 |
Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-12-2015 02:18 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa?
1 na 9 | Medialne szaleństwo anty-PiS może doprowadzić do tragedii.
Kaczyński to już nieomal Hitler. Duda i Szydło to jego lewa i prawa ręka wykonawcza...
Niemalże każda ich wypowiedź, każda sytuacja, jest w jakiś sposób przekłamywana - przez większość mediów głównego nurtu, co wynika z moich obserwacji - i używana do niszczenia demokratycznie wybranej, nowej władzy PL.
Nie głosowałem i pewnie nigdy nie zagłosuję na tę opcję - ale ONI wygrali wybory i mają rządzić PL przez najbliższe ~4 lata!! Obrona demokracji to dopilnowanie uczciwości wyborów, a nie nienawiść i kłamstwa przez całą dobę!!!
Media/banki/korporacje/.. - przez te 4 lata będzie się Wam żyło gorzej, będzie się żyło gorzej wam wszystkim, ale nie nakręcajcie spirali pogardy - bo ciemny lud to kupuje, a na drugim majdanie a'la Ukraina przegramy wszyscy - bardziej. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | Daleko mi do PiSu, ale faktycznie ta totalna nagonka przekracza nie tylko granice przyzwoitości i zdrowego rozumu, ale też zdaje się prowadzić do jakiegoś szaleństwa. Rozumiem, że strach ma wielkie oczy, ale czy aż tak? Zlisowacenie* mediów osiąga szczyty chyba nawet za komuny niezdobywane. Do pewnego momentu to nawet się mogło wydawać śmieszne, potem żałosne, teraz to już sam nie wiem jakie...  ----- * Od pana Lisa, aktywisty, który udaje dziennikarza. |
#2 17 na 17 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Od pana Lisa, aktywisty, który udaje dziennikarza.Różnica miedzy programami pana Lisa, a programami Telewizji Trwam lub Republika polega na tym, ze Lis zaprasza do swoich programów wszystkie opcje polityczne, wszystkich polityków i nie-polityków od prawa do lewa i każdy z nich ma prawo wyrażenia swojej opinii, choćby i najdebilniejszej. W Trwam i Republice masz tylko wybranych polityków, reprezentujących jedynie słuszną prawdę, u Rydzyka dyskusje ze starannie dobranymi politycznie gośćmi emitowane są z 15 sekundowym opóźnieniem, aby cenzor mógł nawet i tutaj zareagować na nieprawomyślną wypowiedz, itd. itp. Mając taki wybór, to ja jednak zdecydowanie wole dziennikarstwo Lisa i różnorodność, oraz wolność wypowiedzi zaproszonych gości. Jeśli jednak ty wolisz oglądać ocenzurowane dziennikarstwo, to jest to twój wolny wybór i twój problem, którego nie chcesz dostrzec. |
#3 2 na 2 | Maryland (144 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > >Od pana Lisa, aktywisty, który udaje dziennikarza.> Różnica miedzy programami pana Lisa, a programami Telewizji Trwam lub Republika polega na tym, ze Lis zaprasza do swoich programów wszystkie opcje polityczne, wszystkich polityków i nie-polityków od prawa do lewa i każdy z nich ma prawo wyrażenia swojej opinii, choćby i najdebilniejszej. W Trwam i Republice masz tylko wybranych polityków, reprezentujących jedynie słuszną [...]Telewizja Trwam i Republika to niszowe telewizje, które ogląda zaledwie ułamek społeczeństwa, w przeciwieństwie do programów Pana Lisa i TVP. Porównywanie tych dwóch kanałów w ogóle nie powinno mieć miejsca. Równie dobrze można byłoby porównywać kanały na YT. Polskie media już od dawna reprezentują bardzo niski poziom, również nie jestem zwolennikiem PiS, jednak czuję obrzydzenie czytając nagłówki stron internetowych i oglądając wiadomości. I jest to coś co powinniśmy zauwazac i o tym mówić. |
#4 16 na 16 Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | Biedny PiS, wstrętne media ośmielają się krytykować fakt, że rozmontowują państwo. Nie martw się, w programie PiS znajduje się też zapowiedź przejęcia mediów, nie tylko państwowych, więc niedługo będziesz miał wymarzoną przez siebie sytuację, gdy żadnej krytyki działań PiS-u nie będzie.
