak za PRL-u.

>Czy Ty sam czuejsz co piszesz?
Doskonale.

>Skoro tak, to teraz będą dziennikarze propisowscy, czyli OK będzie?
Nie będzie OK jeśli z mediów publicznych zostaną wywaleni dziennikarze, którzy nie są propisowcy.

>Lepiej idź Ty na marsz KOD, i tam sobie pokrzycz, coś.
Nie będziesz mi rozkazywał co mam robić, ale idąc twoim tokiem myślenia - idź obciągnij swojemu proboszczowi.

#29
10-01-2016 10:13
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Hochsztaplerzy żurnalistyki
W odpowiedzi Lilly Amina
>Ale jednak nie dotyczy i raczej dotyczyć nie będzie, nie przy tej władzy. Poużywają sobie na Lisie i na tym koniec "odpolityczniania" TV.
Właśnie w tym problem, że nikt nie mówi poważnie o odpolitycznianiu. A już na pewno nie fani Lisa.

>Zresztą mnie to nie dotyczy, i tak nie oglądam
Też nie oglądam. Błaznów i klakierów władzy w stylu wyżej wymienionego, zastąpią błazny i klakierzy pisowscy i tyle z tego będzie.

#30
10-01-2016 11:51
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
W odpowiedzi Arminius
.
"Wystarczy czytać i brać przykład z pana Arminius i wtedy jasno zrozumiemy czym jest rzetelność i apolityczność dziennikarska".
>Co prawda nie poczuwam się do bycia dziennikarzem
pl.wikipedia.org/wiki/Dziennikarstwo_obywatelskie

> - ale dziękuję za komplement, bo jest to przecież komplement, nieprawdaż?
To nadal jest forum skierowane do inteligentnego czytelnika, który potrafi myśleć i oceniać samodzielnie.

@@@
.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365