|
#5 11 na 11 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Telewizja Trwam i Republika to niszowe telewizjektórych "dziennikarze" w najbliższym czasie całkowicie przejmą telewizję publiczną. > Polskie media już od dawna reprezentują bardzo niski poziomA ty potrzebujesz ich przejęcia przez niszowych, aby się przekonać, ze poprzedni poziom był rewelacyjny, w porównaniu z tym nowym? Naprawdę potrzebujesz stuknięcia młotem po łbie, aby docenić to, co masz: wolność i swobodę wypowiedzi? |
#6 11 na 11 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | Zabójstwo jakiegoś prominentnego działacza PIS-u byłoby tej partii bardzo na rękę i można się tego obawiać. |
#7 18 na 18 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | . >Medialne szaleństwo anty-PiS może doprowadzić do tragedii. Jest gorzej. Cała działalność PiS wraz z ich prezydentem prowadzi prosto do tragedii. Jedyne czego jeszcze nie znamy, to jej wielkości. Najgorsze z wszystkiego jest ogromne zaślepienie jej funkcjonariuszy oraz jej zwolenników. Zadufani we własnej racji, obrażeni na całą rzeczywistość za to, iż nie popiera, niczego ani nie słyszą, ani zrozumieć nie chcą. Obrażają wszystkich, wraz z ludzką inteligencją. Oni idą po trupach do absurdalnego celu uczynienia z Prezesa nieomylnego wodza.
To nie media są antypisowskie, to przeciw temu co teraz PiS wyprawia są wszyscy, którzy rozumieją wartość liberalnej demokracji i państwa prawa, które nie tylko jest zagrożone, ale wprost deptane. Media są tu tylko przekaźnikiem opinii znacznie większej grupy obywateli niż na PiS głosowała.
@@@ . |
#8 7 na 7 | dr_an (254 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > kłamstwa przez całą dobę!!!Wszystko można powiedzieć o poprzednikach, ale tylko obecną władzę stać na tak niespotykany cynizm, kłamanie w żywe oczy, wysyłanie sprzecznych komunikatów i instalowanie nowej władzy Sławomir Sierakowski wiadomosci(*)iS,wid,18050731,wiadomosc.html |
#9 6 na 6 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | Przykro mi, ale wybór należał do Polaków (oddających głos w wyborach). Należy więc go szanować, choćby był nietrafiony. Trzeba się z tym pogodzić, jeśli mamy myśleć o spokoju. Uszanować, jednocześnie nie oznacza akceptującego przyzwolenia na harce jakie urządza PiS od samego początku. Taką postawą tylko zmierza do politycznego niebytu. Co prawda nie jest to interes społeczny lecz samej PiS. Jak to się mówi ich cyrk i ich małpy. Metody stosowane przez opozycję (PO zwłaszcza), są zwykłym knajackim awanturnictwem. Smutne, bo tracimy w oczach wszystkich. Nie dziwne, że komentuje się ostatnie wydarzenia w Polsce jako zamach stanu i sprawa rządów PiS-u, choć jeszcze nie zdążył pokazać jak będzie rządził, trafi już w styczniu na wokandę PE. Chwały to Polsce nie przynosi na arenie międzynarodowej, a samym politycznym ugrupowaniom żyjących w ciągłym antagonizmie i jak gdyby z antagonizmu, słupki zaufania społecznego będą leciały na łeb i szyję. Uważam, że teraz naprawdę Polacy zastanowią się nad oddaniem głosu. Na razie nie zapowiada się dobrze i będziemy my, Polacy, cierpieć te cztery lata, o ile nie zdarzy się coś po drodze, gdzie PiS pod naciskiem społecznym będzie musiał oddać władzę, łącznie z prezydentem, który nie pokazał, że jest objawieniem. Preludium sposobu pełnienia władzy w wykonaniu PiS-u już znamy. Nie znamy tylko jak wyglądać będzie dzieło zasadnicze. Widzę to jednak marnie. Nie jestem zwolennikiem PiS-u od momentu gdy musiał oddać władzę (lata 2005-2007). Przy rozsądku Polaków, w który ciągle wierzę, PO też już do władzy nie wróci bo mało że obsrywa swój wizerunek/życiorys, to jeszcze obsrywała wszystko dookoła. Najprawdopodobniej powstanie nowe ugrupowanie o starych, znajomych twarzach. Nowoczesna jest najbliżej i pewnie, mimo zapowiedzi Petru, spady po PeOwskie przygarnie do swojej drużyny. Lewica rozbita na atomy i wątpię żeby skonsolidowała się na tyle mocno, by stać się zauważalną siłą polityczną, w czym pomaga stary, sarkastyczny cynik Miller. Czarne to wizje i smutne. Ale mamy podstawy sądzić, że może być lepiej? Jestem ostrożny by wyrazić pełny optymizm. Po prostu już nie ufam prawicowo-liberalnej stronie politycznej i ufać nie będę do końca moich dni. Ale czy można komuś zaufać w obecnej sytuacji? Dlatego choćby, że gospodarczo to Polska staje się słabiutkim państwem, przemysł praktycznie nie jest w polskich rękach jak i bankowość/finanse państwa, co rodzi patologie w postaci bezrobocia, emigracji, starzenie się społeczeństwa, upadek opieki zdrowotnej, opieki socjalnej, nawet słabość sił obronnych państwa. PiS stara się niby pewne sprawy wyprostować, tyle że oparła swoje siły na dyletantach i pospolitych przestępcach oraz ludzi nieustabilizowanych psychicznie, czyli prosto mówić nic z tego nie wyjdzie. W efekcie sprzątanie po PO będzie trudne, ale mądrego na sprzątanie po PO i PiS chyba nigdzie nie znajdziemy. Tak więc 8-mio letnie dołowanie PO, doprawione będzie 4-ro letnim dobijaniem PiS-u. Razem 12 lat udawania rządzenia. Ale co zrobić? "Vox pouli, vox Dei". Smutny i rozgoryczony pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja |
#10 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | Nie pisałem o tym, że w Ameryce nie biją Murzynów, tylko się odniosłem do "etyki" dziennikarskiej wspomnianego pana. Jeśli wolisz oglądać skurwione dziennikarstwo robiące ci papkę z mózgu to twój problem. Ja oglądam różne. Niestety w tym kraju nie ma obiektywnych mediów. |
#11 11 na 11 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | . > Daleko mi do PiSu, ale faktycznie ta totalna nagonka przekracza nie tylko granice przyzwoitości i zdrowego rozumu, ale też zdaje się prowadzić do jakiegoś szaleństwa.Moje doświadczenie mnie uczy, iż najbardziej subiektywnymi w ocenach są ludzie odwołujący się do swojej bezstronnej obiektywności. Zawsze byłem subiektywnym i krytycznym wobec każdej aktualnie panującej władzy. Nigdy dotychczas nie myślałem, iż w jakimkolwiek temacie mogę mieć wspólne zdanie np. z panem Balcerowiczem, Tuskiem, czy Petru, wraz ze środowiskami, które oni reprezentują, ale PiS osiągnął już jeden sukces, podzielił Polskę na dwa rodzaje sortu, ten lepszy PiS-owski oraz ten gorszy - wszyscy pozostali i poprzez to zjednoczył ludzi dotychczas bardzo dalekich sobie politycznie. Tak, w obronie liberalnej demokracji państwa prawa jest mi z nimi po drodze, gdy PiS przestanie już panować, znowu staną się oni moimi zdecydowanymi przeciwnikami ideowymi. > Rozumiem, że strach ma wielkie oczy, ale czy aż tak?Tak, boję się i to boję się coraz bardziej. W mojej subiektywnej ocenie wystarczy coś tam wiedzieć o historii, o prawie i o państwie, aby się poważnie bać: www.racjonalista.pl/forum.php/s,687601#w687645> Zlisowacenie* mediów osiąga szczyty chyba nawet za komuny niezdobywane.www.racjonalista.pl/forum.php/s,689513#w689530Krytykowałem pana Lisa, wtedy gdy miał bardzo dużo do powiedzenia: www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,490456#w490903Dziś będę bronił jego wolności do krytycznych wobec władzy wypowiedzi. Tylko w najgorszych dyktatorach zamyka się przeróżnymi sposobami ludziom usta. Tak, żyłem i publikowałem w czasach komuny i uważam, że wtedy łatwiej można było obejść instytucjonalną cenzurę niż teraz właścicielską. Najpierw SKOKI finansowały PiS-owską propagandę, a teraz PiS szykuje się do politycznego skoku na wolność słowa w Polsce. > Do pewnego momentu to nawet się mogło wydawać śmieszne, potem żałosne, teraz to już sam nie wiem jakie...  Mnie bracia Kaczyńscy, a szczególnie Jarosław nigdy nie wydawali się śmieszni, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie jak bardzo groźnym dla mojej ojczyzny będzie okres sprawowania - pod nadzorem pana Prezesa - przez PiS władzy. > * Od pana Lisa, aktywisty, który udaje dziennikarza. Dziennikarz jest normalnym człowiekiem i ma prawo do własnych poglądów, ale nigdy nie powinien udawać obiektywnego wyraziciela społecznej opinii. Ujawniony subiektywizm jest najlepszym obiektywizmem.@@@ . |
#12 12 na 12 | dr_an (254 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Medialne szaleństwo anty-PiS może doprowadzić do tragedii.Jeżeli legalnie wybrany parlament daje sygnały że nie może go ograniczać prawo, -jeżeli lider PIS daje sygnały że naród nie musi być ograniczany konstytucją, -jeśli legalna władza dała popis błyskawicznego nocnego wprowadzania prawa, to ludzie z taką (chorą?) jak moja wyobraźnia mogą się bać czy nie obudzą się kiedyś a nocą ukonstytuuje się coś typu JAKAŚTAM Rada Ocalenia Narodowego.. legalna bo władza ma mandat. CYTUJĘ: ANDRZEJ BOGUSŁAWSKI Demokracje mają przeróżne przymiotniki, dotychczas była może trochę kulejąca, ale jednak demokracja parlamentarna państwa prawa, a teraz rozpoczął się czas demokracji autorytarnej państwa PiS-u. To zupełnie różne demokracje . |
#13 8 na 8 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Ja oglądam różneJa też, dlatego uważam, ze akurat "Lis na żywo" to była jedna z najlepszych audycji w TVP. Wiem jaki Lis ma poglądy, ale u niego możesz usłyszeć wszystko od prawa do lewa. > skurwione dziennikarstwoOsobiste poglądy Lisa mi zwisają, dopóki trzyma określony poziom, przede wszystkim kulturalny. Dużo bardziej przeszkadzają mi ludzie, używający na co dzień określeń typu "skurwione". Ubogi zasób słownictwa nie oznacza, ze wolno przeklinać. > Niestety w tym kraju nie ma obiektywnych mediów.Skoro nie ma, to czemu przyczepiłeś się akurat do tego jednego Lisa, który akurat - moim zdaniem - jako jeden z niewielu w TV pozwala się wypowiadać wszystkim opcjom. Wszyscy be, ale ty wiesz i tak swoje. Bo tak. |
#14 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Medialne szaleństwo anty-PiS może doprowadzić do tragedii.Martwi mnie próba wciągnięcia w sprawy Polski "zatroskanych" sąsiadów...  Gdzie kończy się krytyka, gdzie zaczyna działanie na szkodę państwa Polskiego? To "szaleństwo" jest przede wszystkim niebezpieczne ze względu na wciąganie w wewnętrzne problemy Polski - obcokrajowców, co przecież czynią z tępym uśmiechem na mordach pożyteczni idioci m.in. ci z PO. Konsekwencje takiego postępowania widzieliśmy w historii już kilkukrotnie. Może to przykłady trochę na wyrost, i sytuacja nie jest jeszcze na tyle zła, ale przecież tak było w Serbii w Bośni i Hercegowinie i ostatnio na Ukrainie. Oczywiście, sytuacja jest dalece inna, ale staram się tylko zwrócić uwagę, że chętnych obcokrajowców do "działki" - nigdy nie braknie. Dlatego warto uważać kogo się "prosi" o tzw. pomoc. Zwykle zaczyna się od tzw. nagonki medialnej, i wtłaczaniu w głowy przeciętnym Kowalskim jedynej słusznej racji, potem jest już porządek stanowiony obcą racją stanu. Obojętni mi są jedni (PiS) i drudzy (PO) , jednak rządzi ten kto wygrywa wybory. Dopóki wolność i swoboda obywateli jest nietykana, taki rząd jest rządem, reszta to ideologia i propaganda. Do zmiany władzy służą wybory, nie hucpy uliczne urażonych stratą władzy interesantów różnych grup i szerokich kół... Takim imbecylom nie przychodzi na myśl, że rąbią gałąź na której siedzą (choć pewnie jest też tak, że w dużej mierze to działanie jedynie w obronie własnych interesów, a rykoszetem dostaje państwo),... Idzie tu o racje stanu, a każdy zewnętrzny element, zaangażowany w wewnętrzne sprawy danego państwa, jest potencjalnym dla "niej" zagrożeniem... a na to trzeba uważać, w razie potrzeby krytykować albo stanowczo przeciwdziałać. Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
#15 2 na 2 | Jan Rylew (3965 punktów) | Odp: Czy nagonka na PiS doprowadzi do zabójstwa? | > Obrona demokracji to dopilnowanie uczciwości wyborów, a nie nienawiść i kłamstwa przez całą dobę!!!Partia władzy lubi interpretować demokrację jako władzę swoją, swoich ludzi. Główną cechą takiej demokracji są wybory do których trzeba ludzi przygotować i doprowadzić. Służą temu media, czwarta władza orzekająca co jest słuszne, a co godne potępienia, tworząca wirtualną rzeczywistość. Sprawa niezwykle ważna dla rządzących. Ostatnio sytuacja wymknęła się spod kontroli. Lud wybrał inaczej i całą tą demokrację diabli wzięli  . Konstytucja także nie przewidziała sytuacji gdy lud się pomyli i wybierze do władzy niesłusznych posłów. Nie można wyników wyborów oddać do Trybunału Konstytucyjnego żeby sprawdził ich zgodność z Konstytucyją RP  . Winne temu całemu zamieszaniu media głównego nurtu pod wodzą zjednoczonych sił upadającej demokracji, wsparte ugrupowaniami starych i nowych sił zachowania status quo, rzuciły się do kontrataku nie bacząc na skutki. Te będą prawdopodobnie opłakane. Już śp Andrzej Lepper proroczo mówił, że Wersalu tu już nie będzie. Gnojenie Prezydenta RP jak i obnażenie istoty problemu TK odbije się smrodem całej klasy politycznej, rozpryski rozniosą się na innych. Nie ma precyzyjnego gnojenia tak jak nie ma precyzyjnego bombardowania, giną także niewinni. Sprzeczne, pełne nienawiści, buty i często kłamstwa wystąpienia ututułowanych osobników z obydwu stron, spowodują drastyczny spadek zaufania społecznego, choć wydaje się, że dno zostało już osiągnięte. Podział społeczeństwa na różne "sorty" i kategorie nasili się jeszcze bardziej co zaowocuje powszechną nieufnością i walką o byt w różnych formach zwłaszcza jeśli klas niższych nie uda się trzymać krótko "za pysk". Nie wiem czy PIS potrafi coś dobrego zrobić, coś co wynika z ich zapowiedzi. Myślę, że w warunkach obecnych potrzeba do tego cudu. Nie brałem udziału w wyborach, staram się być bezstronny, ale radzę uszanować wybory i nową władzę. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|